Nakupování věcí ještě před snažením o dítě, co myslíte?

uztotakbude
1. lis 2013

Ahoj. Mám otázku. Musím odložit snažení ze zdravotních důvodů. Nebudu tu rozebírat proč, to není důležité, snad jen řeknu, že teď budu pár měsíců brát prášky, které se v těhotenství nesmí. Po jejich vysazení se můžu začít snažit ihned a není to důvod k tomu, proč by např. nemělo jít otěhotnět. Každopádně plánujeme tedy snažení na jaro 2014. Jsem z toho zklamaná, chtěli jsme se začít snažit dřív. Zároveň mám kamarádku v jináči a teď jí nakupuji dárky na Vánoce v podobě věciček pro miminko. Ceny jsou to fakt šílené a tak začínám uvažovat o tom, že bych začala postupně kupovat věci i pro naše dítě. Dupačky, čepičky, capáčky apod. Co si o tom myslíte? Mám být pověrčivá a nic nekupovat, když ještě nejsem těhotná? Nebo se mám na pověry vybodnout a začít si dělat zásobičky, když vím, že se snažit budeme? Pomohlo by mi to pak od toho finančního náporu v těhu, kdy se vše kupuje naráz a je to fakt rána pro rozpočet. Navíc i psychicky by mi to pomohlo, protože bych tak nějak věděla, že už se chystám, když už se nemůžu hned snažit. Asi jsem vadná, to je možný. Pochopím i negativní reakce. Jen chci vědět, jestli je moc divné tohle mé uvažování.

lucinkafr
1. lis 2013

@uztotakbude No je fakt, že objednávat jedno tričko asi nemá smysl, Když jsem kupovala něco pro neteř, mockrát mě napadlo, že bych něco mohla vzít sobě, a tím to hodit na jedno poštovné, samozřejmě bych nekupovala každé tričko, ale jen fakt pěkné kousky. Nejspíš začneme někdy v roce 2014. Určitě bych to neměla na ramínku ve skříni, ale někde v krabici, přesně jak jsi napsala. Nebo když je akce 1+1, můžu jedno koupit neteři a druhý kousek schovat pro sebe, prostě akcí je dost. Když k tomu přihodíš tu chrastítko, tu jinou hračku, tuhle nějakou dečku, támhle plínku, tak to finančně fakt pomůže. Teď člověka dvě stovky měsíčně nezruinují a jednou se to bude hodit 😅 Takže klidně do toho jdi, já, ač nematka, ti to schvaluji, protože jednou to udělám úplně stejně.

lucinkafr
1. lis 2013

@janinafox no vidíš, co když fakt vyjdou dvojčátka, tak pak budeš litovat, že jsi toho nekoupila víc 😉 Už jsem to tu někde psala, můj táta a strejda jsou dvojčata, babi nakupovala a hlavně pletla růžové svetříky pro holčičku, a když si z porodnice přinesli dva kluky, chodila to měnit a ještě pletla dál 😀 Prej matko, my tam ještě něco vidíme...😀

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@lucinkafr Tak to je fajn vědět, že nejsem jediná kdo tak uvažuje. Díky

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@lucinkafr No když jsi u těch dvojčat, u nás je to prý dost pravděpodobné. Máme v rodině oba dva ob koleno dvojčata. Prý to bývá ob koleno. To by mne ale asi trefil šlak 🙂

janinafox
1. lis 2013

@lucinkafr viď, ty jo no tak já myslím že ještě pár oblečků pro radost určitě přibude.. ale až bude jasnější termín a pohlaví, tak pak se okoupí pár růžových nebo modrých věcí a je to hned zas další krabice 😀
no, tak to musela mít tenkrát babička docela šok, ne? ty jo 😅

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude s pejskem je mi to líto,náš měl ted zánět v uších a taky děs.

jarkalada
1. lis 2013

@uztotakbude no já měla doma pár věcí - pak jsme spouuuuustu let marně čekali. Takže jsem to postupně s těžkým srdcem darovala nebo půjčovala dál. A upřímně - úzko fakt bylo, když jsem to viděla na cizím mimču...

uztotakbude
autor
1. lis 2013
lucinkafr
1. lis 2013

@uztotakbude jestli je to ob koleno, tak potěš koště 😀
@janinafox hele a kdyby něco, tak modrou barvou nic nezkazíš, víš jak sluší modrá naší Michalce? 😉 Babi docela šok měla, ráda se jí na to ptám, hlavně když líčí reakci dědy 😀 Zajímavé je, když také vypráví o jejich dětství, jak měli kluci svou vlastní řeč, své dorozumívání, jeden se prý podívat a druhý už věděl 😀

janinafox
1. lis 2013

@lucinkafr jo tak modrá jde i pro holku, to jo... jak mám nakoupené ty látkové plenky, tak byly v sadách a je tam třeba jedna fialová a jedna růžová - tak jsem si říkala že buď je prostě v případě že bude kluk nebudu vůbec vybalovat, nebo je budu mít jako "záložní" třeba na noc, kdybych neměla dosušený ostatní, ale jako mezi lidi teda fakt ne to zas má svý hranice 😀 😀

reakce dědy musela být asi dobrá, viď... teď je z toho humorná historka pro další generace ve vaší rodině ale dědovi tenkrát si myslím do smíchu nebylo 😀

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@lucinkafr No říkala mi to gyndařka, že je to ob koleno.

ninive211
1. lis 2013

@uztotakbude Nějaké velké nákupy bych určitě nedělala, ale samozřejmě pokud někde kápneš na nějaký super výhodný ¨náku (výprodej bodýček v neutrální barvě zapár šupů)- tak proč ne? Taky mi už jeden setík leží ve skřáni - 3 ks bodyček az 75 Kč tam fakt nenechám! Ale pokud už, tak bych kupovala takové ty celosezonní věci, jako čepičky, ponožky, dupačky, bodyčka...určitě ne letní šatičky či naopak zimní zateplené overálky, když fakt nevíš, kdy se to narodí a co se narodí.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@ninive211 Však jo. Ta teplá košilka se hodí i na jaro a na podzim. Stejně tak na zimu. Radila jsem se s prodavačkou. Říkala, že to neužiji jen v případě letňátka. A stojí 200 Kč 🙂

ninive211
1. lis 2013

@uztotakbude Hlavně dvojčata jsou dědičná spíš z matčiny /babiččiny strany, prostě z ženské linie. Z mužské se to prý nedědí a pokud vyjdou dvojčata, tak je to spíš náhoda než že by to byla gemetická dispozice. To jsem zase někde četla já.

ninive211
1. lis 2013

@uztotakbude Já teďka právě kupuju ségře na neteřinku a mám vždycky staršné nutkání nakoupit i pro sebe (či so to rovnou nechat)...ale ještě není ani zaděláno, tak se držím 🙂

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@ninive211 No, tak my to máme z ženské linie 🙂

dora13
1. lis 2013

@uztotakbude ja nenakupovala. ne z povercivosti nebo ze bych se bala, ze to zakriknu, proste mi to tak nejak prijde divny -- kdyz si planuju poridit auto, taky nekupuju dopredu benzin, protoze pak bude drazsi a je dobre mit v zasobe (ok, mozna blbe srovnani, ale doufam, ze je z toho jasne, co chci rict 😀 ) tak nejak jsem to beru tak, ze ke kazdemu zivotnimu obdobi patri neco jineho a dokud jsem miminko neplanovala nebo necekala, tak jsem si porizovala jine veci -- na sebe, do bytu, atd. navic by mi to asi bylo ted lito, tak nejak mam proste predstavu, jak budu chodit po tech obchodem uz tehotna a budu to kupovat na to jedno konkretni miminko, ktere budu za par mesicu mit, ne jen pro abstraktni predstavu ditete. kdybych resila penize a jestli na to pak budu mit, davala bych si proste prachy bokem. a co se tyce tech ruznych akci, jako tri body za stovku atd, takove akce byly, jsou a budou vzdycky...

jarkalada
1. lis 2013

jednovaječná dvojčata je náhoda. Dědí se pouze z "ženské strany" - kdy má žena sklon k tvoření více vajíček najednou 😎

llluckaaa
1. lis 2013

Před snažením bych nic nekupovala, maximálně jen jednu věc, se kterou se budu chodit mazlit a vzdychat nad ní 😅 Samozřejmě pokud by se někdo nabízel, že mi dá zdarma nebo hodně výhodně pytel oblečení, tak se tomu bránit nebudu. Ale jinak kupovat nové věci za dražší peníze, to mi nepřijde moc praktické. Pak se to může skladovat kdovíjak dlouho a nějaké oblečky by mohly utrpět na kvalitě (mně to udělalaly některé věci, které jsem schovávala po starším dítěti).

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@jarkalada řeč šla jen o dvojčatech, ne jen o jednovaječných.

jarkalada
1. lis 2013

@uztotakbude však jsem to jen upřesnila 😎

anina32
1. lis 2013

@uztotakbude Já bych dopředu nic nenakupovala, vážně nevíš jak dlouho budete nakonec čekat. Nemyslím to zle vůči tobě, spíš konstatuju z vlastní zkušenosti, vážně jsem nechtěla mít mezi dětmi rozdíl skoro deset let. Nečetla jsem celou diskusi, ale pokud jde jen o to že by to pak byla velká finanční zátěž, tak bych začla odkládat do hrníčku, na miminko 😉, a pak nakoupila až najednou 😉

kaculinek1
1. lis 2013

Zajímavé téma 🙂 Pokud někdy člověk narazí na něco fakt úžasného asi si nejde pomoci, ale dělat kompletní výbavičku mi při snažení přijde dost frustrující, zejména pokud to nejde... Já jsem výbavičku dokonce začala dávat dohrmady až kolem 6. měsíce těhotenství... To už jsou mimískové většinou mino nebezpečí...
Ale mám kamarádku, která sice ani neplánuje, ale nakupuje asi už od 20-ti let 🙂 😀

amabilis
1. lis 2013

@uztotakbude Já občas něco koupila, když se mi to líbilo, ještě dlouho před tím, než jsem měla děti. Moji plodnost to nijak neovlivnilo, nicméně máloco jsem pak dětem dávala. Moje nakupování mělo jednu velkou chybu - neměla jsem moc zkušenost a věř mi, že takový overalek, co je sice hezky méďatej, ale navliká se přes hlavu a nemá dole capky, je opravdu na houby 🙂 A takovyhle blbě oblikacich věci jsem měla fůru. Takže s rozumem a prakticky a možná to nenápadně probírat s někým, kdo už dítě má. Oblékání děti je dost často podobné snaze narvat chobotnici do síťovky tak, aby jí nekoukalo ani jedno chapadlo 🙂

amabilis
1. lis 2013

@uztotakbude Já občas něco koupila, když se mi to líbilo, ještě dlouho před tím, než jsem měla děti. Moji plodnost to nijak neovlivnilo, nicméně máloco jsem pak dětem dávala. Moje nakupování mělo jednu velkou chybu - neměla jsem moc zkušenost a věř mi, že takový overalek, co je sice hezky méďatej, ale navliká se přes hlavu a nemá dole capky, je opravdu na houby 🙂 A takovyhle blbě oblikacich věci jsem měla fůru. Takže s rozumem a prakticky a možná to nenápadně probírat s někým, kdo už dítě má. Oblékání děti je dost často podobné snaze narvat chobotnici do síťovky tak, aby jí nekoukalo ani jedno chapadlo 🙂. A hlavně oblečení se dost liší i podle ročního období a děti rychle rostou, takže kupovat předem kombinezy, bundy, boty... nemá vůbec smysl.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@amabilis tohle je ale jen košilka. Je rozepínací na knoflíčky. Já bych pro mímo nic navlíkacího přes hlavu nekoupila. 🙂

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude
@amabilis vidíte a mě víc než věci přes hlavu,vadily ty rozevírací věci.

jancip
1. lis 2013

Budu se asi opakovat, ale nenakupovala bych. Ne z pověrčivosti, ale ryze z praktického důvodu. Dnes je opravdu vysoká pravděpodobnost, že se nemusí dařit, že se zadaří po delší době. Za tu dobu se Ti mohou líbit úplně jiné věci, taky neodhadneš termín, takže se Ti dost zužuje výběr, co nakupovat. Stejně tak velkou roli hraje praxe. Něco může být krásné, ale pak sama zjistíš, že to není vůbec praktické (a každá maminka to má jinak). Těch 9 měsíců je dlouhá doba a výprodeje jsou nějaké pořád, takže se dá v pohodě i ve slevách kupovat vše. Je pravda, že já pár kousků taky koupila, ale bylo to s vědomím, že buď to bude pro naše dítko, pokud se zadaří, anebo jako dárečky různě kamarádkám.

simculajs
1. lis 2013

U nás tohle dělal skoromanža. Byli jsme v obchodě a on viděl červenočerný dětský boty (on miluje okmbinaci barev červenočerná a má v ní skoro všechno 😀 ) a říkal, že by jsme je mohli koupit, tak sem ho tam okřikla, že jestě ani nevíme, jestli jsem těhu nebo ne (snažili jsme se první měsíc) a dneska jsem objevila dušíka na testu...asi to předpověděl 😉

amabilis
1. lis 2013

@uztotakbude Tak bodycka jsou lepší přes hlavu a dole a na jednom rameni zapínání na patenty. Měla jsem i zavinovaci, ale nepoužívala. Kosilky mi nakoupila mamca, ale nedávala jsem je, protože mi vadilo, že se to vyhrnuje a později si dítko díky tomu nesundavalo plinu 🙂
Hele, co vyhovuje jednomu, nemusí druhému, třeba moje švagrová dávala kosilky ráda a já byla moc ráda, že je někdo využije.