Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

hejdita
30. črc 2010

my se brali s mm kdyz sem chodila jeste do maturitaku 😀

a ja sem rodila klarku taky cisarem a to byla hlina rano o 5 sestra zlest z postele a osprchovat se dali mi malou kosilu takze mi lezla rit 😅 😀 no to byl mazec 😀 😀 😀 kdyz si nato spomenu vcelku usmevne ale tam v tu dobu to bylo neprijemne...no a jirka ten byl prirozene....a po nem sem mela siiilu panecku sem se divila tak mne to nakoplo ze sem to zvladla ze sem nerodila zase cisarem ze az to snad ani mozne nebylo...sem tam pomahala mamince co se rozhodla mit v 36 dite po 17 letech zmenilo se toho moc v nemocnicach tak chudina nevedela co a jak....tak sem mela tolik sili ji to vysvetlovat kazdy den i 3x i kdyz mi to uz ke konci lezlo na mozek kdyz to bylo futr porad o tem samem dokola.... 😀 😀 😀 😀 ale v pohode dalo se to 😀

k.ate
30. črc 2010

Tak já nemám přesný info, ale ze základky jsem myslim jediná s mimčem 😀 Z gymplu taky, jen ze střední, kam jsem přešla v kvartě jsem "až" třetí 😀 No a na vejšce jsem exot jako holka, natož jako matka 😀

stylly
autor
30. črc 2010

@kaczka tak tak 😀
@teriskaa super a co vy???Bude druhý??? 😉

stylly
autor
30. črc 2010

😵 😵 @terezka87 my jsme taky listopadový 😀

stylly
autor
30. črc 2010

Tak ze základky jsme 4,ze střední 6 a kamarádky "vrstevnice" kterých nemám hodně taky rodí,... 😉

teriskaa
30. črc 2010

stylly: Ale joo fáájne..jen nemáme taťku doma.. a o druhým fakt teď neuvažujem..dělám do toho školu,něco málo práce..ne..fakt zatím ne..jen jsem dneska měla pocit,že cejtím pohyby..jsem nějaká zblblá 😀 😀

lakshmi
30. črc 2010

Mně je 22 a máme ročníko prďolu 😀

kaliska
30. črc 2010

Pardon,že sem lezu-věkově už tu nemám co dělat 😀
...ale mi se ve 22 letech narodilo druhé dítě 😉 první jsem měla v 19ti a přišlo mi to tak akorád..teď čekáme čtvrté 😅 a většina mých kamarádek-vrstevnic ještě děti vůbec nemají 🙄
až budou ony chodit s dětma na písek,to už budu venčit vnoučata 😀
mladým maminkám to prostě s těma kočárkama sluší nějak víc ,nemůžu si pomoct😉 😅

teriskaa
30. črc 2010

kaliska: Máš můj obdiv teda..občas hlídám tetiny tři děti a stačí mi to..dětičky mááš kráásné

mispulka22
30. črc 2010

Taky se hlásím, je mi 23 a mám půlroční dceru 🙂.

stylly
autor
30. črc 2010

@kaliska myslím že tu co dělat máš 😉

stylly
autor
30. črc 2010

@mispulka22 😉 vítám tě

ruzenkas
30. črc 2010

Zdravím všechny maminky. Ani nevíte, jak ráda bych se k vám přidala, ale, bohužel, osud to chtěl jinak... ☹

kaliska
30. črc 2010

@ruzenkas jsi hrozně silná holka 🙂na dálku posílám pohlazení ...štěstíčko si jednou najde i tebe 😵 to zlé sis už vybrala 😉
@stylly 😀 ...máte taky pocit,že jste se zasekly ve věku,kdy se vám narodilo dítě? mám pocit,že od té doby nestárnu,ale musím potvrdit starý a ověřený fakt,že to vidím na dětech 😅

ruzenkas
30. črc 2010

@kaliska Děkuji za přání. Uvidíme, jak to všechno dopadne 🙂

kaczka
30. črc 2010

@terezka87 Koukám,že jsi taky z jihu...v Břeclavi jsem dost často..jsem v podstatě odtud...do nedávna jsem tam bydlela 😉

Jinak moje babička si taky užívají ještě malého a krásně mi ho pohlídají...on je zase jedinej kluk v rodině 😀

vafle
30. črc 2010

já se taky hlásím 🙂 i když asi nejsem zas taková extrémistka 🙂

kulenka
30. črc 2010

Mladé dámy, zkuste se zamyslet nad pravidlem Neurážej, neprovokuj. Bylo by vhodné trochu té vaší nadbytečné mladistvé energie věnovat pochopení druhých. A buďte vděčné, že se z vás - mnohdy ne vlastním přičiněním - nestala stará snažilka.
😉

markytkaaa
30. črc 2010

Ahoj 🙂
Je mi 24 a mám dvě dětičky 🙂 Ale už jsme asi skončili 😉 I když nikdy neříkej nikdy že 🙂
Ze základky i ze střední jsem zatím jediná kdo je vdaná a má děti 😀 Strašně se diví a ptají se proč ... odpovídám proč ne 😀 😀 🙂

momin
31. črc 2010

@kulenka muzes mi rict kdo te urazi nebo provkuje? 😠
Nikdo te nenuti to tady cist...
To je tady vazne sila... tady uz si clovek nemuze ani zalozit tema..... 🙄
Samozrejme je mi lito pokud nemuzes otehotnet,ale urcite timhle tematem nechtel nikdo nikoho poburovatž nebo provokovat..... 🙄

ruzenkas
31. črc 2010

@momin Já si dovolím s Tebou souhlasit, i když do tématu diskuze nepatřím. @kulenka Prostě mi to přijde téma jako kterékoliv jiné a podle toho, co jsem si zatím přečetla, tak zde nikdo nepíše nic ve smyslu "kdo má děti po 35. tak je divný", to bych jako urážení brala. Každý z nás si to zařídí tak jak chce a někdy to za nás, bohužel, zařídí osud a zařídí to tak, jak my nechceme a rozhodně jsme si to tak nepředstavovali. Ovšem to, že tu je diskuze mladých mamimek rozhodně není nic špatného. Po tom, co jsem se dozvěděla, že mám rakovinu, beru život trochu jinak... Na začátku léčby mě každý utěšoval, že děti budu moct mít. Ano, ráda bych je měla a plánovali jsme je, ale řekla jsem, že pokud nebudu moct mít děti, budu se s tím muset nějak vyrovnat, ale hlavně když se uzdravím. Je mi moc líto každého, kdo má nějaký zdravotní problém a snažím se lidem pomáhat a je mi i líto žen, které děti mít nemohou a měly by je rády a prostě to nejde, ale to neznamená, že by si o dětech nemohly povídat maminky a třeba i mladé, které ty děti mohou mít...

benjik
31. črc 2010

ahoj,mě j 22 a dcreka má rok a když vidím ty její divočiny,tak jsem ráda,že jsem jí měla ted,že jí líp stíhám. Dítě jsem chtěla vždycky brzo a manžel už byl taky natěšený na nějaký mimčo, chtěl dítě do svých 28,no a Nelča se narodila o měsíc dýl 😀 Klidně bych chtěla i druhé,ale to musíme nejdřív vyřešit bydlení,takže si ještě chvíli počkáme. Hodně mých spolužaček už má také dítě a taky si to chválí.

kaliska
31. črc 2010

Jestli mám víc sil,nebo to lépe zvládám,těžko říct,každopádně začít s dětmi po třicítce,asi bych si jich už nepořizovala tolik 😅 Smanželem jsme se shodli,že do 30ti chceme mít odrozeno co je v plánu 😀 a nejspíš se nám to povede 😉
možná za deset let mě ještě popadně touha po miminku,nikdy neříkám nikdy 😀
@ruzenkas souhlasím s tebou,je nutné brát život takový jaký je s tím,co nám nadělí...není jediná tragedie nemím děti,větší tragedie je,když dítě máš a přijdeš o něj,větší tragedie je,když máš spokojenou rodinu a jeden z manželů díky nešťastné události přijde o život,větší tragedie je,když těžce onemocníš 😔 Je toho spousta a pokud se tomu člověk postaví,tak zvládne cokoliv,zvláště,když má kolem sebe lidi,kteří ho podporujou.
Je hezké,že je tolik mladých maminek v době,kdy je kariérismus na prvním místě......myslím,že mladé maminky vždycky byly ,jsou a budou 😉

womann
31. črc 2010

Ahoj, tak já jsem to čekala, že se tady začnou objevovat zklidnující názory starších.Neradi čtou, že si někdo myslí, že jsou ve 30 starší maminky.Ale nikdo tady nikoho neurážel.Je to jen něčí názor.Já mám 3 děti (nejstaršímu jsou 4, nejmladšímu 1 rok).Je mi čerstvých 24 a je to fajn.I když vrstevnice ze základky se rodit ještě nechystají.A na písku apod. se setkávám s maminkami o dost staršími (i po 35-prvorodičky).Myslím ,že to má více výhod mít děti mladá, než dýl.To se ale nebavím, pokud to nejde, a je nějaký problém.To pak na věku nezáleží.Taky mám kolem sebe pár lidí, co jim to nejde, a doufám,že jim lékaři co nejdříve pomůžou.To je pak hrozný trápení.Jinak mně všichni litujou, a většina hovorů začíná-vy máte 3 děti?Chudáku, jak to zvládáte,to máte co dělat,co?Ale mně to nepřijde, (asi jako Kalisce 🙂 ,že).Pak se usmívám,když mi 35 letá maminka líčí, jak to má s 1 dítětem těžké.Jaká je to dřina.Asi tam taky hraje faktor, že jsou už pak maminky méně přizpůsobivé, a je to velký skok se starat mnoho let jen o sebe, a najednou dítě.Jé,to jsem se nějak rozepsala... 🙂

stylly
autor
31. črc 2010

@ruzenkas proč bys nepatřila? 😲

stylly
autor
31. črc 2010

@kulenka myslím,že sem nepatříš,...takže nemáš co zasahovat do naší diskuse 😉

stylly
autor
31. črc 2010

@kulenka Navíc nechtěj aby jsme tady rozpytvávali tvoje "mnohaleté" zkušenosti 😠 😀

kaliska
31. črc 2010

Kulenku neřešte 😉 bohužel jsem něco obdobného měla v nejužším rodinném kruhu...stylem ,,já nemůžu mít děti,tak jsou všichni hnusní,protože si klidně těhotní..."atd atd...a to šlo o výrazně mladou snažilku,které se letos po 3tím umělku podařilo ve 24letech porodit dvojčátka 😨 ..já to chápu,jsem docela empatický člověk i vůči lidem,co za to nestojí....ale já taky neskáču do diskusí maminkou ve 40ti letech , nedejbože do neplodnosti 😨 ☹

stylly
autor
31. črc 2010

@kaliska NO jako je to mazec,..přesně tak moje známá,....je jí 32. musela mít "kariéru" a teď neví co by dělala aby otěhotněla!!! 😠 ale to je její věc,...každý strůjcem svého štěstí 😉

terezka87
31. črc 2010

@kaczka Odkud jsi přesně? Já jsem z Hlohovce ale manžela mám z Poštorné. 🙂