Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

sjussi
27. říj 2010

@slunicko6_12 no ani ne abych pravdu rekla,aspon o tom nevim...co znam tak nejmladsi je 28 ta ma asi 2mesicniho prcka a jeji spoluzacka ceka male v breznu,jinak nikdo o kom bych vedela,jedine jeste starsi

slunicko6_12
27. říj 2010

@sjussi 28 je taky parada ty maji alespon rozum narozdil od nekterych mladsich holek obcas

sjussi
27. říj 2010

@slunicko6_12 no ono zalezi hodne na povaze 🙂 a s tema bych si fakt nerozumela,hold penize a sebevedomi udelaji hodne 😒

slunicko6_12
27. říj 2010

@sjussi aha :(

pellullinka
28. říj 2010

Ahoj holky, já tu mám spoustu práce a sem tak líííííííínááááááááá

pellullinka
30. říj 2010

ahoj holky, tak se v pátek konečně dokopala k uklidu, večer sem udělala zkoušku ve škole, sice o prsa ale udělala, dneska sem měla celý den přednášky a zítra znova ☹
ještě potřebuju odmrazit lednici a umýt okna

ivetka87
1. lis 2010

@pellullinka
jj, to znám
já uklízím na etapy,protože už nevydržím dlouho stát a je tady toho taky moře na uklid ☹ ☹
a to ještě nemám ani všechny věci do porodnice ani zbaleno a ani všechno pro malýho ☹ ☹ nějak ted nestíhám a nebo jsem lajdák 😀 😀
ale už jsem se rozhodla že z porodnýho se koupí myčka a jestly zbude tak i roboticý vysavač a bude trošku mín práce a více času na děti 😀 😀 😀

slunicko6_12
1. lis 2010

ahoj holky 🙂

pellullinka
3. lis 2010

ahoj holky 🙂

petule201
3. lis 2010

Ahoj, můžu se přidat?
Myslím, že my mladé maminky jsme mnohdy hodně podceňované. Taky nesnáším hlášky typu: "Cože? Ty už máš dítě? Není to nějak brzy?" Ne, není! 😠 Sice první miminko přišlo nečekaně, ale o to větší radost jsem z té malé prdélky měla, zvlášť když jsem viděla, jak se moje 30.leté sestřenice marně pokoušejí o první miminko (nakonec se přece jen povedlo, ale stálo je to pěkné nervy!).
Já myslím, že právě v tomto věku máme dost trpělivosti a energie, abysme zvládly i pořádného raubíře, co? 😉 Sice nemám peněz nazbyt a s přítelem dostavujeme podkrovní byt v domě našich, ale pořád lepší, než abych si třeba v pětatřiceti říkala: Tak, mám dům na hypotéku, mám kariéru... chci mít dítě?
Užívejte krásného, teplého podzimu! 😀

monaberuska1
9. lis 2010

ahojky zaujalo mě teda opravdu toto téma 😀 mě je 23 ale brzy v únoru oslavím 24 😀
ráda bych se kvám přidal tedy jestli můžu 🙂

pellullinka
10. lis 2010

ahoj holky, přidejte se, třeba diskuzi oživíme 🙂
@petule201 máte hezký termín porodu

monaberuska1
10. lis 2010

@pellullinka koukám že moc nejede.. ☹ to je škoda ☹ tak třeba to oživíme nějak 😀

slunicko6_12
10. lis 2010

No holky je fajt ze mame co delat 🙂

pellullinka
11. lis 2010

No já toho mám ted nějak moc a nezvládám...hlavně učení ☹

beruska1989
11. lis 2010

ahojky, dlouho jsem se tu neobjevila🙂, nějak nestíhám😀,
a souhlasim s petule201, taky nesnáším tyhle hlášky🙂. My jsme Natálku chtěli a myslím si že do toho nikomu nic neni, já byla po operaci cysty a vůbec mi nedávali naději že to dítě kdy mít budu, tak jsme nečekali a zkusilï to, hned jak jsem přijela z lázní a po třech měsících se zadařilo. třeba je Natynečka moje první a poslední miminko, a kdybych měla čekat např. do 30 už jsem nemusela mít vůbec žádný.

pellullinka
11. lis 2010

My jsme Kubíka taky chtěli, sice až po maturitě, ale co rok sem rok tam. Odmaturovala jsem i s ním.Ted ještě kdybych dodělala vejšku a bylo by 🙂

beruska1989
12. lis 2010

@pellullinka já dělám VOŠ ekonomku v Táboře

monaberuska1
12. lis 2010

přesně jsou to keci jen závistivý nic ztoho jinýho nekouká 😀 mi plánovaly jak první tak druhou 🙂 🙂 obě dvě josu chtěné 🙂 a typu hlášek jak už jste psaly..jsou dětinské 😀
koukám studujete??
@pellullinka teda klobouk dolů 🙂 džím pěstičky 🙂já dělala konečné zkoušky taky s pupkem 😀

carculka
12. lis 2010

ahoj holky,ted jsem objevila tuhle diskuzi....taky nesnasim tyhle hlasky nebo ze si mysli ze mala byla nehoda..byla planovana a otehotnela jsem po svatbe

pellullinka
12. lis 2010

@beruska1989 fakt? já tam maturovala a taky bych dělala vošku ale řekli mi,že dálkově to nelze a že individuál dávají jen ze zdravotních důvodů a max. na půl roku..
Jinak hlásím, že dnešní zkoušku z psychologie mám!!!
Ale mě ty kecy štvou i z toho důvodu, že když někdo otěhotní neplánovaně, přece to neznamená, že dítě je nechtěné..lidi tyhle výrazy nedokážou nějak rozlišit.

beruska1989
12. lis 2010

@pellullinka tak mě se loni jedna zkouška nepovedla, takže jsem opět ve druháku, ale individuál z důvodu mateřství ti daji. ředitelka to hledala i v nějakým zákoně🙂, a individuál jsem měla celej loňskej rok, a letos už ho mám taky.
Maji v tom nějakej binec😀

pellullinka
12. lis 2010

@beruska1989 fakt jo? tak to mě štve! Já měla individuál půl roku před maturitou, ředitelka mi hodně pomáhala. a to když neuděláš zkoušku tak opakuješ ročník? máš jen jeden pokus na zkoušky?
no ale ikdyž sem asi ráda že se tam nešla, sice bych ráda potkávala starý tváře a tu školu mám taky ráda, ale bejt ve škole stejnou dobu a mít "jen" dis. by mě asi mrzelo

f161
12. lis 2010

Ahoj Maminky🙂) Ráda bych se k vám připojila🙂 Je mi 21let a malý se mi narodil v 19🙂 Teď je mu skoro 16měsíců. Také jsem maturovala těhotná🙂 Myslím, že i právě malej mi dodal sílu a já u té maturity odřela obě uši:D Nicméně musím také reagovat na vaše negativní zkušenosti s okolím... I když mi nikdy nikdo přímo do očí neřekl, že jsem na dítě moc mladá, protože lidé, kteří mě znají, dobře ví jakou mám náturu, přesto se našly nebetyčné pohledy starých babiček:"ježiš tak mladá a tak těhotná":D :D:D, ale i žen odhadem kolem 30let, vysílající takovéto:Taková mladá blecha, co ta ví o životě,určitě nemá dobré zázemí,atd atd... No však to znáte, alespoň některé z vás🙂 Buď je to jejich pohoršení anebo závist. Nic jiného. Ovšem, co mě dokáže absolutně rozpálit do běla je, když máte dítě v náručí, potkáte souseda a jako slušně vychovaná osoba mu popřejete "Dobrý den" a dotyčný jen utrousí"AhOj" :D Takže pokud se vám to stane, podruhé s ledový lidem onu osobu klidně pozdravte velmi výrazným Čááu :D:D Pokud mě někdo druhý nerespektuje jako dospělou osobu, nezaslouží si, abych mu vykala. Ne? :D Nebo zážitek z porodnice s mladou, ne o moc starší, bezdětnou porodní asistentkou,která mě neustále chodila komandovat na chodbu,kde jsem "chodila",že pokud nebudu spát a ležet neporodím :D Ačkoliv jako zdravotní sestra vím, že ležením si to nikdo ještě neurychlil. No, ale sestře spadla čelist, když sem si dovolila ve svý těžký chvilce vzdorovat a říct, že vím dobře, co dělám, neboť si to moje tělo tak žádá. Načeš se mě zeptala, jak to mohu vědět, když rodím poprvé a na to jsem odpověděla otázkou, jak to asi může vědět ona, když nerodila:D No řeknu vám,pobavila jsem se jako nikdy:D Doufám, ženy, že jste se také upřímě pobavily a trochu od srdíčka zasmály... Omlouvám se za svůj dlouhý "článek" a snad se proto na mě nebudete zlobit, že vám to zde tapetuji:D Mějte se krásně, užívejte si svá těhotenství, své ratolesti a vzpomeňte na mě, až vás bude někdo odrazovat od mateřství v tomhle věku;) Má to jedině své velké výhody🙂

sjussi
12. lis 2010

@f161 to s tou porodni asistentkou si mne rozesmala 😀 ikdyz v tu chvili ti asi do smichu moc nebylo a radsi by si ji nakopala 🙂 njn oni asi kdyz sou starsi tak toho vic vi ikdyz jeste deti nemaji nebo necekaji a ty uz mas

pellullinka
12. lis 2010

@f161 já tedy v porodnici měla jen kladné ohlasy. porodní asistentky mě chválily a sestřičky na dětském mi říkaly, proč ty ženský nemají děti dřív, že jsou přecitlivělí, řeší každou hovadinu atd.
Jinak já psala maturitu z češtiny 14dnů po porodu, řeknu vám, že se mi na té židli sedělo hodně těžko 😀

f161
12. lis 2010

@sjussi Jsem ráda, že ses zasmála🙂 Do smíchu mi úplně nebylo, ale ten pocit, že jsem ji uzemnila, byl k nezaplacení🙂 Prostě se tak ke mě chovala, protože si myslela, že když je starší, může si to dovolit..

f161
12. lis 2010

@pellullinka Tak v porodnici jako takové to bylo fajn, narazila jsem pak jen na samé dobré sestry, jen tahle mě to teda trochu znepříjemnila. Hlavně že pak na šestiN byli samý skvělý ženský!🙂)

pellullinka
12. lis 2010

@f161 to je dobře, občas se ty lidi nedokážou ovládnout.
mě se dneska už podruhé během půl roku stalo, že sem otevřela dveře, daný pán se usmál a řekl mi že by potřeboval mluvit s rodiči! Já už fakt nevím 🙂

f161
12. lis 2010

😠 Néé prostě mladejm se může tykat a pod., ale jak je to obráceně, už jsme nevychovaní, jsme zkažená generace a tak :D