Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

sjussi
5. srp 2011

holky jen sem to tu proletela protoze nestiham,rostou nam zoubky a dvur mame rozkopany tak makame i tam tak nestiham a tak nebudu kazde zvlast odepisovat ale jen reknu ze teda sdilim nazor ze s vrstevniky si taky pomalu nemam co rict,aspon ne s temi bezdetnymi presne proto co ste tu psaly a nas maly byl planovany a nikdy sem toho nelitovala a jsem rada ze ho mam at si kdo chce co chce rika a @martavatar a tvoji svagrove je mi lito protoze tohle rict je fakt ubohost

kaleilah
7. srp 2011

ahojky hlásim se do klubu 🙂

sjussi
8. srp 2011

@kaleilah zdravim 🙂 tyyy jo a treti uz cekate tak to si dobra 🙂 ja bych si asi netroufla ikdyz bych chtela 3 deti tak se desim toho jak zvladnu 2 az teda bude Matysek vetsi

kaleilah
8. srp 2011

@sjussi ahojky, a už druhý plánujete?

sjussi
9. srp 2011

@kaleilah no tak trochu,vime ze chceme aby mel Maty sourozence o 2 roky mladsiho,tak podobne nejak jak mas ty 🙂

mayem
9. srp 2011

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, ale už mám na krku třicítku 🙂 První dítě jsem měla v 19, druhé ve 22 a třetí ve 29 🙂 Jak vás tak pročítám, jste nadšené maminky a úplně jste mě připomněli 🙂 Byla jsem šťastná, když jsem čekala své první, byla jsem mlaďoučká, plná elánu, chtěla jsem s dětmi být spíše kamarádka, dělat plno věcí společně - jezdit na kole, lyžovat, bruslit... Dá se říci, že se mi to daří i teď 🙂 Říkávala jsem si, že ve třiceti už to nepůjde, ale jde to, stále se cítím mladá a plná elánu, takže to je asi fakt o povaze. Jsem ráda, že jsem měla brzy děti a kdybych vrátila čas, šla bych do toho znovu. A jaké jsou rozdíly tehdy a nyní? Asi je to dobou - dobou internetu a modrého koníka 🙂 Když jsem čekala svou třetí ratolest, byla jsem ze všeho vyplesklá víc jak při prvním. Všechno jsem měla naštudované, bála jsem se výsledků všech odběrů, dřív jsem to prostě tolik neřešila, měla jsem strach, to jako jo, ale nepřemýšlela jsem nikdy nad tím, co by bylo, kdyby bylo něco špatného. Ale jak píšu, to bylo tím, že internet nebyl zas tak populární a já u něj nevysedávala a nic nepročítala - přeci jen, už to je 11 let.

sjussi
9. srp 2011

@mayem Ahoj ono ta ,,vyplestenost,, bude mozna i tim ze driv se to az tak neresilo a ted se hodne veci az moc resi a prehani az nad tim nekdy kroutim hlavou 🙂 libi se mi jak pises byla sem mladoucka 😀 jako by si snad uz byla stara a bylo ti 60 😀 😀 😀 😀 😀

mayem
9. srp 2011

ne, ne, teď jsem pořádně mladá 😀 😀 😀

sjussi
9. srp 2011

@mayem no proto 😀 😀

mysicka15
13. srp 2011

Ahoj já se přidávám sice sem až moc mladá.me je 15 a je to v pohode 🙂

michaela_2
13. srp 2011

@mysicka15 Ty jo, koukala jsem, že malé je 9 měsíců...........to jsi tedy ale musela otěhotnět ještě ve 14?

mysiiickaaa
13. srp 2011

ahojky holky, můžu se taky přidat? 🙂 je mi 23 a mimčo čekám v listopadu a 24 mi bude v lednu tak já jen jestli nejsem moc stará 😀

sjussi
13. srp 2011

@mysicka15
@mysiiickaaa ahoj holky vitejte tady 🙂

mysicka15
14. srp 2011

@michaela_2 jojo ve 14 sem ji porodila a za mesic mi bylo 15

mysicka15
14. srp 2011

@sjussi děkujem

mysiiickaaa
14. srp 2011

@sjussi díky 🙂

mysiiickaaa
14. srp 2011

ahojky holky, já jsem otěhotněla po 3 letech snažení a jsem moc ráda, sice se setkávám často s větou, že si kazím život apod., hlavně jedna moje teta je na to machr na tyhle kecy ale jsem moc ráda, že se konečně a miminko jsme si s manželem oba přáli 😵

sjussi
14. srp 2011

@mysiiickaaa nam se to podarilo hned po vysazeni antikoncepce nastesti 😉 a byli sme moooc stastni kdyz sme na testu nasli dve carky 🙂 a presne tyhle reci taky slychavam.jednou kdyz sme byli u tety tak za sestrenkou byli kamosky,sestrenka je 23 a ty jeji kamosky meli pres 25 a chovali si maleho a rikaly jak je hezky a teta najednou jojo je hezky ale jen tak na pujceni jinak na miminko mate jeste casu dost ste jeste moc mlade 😒 no mela sem chut ji zabit ale taktne sem to presla a rikala sem si polib si ..... ja budu dobra mama i pres to ze je mi 21 😉

mysiiickaaa
14. srp 2011

@sjussi no já si právě myslím, že je jedno v kolika si dítě pořídíš(tím teď nemyslím takové ty extrémy), i když po té 30 je podle mě pozdě, nikdy člověk neví co se stane, jaké budou komplikace a jak ho to zasáhne do budoucna, ale důležité je jestli si schopna se o něj postarat a dát mu krásný domov a hlavně mít k tomu mimču tatínka co se postará, protože dnes je fakt všechno hrozně drahé a né si říct budu mít dítě, je jedno s kým, hlavně že ho mám

mysiiickaaa
14. srp 2011

@sjussi a nechci se nijak dotknout uživatelky mysicka15 ale ve 14 mi to přijde teda brzo, já jsem ve 14 měla co dělat sama se sebou, natož tak ještě s miminkem a bez jakéhokoliv vzdělání, to musí být dost těžké

sjussi
14. srp 2011

@mysiiickaaa jj to mas pravdu,clovek si to musi trochu v hlave urovnat jestli se dokaze postarat at uz je to financne a tak o vsem jak si psala.Snad se to mysicky 15 nedotkne,ale ja si myslim to same,nesoudim ani ji neodsuzuju ale vim ze ja bych to ve 14 nedokazala,postarat se o dite,ani v 17,az kolem tech 19 let sme o tom zacali uvazovat(teda mych 19) a zacali se nejprve pripravovat a teprve potom az sme vedeli ze sme pripraveni tak sme na tom zacali pracovat 🙂

mysiiickaaa
14. srp 2011

@sjussi no my jsme začli uvažovat až mě bylo 20 a měla jsem slušně placenou a hlavně jistou práci, brali jsme se když mi bylo 20 a manželovi 24, samozřejmě že mě lákalo, mít mimčo o rok dříve když jsem viděla malého kamarádky, ale taky jsem od ní viděla jak je to pro ni náročné a to jí bylo 26 takže mě ty choutky na rok přešly, mě je totiž hrozně líto těch dětí, co jsou v kojeneckých ústavech apod. jen pro to, že si jejich rodiče nedokázali určit na co jim síly stačí a na co fin. dosáhnou a když jsem byla na střední tak jsem dávala všemožně bacha jen ať neotěhotním, protože jsem na to prostě psychicky ani fyzicky neměla 🙂

michaela_2
14. srp 2011

No, já si tedy také myslím, že ve 14 je na miminko hooodně brzy - ostatně zákon, že sexuální styk by měl být až od 15 let tady není tak úplně pro nic za nic 😉 ............já jsem se vdávala v den svých 22 narozenin ( svatbu jsme plánovali už od loňska)............no a když jsme měsíc před ní zjistila, že čekáme miminko, které jsme plánovali až tak za dva roky, tak upřímně říkám, že nejdřív jsem z toho byla trochu vyděšená 🙂. Manžel je o osm let starší a miminko si moc přál, ale oba dva jsme původně chtěli, abych si nejdříve dodělala školu - kterou teď budu muset zvládnout dálkově...............

ba0terka
15. srp 2011

Ahojky.
Směla bych se k vám prosím přidat? 🙂
Je mi 21 a mám ročního synátora 🙂
Já si myslím,že když se na to dva cítí a chtějí mimi,proč ne 🙂 Ale musí vědět do čeho jdou,páč jsem se teďka setkala s případem,kdy má spolužačka otěhotněla,proto aby nemusela chodit do práce. Doma má 2 měsíčního špunta a je z toho na prášky. Když se jí člověk zeptá,jak se jí líbí rodičovství,tak řekne otráveně hmm...
Naštěstí to není můj případ 🙂 Jsem jedináček,k miminkům mám vztah od mala a pak když jsem potkala svého už nynějšího manžela,tak jsme miminko chtěli a moc... Všechno jsme si promysleli,vysadili HA a za měsíc už jsme čeklai Erička,ale pozitivní test mi vyšel až v 6.tt.,do té doby jsme pořád byli nedočkaví a dělali testy a nic 😀
A otěhotněla jsem 2 týdny po svých 20 narozeninách,takže když jsem svých 21 slavila,tak malý měl už 2 měsíce 🙂
Manžel je ode mě o 7 a půl roku,tak mi bylo od začátku trošku jasné,že nebude chtít čekat třeba 10 let než se "dokopeme" k mimču 😀 A když měl Erča 10.měsíců,tak jsme se brali. Přáli jsme si,aby s náma byl na svatbě a bylo to opravdu nádherné. 🙂
A teda mít dítko v 15,to opravdu trošku úlet. Já v 15 nevěděla,na co ji vlastně mám kromě čůrání 😀 😀

sirael4
15. srp 2011

Ahoj holky. Mně je poměrně čerstvě 22 a v září čekáme první miminko, které je plánované a moc jsme si ho přáli. Tak snad můžu mezi vás 😉

mysiiickaaa
15. srp 2011

@ba0terka já jsem si všimla, že jsi z NJ, to je kousek od nás a bydlí tam sestřenice mého manžela 🙂

ba0terka
15. srp 2011

@mysiiickaaa: a my máme pro změnu v Rožnově kousek rodiny 😀 ... V Rožnově je krásně 🙂))

mysiiickaaa
15. srp 2011

@ba0terka a neznáš náhodou Lenku Kulišťákovou (teď už Dorazilovou)? jo a máš krásného chlapečka 🙂

mysiiickaaa
15. srp 2011

@ba0terka jo a ještě mám v NJ bývalou spolužačku Lucku Demlovou 🙂

ba0terka
15. srp 2011

@mysiiickaaa: jéé,děkuju moc 🙂 ... No,já tady bohužel znám jen manželovu rodinu a přátele,páč jsem se před 2 lety a něco teprve do NJ přistěhovala 😵 Mám tady sice nějakou tu kamarádku,ale převážně to jsou partnerky kamarádů od manžela a tak 🙂 Ale jinak opravdu bohužel neznám 😉