Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

mysicka15
17. srp 2011

@mitote jo malou sem porodila ve 14 a za mesic mi bylo 15.maly otec sedi ve vezeni ale ne za malou ale i za svoje problemi meli sme soudy proste uz toho mam za sebou dost.a tedka uz by mel jit domu tak nevim ale nejhorsi je ze porad na nej nekdo hazi spinu a oni tomu veri ☹

sjussi
17. srp 2011

@mysicka15 ne tim sem nemyslela to ze by te mama spatne vychovala,tim sem chtela rict ze to ze je maminka mlada neznamena ze nedokaze dobre vychovat sve dite 🙂

mysicka15
17. srp 2011

@sjussi ne dobrý já to pochopila tak jak to myslis ty neboj.

mitote
17. srp 2011

nejak nechapu jak tvoje mama muze mit na sebe psane dite - materskou, prispevky atd a zaroven chodit do prace. Co pracuje nacerno?
Pises, ze bys rada studovala stredni dalkove...to ale oficialne neni mozne. je to mozne po dohode se skolou nastavit nejaky individualni studjini plan, ale statni skoly stredni dalkove studium neumoznuji.

michaela2310
17. srp 2011

@mitote přesně tak!! švagrová otěhotněla v 17. a školu musela ukončit, stejně by se do ní už nevrátila, protože individuál by jí prý nedali.... tak od září nastupuje do Prahy na kuchařku dálkově-bude mít vyučák, teď nevím, mysllím za 4roky... samo, že si školu musí platit, já chodila na soukromou střední a že by někomu umožnili studovat dálkově/individuál, tak to teda ne a natož nastoupit rovnou na individuál... jo, na vyšší už to tak funguje ale střední ne, ale se platí strašný prachy!!!

mysiiickaaa
17. srp 2011

@mysicka15 individuální plán by ti dali leda kdybys byla ve 4. ročníku SŠ, otěhotněla si a měla si rizikové těhu a bylo už 2. pololetí, i když některé školy nedávají ani to, jo a taky jsem nepochopila jak může tvá máma chodit do práce a brát všechny příspěvky???? jestli jo tak bych ráda bydlela ve vašem obvodě teda, moje kamarádka přesáhla o 2 Kč nějakou tu hranici na dávky a sebrali jí vše co šlo, a to je samoživitelka, no a tak mě napadlo, když je tvá máma na mateřské s tvým dítětem, proč vlastně nechodíš do školy???? 😅

mitote
17. srp 2011

@michaela2310 no vsak ja chodila take na soukromou skolu a kdyz to nekomu povolili - individual a to neoficialne, tak to bylo ale treba na zaklade toho, ze ten zak reprezentoval skolu...napr. spoluzacka hrala v Mestskem divadla, byla v desitce superstar...tak ji individual povolili, protoze rerezentovala umeleckou skolu umenim. Stejne tak druha spoluzacka, ta mela individual jen na poslendi rok, protoze ji vzali na JAMU uz ze tretaku pro mimoradny talent...ale jinak jen tak individual nikomu nedali.
@mysiiickaaa no na materske je prece mysicka15 matka bere vse a chodi jeste do prace 😀
holky nezlobte se na me, ale prijde me to nejake podivne...

mysiiickaaa
17. srp 2011

@mitote no mě právě taky 😅

mysiiickaaa
17. srp 2011

@mitote navíc já bych toho chlapa, co tohle udělal mému dítěti, nechala zavřít až zčerná

mitote
17. srp 2011

@mysiiickaaa no asi tak a ne aby si s nim ma dcera jeste planovala bydleni a budoucnost... toho bych vynesla nohama napred 😉

mysiiickaaa
17. srp 2011

@mitote no a navíc bych jí ani nedovolila si to dítě nechat-donosit ho, já když byla v jejím věku tak mě mamina kontrolovala jako ostříž a fakt by mě nenapadlo vlézt s někým do postele 😀

mitote
17. srp 2011

@mysiiickaaa tak to ja jsem proti potratum, ale vim, ze proste dcera by studovala a dite zustalo na me....tak to meli i holky na skole, bylo tam par matek a proste ony studovali a kdyz byly ve skole, o deti se starala jejich matka, ktera byla doma kvuli tomu...
me teda nasi nehlidali, ale ja mela prvni sex az v 18ti a diky rodinne osvete snad od 6ti let by me ani nenapadlo spat s nekym bez kondomu 😀

mysiiickaaa
17. srp 2011

@mitote no já bych taky na potrat nehnala holku, co má za sebou základku ale tohle je trochu moc, já jsem si teda nechala napsat v 16 prášky, ale i tak první rok vztahu jsme s mužem používali kondom, né že bych mu nevěřila ale nedokázala jsem si ani představit co kdyby náhodou, prostě jsem věděla, že na výchovu dítěte nemám a chtěla jsem mít školu a zařídit si život, ale to je tím, že jsem tak byla doma vedená 🙂

sjussi
17. srp 2011

@mysiiickaaa @mitote ja sem ve 14 pomalu nevedela na co ji mam a kdyz sem zacala randit tak mne ani nenapadlo ze bych s klukem s kterym sem chodila spala,a kdyz sem zacala pak chodit s manzelem tak mi bylo 17 a nenapadlo mne to ani tehdy a prvni kdo prisel s tim at zacnu brat prasky byla moje mamka 😀 ale kdyby mi to nerekla ona tak bych ji to rekla ja ale v te dobe sem nad sexem ani nepremyslela

mitote
17. srp 2011

@mysiiickaaa to je jedn, je o princip, ve 14ti je proste pod zakonem...nema co lezt s chlapem do postele...udelat to a dcera ve 14ti tak to pekne schyta...a naopak, ja bych tu hranici 15ti let klidne posunula na 17. Proc ne? Jinde ve svete to je. Ani v 15ti letech clovek neni pripravenej a zodpovednej na milovani se....teda je na se na jednu noc ale na to si myslim, ze ma casu dost a vazny vztah od 15ti se sexem? No nevim nevim...
Ja u byvaleho v 18ti mela jak antikoncepci (nastesti jen asi dva mesice) a kondom.... no s manzelem ma ted jenm kondom, ale jaksi je me trochu vic a miminko by nam nevadilo, spise je brzo planovane, takze nas ochrana az tak netrapi 😀

mitote
17. srp 2011

@sjussi prave. Ja jsem teda vedela snad vse, ale proste v 15ti i 16ti jsou proste jeste neti na sexualni zivot. A popravde i kdyz jsem zacala chodit s manzelem, bylo me uz 20 a taky si chlapec pockal, nez jsme se milovali. Vztah snad neni jen o sexu a to je to, co 15ti lete deti tezko vi nebo znaji.

mysiiickaaa
17. srp 2011

@mitote já jsem s manželem začala chodit když mi bylo 16 a půl, do té doby jsem s nikým nespala, prášky jsem měla na upravení cyklu a na popud rodičů, poprvé jsme spolu spali asi týden před mýma 17. narozeninama po 7. měsících vztahu ale s práškama i s kondomem, takže vlastně můj muž je můj jedninný sex. partner a nelituju toho, jsem ráda, měla jsem přítele, který mě hnal v 15 na gyndu aby se mnou mohl spát ale rozešla jsem se s ním, fakt jsem nechtěla nikam spěchat a navíc ta představa gynekologa mě do té doby než jsem to začla dostávat ob týden opravdu nelákala 😀

sjussi
17. srp 2011

@mitote jako ja sem taky vedela jak co funguje prece jen doma i ve skole sme se o tom bavily ale spis mne to nezajimalo protoze sem nepremyslela o tom ze bych s nekym mela spat,sice na stredni kamosky vypravely jak uz s nekym spaly ale mne to nelakalo a s prvnim klukem sem nespala vubec a druhy byl muj muz a ten taky cekal,mne sice bylo ,,jen,, skoro 18 ale i tak sem dlouho o tom uvazovala jestli ten vztah ma budoucnost a je to ten s kterym bych se chtela milovat

sjussi
17. srp 2011

@mysiiickaaa vidim ze sme na tom stejne 🙂 ja taky mela a mam jen manzu 🙂 a taky toho nelituju.Na gynde jsem byla poprve ve 14 ale jen protoze sem to nedostala tak sem si sla pro vcelicku 😀 a pak az tech 16,5 a po půl roce sem s manzou teprve spala
@mitote sem se prepsala ne v 18 ale v 17 🙂

michaela2310
17. srp 2011

@mysiiickaaa
@mitote
@sjussi souhlasím s vámi, holky 🙂 já asi sama, kdybych ve 14 otěhotněla, což se mi nemohlo stát, protože jsem ještě s nikým nespala, tak bych si to malý asi nechala vzít, je to strašný záhul pro dospělou vyspělou ženu a když má vlastně dítě dítě, tak to je na prd, jak pro matku tak pro to malý 😠 😠 a hlavně od 15 se dá předepsat HA, jo ale to vlastně myšička15 nestihla....

mitote
17. srp 2011

@mysiiickaaa mam to dost podobne, ja teda mela v zivote dva sex. partnery....ale ze bych s nimim lezla hned do postele? no to ani omylem, kazdej si pekne pockal a musel si to "zaslouzit" 😀
@sjussi presne tak...ja se teda jednou v partnerovi spletla a jakmile jsem shodlila ruzove bryle, tak jsem to take hned ukoncila a lituju ze jsem s takovym clovek neco melo a protoze me dost ovlivnil, defacto jsem svoje to opravdu opravdove poprve jake by elo byt mela az s pritelem-manzelem. Ten predchozi pritel me to leda znechutil. A to me bylo 18let, takze proste podle me tak male dite nemuze vyhodnotit, zda-li sex ano nebo nebo s tim clovekem, tim opet se dostavam k tomu, ze bych hranici klidne posunula o rok dva nahoru 😀

mitote
17. srp 2011

@michaela2310 kdo vi co je na mysicce15 pravda, uz jsem nasla jinou diskusi kde ji neverili 😀

sjussi
17. srp 2011

@michaela2310 presne ja nekdy i ted si rikam jestli to vubec zvladnu,protoze je to zahul starat se o mimco a nekdy mi prijde ze sem uplne nemozna a neschopna,a to uz ,,mam rozum,, a ,,nejsem dite,, a nechapu jak se dite muze starat o dite,podle mne pokud neni clovek schopny a rozumove vyspeli na to aby snesl nasledky sveho pocinani tak to nema delat a nejedna se jen o dite,no jo ale dnes je v mode nebyt panna uz pomalu ve 13 a pak se nema clovek divit

michaela2310
17. srp 2011

@mitote taky si to myslím!!!! 🙂 i když v dnešní době je možný cokoli, ale určitě bych sem se s tím nechlubila 😎 😎

sjussi
17. srp 2011

@mitote kde kde,??? 😀

mitote
17. srp 2011

@sjussi no to by ma dcera mohla nekdy zkusit, nebyt panna ve 13 😀 ale ja simyslim, z to neni az tak prada, ona jedna vec je o tom mluvit a chlubit se tim, ze me je 13 a uz nejsem panna a dalsi vec je zda-li je to pravda.
@michaela2310 no to teda ne...a neverim, ze je takovych vic..myslim ze jsou to spise vyjimky matky ve 14
@sjussi I 😉

sjussi
17. srp 2011

decka stahla sem si zumbu a uz se vydim jak hloupe u toho budu vypadat az budu cvicit 😀

sjussi
17. srp 2011

@mitote jj mozna mas pravdu,clovek nikdy nevi

zamilovanadonej
17. srp 2011

@mitote Pokud vím, mnoho škol nábízí dálkové pětileté maturitní studium......a je to zcela běžné....

michaela2310
17. srp 2011

@sjussi na zumbu jsem taky chodila, ale teď jsem přestala, nemám na to energii, jsem ráda, že uklidím a uvařím a mám toho dost.... ale po porodu jen co to bude možné chci se dát zas do formy 😎 ted si budu uživat těhu a pak na sobě zas začnu makat 😉 😉 kde jsi jí stahovala?? jen pro inspiraci 😵 😅