Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

catherin89
23. črc 2011

Ahoj holky, můžu se k Vám též přidat? Malá se mi narodila ve 20, byla plánované a vytoužené miminko. A že jsme na děti mladí no a co alespoň všem těm kecalům okolo ukážeme, že se umíme postarat. A ono taky dnes se nikomu nelze zavděčit, když je holce okolo 20 tak je na dítě moc mladá a když jí je po 30-ti tak už jí zas začíná ujíždět vlak, takže si stejně nevyberete... 🙂

mitote
23. črc 2011

ahoj holky, muzu se pridat? my jeste teda mimi necekame, zatim spis planujeme, ale urcite jeste behem 23. roku 😀

michaela2310
23. črc 2011

@sjussi jj, já jsem strašně moc!! 🙂 já sem dycky chtěla mimčo do 20 let, ale pak jsem měnila přítele (dnes manžela) tak jsme se poznávali a najednou na mimčo bylo dost času ☹ taky jsem si to vyčítala, že jsem antinu nevysadila dřív a že jsem mimčo mohla mít dřív ☹ ale v 21. jsme začali plánovat svatbu, tak že počkáme až po ní ☹( myslela jsem si jak otěhotním hned a ono nic ☹ dřív jsem si plánovala že budu mít děti po 3 letech, ale ted to asi necháme osudy, chtěla bych totiz děti tři, ale to nemladší, až dýl a pokud bych čekala ty 3 roky po 1. tak bych toho 3 rodila kolem 33 a to si myslím,že už je docela pozdě, ale jiný rodí teprve první .... no uvidíme, jak to dopadne 🙂)

catherin89
23. črc 2011

@mitote Tak přeji ať všechno vyjde! Ono i snažení je fajn, je to takové hezké těšení a říkáš si , "že by už tam něco bylo?" pak testování, no prostě neuvěřitelný pocit když z ničeho nic na testu //. Nemohla jsem tomu věřit tak jsem si jich udělala asi 6 za sebou 🙂

sjussi
23. črc 2011

@michaela2310 ja sem vzdycky chtela 3 ale jak to tak pozoruju tak asi budeme mit 2 a budu rada kdyz to zvladnu 😀
@catherin89 ahojky ja si myslim ze ono je v podstate jedno kolik je matce protoze at mlada ci starsi stejne sve dite miluje a chce pro nej to nejlepsi (teda vetsina) a nemam moc v lasce jak slysim a dyt mas casu dost,si jeste mlada apod,dyt na co cekat ze 😀
@mitote ahoj 🙂 drzim palce at to vyjde 🙂

mitote
23. črc 2011

@catherin89 to verim no. My se ztim nesnazime, i kdyz ta ochrana taky nejaka extra neni 😀 Nevadilo by nam to ted, ale radi bychom, abych mela alespon Bc., ale urcite mimi uz planujeme. Manzel je starsi a me sili hormony.

catherin89
23. črc 2011

@sjussi 100procent souhlas, taky tyhle řeči nesnáším. Dceři je přes rok a nemám pocit, že bych teda o něco přišla, o nějaké užívání si nebo tak něco. Ba právě naopak ona dala mému životu nový rozměr a užívám si ho daleko víc než před tím. 🙂
@mitote Ono je lepší nechat tomu takový volnější průběh, netlačit na pilu. Pak se na to člověk moc upne a jak se snaží jak chce tak to nejde..

sjussi
23. črc 2011

@catherin89 presne,ja sem celkove na takove to pareni a chozeni na zabavy,diskoteky a chlastacky nikdy nebyla.Kdyz uz tak sem si sla nekde do klidne restaurace s manzou tehdy jeste pritelem na vecu nebo sedla k telce a povidala si 🙂 takze mi to nechybelo a ani nechybi,maximalne kdyz jde manza ven a ja sem sama doma,tak to se nudim ale neda se rict ze by mi chybelo uzivani jen sem nerada sama 🙂

catherin89
23. črc 2011

@sjussi mluvíš mi z duše, každá moje tehdejší kámoška nebo spolužačka vždycky hrozně řešila kam půjde v pátek a v sobotu pařit.. já si spíš říkala co budu dělat abych nemusela být s bandou vožralejch blbců někde v baru. Pak jsem naštěstí poznala manžela tak když jsme měli chuť zašli jsme někam na večeři a tak to je vlastně i teď jen s tím rozdílem, že dokud máme malé dítě necháme si jídlo přivézt domů.. Ale i tak určitě mi nic v životě neuteklo. A přátelé jsem vyměnila, protože těm bývalím nějak nevonělo, že mám dítě... Smutné, ale takového člověka nepovažuji za přítele, protože moje dcera je pro mě vším.

mitote
23. črc 2011

@catherin89 to ja coby bydouci psychoterapeut samozrejme vim 😀 cim vic clovek tlaci na piu, tim vic neotehotni 😀 mam to i vyzkousene na kolegyni psycholozce, tak se na to uple, ze uz i zvazovali adopci...pak jsme ji rekli at neblbne a vykasle se na to a da pauzu, dala pauzu a za mesic byla tehotna 😀

dilemma
24. črc 2011

No tak z toho si nic nedelej malej ma za mesic dva a taky nam nespava tak jak ma kolikrat se v noci vzbudi i 3x a to kvuli tomu ze ma zizen jelikoz spava uz v postely sam v pokojcky tak i chodi za nama v noci a lehne si mezi nas a nic ho nezajm a amy jsme pak nevyspani ale tak ze aspon za nim nemusim litat do pokojicku kdyz sme tak rozespala:D a ted se zaciname snazit o druhe miminko tak snad uz se to podda a nauci se spavat🙂

ajina17
24. črc 2011

Ahoj holky vím,že to sem nepatří,ale potřebji radu beru HA už třetím rokem. Ted beru v kuse bez pauzy už čtvrté platíčko,ale z ničeho nic jsem dnes špinila. Je to normální po takové době abch špinila? Ze začátku braní HA jsem to tak měla asi necelí měsíc pak se to srovnalo, ale že by se to vrátilo po třech letech mě zaráží. Tak prosím o pomoc.

sjussi
25. črc 2011

@ajina17 no ja myslim ze kdyz uz to beres 4 mesice v kuse tak je to mozne,prece jenom menstruaci se telo cisti.Ono to pry taky neni dobre brat HA delsi dobu bez pauzy.Ale bud tebou tak skocim k dr. hlavu ti za to neutrhne 🙂

ajina17
25. črc 2011

@sjussi Děkuji za odpověď. Špinila jsem jakorát včera adnes už to je dobré tak newím teda no.

petule201
31. črc 2011

Jéje. tady jsem už tak dlouho nebyla! Se dvěma prckama se to surfování na internetu hůř zvládá. Za 2 měsíce mi bude 23 a 23.prosince se mi narodila druhá holčička Eliška. Ale musím říct, že když už mám děti dvě, tak už se na mě drtivá většina lidí nedívá skrz prsty, ale spíš nechápe, jak to ve svém věku zvládám, když jsou tak brzy po sobě. Já zase nechápu ty, co se na to ptají. Je přece docela jedno, jestli je vám 22 nebo 30. Prostě jsem chtěla dvě děti, tak se o ně taky musím umět postarat 😉 I když je to teda občas pěkný zápřah.
Mimochodem, maminky, založila jsem si i e-shop s kompletním sortimentem pro děti, včetně hraček. Protože se mi zdálo, že mám pořád nějak moc volného času a taky mě štvalo, že jsem nikde nenašla všechno pohromadě, co jsem zrovna chtěla 😀 Kdyby měl někdo zájem, klidně napíšu odkaz do IP.
P.S: Teď zas nemám čas vůbec, ale časem bych klidně do toho 3 i šla. Do přechodu času dost! 😉 Mám zlaté holčičky!

smithi
31. črc 2011

Ahoj ženy taky mezi vás patřím. Sny se mi narodil měsíc před 19. narozeninami a za pár dní se mi má narodit dcerka. Je mi čerstvých 22 🙂
Obě děti byly plánované a chtěné. S manželem jsem se brali 3 týdny po mých osmnáctinách a po měsíci zadělali na miminko 🙂
Všichni na mě koukali jako na blázna že se vdávám tak brzo, ale já prostě vím že svého muže miluju a chci s ním být pořád. nedovedu si představit že nejsme spolu. Žijeme spolu od mých 16 let a 18.8 máme už 4 výročí svatby. Za celou dobu sem ani jednou nezalitovala

engii_91
31. črc 2011

ahoj,taky se k vám přidávam,Tomáška jsem měla ve 20,a rozhodně nelituju toho,že jsme nepočkali.Sice jsme mladí rodiče,ale zvladáme to,ikdyž jsem měla za začátku obavy,ale to asi nebudu jediná 😉

michaela_2
31. črc 2011

Ahoj, mě bylo před třemi týdny 22 a jsem ve 4 měsíci prvního těhotenství. Partnerovi je 29 let. Miminko nebylo plánované, ale těšíme se na něj o to víc 🙂.

sjussi
3. srp 2011

Ahojte vsechny vas vitam 🙂

martavatar
3. srp 2011

To nesnáším takové názory typu. " proč tak brzo? .. vždyť si zkazíš celý život ...... teď si máš užívat... měla by sis to líp rozmyslet " ... Setkaly jste se s tím taky??? ... já jsem se s tím setkala kupodivu nejčastěji u svých vrstevnic "kamarádek" :-/

mitote
3. srp 2011

@martavatar no ja jsem se s tim setkala uz pri svatbe, az otehotnime, tak to nechci videt 😀 U svatby si kazdy myslel, ze musime, ze jsem tehotna, jini rikali, ze jsem se zblaznila, dokonce s emnou i jedna holka prestala kamaradit...no vtipny 😀

petule201
5. srp 2011

@martavatar Takové otázky jsem slýchávala neustále, než jsme si pořídili druhé. 🙂 To se ještě pár lidí sice zeptalo: "A bralas vůbec prášky?", ale pak i ty blbé otázky přestaly a teď máme dvě nádherné holčičky Adélku a Elišku. Kamarádky mě sice nezůstaly žádné, protože už jsem nemohla (a ani nechtěla) chodit po diskotékách a na večerní vínečka, ale zase mám spousty jiných kamarádek, mamin, které jsou sice o chloupek starší než já, ale máme si pořád co říct, což dřív s mými vrstevnicemi nebylo.
Teď pár bývalých spolužaček, které si před třemi lety mysleli, že jsem úplně blbá, že chci dítě, myslí na miminko a pořád se mě ptají jaké to je a co by měly kupovat... 😀 Hlavně že teď už blbá nejsem, že? 😉

martavatar
5. srp 2011

@petule201 ... s těma kamarádkama to taky tak vidím .. už teď mi jich značně ubylo... Protože řeší trošku jiné "problémy " než já .. chtěly by jak říkáš chodit po diskotékách a po hospodách a já už jsem pomalu najela na fázi "Rodinný život" a tak mi to vyhovuje... Ony to nechápou, ale ani mně to nijak nemrzí .. Mám skvělého muže a tza chvíli k nám přibude dcera.. ( taky Eliška) a myslím, že nic víc ke štěstí potřebovat nebudu 🙂

crawler
5. srp 2011

ahoj🙂

já se maminkou stala ve svých 22 letech a myslím, že je to mnohem lepší než po 30tce...mám víc energie než budu mít za 10 let...a navíc - já si budu ráda užívat ve 30 letech svobody, páč dítko už bude větší a my se budeme moct víc rozšoupnout než jak bysme mohli svobodní ve 20😀 A navíc nechápu komentáře typu "měli jste si užívat" ...copak si neužíváme? máme zdravého syna a copak nás v něčem omezuje? pravda je, že nemůžeme jen tak večer posedět u jídla v restauraci, ale my prostě chodíme i s malým a občas posedíme u jídla brzy odpoledne.na výlety jezdíme i s ním...prostě nemám ráda takový řeči a upřímně si klepu na čelo, když některý ženy dávají přednost kariéře před rodinou. věřím, že někdy to může být složité rozhodování, ale odkládat a potlačovat tak třebas svoji přirozenou touhu je blbost.

jinak teda souhlas s @mitote @petule201 ...kamarádek je taky mnohem míň...na jednu stranu mě to mrzí a na druhou stranu jaksi vidím jejich určitou omezenost a "starosti"...a popravdě už mě víc baví řešit "problémy" kolem syna atd.

crawler
5. srp 2011

@martavatar mě už ty jejich "problémy" přijdou i směšné...Tobě ne? já se zahnízdila v roli hospodyňky a maminy a je mi tak dobře a myslím, že jsem i díky tomu hodně vyzrála, zatímco ostatní vrstevnici jsou pořád tam, kde byly...ono je to čeká taky, ale prostě až později...

martavatar
5. srp 2011

@crawler právě že jo.... Možná právě proto si už nemám tolik co říct. Je nebaví poslouchat co jsem kdy vařila, že ta aviváž co jsem si koupila je fakt dobrá, že mi chcípá kytka na okně a nevím proč, kde jsme byli s přítelem a co malá v břichu a těhotenské starosti ....a mně zase nezajímá kolik toho která kde vypila, s kým se vyspala, koho potkala na diskotéce a co strašného ta dotyčná měla na sobě a jak trapný měla účes a že se jí ty gelovky odlupujou a lámou a že si její "přítel" nevzpomněl na jejich "měsíční výročí" ... 😝 😀

martavatar
5. srp 2011

A to že mi někdo říká, že v jednadvaceti jsem moc mladá na to být matkou.... Proč?? Moje maminka mě taky měla brzy, bylo jí dvacet, a zvládla to dobře, mně i bráchu vychovala dobře a Teď je jí 42, vypadá dobře, má přítele, užívá cestování a celkově života .... Není to brzy! A to že jsem mladá a nemám ještě tolik životních zkušeností přece ještě neznamená, že budu špatná matka?!

denousek
5. srp 2011

ahoj holky..me je za tyden 24...mám 3,5 letýho chlapečka a pravdepodobne jsem zase tehotna huraa konečně...jednou me dostalo byli jsme kdesi na vecirku a bavili jsme se o detech rekla jsem ze jsem mela maliho ve 20ceti a jedna baba mi rekla-nezodpovědnost!!v tu ránu já jsem se tak nasrala!!!to bylo neco jak to muze rict!malej byl vymodlenej po 5 mesicich... snad zalezi jak se kdo citi.. ona me ma zrovna co poučovat zije sma s ditetem.. tss...jsem rada ze jsem mlada maminka 🙂

martavatar
5. srp 2011

@denousek Já jsem zase nedávno sedela s tchýní, její sestrou a její svagrovou .. a ta svagrová je taková pitka, nikdo ji moc nemusí .. a dosla řeč na to, že jsem otěhotněla přes prášky.. A ona hned: " No to si děláš srandu... A proč jsi jako nešla na potrat? To tě teda nechápu! " Tak jsem jí řekla, že o tomhle řešení jsem neuvažovala ani na chvíli, že mám skvělého chlapa, žijeme spolu, máme oba práci, tak proč ne... A ona na to, že ona měla dceru v 18 a že ji potrat nedovolili ze zdravotních důvodů, jinak by neváhala ani minutu......JAk to může říct? Vždyť má krásnou dceru.... A navíc .. co je jí do toho? Proč se před celou rodinou baví o tom, jak jsem blbá, že jsem jako nešla na potrat! A že jsem se prý s tou firmou co výrábí tu antikoncepci měla soudit ... ať mi ten potrat prý zaplatí! 😀 .. Jako chápeš... 😖

crawler
5. srp 2011

@martavatar tak švagrová je teda bych řekla ubohá a jestli ji slyšela i dcera, tak ji to musí hrozně mrzet a může se cítit nechtěná ☹ ...jinak přesně jako ty - nebaví mě poslouchat story z diskoték a pitek apod. - připadá mi to dětinské a směšné....

@denousek gratuluju 😉 ještě to není potvrzené nebo už ano? hlavně at je vše ok 😉 tak taková baba by mě teda taky vytočila 😝 já fandím mladým maminkám...a koneckonců - když by se vzal celosvětový průměr, tak by to bylo určo kolem 18-20...to jen západní svět s mateřstvím čeká pomalu až na konec produktivního věku 😝