Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

ajina17
9. srp 2013

@mmarket Mě je 19 let a 13. června se mi narodil chlapeček 🙂 v září mi bude 20 let 🙂

mmarket
9. srp 2013

To je hezké ,mě se Sebastianek narodil 29 zarí 2010 mesic po dvacetinach ..... nelituju ,ze jsem ho mela tak brzy 🙂 a ted 6 unora mam termin na druhe jeste nevim co to bude prali bysme si holcicku ,ale hlavne ze je zdrave 🙂 a jak to s mrnouskem zvladate je hodny?

iina
9. srp 2013

Prvního syna jsem měla v čerstvých 19 letech, za tři roky tedy v 21 letech se mi narodila dcera..teď v 35 se narodil další kluk a za 15 měsíců po něm poslední synek. rodila jsem tedy v každé době a v každém období...a mohu říct, že je naprosto jedno v kolika máte děcko, když jste připravené..jen tehdy jsem měla víc energie a méně strachu..ale jinak je to naprosto shodné..co závěrem.. rozdíl jen v tom, kolik dětí doma je a kolikáté těhotenství mám..protože hodně toho už znám a tak nejsem vystresovaná..ale i tak je spousta nového co mě doslova překvapilo..a za to díky..holky držte se..je fain mít děti dřív..nač čekat..aspoň jak jsem psala je víc energie..hihihihi věk je totiž sakra znát hlavně na mě..🙂

klarka009
10. srp 2013

22letá budoucí mamina se hlásí 🙂 mimčo je plánované (sice jsme nečekali že se dílo podaří hned :D ) ale nelituji 🙂

zuzikajdicek
10. srp 2013

Já jsem dcerku porodila měsíc před 18 rokem 🙂

elentari
14. srp 2013

Myslím, že nás tu je hodně 🙂. Prcek se nám narodil dva roky po svatbě v mých dvaceti letech 🙂 neplánovaný, ale opravdu vroucně chtěný 🙂

lauranavratilova
20. srp 2013

Je mi čerstvě 20 let, jsem zasnoubena, a jsem ve 13tt. A jsem ta nejšťastnější nastávající maminka. 🙂

Biologicky nejvhodnějšími roky k prvnímu těhotenství a porodu jsou 20 – 25 let. S věkem matky totiž stoupá riziko genetických vad u dětí, ohroženy jsou těhotenstvím i samotné matky, a to třeba kvůli vysokému tlaku. Největším problémem u mladých maminek může být psychika. Tělo je fyzicky sice připraveno, ale psychicky nevyzrálá žena nemusí být na mateřství připravena, mohou se objevit problémy s výchovou, často nemá finanční nezávislost ani životní zkušenosti. Mladší maminky jsou ale navzdory předsudkům dobrými rodiči. Nejsou tak úzkostlivé a sice nemívají tak načteno jako zralé ženy, ale netlačí tolik na úspěchy dítěte a nebojí se při výchově dát na intuici a využít lehkost. „Moje dítě si bez problémů vyleze na strom, skočí do bazénu, chodí občas špinavé, protože miluje bahno, kaluže a téměř vše si strčí do pusy. A já se nehroutím…mám zdravé a zvídavé dítě,“ vypráví 25letá Katka, maminka tříletého Honzíka.

Výhody mateřství v mladém věku:

těhotenství probíhá většinou fyziologicky a naprosto bez problémů – ženě stárne i tělo a miminko jej potřebuje celých devět měsíců, a proto mají s jiným stavem mladé maminky méně problémů mladým maminkám se také mnohem častěji vyhýbají těhotenské neduhy dítě dá životu mladé ženy směr a náplň, zvláště výhodné je to tehdy, když dívka neví, co by si „počala se životem“ mladé ženy jsou na vrcholu sil, jejich organismus není zatížen nemocemi a braním léků, jsou ve větší kondici neznamená to konec možnosti studovat na výchovu i všechny věci okolo miminka má mladá maminka mnohem více energie, dítě vychovává spíše kamarádsky

elleonorecka
31. říj 2013

Mně bude v lednu 22 a jsem uplně na záčátku 🙂, začínáme 7tt 🙂. Sice neplánovaně, ale o to víc máme radost 🙂

olca1993
4. lis 2013

Já se též přidávám je mi 20 a první díte dcerku sem mela cerstve v 19 a syn se nám narodil 1 rok a 14 dní po dceri 11.10.2013. Taky mi říkaly že sem mladá a ,že sem se nejspíš zbláznila, ale ja sem říkala že radsi dve deti teď aspon kdyz si je budu vyzvedávat ve škole tak jim nebudou říkat že si pro ně přišla babička :D .

nikoleta19933
9. pro 2013

Také se přidávám..Kristiánek se narodil měsíc po mých dvacetinách, byl plánovaný a jsem tou nejšťastnější maminkou 🙂

veronikas20
9. pro 2013

Ahojky tak se taky přidám 😀 at v tom nejste sami 🙂 mě bylo 15 když jsem porodila naší prvorozenou a nečekanou dcerku Kristynku 😉 jí byli 3 měsíce a mě padlo čerstvích 16 let 😀

cindy13
10. led 2014

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat.. Jsem v 28+2, cekame prvni.. Merim 166cm a pred otehotnenim se vazila 50kg a ted mam 67kg... doktorka mi rekla ze mi jde vaha rychle nahoru,ze jakmile jeste ted priberu {za 14 dni mam jit na kontrolu}, tak si me tam pry nechaji a budou muset uskutecnit predcasne ukonceni tehotenstvi cisarskym rezem :((

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
heliik
24. bře 2014

@cindy13 : Ahojky já merim 165 cm a vážila jsem na zač tehu 68. Před porodem jsem mela 96 kg.. A me nikdo za celou tu dobu nic neřekl.. A myslím si, ze takových je nas víc... SLA bych za jiným doktorem..

cindy13
24. bře 2014

Tak jsem mela asi spatnou doktorku.. Dnes jsem v 38+5tt a jsem cela vyklepana z porodu :(

heliik
24. bře 2014

@cindy13 : Japato? Neboj se, bude to dobré.. 🙂

schwarzova4
15. zář 2014

Ahojky holky, je tu ještě někdo aktivní? 🙂

ajina17
15. zář 2014

@schwarzova4 já :D

schwarzova4
15. zář 2014

@ajina17 Jé ahojky 🙂 Tak jsem ráda, že tu někdo je, zjistila jsem že jsem těhu, ale ještě to nechci nikde moc říkat a tak čučím tady na koníkovi a to je úžasná stránka, kam se hrabe facebook :D Tak mě je 22 let, brala jsem 7 let antikoncepci, a tak nějak jsem jí vysadila před 3 měsíci. Snoubenec o tom ví, je starší a miminko by rád.. Úspěšně se hlásím do té skupiny, která také nerada poslouchá řeči typu: máš čas, jsi mladá blablabla... S přítelem máme teď v pátek 4 leté výročí, už to na něj chystám, jako překvápko...Miminko si přeje, ale momentálně nemá ani tucha, že by se to opravdu stalo, asi tak jako já, když čučím pořád na těhu test :D k dr jsem objednaná shodou okolností až na 29.9. ale nemá cenu to přesouvat na dřív, jsem tak max. ve 3 týdnu... a jaký byl tvůj příběh? 🙂

verushe20
15. zář 2014

Já se taky přidávám, za 3 týdny mám 21 roků a mám 10ti denní dcerku 😊

ajina17
15. zář 2014

@schwarzova4ahojky já jsem Andy je mi 21 let na Mk jsem nonstop 😀 je to drogáá a Já mám už 15m starého chlapečka 🙂 U nás mimi nebylo v plánu,ale když už se stalo tak jsem ho donosila a já i přítel ho strááášně mooc milujeme 🙂 mimochodem tobě mooc gratulujeme,at vše probíhá jak má 🙂

lenfru
16. zář 2014

ahojky já se taky přidávám je mi 20 let a Přístí měsíc mám termín porodu. Mi jsme to s přítelem teda ted už s manželem taky neplánovali ale chtěli sme tak sme to nechavali náhodě a sme oba spokojeni. Já za sebe musím říct že rodina nás podpořila aj když sem tak mladá akorát teda kamarádky nebo okolí měli takové řeči typu abych si ještě užila života že sem mladá. Nevím jak oni ale podle mě s dítětem život nekončí ne ? 🙂

gejbiss
2. říj 2014

no mě je 19 a termín máme koncem listopadu tak snad to všechno zvládnem hrozně se těšíme ale zároven mám z toho všeho trošku strach obzvlášt z porodu

palkovaadela
2. říj 2014

Já se též přidávám =) je mě 21 máme doma Marečka ten bude mít v prosinci už 2. A příští rok duben, květen by se nám mělo narodit druhátko =)

janouskovaal
2. říj 2014

Ahojky 🙂 jsem v 19tt a rodit budu ve 20ti ...miminko bylo planovane protože už v 18ti jsem byla po třech operacích dělohy a hrozí mi,že mi jí po porodu seberou takže jsem šťastná,že to vyšlo 🙂

teeru
16. únor 2015

Ahoj, dlouho jsem hledala nějakou aktuální stránku s mladými maminkami, se kterými bych si mohla i psát osobně, ale nic není aktuální 😒

Zanedlouho je mi 19let. Byla jsem na laparaskopii kvůli torzi vaječníku...prostě se mi převrátil a uškrtil k tomu se musel odebrat i vejcovod. Narazila jsem na různé doktory s různými názory : "Otěhotnět bude velice složité" "pokuste se otěhotnět raději dřív než bude pozdě" "vy už asi miminko nebudete moci mít"
S přítelem jsme se domluvili, že hned až dodělám školu začneme se o miminko snažit. Školu jsem ani nedodělala a otěhotněla jsem vlastně neplánovaně při HA skoro rok a půl po operaci. Jsem neskutečně šťastná. Teď jsem ve 22týdnu a už se nemůžu dočkat až našeho chlapečka budu mít u sebe. 🙂
🙂
Kdyby byl někdo, kdo by si chtěl i třeba psát (FB,email...cokoli) budu moct ráda 🙂 (Teru.Ona@seznam.cz)

denulinka20
30. bře 2015

Ahoj ja otehotnela v 18 hned po skole 🙂 ted mi bylo 20 a nasemu Matyskovi je 13mesicu. Ja miminko chtela je to moje stesti, a kdyz chcem nekam s manzelem jit babicka bezproblemu pohlida nejradsi by mela Matyska porad u sebe :D

metallico_mondo
30. bře 2015

Ahojda já dceru porodila krátce po 21 narozeninách a teď druhé porodím taky krátce po narozeninách ale už 23 😀 a i když si každý kvůli věku ( nechápu :-/ ) myslí že nejsou plánovaný ( i kdyby nebyly je jim do toho kulový ) můžu s hrdostí prohlásit že obě dvě dětičkou jsou!! 🙂

lucisek01
23. kvě 2015

Ahoh je mi 22let a cekam sve prvni vytouzene mimi. V nemocnici mi pred dvemi lety po operaci vejcovodu ozmamili ze deti mit uz nemuzu a ejhle🙂 jsem v 5tt 🙂

editkaromana
25. čer 2015

Ahoj, ja otěhotněla hned po škole a kdyz jsem porodila mela jsem 19. Ted mi bude za měsíc 21 a mam 14 měsíční Editku a vůbec ani na chvíli jsem nezavahala ze bych ji nechtěla nebo dokonce litovala toho ze jsem mlada a ze už mam dítě 🙂 taky jsem se setkala se spousty lidmi, kteří říkali ze je to brzo.. atd. A je i pravda že, jsem dítě brzy nechtela a ze to bylo ne plánované, ale jsem strašně rada ze jsem se nakonec nerozhodla jinak. 🙂 i kdyz jsem kvuli toho ztratila spoustu pratel, ale pro me je ted nejdulezitejsi dcerka, protože jsem teď strašně Šťastná 🙂