Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

deathy
26. srp 2010

Ahoj, to se mi líbí "mladé maminy jsou nej" 😉 Dokonce je o ně i zájem, když není tatínek 😀

jana3333
27. srp 2010

Ahoj holky ... 🙂

Určitě vám všem mladým maminkám moc fandím a opravdu závidím 😅

My když jsme se s manželem pouze zmínili u tchýně o miminku, tak nám udělala takové dusno, tvářila se uraženě, jakoby jsme ji něco udělali a vyvádí jak pominutá ( už skoro půl roku ), že nás to teď tak nějak " přešlo " ☹ 😒

Ale protože mám stejný věk jako vy, určitě bych se k vám chtěla přidat 😉 Dodáváte mi odvahu se tomu postavit a nemít v hlavě pouze to, co nám ty "starší " pořád říkají a to je to, že jsem ještě moc mladá a nešikovná a tím pádem bych to nezvládla. 😝

Jana 😎

citroenka
27. srp 2010

Ahoj nevím proč všichni říkají že když je mi 20 tak se nezvládnu postarat o miminko a že až budu starší budu víc zkušenější a půjde to líp,jo to je sice pravda že budu zkušenější ale miminko budu mít první tak jako tak ne,?Tak k čemu by mi bylo to že budu starší?
Moje heslo je:Ať se stará každý o sebe a nes... se ostatním do života,,

jana3333
28. srp 2010

@citroenka Přesně jak píšeš. Sice starší budeme, ale zkušenější co se týče miminka určitě ne, protože to bude první a ty zkušenosti si musíme nasbírat. Nevím jestli za to může ta doba, hlavně dřív měli děti běžně v 18 nebo 19 letech ... Chjo 😵 Někdo mi říká, že to byla ( dřív ) strašná dřina vychovat děti - nic nebylo, nevěděli co a jak mají s miminkem dělat ... Někdo zase úplný opak, že měli plno energie a byli " živější ". To já si tedy myslím taky 😉

majatob
Autor odpověď smazal
Zobraz
jana3333
28. srp 2010

😅

fair
28. srp 2010

Ahoj holky, přidávám se 😉
Je mi 21, za měsíc čekáme broučka, je plánovaný. Manželovi je 24, jsme spolu už 7let 😵 Oba studujeme vysokou, máme práci, vlastní byt, auto, kocoura a rybičky 😀
Po našem dlouhém vztahu, se rozhodnutí vzít se a mít děti, nikdo nedivil 🙂

kajule
4. zář 2010

Zdravim, asi si na me uz nepamatujete. Byla jsem tu ze zacatku, ale pak jsem nemela moc casu. Nejdriv spousta zarizovani ohledne novyho bydleni a ted kdyz uz mame to nase druhy zlaticko doma, jsem rada, kdyz ve volny chvilce stihnu neco udelat doma. 🙂 Nastesti, a to musim zaklepat, mam vazne zlaty deti. 😵 Pata je velkej bracha a porad by mi s necim pomahal, o Filipka se stara, ukazuje mu hracky, dokonce se mu snazil dat parecek, kdyz jsem se nedivala, aby nemel porad jenom to mliko. 😀 🙂
@jana3333 na tchyni se vykaslete. 😉 Teda promin, ze to rikam takhle, ale ja bych to udelala pokud bych to tak citila. Jestlize vy dva to chcete a citite se na to, tak proc ne. Je to jenom vase rozhodnuti, ona vam muze rict svuj nazor, ale to je tak vsechno. Rozhodnout se musite vy sami podle sebe, jestlize myslite, ze ted je ta spravna chvile, hodte ty reci za hlavu. Ja bych rozhodne necekala jenom kvuli tomu, ze se to nekomu nelibi a potom toho litovala. Navic, kdo vi, treba zmeni nazor, az uvidi ten malej uzlicek. 😵 😉

kajule
4. zář 2010

@capricorn teeeda mas muj obdiv, ze se citis na dalsi miminko, i kdyz je Josifek jeste malinkej. 🙂 Drzim palce, at se brzo dockate a hezky to zvladate. 😵 😉
Mne ten nas rozdil naprosto vyhovuje. Mela jsem nejdriv strach, aby Pata nejak nezarlil, ale zatim je to bracha primo ukazkovy. 🙂 Rozhodne ale pokud se nekdo citi na takovyhle rozdil, tak mu fandim, pac nevim nevim jestli bych ja sama na to mela.

denousek
4. zář 2010

ahojky holky jen jsem to tady zahlidla tak prihodim svou trochou do mlyna...me bylo ted 23 v srpnu a muj chlapecek bude mit na vanoce 3 roky 🙂) taky by me zajimalo kolik nas tady je 🙂))

kykyris
16. zář 2010

Ahojte tak malá se mi narodila v Lednu a mě bylo 23 v červenci a myslím že je to ideální věk pač si víc pohrajem.a než kolem 30 let chodit po vyšetřeních že nemůžem mít mimi tak radši tak ani ne brzy řekla bych akorád!!!!

kubaka
19. zář 2010

@kykyris promiň, ale to je teda zase promluva - proč předpokládáš, že právě tvůj věk je ten nejlepší a ve třiceti je to na draka? Je vidět, že jsi opravdu ještě hodně mladá a tyhle výroky jdou přesně k tvému věku. Až budeš mít druhé dítě třeba v 35, silně přehodnotíš svoje mladické výkřiky . Buď mladá, spokojená maminka, ale kroť se prosím v tomhle typu výroků, kdy jen něco z nevědomosti a nezkušenosti předpokládáš..
Já otěhotněla na poprvé v 26, a za tři měsíce pokusů bez potíží v 38 a oba kluci jako rybičky a přes 4 kila. Takže věk akorát není žádný. je to na připrvenosti a zdravotním stavu 😉 tak, jak existují zdravotně zhuntované dvacítky, jsou i čtyřicátnice ve skvělé formě a naprosto fertilní. 😉

console
19. zář 2010

Taky si myslím, že je každého věc, kdy chce porodit. Já například volím porod až po přečtení Pravidel českého pravopisu 😀

teriskaa
19. zář 2010

jéé,tak po dlouhé době taky zdravííím 🙂

Jak se všechny máte?

kykyris
20. zář 2010

Nevychvaluju svůj věk za nejlepší,to je každého věc.Myslela jsem to dobře....... 😕 Nemyslela jsem to na ostatní ale na sebe,protože jsme měli problémy s prvním otěhotněním a kdo ví jak by to dopadlo kdyby mi bylo třeba 30,každý ten zdravotní stav co se po téhle stránce týče nemá 100% ☹ ...

berenika39
20. zář 2010

@console 😉 😉

kubaka
20. zář 2010

@console jo, tak nějak 😀 😀 😀 😅

deathy
24. zář 2010

Můj názor není mít dítě co nejdřív, a rozhodně si taky nemyslím, že mít dítě víc jak v 35 je zločin. Fakt je to každýho věc a pokud tomu nebrání zdravotní stav a dotyčná se na to cítí...no problem.
A toto se mi líbí: "jak existují zdravotně zhuntované dvacítky, jsou i čtyřicátnice ve skvělé formě a naprosto fertilní". Je to naprostá pravda.
Z mého pohledu jsem ale ráda, že jsem dceru měla brzo. Až bude ve věku na zábavu, nebudu ještě tak "stará" a třeba mě bude brát sebou mezi lidi 😀

misicka85
24. zář 2010

já jsem taky mladá maminka 😀 první dítko ve 23, druhé pár měsíců před 25.narozeninami. vždycky jsme chtěla děti brzo,takže za mě spokojenost,užívám si to jak nejvíc můžu, neměnila bych.
Každý ať si pořídí miminko kdy chce a jak to jemu vyhovuje,o věku to vůůbec není.Znám dvě,kterým bude skoro 40 a snaží se teprve o první,no a co,však je to jejch věc 😉

capricorn
26. zář 2010

@kajule já myslím, že se to stejně tak rychle nepovede... když budu kojit 😉 Ale je pravda, že by nám to nevadilo. 😵

Holky, vy se tady poperete 😀 je to každého věc, kdy bude mít děti. 😉 Neodsuzuji ženy nad 35let ani holky kolem 18. Hlavní je, aby se o miminko dobře postarali! 😵

luckahr
1. říj 2010

@capricorn dva mesice (ted uz tri) po porodu se snazite o dalsi? Tak to snad ani neobdivuju, to je podle me normalne ujety, pardon 😅
Jinak ja jsem taky mlada maminka, rodila jsem v necelych 23, nicmene nektery nazory a prupovidky tady jsou fakt k smichu. A hlaska lepsi mlada maminka nez stara snazilka, to je prca, nevim, proc by melo byt spravne rodit do 23 a ve 30 spatne, proc by ty holky byly spatny, ze cestujou, delaj karieru, apod.....
Vy tady stavite na normu rodit v 18, 19, ale ono je to faaakt brzo 😅

k.ate
1. říj 2010

@luckahr já myslim, že ta hláška "Lepší mladá maminka než stará snažilka" byla myšlena spíš tak, že lepší mít prcka "brzo" - je třeba 23 nebo 22 fakt brzo? 😀 než pak mít v xy letech problémy s tím, že to "nejde", když by to třeba o pár let dřív šlo. (nemuselo by, jít, ale taky by to jít mohlo) Samozřejmě je to každýho věc, každej má snad svůj mozek, aby se mohl rozhodnout 🙂

Každopádně stejně jako já se nevměšuju a neřeším diskuzi pro "starší" maminy, nechápu, proč ty starší se pohoršujou nad tím, co tady píšem my "mladší" 🙂 Prostě nechápu tu potřebu starších, rozumnějších a životem protřelejších lidí usměrňovat ty mladší, kteří podle nich o životě vůbec nic neví 😕 😅

moravanka
2. říj 2010

Ja mela dite az kdyz jsem k tomu nasla vhodneho partnera. Bohuzel, ridit se jen podle veku u me neslo, nebyl chlap k tomu vhodny. Julda se podarila na druhy pokus.

ver_broderie
2. říj 2010

Moje první dcerka přišla ve 20 a i když jsem měla o 12let staršího partnera, tak nás opustil 😖. Takže co se týče tatínků,věk taky moc nerozhoduje, jestli bude zodpovědný nebo ne. Naštěstí jsem našla lepšího partnera o 7 let staršího, se kterým jsme se vzali a tak přišla tento rok na řadu další dcerka 😉. Pociťuju, že v jistým smyslu mě to, že jsem mladá mamka trochu omezuje. Ale to dobrý 1000x převažuje, hlavně s narozením první dcerky jsem zas cítila, že mam nějaký smysl proč žít, proč si sebe vážit, vážit si života, zdraví a každý minuty, co tady můžu být. Tohle mi v mojí (nefunkční) rodině chybělo, tak jsem si udělala rodinu svojí 😀 a jsem maximálně spokojená, hlavně v duši 😉

bocinka
2. říj 2010

taky jsem maminka do 23 let... malá se narodila loni, 14 dní po mých jednadvacátých narozeninách.... 😵 😵

@ver_broderie taky mám staršího přítele... o 19 let... a zatím dobrý.... je fakt, že to není o věku.... znám super taťky, kteří mají 22 a hrozný deb..., kterým je 40....

baraz
2. říj 2010

ahoj já nejsem zatím ani maminka ani snažilka, je mi 21 ale vždycky už jsem v tomto věku chtěla mít mimčo. nyní se to trochu zdrží - stavíme domeček, ale na vánoce už budeme ve svém 🙂 s přítelem jsme spolu necelých 5 let, takže až bude hotovo, přijde na řadu mimčo a doufám, že do 23 to stihnu 🙂 jen mám strach, jak vyjdeme s penízkama - zaplatit hypo, mimčo a "trochu zábavy" :( jak jste na tom vy?

ver_broderie
2. říj 2010

@baraz já měla a mám naštěstí velkou oporu v rodině. Moje mamka mi strašně pomohla, sama mě měla v 19 😉 takže věděla na jaký pozici jsem. Naštěstí jsem to tak vychytala, že veškerý oblečení mám po svý sestřenici 😀. No on můj strýc než se rozhoupal k rodině, tak mu bylo přes 30 a mě právě 20. Tak Kájinka (sestřenka) je 2 roky starší než Barča, moje dcerka. No a teď, jestli se povede další holčička, nemusim z oblečení skoro vůbec nic kupovat. Akorát některý věci teď na druhý mimčo nemám, tak už si budem muset vypomoct sami. Popravdě děsila sem se druhýho dítětě, že to nezvládnem a tak. Všechno jde když se chce, i tu zábavu mam 🙂 Sice nechodim každý týden na "pařby", ale musim si vybírat kvalitnější akce, ale jinak si fakt nestěžuju 😉 Mám svoje koníčky, a to je hodně důležitý. Člověk by neměl 100% času obětovat dětem. Barču dám na chvilku manželovi a dělám si svoje věci, odpočinu si na hoďku a jsem zase svěží na všechny trable co mi Barča přináší 😀 Umět si organizovat čas je k nezaplacení 😉

janice20
3. říj 2010

ahoj jsem mamča a je mi 20let malá se narodila tyden před mýma 20nama

dalilua
3. říj 2010

Ahoj ja mela prvni momco v 18 ted je my 23 a mam jiz peti leteho sany a rocniho a jsem stastna ze je mam nikdy bych nemenila i kdyz prvni teh nebylo bez problemove i za tak velkej stres jsem si poridila jeste jedno.

stylly
autor
13. říj 2010

Ahojky holky,...zdravím vás po dlouhé době,.. 😉
@luckahr Brzo je to tehdy,..pokud k tomu sama nedojdeš a nemáš zázemí ba ani chuť na miminko 😉
@kubaka nemyslím si že urážky typu :Ty jsi hodně mladá,máš špatný názor..." jsou v téhle místnosti na místě 😀 Ono k čemu je ti kariéra,moc,peníze,postavení ve společnosti,..když pak zjistíš že jí nemáš komu předat a s kým se o ní podělit,... 😅 😕 🙄