Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

pellullinka
1. pro 2010

@sjussi nenarodil se dřív, ale od 27tt až do konce 36tt jsem ležela v nemocnici na udržování a pořád hrozili jak se narodí dřív atd. nakonec mi porod vyvolávali 😀

sabkaaa
1. pro 2010

@pellullinka ty jsi ležela 9 týdnů v nemocnici jo??? ☹ to mi stačilo, jak jsem od neděle ležela v porodnici a ve čtvrtek ráno šla domů, a to jsem přítelovi každej den bulela na rameni když za námi chodil na návštevy že už to bez něj nedávám a že potřebuju domů 😀 já měla kritické 6 nedělí 😀 hodně jsem všechno oplakávala, takový cíťka 😀 ale tedkom uz v pohodě 🙂

pellullinka
1. pro 2010

@sabkaaa jojo bohužel. Byla to hrůza!!!!A to sem nesměla sedět, moc chodit,nosit kalhotky atd. takže jen samé ležení ☹
Myslela sem že mi hrábne.
Na začátku těhu ještě před potrvzením asi v 6tt jsem ležela asi týden v nemocnici - krvácení.
pak od 17tt - 20tt opět krvácení, naštěstí byly klidné Vánoce no a asi 2.1. jsem opět nastoupila a byla až do začátku března.
Nestihla jsem svůj maturitní ples a s kanilou v ruce jsme jeli na propustku na matriku kvůli příjmení malého. A místo abych si tu vycházku užila jsem nemohla vydržet ani 5ti minutovou cestu autem jak mi tvrdlo břicho. chtěla sem si doma dát v klidu pizzu a tak sem se bála, že sme radši za chvilku jeli zpět. stejně sem dostávala po 4hodinách prášky, takže sem si moc vyskakovat nemohla

sabkaaa
1. pro 2010

@pellullinka jejda tak ty sis zažila teda ☹ ale dobře to všechno dopadlo, to je hlavní. No a maturitu jsi stihla? 😀

pellullinka
1. pro 2010

@sabkaaa jojo písemnou z češtiny jsem psala 14dnů po porodu a ústní sem dělala 2 měsíce po porodu 🙂
jojo všechno dobře dopadlo. Ale příště doufám porodím bez vyvolávání

sabkaaa
1. pro 2010

@pellullinka no jo, to já jsem vyvolávání nezažila, ale slyšela jsem od holek u nás v diskuzi, že to není nic příjemného ☹

pellullinka
1. pro 2010

@sabkaaa není. myslím, že to prostě ještě není úplně připravené, přitom já byla od toho 27tt otevřená skoro na 2 prsty a přesto vyvolávání trvalo 2 dny a pak celkově bolesti sem měla silné a dost dlouho. a Kuba měl 3,90kč takže sem ho nemohla vytlačit ven, tak mi dvě sestřičky pořád lehaly na břicho, pořád se mu hlavička vracela zpět...no doufám, že druhý porod bude rychlejší

sjussi
2. pro 2010

@pellullinka tak ja nastesti nemam az tak prisny rezim,mam jen porad lezet 🙂 oproti tobe je to v pohode 🙂 a tak si rikam jeste ze jsem se zacala otvirat az tedka

pellullinka
2. pro 2010

@sjussi to bude dobrý, neboj. jsi už 35tt což je krásný 🙂

f161
3. pro 2010

@sjussi Neboj to zvládnete 🙂 Hlavně žádný stresy, na nic nemyslet a pěkně povinně si užívat vánoční pohodičku 🙂

sjussi
3. pro 2010

@pellullinka podle dr sme o tyden mladsi ale uz i ten 34tt je celkem dobry 🙂
@f161 budem muset ale mam strasny strach vubec vstavat takze jen lezim a nedejboze kdyz manzel chce abych si s nim sla aspon vypit kafe do obyvaku

a vite co se mi ze vcerejska na dnesek zdalo??ze mi nejaka cizi dr rikala ze to vidi na max. 20 dni 😀 tak to by vyslo tak akorat na Vanoce 😀

f161
13. pro 2010

@pellullinka
@sjussi
Kde jste holky? Horlivé přípravy na Vánoce?🙂))

sjussi
13. pro 2010

@f161 ja nemuuuuuzu nic delat tak jen leziim ☹ a uz mne to nebaaaa uz se tesim az bude maly na svete a ja zas budu moct chodit 🙂

pellullinka
14. pro 2010

@f161 snažím se učit na nedělní zkoušku, ale na 90% sem si jistá, že to nedám ☹

kaciska
14. pro 2010

Ahoj holky,i já patřím k mladým maminkám,jmenuju se Katka je mi 22 let,jsem vdaná a máme 2letou princezničku doma 🙂 není tu někde z lbc?🙂

mkr
14. pro 2010

ahoj, mně je 23 a mám 3-letou holčičku a druhý na cestě 🙂 obě jsou plánovaný a nikdy bych neměnila, akorát v okolí nikdo není tak mladý 🙂

heliik
26. pro 2010

Ahojky, můžu se přidat???
Je mi 22, 23mi bude v Únoru, a mám 18ti měsíční holčičku Kristýnku 😉 Tudíš jsem rodila ve 21letech. 😉

un_deux_toi
26. pro 2010

Krásný večer všem,

vidím, že řešíte zajímavé téma, které je shodou okolností předmětem mé bakalářské práce. Nenašly byste si, prosím, pár minut na vyplnění mého dotazníku? Zabývám se motivací k pojmenování potomků a to, jak se tyto motivace proměňovaly v generacích, a mladé maminky jsou dnes přece jen docela vzácná skupina. Fandím vám :o)

Dotazník zde: https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...

Díky moc!

moncicak.as
26. pro 2010

Mě je 23 a ve 21 letech se mi narodil syn Tedík🙂

heliik
27. pro 2010

@un_deux_toi : Jej, to jsem si dala 😉 , taková zvláštní přezdívka 🙂 . Ale dotazník vyplněn 🙂

eliska26
27. pro 2010

Ahojte maminky, já mám 16 let a také mám dítě ... dceru Terezku ... Tuto otázku slyším každodenně a strašně mě trápí, když mě lidé neznají a budou o mně říkat drby .... Velmi ráda bych pokecala s Vámi. . A ještě dodám, že svou roli matky si plným výborně! A nikdy nelituji, že jsem si Terinku nechala.A už žádné věci jako je flákání se po diskotékách u mě nehrají žádnou roli! A když mi někdo řekne, že jsem si zahodila své mládí ... úsměv Terinky mi ji tisíckrát vynahradí .... to mi dáte asi za pravdu.A ještě je dobře když je menší rozdíl mezi mámou a dcerou víc si rozumí ... věřím, že já s Terezkou budeme jako Gilmorova děvčata ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

heliik
29. pro 2010

@eliska26 : Ahojky, no po pravdě říkám, mazec.. Můžu se tě zeptat, jak to zvládáš? A co na to rodiče, že jsi vůbec otěhotněla? Asi jsi to měla težké co, ale podle toho co píšeš, ti držím palce. 🙂
No já jsem ráda, že jsem měla mimi až po 20tce, aspoň jsem se trochu vyřádila a tak 😀 😀 A teď se plně věnuji malé a rodině 🙂 🙂

monaberuska1
29. pro 2010

ahojky holky málo vás stíhám ale snad po novém roce bude klidněji 🙂♥♥♥všem přeji do NOVÉHO ROKU JEN TO NEJ \.-)♥♥♥

kubaka
30. pro 2010

@heliik eliska je smyšlená , krade identitu - zablokovali jí také jiné téma i ji samotnou - když si to přečteš, je to fráze vedle fráze, sladkobolný příběh . Napadlo mě to hned, jak jsem si to přečetla - nebyla jsem očividně jediná. 😉
šťastný nový rok 🙂

monaberuska1
30. pro 2010

@kubaka jako opravdu?? to snad není pravda.. tady sem se stím ještě nesetkal,,proč to dělá??

berenika39
30. pro 2010

@monaberuska1 takových je tu bohužel plno, je to k vzteku, ale virtuální svět tohle umožnuje.

monaberuska1
30. pro 2010

@berenika39 jako fakt jo?? a co zotoh mají že si takhle vymyslí něco ?? moc nechápu je tedy??

berenika39
30. pro 2010

@monaberuska1 já nevím....je tu téma Modrý koník a v něm "Zablokovaní uživatelé"....tam se koukni, kolik jich je. Vymýšlejí si, kradou identitu jiným, fotky, některé to táhnou dlouho, jsou zapojený do více diskusí - někdy si plní sny, jak by to třeba jednou chtěly, aby to bylo.....někdy je to "nemoc", někdy jen komplexy, někdy provokace. Na netu je to bohužel běžné, každý je schovaný pod nickem....zneužívá toho. Prostě - než někomu svříš něco ze svého soukromí, koukni, jak dlouho je registrovaný, kolik příspěvků tu má, chce to přemýšlet u psaní - nevíš, na koho narazíš.

monaberuska1
30. pro 2010

@berenika39 tedqa to opravdu zírám ☹.... panebože.. ještě sem nekoukla jdu se kouknout jestli to teda najdu.. to je pravda na internetu je toto blbé... no mi stím nic nenděláme 🙂dám na voji radu radši kouknu prvně nad tímhle sme nikdy nepřemýšlela popravdě..

berenika39
30. pro 2010

tady to je...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zablokov...

Tvoří si nové a nové nicky, bohužel jim naletí právě mamči, které jsou tu krátce a ony si je i vyhlížejí. Adminky mají možnost identifikovat IP - takové "osobní adresy", prostě z jakého pc se přihlašují - a někdy právě najdou, že x nicků je příhlášených z jedné té adresy a je to....já to někdy stejně jako třeba @kubaka poznám už z textu, prostě píší podobně, stejná klišé, obvykle srdceryvné hlášky, u kterých čekají, že vyvolají reakci. Me jě pak líto těch maminek, které je litují, povzbuzují, pomáhají jim - a ony se baví. Škoda mluvit.
@monaberuska1