Neplurálové maminky

tetes1
25. dub 2010

Ahoj,ráda bych zde přivítala maminky,které nepoužívají plurál v souvislosti s dítětem,prostě si jsou vědomy toho, že jejich dítě je samostatná jednotka (tzn. my teplůtkujeme,my vážíme,nám už to není,nestihli jsme unosit,trápí nás prdíky,pokakali jsme se....).Rády si dojdou zasportovat,případně sednout s kamarádkou na sklenku, takové maminky,které sice hrozně moc milujou své děti,ale zároveň s nimi pro ně nepřestal existovat okolní svět.Prostě takovej nějakej normální pokec o dětech, ale i nedětech. 😉
A maminky plurálové poprosím, aby respektovaly název tématu a né že by nemohly přispět, ale aby se sem nechodily dohadovat. 😉

berenika39
5. kvě 2010

tetes, dík, tu mám ráda, ta vystihuje jeho povahu. nerušit, nefotit, stejně vás nevnímám, přemejšlím o nesmrtelnosti chrousta.....

zumbu už jsem viděla, chce to odvahu, ale mělo by to být určený všem, nejen modelínám a mladicím. tak podej hlášení🙂))).

a když se chceš smát jejich zlobení, tak to udělej🙂))), fakt, důvodů, proč se rozčilovat bude ještě dost a dost. skoro je mi někdy líto, jak to letí.

evaje
5. kvě 2010

Holaky, krásné fotky ! Na dvojkách je vidět, že je Kačka ten čertík a Peťa, toš ten to má taky v kukadlách. Ty děti tu čertovinu prostě nezapřou 😀
jijitka, myslím, že Zumba je takové taneční cvičení, se mě zdá, že je to nějaký mix tanečků na moderní muziku, však tetes? U nás to je taky, ale nechodím. Mám problémy spojit už i při aerobiku ruce a nohy. Mám ráda takové silovější sporty, ale třeba mě to někdy chytne.
Jinak jijitka, v těch Státech jsme byli na 3 měsíce. Jen tak si dáchnout. Ale byla to pro mě se dvěma klukama chvilkama hoňka. Mikoláš je fakt rarach a nenechá nic ležet. Měli jsme štěstí, že jsou amíci tak unešení z mimin, a všechno mu odpouštěli. Borďas, který kolem sebe dělal v restauračkách, byl v tu dobu fakt šílený. Pojíst někde byl pro nás skoro horor, ale pak jsme si zvykli a říkali jsme si, že oni to berou tak v ponodě, že je po našem odchodu jogur a kuličky hroznů všude 😅
Byla sranda sledovat, jak nás první den na snídani v jednom hotelu posadili hned u vchodu, druhý den dál a tak to postupovalo až jsme měli místo daleko od lidí v rohu. Ale chodili stále s úsměvem. To mě fakt bavilo 😀 Já ten úsměv doma
už občas strácím 😉
Tetes, já do jeskyně chodím s kamarádkou, co má skoro 11m dceru. Ona se jen plazí a zvládají to. Sice sem tam loví kamínky soli z pusy, ale oni jich moc nesní 😝
U nás je taková fajn jeskyně , kde mají na křeslech deky, tak jí to vždycky šoupne na zem i když na ní dlouho nevydrží. Mají tam hračky do písku a hrají si s těma solnýma kamínkama. Hraje relax muzika a je to fajn. Ta hodinka děsně rychle uteče. Někde jsem četla, že je dobré udělat kůru deseti návštěv. Chodit tak 2-3x do týdne. Prý je jedna hodinová návštěva jako dva dny u moře. Tak chodím 🙂
Tak zase skoro čtyřiadvacátá, tak DOBRÚ NOC 😔

evaje
5. kvě 2010

Jejda mane, tak jsem se rozepsala a než jsem to odeslala, tak už jste Zumbu skvěle vysvětlily 😅
Jsem prostě pomalouš a nebo tu už spím.
Ještě jsem si vzpoměla, jak mě moje mamča líčila, že měl múj brácha dudlík a nechtěl se ho zbavit. Říkala, jeden jediný od narození, takový ten gumový, co dřív byly, a nemohl spát bez něj.A když mu byly asi dva roky, tak ho vnoci ztratil a začal vřískat, že ho chce. Mamča šmejdila po celé postýlce, ložnici, baráku a on nikde. Nechápala, protože s ním usínal. A brácha řval a řval a pak když (asi únavou z hledání a poslouchání toho řevu) padla pod postýlku, tak ho našla zespoda přilepeného k desce. Sláva našel se a mohlo se spinkat dál. No fuj, já bych to do pusy nevzala. ALe brácha byl prý okamžitě v limbu. 😝 Brrrrr, guma rozžvýkaná do lepkava. To ho musel hodně milovat 😀 Se divím, že s ním už nespává 😀 😀 😀 Ale asi proto, že mu už je 36let
Tak teď fakt dobrou

berenika39
6. kvě 2010

ahoj a dobré ráno....objednala jsem nás v pondělí dopo do solné jeskyně!!!! máme tu krásnou, s dětmi prý určitě ano, mají to dokonce zdrama, dopoledne bývají volnější, tak zkusíme 10 návštěv po dopolednách. co mě nezabije, to mě posílí! se těším...

(hehe, to vypadá, že jsem psala v tom plurálu...ale ne, my tam jdeme přece spooooluuuuu 😉 😉 😉 ).

evaje, ten přístup k řádícím dětem je všude jinde mnohem tolerantnější, než tady. nejsme tady na cestování s dětmi zvyklí, tady se tradovala mateřská doma, v teple, za pecí, nikym moc nevylézat, po spaní procházka a domů. ted je to jinak a někde v novějších zařízeních se chytli a je to v poho, někde děs a tam se prostě neubytujem. už jsme sjezdili snad celou republiku, a hodně už nabízejí postýlky nebo přistýlku, jídlo ohřjí, nebo nabízejí dětská jídla, porce...jsou vstřícní, ani moc neremcají, když přis nídaních jak píšeš děti poletují a v případě \petra žebrají u cizích stolů.
jen jednou jsme narazili - vzali nás na recepci, dali klíče, petr pro nás přišel do auta, pršelo, jak jsme se objevili na recepci, ztuhli a vyhodili nás, že děti do dvou let neubytovávají. prý ruší ostatní hosty a pročůrávají lůžkoviny. Sem brečela asi hodinu. Bylo mi to líto, jak kdyby byl prašivej, přitom je to klient, platíme za něj, až vyroste, bude už ok?
PENZION BÍLÁ VRÁNA LÁZNĚ BOHDANEČ. tak tam ne.

berenika39
6. kvě 2010

omluva za překlepy, petr se snaží taky psát....končím, jdem nakoupit a něco dělat.
mějte hezký den 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

evaje
6. kvě 2010

berenika a není to snad proti nějakým právům dítěte? Bych je žalovala za diskriminaci a psych újmu. To jsem nezažila to je mazec. Ale co, stejně bych jim po takovém kopanci nedala vydělat.
V té jeskyni máme taky děti do 6 let zadara. Jen když jezdí se školkou tak platí. Ale je fajn že tam školky jezdí. Tak my se balíme ven, konečně se trochu umoudřilo počasí. Mám oba kluky doma, tak se raději držím snima venku, protože jinak bych musela začít něco brát na uklidněnou, jak se rváči porád o něco tahají a strkají apod. 😀

berenika39
6. kvě 2010

u nás leje! téměř nonstop. ráno jsme vychytali hodinku, ale ted nic moc. jsou tu rodiče, tak mají všichni o zábavu postaráno - i petr i oni. já peču pizzu, voní to tu! posílám kousek🙂

tetes1
autor
6. kvě 2010

Na mě je Amerika benevolentní a zároveň puritánská až moc. Není to úplně můj šálek kávy. Ale to co píše Berenika s hotelem je vrchol 😠
Tak Zumba dobrý,první deset minut jsme se s kámoškou jenom smáli,páč ty pohyby,ale pak jsem si to užila. Nejlépe tam jít po sklence vína, to by byl vodvaz. 😀
A pak jsme musela na domovní schůzi v hrůze,že se odsouhlasí výměna výtahu,bydlíme v 7.pp a tahat dvojky by byl masakr,ale opět jsme se nesešli na usnášeníschopných 75%. Já nevím,že je těm lidem všechno fuk. Jinak teda taky nechodím,páč si tam řeší babičky úklid apod. a jsou schopné se do krve pohádat,že jedna odevzala sešit od mandlu o den později než měla.

tetes1
autor
6. kvě 2010

A lilo tu naprosto celý de,takže jsme nebyli ani venku. 😠

evaje
6. kvě 2010

No my odpoledne byli chvilku venku a pak byla jeskyňka. No a ve chvíli, kdy jsme do ní zapadli, tak prý vylezlo sluníčko a pak už svítilo než zapadlo. Tak uvidíme zítra, ale iluze si nedělám
Petr se chce do států přestěhovat, ale já ne. Kdybych neměla děti, tak nic asi neřeším, ale jaksi si nedovedu představit své potomky s jejich mentalitou. Prostě si myslím, že jsou jinak vychovávaní, což bych možná ještě mohla ovlivnit, ale škola je tam fakt vede ke konzumu a učí je jinému způsobu uvažování a to já nějak nemusím. No a taky mám ráda tu svobodu tady. myslím, jako že sednu na kolo a neřeším, čí je pozemek, když přes něj frčím a kromě sem tam nějakého ratlíka tě nic neohrožuje. Tam už by ti svištěly kulky kolem hlavy a zas takový biker nejsem, abych jim uměla kličkovat. Čili USA jo, ale jen na dovču 😉 Petr má smůlu 😝
Já bydlím celý život v rodinném domku, takže domovníí schůze znám jen v podobě nedělního oběda, ale pokud jsou takové, jako se sem tam ukáže v některých filmech, tak bych tam taky asi moc nechodila. A nebo bych s manželem uzavírala sázky a kdo by prohrál, tam by šel. Já totiž často vyhrávám, heč! 😉

jijitka
6. kvě 2010

Tak u nás dneska lilo jen dopoledne, pak vylezlo slunko a odpoledne bylo krásně teplo. Prošmejdila jsem s kočárkem venku skoro 3 hodiny, malý vyspinkaný do růžova a mě bolí nohy ještě teď. Ještě jsem to večer přikrmila u žehlení 🙂
Ukázky Zumby jsem zkoukla na netu a vůbec to nevypadá špatně, zvlášť jak píše tetes - lehce ovíněná. Ale kdysi jsem zkoušela aerobic a těžko jsem koordinovala ty pohyby ☹
Solná jeskyně mě taky docela láká, nevíte, jestli je možno s tak malým mimčem? Nebo to spíš asi záleží na jejich pravidlech.
Jdu do hajan, padám únavou, malý se mi poslední dobou zase začal budit v noci 2x. Dobrou 😔

evaje
6. kvě 2010

jijitko, já sem Mikyho do solné brala i ve vajíčku. On si vždycky pospinkal a byl spokojený. Pouštěli nám tam relaxační muziku, žbrblaly vodopádky...Nakojit tam můžeš, a vlastně není nic, proč by nemohl. Jde o to, že je tam vzduch jak u moře a tam taky žijí mimča. Jen sluníčko tam chybí, teda alespoň v té naší. 😀 Ale pokud zjistíš nějaký důvod proč by tam nemohly mimča, tak sem s ním, ať jsem chytřejší. Zatím ho neznám a ani provozovatel nám neříkal, že by nemohly. Právě naopak, 😉

berenika39
6. kvě 2010

jijitka, dneska jsem do jeskyňky (jak romantický..) volala, byli moc příjemní, děti prý jakkoliv malý, záleží to na mamince. objednává se tu u nás, aby bylo místo, začíná se vždycky v celou, je to na 50 minut. dopoledne je volněji, to má logiku, tak jdem v po v deset. jsem zvědavá, zaplatím jen tu hodku a když se tam bude petrovi líbit, půjdem desetkrát - paní říkala, že tak 2-3 návštěvy týdně, celkem deset v kuse. já jsem starý astmatik, petr svádí bitvu s takovým nějakým ne úplně vyklubaným exemem, třeba nám to prospěje....a když ne, hodinku strávíme spolu v klídku a budem se tulit.

dneska nám déšť vytvořil za domem megalouži. moře. petr má už holinky, ale zatím je nosil nenosil, jak když má nohu v sádře. dneska se to zlomilo 😀 😀 😀 , představa, že v tom může do tý vody ho přemohla a hodinu si vydržel hrát s kamením a pískem a louží a kyblíkem. táta ho přines zmáchanýho, zmrzlýho, ale štastnýho. holinky už bude myslím milovat 😉 😉 😉 .

tak dobrou a pište, jsem ráda, že se to tu dá číst..... 😀 😀 😀 😀

evaje
6. kvě 2010

Tak já ještě tradičně před půlnocí 😉 Začíná to tu být moje chvíle, co 😉 ?
Hej berenika, ty mě nečteš? Jsem říkala 2-3x týdně deset návštěv. Mimina jo. Sakrblé, to už je tu jak doma, taky něco říkám a mám pocit, že poslouchají jen rybky v akvárku a plyšový František 😀 Ale né, to je for, já vím, že vy mě čtete 😅 😨
Jinak ty holínky, to je opravdu věc!!! Miky se dnes dopoledne taky rozhodl, že jde v holínkách, ale č.27. On má nožku 22. Ale s velkou fuseklí by dal klidně i tátovi aby mohl do vody.
Taky si to perfektně užíval,jen mě naštval ve finále, když začal trucovat při cestě domů a lehl si na zem a řval a nechtěl jít. Lilo jak z konve a neopren opravdu neměl. A než jsem stihla vymyslet strategii, jak na vzdorujícího andílka, tak ho naštěstí vyděsil starý pán, co jel s obědama na kole, že si ho chtěl vzít sebou, aby mu lépe chutnalo. Miči vyvalil kukadla a nemusela jsem říct ani slovo a doplul si to v těch gumclích až domů. A jak byl hodnej! Možná si myslel, že chce staroušek zbaštit jeho jako v perníkové chaloupce 😀
Tak to byla pohádka na DOBROU NOC 😀 😔

berenika39
6. kvě 2010

čtu! i teď...jenže já mám věk!!!! takže zapomínám...má to tu výhodu, že se dovídám pořád nové a nové věci a každému vtipu se vždycky zasměju, každý je pro mě nový 😀 😀 😀

no jeslti jsem se něčeho bála, tak že jak tam brodil skoro po kolena, tak že někde zakopne a lehne do toho....domů jsme ho dostali pod záminkou pizzy, jenže ta už byla sněděná, ale jak byl za prahem, už jsme zabouchli a byl doma....jinak to je taky náš denní chleba...předejít zklamání z toho, že venku nejde být 24hodin a občas se musí domů. když ho všelijak nelákám a neslibuju hory doly, momentálně by se taky vzteknul. ale celkem už mám praxi....

příští víkend bydlíme v poděbradech, tak jsem tam našla výletní lodičku na soutok a deset km je zoo chleby, mají krásné webovky...tak máme plány. snad bude hezky.

evaje
7. kvě 2010

Koukám, že jen se trošičku umoudřilo počasí, tak někde lítáte a na PC není čas, co?
Tak já se tu s váma dnes zase před půlnocí rozloučím.
Jo a s těma vtipama jsem taky vděčný věčný posluchač. A šílený vypravěč, protože si nepamatuju pointu. Jediný vtip co znám je ten co jsem slyšela jeko poslední a ten tentokrát je: Kde je teda u žen ten věčně hledaný bod G? No přece na konci slova shoping
Já se s nakupováním moc nezotožňuju, takže u nás se stále pátrá 😀 😀 😀
DOBRÚ NOC

jijitka
8. kvě 2010

Holky, přijde vám normální, když máme asi hektarovou zahradu, já dala spát malého do kočárku ven a tchán musí sekat trávu zrovna v tom rohu?? Jéžiš já jsem vzteklá až zuřivá 😠 Podotýkám, že jsem mu říkala, jestli by nezačal na druhé straně.
Omlouvám se za takový negativní příspěvek, ale takováhle "nedorozumnění" už trvají několik dní a mě ubývá sil 😝

berenika39
8. kvě 2010

jijitka, ne, to není normální. dělá to naschvál? vypadá to tak.....sekat se dá určitě i o hodinu později. pevný nervy 😉

jijitka
8. kvě 2010

bereniko, naschvál to nedělá, on prostě nepřemýšlí. My bydlíme ve společném baráku, oni v přízemí, my v patře a když dám malého ven, tak ho mají pod okny oni. Před pár dny jsem je žádala, že když se malý probudí po 3 hodinách, ať už se ho nesnaží uspat, protože má hlad. No samozřejmě druhý den se malý probudil asi po 15 minutách a oni ho samozřejmě neuspávali, naopak na něho mluvili atd, takže se dokonale probral a už mi neusnul. Ale tak jsem jim to přece řekla 😀
Opravdu od ženské, která vychovala dvě děti, bych čekala, že aspoň trochu ví, co má dělat.
Ale jinak, naštěstí, vycházíme vcelku dobře.
No, přišla jim návštěva, tchán dosekal a malý stále spí 😅

jijitka
8. kvě 2010

a pro změnu dorazila švagrová se dvěma uječenýma yorkshírákama 😀

tetes1
autor
8. kvě 2010

Já měla teď nějak rozlítáno.
Dneska jsem se parádně vyspala nevím co se dvojkám urodilo,ale vstávali až v 9 hodin a to s nima vstával Petr,páč máme služby, on vstává v sobotu a já v neděli. Stejně mi včera večer volala kamarádka,že má nějaké trable,jestli bych s ní nešla na sklenku,že se potřebuje vykecat a dorazila jsem domů po půlnoci 😅 Za chvilku vyrážíme za P. na fotbal.
Jitko, bych byla asi pěkně vzteklá to je dost neohleduplný a snad není problém,aby ti tchán vyšel vstříc. 😠 Jo, a jak jsi psala,že VAšík vstává na kójo 2x za noc, tak to je stejně docela dobrý. 😵 Myslím,že při kojení vstávali dvojky častěji.
Evaje a co dělá manžel? Myslíš,že by jste se v Americe chytili co se práce týče?
Nakupování taky moc nemusím vždycky stříháme,kdo pojede za trest nakoupit. Ale teď jezdím už jenom tak 1x za 14 dní,nakoupím do mrazáku a dokupuju jenom blbiny v krámku před barákem. Čím častěji půjdu nakoupit,tím víc utratím. 😠 Ale zase jednou za čas mám chuť se jít mrknout co kde mají pěkného na sebe. Teda teď už je to spíš,co kde mají pěkného na děti a na sebe kašlu......Ale jako abych táhle děti do nákupního centra nejlépe o víkendu a strávili tam "pěkné" rodinné odpoledne tak to fakt nééé.
Holky,nekoukala jste některá na ty deníčky do fotoblogu? Že bych přívítala kritiku. 😉
A pak jsem se ještě chtěla zeptat na jednu věc, doufám, že tím nespustím nějaké kontroverzní téma,ale předpokládám, že jsme tu samé rozumné ženské. Jaký máte názor na takovéto okaté kojení na veřejnosti a kojení do třeba 1,5-3 let věku dítěte?

jijitka
8. kvě 2010

Tak jsem i s Vašíkem absolvovala oslavu narozenin. Trůnil na svém křesílku uprostřed obýváku a na všechny kolem se culil. Jsem ráda, že si tak zvyká, protože ještě před 14 dny na neznámé lidi a vůbec víc lidí kolem sebe reagoval jen takovým nedůvěřivým pohledem. Teď už snad spí, trvalo mu ale než usnul, no jo, musel zpracovat tolik zážitků 😉
Tetes - s nakupováním jsem na tom úplně stejně. Kdysi mě bavilo trajdat po obchodech, teď jsem ráda, když to mám odbyté. A na sebe jsem si koupila naposled snad něco těhotenskýho...
Příští týden taky vyrážíme do solné jeskyně, už se moc těším jak si tam odpočinu.

A co se týká názoru na kojení na veřejnosti - nic proti, ale určitě ne okaté (tím myslím např. nesednu si doprostřed restaurace nebo náměstí, když je místo v rohu, kde nebudu tak na očích). Beru to jako normální věc, ale s trochou soudnosti. A kojení větších dětí? Nevím nakolik je pro dvouleté dítě ještě MM prospěšné a výživné, spíš v tom vidím psychické pouto mezi dítětem a matkou. Já si nedovedu představit, že bych se od tak velkého dítěte nemohla vzdálit třeba na několik dní (např. víkend s partnerem) jen proto, že je zvyklé 1x denně si požužlat 😀 Možná je to sobecký důvod, ale myslím, že malého o nic neochudím, takže já nee.

Tetes - deníčky jsem četla, moc hezky napsané, chválím 😅

evaje
9. kvě 2010

Ahojky, tak jsem se včera večer nerozloučila a vypadá to, že jste kvůli tomu snad ani dnes nepřišly 😀
Ale, co se týká nákupů; nakupuju jen když musím a zjistila jsem, že i tehdy to většinou počká až do chvíle, kdy mám čas 😅 Co se týká sortimentu, tak potraviny jsou jasný, úplně vymetená lednička a mražák znamená skočit do večerky, koupit něco k snídani a dopoledne si udělat ten čas na nákup. No a oblečení mám pocit, že kupujeme už jen Matymu, protože ten z něj vyroste a manželovo je mu ještě malé, čili musíme 😀 Mikolášek podědí, já vytahuju co mám ve skříni a jsem šťastná, že lítám vesměs ve sportovním a nemusím chodit nikam pro módní novinky. No a Petr je z těch chlapů, co koupí ryfle+ triko+mikynu 3x a vystačí si na rok.
Co se týká Petrovi práce ve státech, tak my tam máme rodinu a jeden "strýček"(rodilý amík), vlastní cateringovou společnost a je mu 75 let a nemá nástupce. Můj chlap je v tomto oboru sběhlý a tímto směrem se taky ubírají jejich pikle, co kují. Ale já tam fakt nechci. I když jsem zdravotní sestra a asi sehnat místo bych taky neměla problém, ale fakt nechci. Jenže jak se říká, odříkaného chleba největší krajíc, že? 😠
No a co se týká tchánovců, tak bydlíme taky v RD nad něma a sekačku pouštějí všichni sousedi a každý v jiný den. 😉
Jo a taky každý rok z těch sousedů některý něco staví a přestavuje a přistavuje a nebo bourá. V zimě pak topí různýma smradam v kotlech. Děti jsem dávala spát doma( pokud jsem s nima netrajdala v kočárku), protože před barákem to bylo vždycky na 20 min. a v zimě jim chyběl čerstvý vzduch. A to ještě pozavírám okna. Tchýně má ve zvyku vypustit naši uštěkanou boxerku na zahradu v 6,30 hod a pak po obídku. To kdyby si chtěl někdo náhodou přispat :...-D Prostě ruch i v tak klidné části jako žiju já, vnímá jen matka od dětí. Ale za panelák bych fakt neměnila 😉
Takže DOBRÚ NOC 😔

evaje
10. kvě 2010

Holky, dnes mě Mikoláš pobavil 😀
Klíďo píďo si vychutnávám raní sprchu a protože Miči musí být u toho, tak ho mám v koupelně a najednou na mě juká za rohem s óbr úsměvem, dělá "baf" a na hlavě má takovou tu mini wc desku jako svatozář. Takový byl milý... Ruce mokré od toho, jak se cákal v míse, v jedné držel štětku a andělský pohled. Hotovový král. Jsem se musela fakt otočit a řechtat se tajně, aby to pak pro pobavení nedělal každý den. Pak by se mu to panování zalíbilo a co potom 😀

tetes1
autor
10. kvě 2010

jitka,no já mám na to kojení úplně stejný názor jako ty. Kojila jsem na veřejnosti,ale tak aby nebylo nic vidět nebo jsem se prostě otočila. To že kojím nemusí nutně znamenat,že musí každej vědět jako vypadá moje bradavka. A kojení velkých dětí se mi pohledově vůbec nelíbí,chodící zubaté dítě co před dvhilkou dojedlo chleba se sýrem a teď se sápe mámě pod tričko není nic pro mě. A navíc Míša by mi ty kozy teď snad ukousnul. Teď mi kouše pořád,tak s tím bojujem.
Evaje,my máme taky příbuzný v USA,emigrovali tam už před lety. No,třeba by se vám tam dařilo dobře,ale ta mentalita je o dost jiná. 😉 Jé, to musela být bžunda s Mikolášem. Se těším až budou dělat dvojky kraviny. 😵
Právě jsem sežrala talíř halušek, zbytek rodiny chrní a já jdu za půl hoďky na cvíčo,tak jsem zvědavá jestli halušky zůstanou tam,kde mají. 😝

berenika39
10. kvě 2010

tetes, ahoj, tak jak dopadly halušky?

nějak jsem měla výpadek, tak se omlouvám, ale já někkdy toho koně nevydýchávám a pak se prostě sem ani nekouknu a je to. mě ty půtky tady občas tak nějak vytočej🙂)))

petr měl jednodenní nudli, občas to má, jako že rýmu, ale do dvou tří dnů je to v poho. já to chytla a už týden jsem grogy, mám toho plnou hlavu, nejde mi kašlat, ucpanej nos...a jsem krásně protivná 😅 😅 .

k tomu kojení, nemám co dodat, jasně že jsem taky kojila, kde bylo potřeba, asi do půl roku, petr byl blinkací a brzo - v sedmém měsíci - jsme museli doplnovat mm speciálním AR mlíčkem, aby přibíral. ale vždycky jsem se taky snažila o takovou nějakou diskrétnost, jde to vyřešit, sednout si někam do klidu, zády, taky nemám ráda okaté vytahování poprsí jen proto, aby svět viděl: já kojím, kdo je víc?
a pokud někdo kojí i větší děti, jasně, každého věc, ale pak tím spíš to jde vyřešit tak, že může dostat napít někde v soukromí - už umí chvíli počkat, dá se mu to vysvětlit, nemusí zrovna uprostřed davu svlíkat mamču...můj názor je ten, že kojení má smysl tak do roka a půl, pak je to spíš o zvyku, už dítě jí ostatní mnohem důležitější věci než mm...ale: opravdu nikoho za to nechci odsuzovat, je to jen a jen věc mamči a dítěte.

evaje, musel být komik, chtělo to mít s sebou ve sprše foták a hned to sejmout...tahle momentky jsoou nej.....každý den je ted něco nového a vtipného..

ted je od pátku doma i Velký Bratr, dělá, že se učí na maturitu...ale Petr mu statečně kazí plány. Jak je doma, pověsí se ně něj a je jak magnet. říká mu Ša, asi do roku, bylo to jedno z jeho prvních slůvek, takže momentálěn Ša nemá konkurenci....jsou spolu sladký.

tak mějte hezký večer, jdu si dát čaj s griotkou jako lék a ležet.

evaje
10. kvě 2010

Tak dnes jsme prvně s Matym flámovali. Sousedka měla narozky a má stejně starého syna, jako ja Maty. Šli jsme jí s MaM popřát a když začal být Miči průďa, tak jsem ho hodila Petrovi přes plot a zůstali jsme sami s Matym. Celkem mě překvapil, že už tam chtěl klíďo i spát.Ale když jsem mu připoměla, že by se tam i ráno vzbudil, tak se rozhodl pro svou postýlku. 3li jsme domů po 21,30h. Je fakt sranda s těma prďolama. Škoda, že tak rychle vytrostou. Ale u těch starších jsou zase super ty jejich hlášky. Na oslavě nám mamkám furt říkali "prdelky"" prdelko" dej mě napít a "prdelko" pojď se podívat a "prdelko" můžeme si pustit večerníčka? Byly jsme tam 3 maminy a tři stejně staří cipísci, fakt prča!
Jinak já kojila do 19 a Mičiho do 17 m. Taky si myslím, že není třeba se chlubit tím, že kojím a jsou lidi, kterým to není příjemné na maminu koukat, tak proč si neudělat diskretní podmínky. Nezažila jsem situaci( snad kromě letadla), kdy bych si nemohla sednout bokem od davu. Koupila jsem si kojící nátělník a když jsem věděla, že budu mezi lidmi, tak jsem chodila v něm, abych se co nejvíc zahalila. Nehodlala jsem vystavovat své vnady každému kolemjdoucímu, ale taky jsem nehodlala nechat řvát kluky pro to, že nejsem v soukromí a klidně jsem je nakojila v parku na lavce. Pravda je, že jsem už věděla, že bude čas jídla a tudíž jsem se dekovala do míst s intimějším zázezmím. Prostě tak nejak normálka.
Taky jsem utla kojení dřív než se začali na veřejnosti sápat po bradavkách. I když Miči, když je unavený a rozmrzelý, tak mě narve ruku klidně i za rolák, jen aby si sáhl a uklidnil se. Jak říká Petr, že mě ojíždí 😅Já je oba naučila, že prsa jsou ke kojení a když už jem začala přikrmovat, tak jsem kojila jen před usínáním. prostě se mě nelíbila představa, že mě tříletý floutek vyslíká na chodbě školky a sápe se po mlíku. To můj názor i když je to opravdu věc těch dvou a pokud se to některé mamině líbí, tak prosím. Stejně jak respektuju názor těch co kojí jen 6m s tím,že to dětem stačí.
Takže DOBROU NOC 😔

evaje
10. kvě 2010

Tetes, nepochybuju o tom, že by se nám tam žilo dobře, ale jak jsem říkala, chci aby kluci vrůstali s našim způsobem uvažování. My nad těma Američanama opravdu často kroutili hlavou, nad tím, jak jim to nepálí.Prostě uvažují fakt konzumě a to nemusím. Kde máte rodinu? Můj brácha žije v Georgii a Petrova rodina je v Texasu. Tam jsme právě trávili dovču. A tam má taky "strýček" tu svou farmu a firmu.
Brenika s tím foťákem máš pravdu, ale asi bych ho musela mít u sebe všude a fur v pohotovosti, že?
To musí být Ša nadšený, že ho má Petr tak rád. Hlavně teď ,co? Nervy mu asi hrjí a Petr si to užívá. Asi si říká, že je maturita zkouška dospělosti a protože děti mají jen dospělí, tak už Michala zkouší 😉 Tak já jdu vyhajat ten červený tramín. Jinak pro neznalce jako je moje tchýně upozorňuju, že tohle víno má bílou barvu. Se se mnou v pátek přela, chytrá... 😕 Ale pocházím z Kyjova, tak nebude přeci orla učit lítat, že jo?😀
DOBRÚ NÓC 😔

jijitka
11. kvě 2010

Evaje - ohledně Ameriky bych měla asi hodně velký dilema. Žila jsem tam skoro 5 let, jenže to mi bylo něco přes 20 a ten život mi tam vyhovoval. Ale nikdy jsem tam nechtěla vychovávat dítě, ten jejich systém se mi příčil. Z dětí tam vyrůstají neuvěřitelní spratci, ale oni tomu říkají rozvoj osobnosti. Jenže bohužel tenhle trend už dorazil i k nám. Děcka jsou drzá, sprostá, my jsme samozřejmě taky vyváděli psí kusy, ale vždycky jsme měli nějaké meze - např. úctu a slušnost ke starším lidem. Teď tě cizí děcko v klidu pošle do prd... Takže v tomto už jsme si s Amerikou zajedno. A všichni víme jak to u nás vypadá s ekonomikou atd. asi bych hooodně přemýšlela, jestli by mi tam nebylo lépe.
Jako zdravotní sestra bys tam určitě uplatnění našla, určitě lepší než tady - nevím, za jakých podmínek jsi pracovala, ale stav našeho zdravotnictví je všeobecně známý. Tož tak 🙂

Jinak malý má pravděpodobně potravinovou alergii, možná na BKM, takže od včerejška držím dietku.
A už se loučím, protože konečně přestalo pršet, byla tu bouřka jako sviňa, beru kočárek a jdeme trajdat.

tetes1
autor
12. kvě 2010

Výraz nebude přeci orla učit lítat, mě pobavil 😀
Evaje,žijou v Denveru.
Jitko,nepocházíš čirou náhodou z Plzně? Měla jsem spolužačku Jitku a taky byla 5 let v USA a teď netuším,kde je jí konec, tak jestli neskončila v Karviné. 😀
Ber:co Ša studuje? Jde na vejšku? Už asi nervy gradujou,co?
K tomu kojení nezklamaly jste 😵 ,na mě je sice 19m až dost,ale podstatné na tom je určitá ohleduplnost a nevystavování se. 😉