Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

pellullinka
15. dub 2011

@sjussi no tak Kubovi jsou 2 roky, ale potřebuju si nejdřív najít práci abych si pak mohla vybrat rodičák na tři roky....

@klosky to je dobře, tak to má být 🙂

klosky
15. dub 2011

@pellullinka souhlasím. Taky bych chtěla někdy páreček, ale zatím si chci užívat Kačenku a pak bych chtěla někdy kloučka, ale to taky není jisté.

pellullinka
15. dub 2011

@klosky jak není jisté, jako jestli bude druhé?

klosky
15. dub 2011

@pellullinka Zatím, máme Kačenku a s tou si chci užívat a další mimi, až tak za 5 let. Takhle jsem to myslela.... 🙂

pellullinka
16. dub 2011

@klosky jo tak 🙂 a kolik je Kačence? Našemu Kubovi jsou 2 a další bych chtěla tak za 2-3 roky ideálně 🙂

klosky
16. dub 2011

Je jí 8 měsíců, takže si jí naprosto užívám... Úplně ideální, těch 5 let věkový rozdíl...

pellullinka
17. dub 2011

@klosky jojo chtěla bych těch 4-5let rozdíl 🙂 tak uvidíme jak to vyjde

klosky
17. dub 2011

@pellullinka ¨Jsme na tom úplně stejně... 🙂

pellullinka
18. dub 2011

@klosky 🙂 ale trochu se bojím, že když se mi podaří najít práci že se mi do druhého nebude hned chtít...

honey.nka
4. kvě 2011

Ahojky, můžu se přidat?Minulý měsíc mi bylo 23. Doma mám 4-letou holčičku a jsem ve 2. měsíci těhotenství. U prvního dítěte to naše dost štvalo, ale brzy je to přešlo. Když zjistili, že jsem ve 23 opět těhotná, přestali se mnou naprosto komunikovat, protože jak prý si můžu dovolit do dnešní doby přivést 2. dítě a ještě ve 23 letech!!!Mě to příjde jako ideální doba s přítelem jsme dobře finančně zajištěni, jsme nezávislí na ostatních, máme vlastní byt a hlavně až se mimi narodí, tak bude mít starší dcerka skoro 5 let, což mi příjde jako krajní hranice mezi 2 sourozenci. Já mám s nejmladší ségrou rozdíl 8 let a nemám si s ní téměř co říct...no teď už i trochu jo, ale když mi bylo 7 a ji 15,tak jsme měly teda dost rozdílné starosti. Navíc nechci dítě ve 30-ti.Spousta maminek se na mě za to bude zlobit, ale příjde mi to na dítě pozdě. Člověk hůř mění své zvyky a přizpůsobuje život miminku, hrozí víc problémů a prostě se nechci dožít toho, že si mě budou lidé plést s babičkou (což se běžně stávalo mé matce). Jak reagovaly vaše rodiny???

michelleuk
4. kvě 2011

@honey.nka ahoj taj ja mam tiez 23 a mala sa mi narodila mesiac pred 23 narodeninami...s okoli si nic nerob ja zijem v anglicku a tu je normalne ze zeny v nasich rokoch maju aj 5 deti 😅

honey.nka
5. kvě 2011

jé, tovje malá se jmenuje Michelle? My, pokuď budeme mít holčičku, tak budeme mít Sophii Michelle

sarkachmelova
5. kvě 2011

Ahoj, tak já mám 22 let a teď skoro dvouměsíční Anežku :o)) zastávám naprosto stejný názor, že když děti, tak za mlada :o) jsem šťastná, že jsem mladá maminka, věřím, že si s mými dětmi budu více rozumět a budeme mít kamarádský vztah :o) jelikož mám dva starší sourozence, Anežka je pátým vnoučetem mých rodičů. A to má mamka 49 a taťka 51 let :o) když jsem to mamce oznámila, byla strašně ráda, plakala a řekla mi, že dětí není nikdy dost. Teď jsou neskutečně šťastní, pořád všude vykládají jak mají 5 vnoučat a že jich bude určitě ještě víc :o) tak jsem moc ráda.
Být mladou maminkou je nejvíc super, troufám si říct, že starší maminky pak na malé děti nemají ani "nervy"

baraz
5. kvě 2011

ahoj holky, já vám všem tak závidím 🙂 ale už jsme se rozhodli - doufáme že do podzimu opravdu dostavíme domeček a pak už nebude mimču nic bránit 🙂 v lednu mi bude 23 tak doufám, že už budu těhu .. vždycky jsem chtěla mimčo brzo, už ted je později než jsem si plánovala, ale tak zase máme domeček - proto muselo miminko odstoupit ..

moc vám fandím 🙂

sarkachmelova
5. kvě 2011

@baraz to máš takhle fajn :o) a 23 je akorát :o) budete mít aspoň překrásné zázemí pro děťátko :o) určitě se brzy dočkáš 😉

dana24
6. kvě 2011

Ahoj,mě je teda už 25 let a mám tři děti..První syn se mi narodil skoro ve 23 letech a dvojčátka loni na Silvestra..Jsem ráda,že jsme si udělali děti brzy,protože být starší tak nevím jak by jsem to zvládla..Přes týden,jsem na ně všechny sama,protože mám doma kamioňáka,tak jezdí domů jen na víkendy a někdy ani to ne 😉

sjussi
11. kvě 2011

@honey.nka ahoj mne je 21 a mam skoro 5 mesicniho prcka.Nasi kdyz zjistili ze jsem tehotna tak mamka byla rada a tatka moc ne,jeho reakce byla...a kdo vas bude zivit??... podotykam ze ja uz sem u nasich davno nebydlela,s pritelem,ted uz manzelem,bydlime sami a zavisli na nikom nejsme,tak mne ta otazka docela nakrkla 🙄

anetha
11. kvě 2011

pokud se můžu přidat mě bude 24 a asi čekáme prcka, v okolí jsem se setkala s názorem že je to příliš brzy a že si nic neužijeme, mrzelo mě to, ale prcek je přednější než nějaké keci 🙂

sjussi
11. kvě 2011

@anetha ahoj to sem taky slychavala ale mne to bylo jedno ja sem nikdy nikam moc nechodila protoze mne to nebavilo tak mi to ani nechybi 🙂 a navic az se to male narodi nebudes mit myslenky na nic jineho nez na ten maly uzlicek 🙂

dandiela
11. kvě 2011

Ahoj, ráda se mezi vás přidám... je mi 21 a jsem v druhém měsíci... Miminko bylo chtěný a plánovaný. Ještě jsme to nikomu neřekli,ale jelikož jsem se v 18ti vdávala, mám dobrou práci a s manželem máme postavený domeček tak to jistě nikoho nepřekvapí. Naopak se už rok setkávám z dotazy jestli UŽ? 🙂 Myslím, že je jedno jestli má ženská dítě v 18ti nebo ve 40ti ,ale jde spíš o to jestli se o něj dokáží postarat a nebudou při tom vyset někomu na krku...

sjussi
12. kvě 2011

@dandiela ahoj a vitej 🙂

anetha
12. kvě 2011

@sjussi věřím že bude všechno v pořádku a kašlu na okolí 🙂

sjussi
12. kvě 2011

@anetha presne tak,at si rika co chce kdo chce 🙂

anetha
13. kvě 2011

@sjussi úplně souhlasím 😀

ajina17
20. kvě 2011

Ahoj holky 🙂 chci se jen zeptat zda jste někdo otěhotněl přez Hormonální antikoncepci? Děkuji všem 🙂

dilemma
23. črc 2011

Ahoj holky taky se k vam pridam maly se mi narodil kdyz mi bylo 20:D takze si myslim ze maminky do 23 jsou v pohode a zvladaji to same jako 30catnice🙂

michaela2310
23. črc 2011

ahojky holky, můžu se přidat??? teď je mi sice 23 rodit bude ve 24 ..... ale o miminko jsme se začali snažit, když mi bylo 22 ☹ taky jsem ho chtěla dřív, ale bohužel to nešlo.... jsme rádi, že jsme se tak rozhodli, bůh ví jak by to dopadlo, kdyby jsme se rozhodli dýl....

sjussi
23. črc 2011

@dilemma ahoj no ja myslim ze ve 30 bych to asi tak dobre nezvladala,muj maly se v noci co 1-2 hodiny budi a ja sem nekdy tak vystavena ze kdybych byla starsi tak sem na tom s energii asi jeste hur
@michaela2310 ahoj 🙂 bud rada ze prislo ikdyz ,,az,, ted 🙂 ja si snad uz od 17 predstavovala jak budu mamca 🙂

dilemma
23. črc 2011

@sjussi asi taknejak taky si neumim prdstavitz jak bych cele dny behala za malym po 30cee:D nas maly je strasne hyperaktivni vse musi umet a vse prozkoumavat ted mi bude 23 a ja sem z neho kolikrat vecer uplne grogy:(:D

sjussi
23. črc 2011

@dilemma nas sice jeste neumi chodit ale taky je to pekny cipera a navic se rad nosi tak sem rada ze je mi 21 a sem v kondici 🙂 jeste kdyby poradne spal tak bych byla naprosto spokojena 😀 ale bohuzel neda se 😀 ono se to casem podda 😀