Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

mysiiickaaa
15. srp 2011

@ba0terka aha tak já myslela, že jsi přímo z NJ 🙂

ba0terka
15. srp 2011

@mysiiickaaa: jsem tu,bydlím tu,ale jsem přistěhovalec 😀 Přistěhovala jsem se z Brna,ale úplně prvně mě naši dotáhli z Košic do Brna 😀

mysiiickaaa
15. srp 2011

@ba0terka alespoň můžeš říct, že znáš kus světa 😀

ba0terka
15. srp 2011

@mysiiickaaa: no jeje 😀

mysiiickaaa
15. srp 2011

@ba0terka to muselo být těžké z Brna do NJ ne? 🙂

ba0terka
16. srp 2011

@mysiiickaaa: vůůůbec ne 🙂 Já jednak nemám ráda velkoměsta,já radši klid,mír,pohodu a krásu a to NJ přesně splňuje 🙂 A pak se hodně nesnáším s rodiči,takže kdybych nepotkala muže,tak jsem jela zpátky do Košic v 18 k tetě a zůstala bych tam... Ale tím že jsem potkala manžu a on slouží v Hranicích,tak to bylo jasné,že půjdu já za ním do NJ 🙂 Přeci jen z Brna do Hranic by to měl kus... A jsem tady fakt spokojená,už se nikam nehnu... Je tu klid,krásné prostředí a v okolí taky samá nádhera-Rožnov,atd 😀
Ty jsi v Rožnově pořád? 🙂

mysiiickaaa
16. srp 2011

@ba0terka já jsem od narození žila v Zubří, což je hned vedle 🙂 a když mi bylo 20 tak jsme se rozhodli s mužem pro Rožnov, Zubří je moc velká drbárna, žádné soukromí

ba0terka
16. srp 2011

@mysiiickaaa: přes Zubří jezdíme do Ovy 🙂 to bych neřekla,že je to drbárna... vypadá to jako milé místečko 😀

mysiiickaaa
16. srp 2011

@ba0terka zdání klame, když mi bylo 17 tak jsme si s mužem koupili zakrslého králíka, on se zmínil kolegovi v práci a během jednoho dne z toho bylo, že jsem těhotná a čekám dvojčata 😀

mysicka15
16. srp 2011

@sjussi děkuju

mysicka15
16. srp 2011

Ahoj holky nejvíc co nesnáším na lidech je to že když si myslí že se nedokážem postarat o to své dítě a když brečí třeba kvůly prdíkům venku tak na me plno lidí kouká jak na vraha

sjussi
16. srp 2011

@mysicka15 to nejsi jedina,ono kdyz dite place tak se vetsinu maminek hodne lidi kouka zle a jeste hur v autobude nebo jinych dopravnich prostredcich 🙂

mysicka15
16. srp 2011

@sjussi ale proč si myslí že to nezvládáme přitom mě v porodnici řekly že se o malou starám líp jak náka 30 letá mamina

sjussi
16. srp 2011

@mysicka15 takova je doba 😒 driv kdyz ve 20 holka nebyla vdana a nemela dite divaly se na ni skrz prsty a ted kdyz je vdana a ma dite 20leta holka tak na ni hledi jak kdyby byla z marsu 😒

mysicka15
16. srp 2011

@sjussi njn ale je to hrozný

michaela2310
16. srp 2011

@sjussi přesně tak!! máma se vdávala v 18 a ten samý rok jsem se narodila, takže se "musela" vdávat 🙂 já když jsem se vdávala ve 22 s tím, že by jsme chtěli mimčo, tak to všichni hrotili, že mám ještě dost času!!!!! 😠 😠 že by stačilo v 25!!! a pak to najednou nepůjde a člověk bude lítat po dr. a bude jen ve stresu a bude to ještě horší!!!!

sjussi
16. srp 2011

@michaela2310 @mysicka15 no nase mamka se vdavala 6 mesicu pred 18 narozeninami a tatka 1 mesic pred 18 me mela mesic pred tim nez ji bylo 18 a byla nebo snad spatna matka?ja si myslim ze ne,nechci se nejak vychvalovat ale nemyslim si ze sem spatne vychovana....my sme se rozhodli mit maleho ve 20 s tim ze se vezmeme az pozdeji ale nakonec sem se vdavala v 5 mesici coz sice vypadalo ze musim ale udelali jsme to v podstate kvuli memu tatkovi protoze to nemohl prekousnout ze by sme nebyli svoji ne kvuli tomu ze sem byla tehotna.A nemyslim si ze sem horsi mama nez kdybych byla starsi akorat jak si psala by s tim potom mohl byt vetsi problem a o to ja nestojim. 🙂

kajulka001
16. srp 2011

ahj holky pridavam se k vam maminkam do 23 let 🙂

michaela2310
16. srp 2011

@sjuss jedna známá má ve 33 letech první holčičku a ted nám její tchýně (je to Vládi teta) říkala, jak je Eva unavená a že toho má dost, malá totiž v noci špatně spinká a dokáže třeba hodinu, někdy i víc brečet, a nikdo jí neutiší.... Eva radši chodí vypomáhat do hospody aby si od malý "odpočinula" a sama teta uznala, že kdyby měli malou dřív, tak by ten pláč a to nespání snášela líp než teď... a to od začátku říkají, že jim jedno mimčo stačí, že na dvě by neměli nervy.... takže určitě mladší maminky nejsou horší maminky!!!!

mitote
16. srp 2011

jo holky, na me taky cuci, ze chci dite, teda moji rodice ne, mama je natesena uz ted, tatovi je to sumak, tchyne se take tesi, ale tchan...ten porad rika jak mame more casu, aspon deset let, ze si mame uzivat...pritom me je 22 a manzelovi uz 28.

michaela2310
16. srp 2011

@mitote my máme kámoše (je mu 24, jeho přítelkyni je 22-studuje) a ten říká, že první dítě stačí až tak ve 30 (věk matky), tak to vám povím, že rostu!!!! mě je 23 a strašně jsem se bála, abych o miminko ze začátku nepřišla a pak, aby všechny testy dopadly dobře..... a že jo, čím starší maminka, tím je větší riziko, že se něco po.....

michaela_2
16. srp 2011

@mysicka15 Ahoj, promiň - ale nedá mi to nenapsat 😀 já vůbec nechci zpochybňovat to, že se o svoje miminko hezky staráš. Jenomže..........mít dítě není jenom o tom, abys nakojila, přebalila, vykoupala, vzala ven atd. - i když je to samozřejmě nepostradatelná část. Dítě musíš ale především také zaopatřit - to znamená být schopná zaplatit bydlení, jídlo, oblečení, léky atd.
Tobě je 15 - to znamená, že podle zákonů jsi ještě dítě. Pokud si tedy tvoji rodiče nebo nějací blízcí příbuzní malou neosvojili, na těch pár let než ti bude 18, stát by ti ji vzal a dal do kojeneckého ústavu.
Podle mě prostě miminko ve 14 nebo 15 letech znamená tak napůl pořídit miminko svým rodičům - v tom lepším případě 🙂. Protože i pokud bys měla stálou práci a příjem - což si pouze se základní školou dokážu v dnešní době těžko představit, tak do 18 let prostě zákonným zástupcem nikoho dalšího být nemůžeš............a už to je podle mě dostatečný důvod, proč si miminko takto brzy nepořizovat.

V každém případě ti držím palce a přeji jen to nejlepší!

mitote
16. srp 2011

@michaela2310 no tak to ja samozrejme vim a mimi planujem do roka, mozna dvou...spise sle driv... nehodlam poslouchat jestli jsem matka nebo babicka 😀

michaela_2
16. srp 2011

@michaela2310 s tím úplně souhlasím 🙂 mě je 22 a myslím si, že za takových 10 let bych se bála daleko víc...........a říká to hodně maminek, jedna známá měla holčičku ve svých 21, teď je jí 35, se svým druhým manželem čekají chlapečka a říká, že u prvního těhotenství byla daleko víc v klidu, a teď, i když je to ,,už'' podruhé, se bojí daleko víc ..................

mitote
16. srp 2011

@mysicka15 ve 14ti porodila? takze otec tveho ditete je ve vezeni nebo soudne stihan? pokud se nemylim, do 15ti nesmis mit sex

mitote
16. srp 2011

a dale by me zajimalo, proc mysicka15 tady nema jedinou fotku sebe s ditetem... v pripade, ze rodila ve 14ti letech, byla jeste sexualne pod zakonem, to u me vyvolava milion dalsi otazek 😀

michaela2310
16. srp 2011

@mitote jj, já to nemyslela na tebe ale na tchána 😀 já sama to moc dobře znám, vdávala jsem se ve 22 a hned jsem vysadila HA a čekali jsem, pro nás, dlouhých 8m než se ukázali dvě čárky! 😠 (taky jsem je brala 7let 😔 ) a to si nedovedu představit, že bych měla chlapa, který by měl pořád času dost a ve 30(zase myslím holku) by si vzpomněl, že by chtěl miminko a ono by to zrovna nešlo 😠 😠

mitote
16. srp 2011

@michaela2310 ja se vdala ve 21, ted me je 22, prozatim plany na snazeni jsou od listopadu, ale kdo vi 😉 ja HA nasteste neberu a ani nebrala 🙂 muj manzel uz i dite chce, 28let me neprijde malo... hlavne ze tchan mel manzela ve 22 letech 😀

mysicka15
17. srp 2011

@sjussi já taky neříkám že sem špatně vychovaná ale to že sem proste ve 14 porodila dítě tak za to moje mama nemuze za to muzu ja stim co mam malou.a nechci aby si to moje mama davala za vinu ze me neuhlidala

mysicka15
17. srp 2011

@michaela_2 Ahoj ne dobrý já vím to bylo neplanovany ale zase malou davat k adopci se mi nechtelo jelikoz bych to blbe nesla a myslim ze to asi kazdej.moje rodice chodi do prace a maji malou na sebe.ale staram se oni ja.materskou vsechny ty pridavky to jde vse na moji mamku.a co vim nejsem jedina v mym okrese ktera ma v 15 dite ti mi verte!!pockam prave rok a pak se uvidi zda jeste pockame nebo si udelam dalkove stredni vzdelani.ale cekam na pritele se kterym mam malou a pak si zacnem vse zarizovat.ja bych ji nezvladla dat kl adopci to mi verte.jelikoz mela jit ale nakonec si to moje mamka rozmyslela a zato sem ji moc vdecna ale dekuju