Nakupování věcí ještě před snažením o dítě, co myslíte?

uztotakbude
1. lis 2013

Ahoj. Mám otázku. Musím odložit snažení ze zdravotních důvodů. Nebudu tu rozebírat proč, to není důležité, snad jen řeknu, že teď budu pár měsíců brát prášky, které se v těhotenství nesmí. Po jejich vysazení se můžu začít snažit ihned a není to důvod k tomu, proč by např. nemělo jít otěhotnět. Každopádně plánujeme tedy snažení na jaro 2014. Jsem z toho zklamaná, chtěli jsme se začít snažit dřív. Zároveň mám kamarádku v jináči a teď jí nakupuji dárky na Vánoce v podobě věciček pro miminko. Ceny jsou to fakt šílené a tak začínám uvažovat o tom, že bych začala postupně kupovat věci i pro naše dítě. Dupačky, čepičky, capáčky apod. Co si o tom myslíte? Mám být pověrčivá a nic nekupovat, když ještě nejsem těhotná? Nebo se mám na pověry vybodnout a začít si dělat zásobičky, když vím, že se snažit budeme? Pomohlo by mi to pak od toho finančního náporu v těhu, kdy se vše kupuje naráz a je to fakt rána pro rozpočet. Navíc i psychicky by mi to pomohlo, protože bych tak nějak věděla, že už se chystám, když už se nemůžu hned snažit. Asi jsem vadná, to je možný. Pochopím i negativní reakce. Jen chci vědět, jestli je moc divné tohle mé uvažování.

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude autosedačku po někom,kup jen když víš jak s ní zacházeli.Před tímto varují i odborníci.

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude já chtěla třetí taky podzimní a bude květnové

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@pajamo Ale jo, dá se sehnat. U nás ve městě i v Blansku mají fůru neutrálních věcí. Zelených, krémových, hnědých, bílých. A právě tím, že bych kupovala dost dopředu, tak tam něco koupím, za dvě měsíce narazím na něco někde jinde. Já v žádném případě nechci kluka v modré a holku v růžové. To snažení mne mrzí. Já vím, že to může trvat no. I doktorka na gyndě mi to říká, i na gastru mi to říkají, kvůli mé nemoci. Ale na druhou stranu kamarádka má vážně nemocné srdce, v 19ti letech prodělala infarkt. Lékaři jí říkali, že je to dost rizikové mít dítě, ať si to dobře rozmyslí a že neví jestli to půjde a jedno s druhým. Rozhodla se, třikrát sex a byla v tom. Ono je to nevyzpytatelné.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik To jste se mírně sekli 😀 😝 Jak říkám, příroda si to udělá dle sebe.

sisi137
1. lis 2013

@uztotakbude já bych nenakupovala. Né proto, že bych si myslela, že když nakoupím tak se určitě miminko nezadaří, ale proto, že kdybych doma měla věcičky pro miminko a ono se pak opravdu nedařilo, nejspíš bych z vědomí toho, že doma mám výbavičku, měla pěkné depky. Pokud se bojíš, že to pak nebudeš zvládat finančně, tak bych si teď odkládala peníze bokem a šetřila tímto způsobem na věci pro miminko 🙂

janinafox
1. lis 2013

@uztotakbude Tak já tě asi potěším. Začali jsme se o mimčo snažit cca přd 4mi lety s tím, že až to vyjde tak to vyjde... od tý doby jsem si koupila pár věcí na bazárku - hlavně tady na koníkovi - prostě některým věcem nešlo odolat - světloučká Nextíková mikinka, džínečky..... pokračovalo to dupačkama, bodýčkama - když jdeš někde v obchodě, občas se tomu prostě neubráníš zajít se mrknout do oddělení s mimi oblečkama... a taky jsem si právě říkala - to jsou neutrální věci jak barevně tak i co se týče ročního období tak to se neztratí... čas plynul, rok utekl jako voda, pořád si tělo nezvyklo že antikoncepci už dávno neberu... po cca dvou letech jsme se rozhodli že už není na co čekat a šli jsme do centra asistované reprodukce. To jsem si říkala že už je ta vidina mimča hoooodně blízko, tak jsem si nakoupila přes e-bay látkový plenky, pak jsme umělé opl. stopli kvůli tomu že jsme se rozhodli že si postavíme baráček a že budeme pokračovat v klídku až bude dokončené bydlení. Cca rok trvaly pokusy, včera mi potvrdili pozitivní test z krve...
A výsledná co se týče výbavičky - jsem ráda že mám tři větší krabice věcí (teda vč. těch plenek - těch je cca ta velká krabice), teď už budu jen dokupovat a dozařizovat, bude to stát méně penízků a investici jsem si pěkně rozložila a není to tak nákladné jako to nakoupit všechno najednou.

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude no jo no.Kdo měl vědět,že když dvě děti se povedli po půl roce,tak sw třetí vzbouří a bude hned 😀

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@janinafox Přesně tak to myslím. Jen mi řekni. Trápilo tě moc, že máš doma ty věci, když se tak dlouho nedařilo? Mělo to na tebe špatný psychický dopad?

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik Dítě se nevzbouřilo. To se vzbouřily manželovy potvory. Asi měli hodně hbité ocásky 😝

pajamo
1. lis 2013

Ja proste nejsem nejak tesici se typ, ja to resila, az kdyz to bylo jasne, prvni vec jsem koupila az kolem.20. tt po svatbe.

consti
1. lis 2013

@uztotakbude Já tě chápu a klidně bych nakupovala 😉 . Taky jsem to tak měla, i když já nakupovala v průběhu snažení, ale ne v obchodech, ale třeba od příbuzné, co mi prodala postýlku, sterilizátor a dva pytle věcí po jejich chlapečcích. Nicméně vše jsem měla u rodičů a nám otěhotnění trvalo několik let 😝 😅 . Občas jsem se tam na ty věci chodila dívat a měla lítostivou 😔 , ale jinak jsem za ty věci ráda. Teď se mi hodí a navíc čekáme taky chlapečka, tak je všechny využiji 😉 .

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude 😀 hele,já když si vezmu,že syn je nejrychlejší spermie,tak potěš,takhle líného tvora neznám 😀

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@pajamo Tak já jsem vdaná už přes rok, kdyby to mělo souviset se svatbou, tak už se tady v těch věcičkách topím. 😀 Já jsem těšící typ a navíc dost realista. Vím, že když to budu řešit odkládáním peněz, tak se mi potom něco po..re a já z toho zaplatím novou pračku, psovi veterinární péči apod. a budu mít zase ušetřené prd. Oblečkama veterináři nezplatím, což mne donutí řešit to jinak, ale já budu mít jasno, že jsem jaksi zajištěná pro mimčo. Navíc nebudu muset řešit ten hlavní nápor finanční zátěže až ráz naráz. Ale to neznamená, že jsem už rozhodnutá, že začnu nakupovat. To ještě nejsem. Proto jsem tu diskusi založila. Já zatím váhám.

lucinkafr
1. lis 2013

@uztotakbude Upřímně bych na tom neviděla vůbec nic špatného. Pověrčivá nejsem, teď si koupíš třeba neutrální věci, a pak si jen budeš dokupovat věci podle toho, jestli to bude kluk nebo holčička, případně jestli se má narodit v létě nebo v zimě. Pokud máš věci kde skladovat, jdi do toho, obzvlášť pokud ti to pomůže psychicky. My se zatím ještě teda nesnažíme, ale až začneme, věci budu normálně kupovat, člověk vychytá spoustu výprodejí a akcí, a jednou budu mít doma i kočár, nebudu ho skladovat jinde. Pokud se má něco dít, bude to proto, že to tak zařídila příroda, ne proto, že mi ve sklepě stojí kočár 😅 Sama totiž vidím, kolik co stojí, když kupuju věci neteři 😅

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik Jednooký mezi slepými králem. Neznáš? : 😀 😝 😀

janinafox
1. lis 2013

@uztotakbude jediný problém byl to přestěhovat krabice do baráku nepozorovaně před kamarády - nikdo totiž neměl páru že se snažíme 😀 ale to spíš tak jako legrace, no.. to že mám ty věcičky doma mě netrápilo, někdy jsem - když jsem měla takový špatný nálady - se šla na vecičky mrknout a říkala jsem si že "jednou na to taky dojde" a při úplně nejhorších depkách (alá mně to nikdy nevyjde) jsem si říkala že při nejhorším když to vážně nepůjde věci půjčím kamarádce až bude mít mimčo a aspoň budou k užitku... ale depku z toho že mám doma oblečeníčko na mimčo a tak jsem nikdy neměla, to ne...
Jen teda přiznávám že například troje džínečky skoro ve stejný velikosti (myslím že tam jsou 62 a 68) asi v životě mimčo neunosí - ale zas jako byly fakt na bazárku za pár kaček, tak si teď vyberu asi dvoje a jedny nabídnu kamarádce která čeká mimčo v lednu. Občas se prostě už ztratíš v tom co máš nakoupeno a sejde se ti víc věciček ve stejný velikosti který ani nepoužiješ třeba... Na druhou stranu je pak zase můžeš bazárkem poslat dál, takže žádná velká tragédie 😅

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude na tom něco bude 😀 Dobré rčení

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@janinafox Tak to jsi mne uklidnila. Kamarádka mi to rozmlouvá, ať nic nekupuji. Že potratím a utrápím se při pohledu na ty věci. Nebo mi to nepůjde a utrápím se. Že to přinese smůlu a tak.

betelgeuzz
1. lis 2013

Taky bych věci nekupovala dřív. Pověrčivá nejsem. Ale příjde mi, že na nakupování budeš mít 9 měsíců těhotenství, teď několik měsíců léčení, za tu dobu uvidíš tam jeden hadřík, tam druhý a za tu dobu budeš mít doma skříň plnou a utratíš víc, než kdybys to nakoupila v těhotenství naráz a koupila jen to, co je opravdu potřeba. To si radši odkládat peníze bokem.

benjik
1. lis 2013

Upřímně? Já kolikrát i lituju,že jsem něco předem nekoupila,tolik krásných věcí mi uteklo.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@betelgeuzz Já nebudu nakoupovat ve velkém. Spíš tak jako symbolicky. Mít prostě dvoje botičky, ponožtičky, čepičku, troje body, nějakou tu košilku a tak. Ne kvanta a kvanta věcí. O penězích bokem jsem tu už psala 🙂

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik No já jsem se zbláznila teď díky té kamarádce. Vždycky jsem chodila kolem výlohy toho obchodu, ale nešla dovnitř. No teď jsem musela kvůli kamarádce a je to peklo. Je to všechno tak roztomiloučké. Včera jsem ukazovala manželovi polodupačky pro kamarádčino miminko, co jsem jí koupila a on z toho nemohl. Jak je to malé a roztomilé. Můj chlap byl najednou na měkko. Je mi ho líto, že kvůli mne musí zase čekat.

lucinkafr
1. lis 2013

@janinafox Moc hezky jsi napsala všechny tvé příspěvky 🙂 Já nakupuju hodně na MK bazárku, super věci za pár kaček. Jednou je prý dostanu 😉 A až začnu kupovat i pro sebe, nebude mě trápit, že budu mít od jedné velikosti třeba čtyři mikinky, když jedna vyjde na 40Kč. Třeba budeme mít časem druhé, něco pak můžu darovat dál, a kdyby něco, tak prodat. Prostě základ člověk mít bude a pak si třeba bude moct vybrat kočárek podle svých představ, protože nebude muset investovat do další výbavy. Jsou v tomhle prostě realista. A mít to doma a pokochat se oblečkami s tím, že jednou se to užije, také není nazmar, když je člověku ouvej 😉

pajamo
1. lis 2013

Na druhou stranu, kdybych vedela, kolik toho budu realne opravdu potrebovat, nemusim nakupovat ani dopredu a mam to za jedno odpoledne sfouknuty. Takhle mi prijde, ze koupis spoustu blbosti, protoze to bylo hezke a levne 😉 a ve finale to bude nekde lezet a zapomenes na to, zes to vubec koupila. Spis bych si setrila, po porodu zjistis, co opravdu potrebujes a dokoupit se to da vzdy.
Mozna bych koupila nejake hracky, ja nekoupila nic a ted mi pada brada v krame z tech cen za kus chrasticiho plastu 😠

janinafox
1. lis 2013

@uztotakbude zase na druhou stranu - když se budeš snažit a sem tam si uděláš něčím radost tak tě to tak krásně "nakopne" k tomu věřit tomu že jednou to přijde...
a přesně jak psala @lucinkafr jestli se má něco stát, vážně to nebude z důvodu že máš něco doma.
mně tyhle nákupy třeba vždycky zvedly náladu - třeba v takovým tom hnusným podzimním počasí když jdeš po obchoďáku, zalíbí se ti krásný třeba žlutý polodupačky, tak si zlepšíš náladu a je to...
a s tím že se utrápíš pokud se něco stane - přeci ty věcičky nebudeš mít pověšený na ramínkách ve skříni kam chodíš každej den, ne? prostě se na ně nebudeš dívat a vybalovat je z krabice, ale samozřejmě záleží na tobě, jen píšu jak jsem to měla já, že od prvního snažení a nakupování už to jsou 4 roky a nemyslím že by mě nakupování negativně poznamenalo, spíš vážně naopak teď jsem ráda že ty věcičky mám, nemusím řešit penízky (protože třeba ty plenky byly docela investice....) a už se těším až jednou (snad na jaře pokud bude vše i nadále ok - zatím mám jen potvrzenou krev, stát se může ještě cokoli) začnu vybalovat a prát věcičky 😉

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude to chápu,tak pár věcí kup,třeba ti zas nějaká kamarádka oznámí,že čeká a máš hned dárky.Muže chápu,ale tak je to jen chvíle,ne roky

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@lucinkafr Krásně napsáno. Já bych tady taky nakupovala, jen mi to prostě nepřijde tak výhodné. Když zde koupím bodýnko za 100 a zaplatím 50 poštovné, tak jsem na sto padesáti a nové body v obchodě stojí 200

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@pajamo Hračky se určitě taky budou hodit, to je fakt 🙂

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik Mně už tady prakticky jedno děcko spí. Chrupká teď vedle mne v pelíšku. Je mu necelých 6 let a je celý chlupatý od čenichu po paty. A tam jsme si taky mysleli, jak to finančně zvládneme, že přece všechno v pohodě a najednou to nedáváme, páč nám onemocněl. Dětičky jsou nákladná záležitost. Všechny, chlupatý, nechlupatý. Takže co jde vyřešit s předstihem, to je asi lepší udělat.

janinafox
1. lis 2013

@lucinkafr moc děkuju, koukám že máme stejné názory... ale opravdu jsem ráda, navíc když u mě šlo u umělé tak jsem si říkala - když budou dvojčátka, ještě ty stejný velikosti mikinek a džínů užiju 😀 😀 😀 Hlavní je když to udělá radost a hlavně - my holky si ty nákupy umíme tak krásně zdůvodnit že 😀 je pravda že manžel ten to ani nekomentuje, nechává to na mě...