Nakupování věcí ještě před snažením o dítě, co myslíte?

uztotakbude
1. lis 2013

Ahoj. Mám otázku. Musím odložit snažení ze zdravotních důvodů. Nebudu tu rozebírat proč, to není důležité, snad jen řeknu, že teď budu pár měsíců brát prášky, které se v těhotenství nesmí. Po jejich vysazení se můžu začít snažit ihned a není to důvod k tomu, proč by např. nemělo jít otěhotnět. Každopádně plánujeme tedy snažení na jaro 2014. Jsem z toho zklamaná, chtěli jsme se začít snažit dřív. Zároveň mám kamarádku v jináči a teď jí nakupuji dárky na Vánoce v podobě věciček pro miminko. Ceny jsou to fakt šílené a tak začínám uvažovat o tom, že bych začala postupně kupovat věci i pro naše dítě. Dupačky, čepičky, capáčky apod. Co si o tom myslíte? Mám být pověrčivá a nic nekupovat, když ještě nejsem těhotná? Nebo se mám na pověry vybodnout a začít si dělat zásobičky, když vím, že se snažit budeme? Pomohlo by mi to pak od toho finančního náporu v těhu, kdy se vše kupuje naráz a je to fakt rána pro rozpočet. Navíc i psychicky by mi to pomohlo, protože bych tak nějak věděla, že už se chystám, když už se nemůžu hned snažit. Asi jsem vadná, to je možný. Pochopím i negativní reakce. Jen chci vědět, jestli je moc divné tohle mé uvažování.

michaela_2
1. lis 2013

Není to vůbec divné 🙂 naopak je krásné, že se na miminko těšíte takhle hodně dopředu. Pokud tam navíc hrají roli finanční důvody, tak si myslím, že není nic zvláštního pořizovat věcičky postupně.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@michaela_2 Jen si trošku říkám, jestli si tím nezavařím. Abych toho pak nelitovala, kdyby to nešlo. Abych nepřivolala něco špatného. Vím, že by doma neměl být ani kočárek apod. Natož pomalu celá výbavička. Dost by mne uklidnilo, kdyby se tu našel ještě někdo divný, kdo to taky tak dělal a má zdravé krásné děťátko.

andryskam
1. lis 2013

Já osobně bych před snažením nic nekupovala. Až budeš těhotná, věř mi, že těch 9 měsíců ti bude plně stačit k tomu zásobit se 🙂 Já nakupovala když jsem byla v 7. - 8. měsíci, né kvůli tomu, že bych byla pověrčivá, ale měla jsem na všechno čas 😀
A když budeš mít doma už nakoupené věcičky a např. tvé otěhotnění bude trvat delší dobu (samozřejmě ti přeji, ať to jde rychle), tak při pohledu na ty malinké věcičky by ti mohlo být "úzko". Ale to je jenom můj názor 🙂

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude pokud chceš vše nové,tak ceny jsou šílené.Mám ve svém okolí dost lidí,co nakupují dopředu,co by ne? Já teda nakupovala až v těhu,ale dost věcí z bazaru např.oblečení.Ne z fin.důvodů,ale proč mám dávat 300,- za něco,co mimčo obleče třeba jen 2x,když to můžu mít za pade.
Jestli chceš nakupovat nakupuj,jen zkus zachovat chladnou hlavu,at oblečků nemáš jak pro celou porodnici.

acla88
1. lis 2013

@uztotakbude já bych asi nenakupovala...né z pověrčivosti, ale prostě kdyby to potom NEDEJ bože nešlo hned aby ses neutápěla v těch věcech...co se týká té finanční stránky máš pravdu je to drahá sranda, ale co takhle si udělat spořící účet pro miminko a tam pravidelně měsíčně spořit a dívat se, jak penízky přibívají...pak stejně nakoupíš pro holčičku nebo chlapečka jinačí oblečky a hlavně i podle toho kdy ho budeš čekat v jakém ročním období a navíc co koupíš tedka za pár měsíců se ti nemusí líbit atd...neříkám, že bych nekoupila něco symbolického - botičky jedny např...ale rozhodně né výbavičku...

andryskam
1. lis 2013

@uztotakbude Ještě chci napsat, že to, že budeš mít doma nakoupené věcičky nebo kočárek neznamená, že by sis tím nějak "zavařila" a něco se v průběhu těhotenství stalo. Jsou to jenom pověry, nic víc!

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude tak to nech u rodičů a máš to.

baraz
1. lis 2013

já nakupovala půl roku před počátkem snažení 🙂 bavilo a těšilo mě to! 🙂 takže pokud ti to udělá dobře fakt v tom nevidím problém...

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@andryskam Chápu tvůj názor. Já to měla naplánované tak, že bych koupila velkou krabici na poště a vše co bych koupila bych dávala do ní. A krabici na půdu, takže bych ji neměla na očích. Já vím, že na to pak člověk má čas. Ale jde spíš o ty finance. Že takto, když z měsíčního příjmu koupím tam něco a tam něco, tak to tak nepocítím. A navíc nechci nakupovat protože už musím i to, co se mi třeba až tak úplně nelíbí. Teď třeba mají tady ve městě úžasňoučké teploučké košilky pro novorozeňata. Takové medvídkovské, heboučké, měkoučké. Hned bych si ji koupila. Za půl roku už třeba takovou neseženu 🙂

baraz
1. lis 2013

a rozhodně zdraví mimča nestojí na dupačkách ve skříni nebo kočárku v obýváku! my kočárek měli od 16tt a podívej na naší krásnou dcerku!

michaela_2
1. lis 2013

@uztotakbude já vím, že v dnešní době kdy člověk slyší ze všech stran o případech, jak se lidi snaží o miminko marně, je to těžké. Ale takhle přemýšlet nemůžeš 🙂. Nemůžeš se dopředu bát něčeho, co vůbec nemusí nastat 🙂. A hlavně si doopravdy myslím, že pořízením pár věcí to určitě neovlivníš 😎

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik Tak to já jsem zase realista. Nemusím mít vše co vidím a nemusím toho mít kvanta. Prcek rychle roste, jak říkáš, obleče to dvakrát a je mu to hned malé. Já se bazárkům nebráním, když narazím na něco hezoučkého a zachovalého, tak koupím i tam. Jen jsem je teď procházela a vše mi připadalo takové ošoupané, jak by to mělo už dvacáté dítě.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik Bohužel není kde. Moje matka se vůbec nesmí dozvědět, že dítě plánujeme. Ona vnouče nechce a když k tomu dojde řeč, chová se hrozně. A otec ten nemá byt ani dům, bydlí v práci na ubytovně.

chris_n
1. lis 2013

@uztotakbude já bych nic nekupovala... jak tu uz bylo receno, dají se sehnat pouzité veci za méne penez 🙂. Ale já třeba i ted čekám až do cca 4-5 měsíce s nakupováním. Prostě nikdy nevíš...

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude ehm,na tohle pozor kupovat čistě zimní nebo letní věci.K čemu ti taková košilka bude,když se prcek narodí třeba v létě? Do zimy z ní vyroste.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@baraz Jé, ty máš krásnou holčičku. To je super!!!! Takže to nemusí věštit nic špatného a přivolávat pohromu.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik Neboj, ona ještě nějaká kamarádka, sestřenice apod. bude mít prcka v zimě a já budu mít dáreček do zásoby 🙂

chris_n
1. lis 2013

@uztotakbude taky bych se poptala po okolí, známých a kolegů. Ono se vzdy neco najde. Když pak oznámíte v okolí, že čekáte, tak zjistíte, že kolikrát přijde nabídka věcí a oblečků z míst, kde by se to nečekalo.

baraz
1. lis 2013

@uztotakbude ne to určitě ne... já měla nakoupené body, overaly, mikči, tepláčky na 0-6 a během těhu nakupovala další. ... i tak jsem byla ráda, že aspoň něco mám protože tech penez padlo fááááááááákt moc. a mě to bavilo - vybírat, těšit se na balíčky, rozbalovat je, skládat do skříně....

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude mě se osvědčil Brumla na netu,kamenné sekáče jsou děs,alespon v mém okolí.A realista nerealista,až s tebou budou mlátit těhu hormony,budeš se hoodně držet,at nevykoupíš celý obchod 😀

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude taky možnost

marrei
1. lis 2013

Pokud by se vám nedařilo otěhotnět, rozhodně by to nebylo proto, že sis něco na mimi už předem koupila 😉 Na pověry bych se vykašlala. Já jsem taky koupila pár věcí už před snažením, a nevím, proč bych si nemohla udělat radost. Věci jako bodyčka s dlouhým rukávem, overálky, dupačky apod. využiješ na letní i zimní miminko, tak směle do toho 🙂 Myslím, že ti to hodně pomůže po psychické stránce.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@chris_n No ta kamarádka co teď čeká miminko mi už dopředu hlásila, že mi po něm určitě půjčí věci, když budu těhotná až v době, kdy ona bude rodit, nebo později. Ale spoléhat na to nechci. Třeba bude mít v zápětí druhé 🙂

roma_ka
1. lis 2013

Já jsem taky měla nutkání dopředu nakupovat, otěhotněla jsem hned první měsíc, takže pověry pověrama. Ale spíš takovým způsobem že jsem brala věci těžko dostupné, luxusní kousky které si potom nebudu moct dovolit (zavinovačky ANNE ANAIS 🙂, nebo naopak ve výprodeji v Tesco měli i 70% slevy - mě vyhovuje víc nakoupit v akci než použité věci - pár jsem koupila, nejsou špatné, ale nikdy jsem z nich nebyla nijak nadšená.

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik ??? Taky možnost? Teď vůbec nevím na co jsi reagovala. Tady se to nepozná 🙂

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@roma_ka Kamarádka to má stejně. Kupuje v akci. Teď prý měli v Tescu akci na dupačky, nějaký balíček po třech, tak si koupila a tak. To je určitě dobré. Vyjde to na stejno co ze sekáče a je to nové. Já budu dost věcí kupovat po někom, ale musí být hezké, taky nekoupil všechno jen kvůli ceně. Ale já chci i autosedačku po někom apod. Postýlku mám schovanou u našich. Vanička je na půdě už tři roky - původně koupená pro psa, ale nikdy nepoužitá 🙂 Kočárek jsem chtěla kupovat po někom, ale teď jsem se dívala, že se dá v obchodě kočárek z loňské kolekce koupit nový za 6000 Kč. Tak na to se dá ušetřit, to zase není tak hrozné.

benjik
1. lis 2013

@uztotakbude že věci na zimu budou dárek,když budeš mít letní

uztotakbude
autor
1. lis 2013

@benjik Stát se může, ale my se s manželem budeme snažit o podzimňátko zimňátko. Oba to tak chceme. I když příroda si to stejně udělá podle sebe, to je jasný.

hance09
1. lis 2013

Jestli jde čistě o finanční stránku,tak jak někdo navrhoval výše,ukládej si peníze na výbavičku na spořicí účet, v těhotenství je pak na nákup spousty času.....a co se týká přivolání něčeho špatného nákupem výbavičky dopředu,tak to je blbost

pajamo
1. lis 2013

Ja bych nenakupovala. My se dockali az po dvou letech a mit jeste doma detske veci, to bych se asi zblaznila. Navic jsem nakupovala az kdyz jsem vedela co to bude, jelikoz neutralnich veci se fakt moc neprodava.