Nakupování věcí ještě před snažením o dítě, co myslíte?

uztotakbude
1. lis 2013

Ahoj. Mám otázku. Musím odložit snažení ze zdravotních důvodů. Nebudu tu rozebírat proč, to není důležité, snad jen řeknu, že teď budu pár měsíců brát prášky, které se v těhotenství nesmí. Po jejich vysazení se můžu začít snažit ihned a není to důvod k tomu, proč by např. nemělo jít otěhotnět. Každopádně plánujeme tedy snažení na jaro 2014. Jsem z toho zklamaná, chtěli jsme se začít snažit dřív. Zároveň mám kamarádku v jináči a teď jí nakupuji dárky na Vánoce v podobě věciček pro miminko. Ceny jsou to fakt šílené a tak začínám uvažovat o tom, že bych začala postupně kupovat věci i pro naše dítě. Dupačky, čepičky, capáčky apod. Co si o tom myslíte? Mám být pověrčivá a nic nekupovat, když ještě nejsem těhotná? Nebo se mám na pověry vybodnout a začít si dělat zásobičky, když vím, že se snažit budeme? Pomohlo by mi to pak od toho finančního náporu v těhu, kdy se vše kupuje naráz a je to fakt rána pro rozpočet. Navíc i psychicky by mi to pomohlo, protože bych tak nějak věděla, že už se chystám, když už se nemůžu hned snažit. Asi jsem vadná, to je možný. Pochopím i negativní reakce. Jen chci vědět, jestli je moc divné tohle mé uvažování.

lennus
1. lis 2013

Já osobně bych nic nekupovala, ne z pověrčivosti, nejsem pověrčivá - docela brzy jsme koupili kočár, protože byl v akci a máme ho doma, takže toto neřeším, ale spíš bych se snažila co nejvíce odpoutat od touhy po miminku, protože i ta psychika může hrát negativní roli, že se na to třeba budeš podvědomě upínat a ono to nepůjde. Neboj, 9 měsíců je dostatečně dlouhá doba na to si nákupy rozvrhnout, zvládat je časově i finančně. Další varianta je si třeba spořit, jak už tu bylo řečeno, pak si to mnohem víc užiješ, uvidíš! 😉

amabilis
1. lis 2013

@benjik Však jsem psala, že u overalu - to jsi navlikla přes hlavu a pak půl hodiny zapinala patenty nebo knoflíky na nozickach, kteryma dítko vydatne kopalo 🙂 Prostě hrůza 🙂

benjik
1. lis 2013

@amabilis no já asi měla hodný děti,takových jsem měla hodně

amabilis
1. lis 2013

@benjik Já si oblibila overaly na zip, který šel šikmo až na nozicku, to byla paráda. To rozepinani přes celý rozkrok mi vadilo 🙂

benjik
1. lis 2013

@amabilis tak zip byl můj nepřítel,pravidelně jsem někde dítě zapla i s kůží

poletuszka
1. lis 2013

taky bych nic nenakupovala dopredu.. jak uz tu nekdo psal, zalozila bych konto dite a tam posilala kazdy mesic nebo jak by to vyslo nejakou castku a az by mimco bylo na ceste, tak zacala nakupovat.. spis se zatim jen porozhlidni, co bys asi pro mimco pak chtela a podle toho spor 😉

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@jancip Ale já psala to a samé. Buď to bude pro mne, nebo pro kamarádky.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@poletuszka Já nevím, ale zakládat konto, abych třeba za pět šest měsíců zjistila, že jsem v tom mi připadá docela zbytečné. Nikdo neví, zda to bude trvat, nebo to bude napoprvé.

alyssa.anna
1. lis 2013

tak já teda předem nakupovala a dělalo mi to prostě radost. Někdo to cítí že by nenakupoval, někdo je pověrčivý a někoho to těší, takže ať si to každý dělá dle svého 🙂

jija
1. lis 2013

Mi prijde nakupovani dopredu zbytecne, v jake barve kupovat? A jakych velikostech, nekdo ma dite ze ani 56 nenosi, dalsi zase dokupuje 50 a nosi ji dlouho, nebo co rocni obdobi? Ja mam veci po synovci,ale on je v cervnu a nas maly v rijnu a kdyz mel synovec kratky rukav tak nas maly mel dlouhy a naopak. Navic ja nove veci skoro nekupuju a v bazaru neni problem nakoupit za par korun veci na pul roku, jeden bazar mam pred barakem a obcas tam chodim misto prani,

ewerette
1. lis 2013

Jsem ráda že nejsem sama, myslela jsem si, že jsem blázen (a nejenom já 😉 Určitě bych nakupovala, taky nakupuju 🙂). Dělám 3roky v obchodě s textilem. A celé ty 3 roky nakupuju na mimčo. Dost často totiž zlevňujeme - po létě, po zimě. Takže čekám a když je to za hodně hodně dobrou cenu, tak nakoupím. Už mám plnou skříň - od každé velikosti něco, i zimní overaly, bundy, letní šatičky... Většina toho je totiž do 50Kč a je to úplně nové. Přece to tam nenechám 😀. A jak jste nekteré psaly, že na mě padne depka když se nebude dařit, tak u mě ani ne. Snažíme se přes 2 a půl roku a spíš se těma věcičkama utěšuju. Hrozně mě baví se jima kochat. Většinou nakupuju spíš klučičí a nebo neutrální věci - nemusim moc růžovou, takže jestli budu mít někdy holku, tak bude spíš v klučičím. Ale i pár růžových a jenom holčičích kousků už taky mám. Všechno mám u našich ve skříni, doma si nenechávám radši nic. Všichni mě straší pověrama. Taky to beru tak, že spousta kamarádek je těhotných a nemusim nikde schánět dárky když se prcek narodí. Sáhnu do skříně a něco vyberu a můžu jim toho dát víc, když to bylo tak levný. Nebo kdyby se náhodou nezadařilo, můžu to prodat na bazaru. Teď jsem se navíc zbláznila do látkových plenek. Nový jsou strašně drahý, takže jsem se podívala tady do bazaru a už mám kompletní výbavu plenek - od každého druhu nějakou, abych si pak vyzkoušela co nám bude vyhovovat. Nová sada těch co jsem si teď nakoupila by byla okolo 10 000 a já je mám za 3000. Navíc si myslím, že teď celkem vycházíme s penězma a pak už nemusíme... A co když nebude něco v pořádku a já si nebudu moct koupit výbavičku, protože budu ležet v nemocnici? Nechci teda nic přivolávat, ale nechtěla bych, aby mi věci kupovaly babičky nebo manžel. Spořit si na dítě mi přijde s prominutím jako blbost - stejně to určitě utratím za něco co bude zrovna potřeba - rozbije se pračka, televize, lednice, auto. Spořím si, ale právě na opravy nebo nákup něčeho co se rozbije nebo co bude potřeba. Snad mě za to neukamenujete a nebudete si myslet že jsem úplnej magor 😕

kopretina77
2. lis 2013

Já bych asi nenakupovala,počkala bych až otěhotním 🙂

zelva
2. lis 2013

Ahoj, já mám kamarádku, která ani ještě neplánuje být těhotná (a to je jí 31 😉 a už má kompletní výbavu od oblečení, přes hračky až ke kočárku a já nevím co všechno. Nakoupila to všechno od jiné kamarádky, která už dvě děti má a tak to chtěla dát pryč. Chápu, že aspoň ví od koho to má a v jakém je to stavu, ale přijde mi to děsně ulítlý a já sama bych to určitě neudělala. Navíc ta kámoška teď chytla nějakou druhou pubertu a lítá po diskotékách a kdejakých akcích.. 😀 S nějakou kámoškou, které je 20 let... 😅 No, trochu nechápu.. 😕

lucinkafr
10. lis 2013

@uztotakbude tak navážu na začátek diskuze...v pátek jsem byla vyzvedávat v jednom místní bazárku věci pro neteř a už mi doma leží první kousek 😉 Tak, a žiju 😉

ema1984
21. lis 2013

No já jsem v 17. týdnu a nemám ještě nic😀 Takže z toho vyplývá, že předem bych nenakupovala, nějak jsem neměla tu potřebu. Navíc mi to přijde jako blbost, když člověk neví, v jakém ročním období se mu dítě narodí a v jaké velikosti bude konkrétní oblečení potřebovat. Kamarádka má schované oblečení po synovi a pořádně ho ani nevyužije, protože děti se narodily v jiném ročním období a holt třeba ta bunda je druhému prostě už malá. Ale každého věc, pokud to někomu dělá radost a pořídí se takové ty nezbytné základy....

uztotakbude
autor
26. lis 2013

@ema1984 Myslím, že o bundách tu řeč vůbec nebyla. Řeč byla o bodýčkách, polodupačkách, dupačkách, látkových plenkách, štěrchátkách apod. věcech, které člověk nakupuje, ať se dítě narodí na jaře, v létě, na podzim a nebo v zimě a ať je to holka nebo kluk.

simbelmine
26. lis 2013

Tehotná ještě nejsem (aspoň o tom nevím), ale když natrefím na něco pěkného za dobrou cenu, klidně si to koupím - v duchu hesla "no přece jsem to tam nemohla nechat" 😀. Pověry neřeším a naopak mi to udělá radost, hlavně teď na podzim.

ema1984
27. lis 2013

@uztotakbude
No např. ewerette o bundách psala, i když ta má i různé velikosti. Jinak pointa mého příspěvku byla, že mě by to teda jako netěhotnou nenapadlo, ale taky jsem zároveň psala, že pokud to někomu udělá radost a pořídí se takové ty základy, mezi které právě patří ty tvoje zmiňované věci, tak ať si je klidně koupí. Prostě na to mám jiný pohled a to snad nevadí.

uztotakbude
autor
27. lis 2013

@ema1984 Nevadí, já jen, coby zakladatelka diskuse, chtěla upozornit na to, že jsem to nezakládala za účelem rozebírání věcí, jako jsou bundy, protože to by mne taky nenapadlo nakupovat. Ani by mne to nenapadlo nakupovat, kdybychom dítko neplánovali. Ale protože plánujeme, tak teď o tom uvažuji. Ale prachy na to zatím stejně nejsou, to až budou dvě výplaty. 😀

laurital
27. lis 2013

Jsem v tomto ohledu poměrně pověrčivá, takže NE. Myslím si, že v případě neúspěšného snažení by mi asi nebylo příjemné mít doma věci, které možná nikdy nepoužiji.
Navíc musím říct, že touha nakupovat se u mě většinou projevila až ve druhém třetím trimestru, tudíž to vlastně ani moc nechápu 😉.

zuza01
27. lis 2013

Nenakupovala bych dopředu... Mám kamarádku, která roky nemůže otěhotnět, ale má kompletní výbavičku a pořád dokupuje... Jen jí to deptá, ty hadříky. Nejde o pověrčivost, ale nemusí se zadařit hned a pak to zbytečně trápí.

uztotakbude
autor
27. lis 2013

@laurital U mne se projevuje už teď. Předevčírem jsem byla s manželem nakupovat v Tescu jídlo. Zatím co jsem nakoupila jednu paštiku, sirup a jogurty, tak u oblečení jsem strávila asi půl hodiny. Všechna bodýčka jsem musela vzít do ruky a ukázat, jak jsou krásná a maličká manželovi. S takovým zimním oblečkem jsem se tam mazlila snad čtvrt hodiny. Měkoučký a hlaďoučký, jak pro malého medvídka. No asi hormony. Hrabe mi.

uztotakbude
autor
27. lis 2013

@zuza01 Nemyslím si, že tohle by na mne mělo vliv. Pokud to nejde, trápí se člověk vždycky, ať má doma hadříky, nebo ne. Kdyby ji trápily ty hadříky, nebude je stále dále nakupovat. Asi ji spíš trápí to, že to nejde, ne?

zuza01
27. lis 2013

@uztotakbude Jasné, ale probírá se tím a zbytečně se trápí ještě tímhle... Když na to naráží doma na každém rohu, je to o to horší. Vím, co píšu... Ale pokud ti to nevadí, nakupuj, samozřejmě přeju, aby to vyšlo co nejdřív to půjde 🙂

uztotakbude
autor
27. lis 2013

@zuza01 Já bych to doma neměla, to už jsem tu psala. Dala bych to vše do krabice a na půdu 🙂

zuza01
27. lis 2013

@uztotakbude Já to mám taky mimo, ale občas mi to nedá a byla bych radši, kdyby to nebylo vůbec... Ale každá jsme jiná 😉

antoinet
27. lis 2013

Jsem už za půlkou těhotenství a ještě nenakupuju, bojím se, měla jsem nějaké komplikace a kdyby se něco stalo, ty věci by mě strašily. Ráda se tu nakazím optimismem🙂