Neplurálové maminky

tetes1
25. dub 2010

Ahoj,ráda bych zde přivítala maminky,které nepoužívají plurál v souvislosti s dítětem,prostě si jsou vědomy toho, že jejich dítě je samostatná jednotka (tzn. my teplůtkujeme,my vážíme,nám už to není,nestihli jsme unosit,trápí nás prdíky,pokakali jsme se....).Rády si dojdou zasportovat,případně sednout s kamarádkou na sklenku, takové maminky,které sice hrozně moc milujou své děti,ale zároveň s nimi pro ně nepřestal existovat okolní svět.Prostě takovej nějakej normální pokec o dětech, ale i nedětech. 😉
A maminky plurálové poprosím, aby respektovaly název tématu a né že by nemohly přispět, ale aby se sem nechodily dohadovat. 😉

evaje
28. dub 2010

Jsem tu ještě já, Miči ještě padl,tak mám free. Jsem byla dopoledne bruslit a on vytuhl na chvilku v kočáře, tak šel spát pozdě a teď se mu ještě nechce vstávat. jinak já s tím sportem: Dřív jsem lozila po skalách, jezdila do hor. v létě na kole, to je moje velká láska a teď jsem přidala brusle. Město se heclo a vybudovalo ciklostezku, tak už se to dá. Lyžovačka v zimně je u nás celkem jasná. JENŽE, zamilovala jsem se do manžela a máme krásný kluky. Manžel stále v pr... (práci) a starší kluk Maty je gaučák, jakého svět neviděl. Tak doufám, že Miči bude jiný. Vzhledem k jejich povahám to vypadá, že se na mě usmálo štěstí a bude. Takže zatím to u nás vypadá tak, že 2x v týdnu jezdím spinn a teď konečně co slezl sníh, tak můžu kdykoliv s Mikolou na kole a na brusle. Protože nemám hlídání přes den, tak využívám chvíle kdy je starší ve školce a s menším vyrážím za sportem. Nemám sílu staršího přesvěčovat k tělesné aktivitě, prostě to neávidí. Ale miluje plavání, tak aspoň něco.
Asi je důležité, že máme tolerantní manžely, že když vyrazíme večer, tak jim to nevadí a umí si doma poradit. I když je fakt, že jsem se chvílu smiřovala s tím, že když se vrátím, tak to tu většinou vypadá, jako by tu vybouchla atomovka. Ale všichni tři spí a já můžu v klidu uklízet😉. I když, někdy je uklizeno a dokonce i uvařeno na druhý den, tak nemůžu frflat.
tetes, myslím, že se mladej naučí od Kačy, protože u nás to tak je. Tan starší je kliďas a pecivál a nechal si dlouho všechno líbit, ale teď když už Mikoláš přitvrzuje, tak začíná být Maty víc bojovný a svečí mu to. Taky jsem ze začátku zasahovala, aby Maty neměl pocit, že Mikolovi všechno dovolím, ale teď spíš zasahuju, že se Maty začíná bránit a často to vypadá na bitku. Tak aby k ní nedocházelo. I když někdy už jich mám tak plné kecky, že si v kuchyni říkám, že je nechám, že snad jeden vyhraje a druhý dá pojkoj. Jenže to pak dopadá tak, že ten co prohrál vřeští a to je ještě horší. Čili ponaučení pro mě- nevzdávat se a vysvětlovat a vysvětlovat a vysvětlovat. Jednomu období vzdoru začíná a druhému vrcholí, tak je to někdy paráda 😀 😀 😀

tetes1
autor
28. dub 2010

ahoj,
tak to vypadá na poslední krátký spánek před popravou. Petr šel na fotbal,tak je koupando na mně.Dopolko šel s dvojkama ven tchán a to samo spali a byli hodný,já se vrátila teď a celou cestu se řezali jak koně,když jsem je vyndala na deku,tak jsem nestíhala vyndavat Myšovi písek z očí (naházela mu tam Kachna),vyndavat Kachně z pusy jehličí,písek,trávu.....Zažaluji fotografy takových těch krásných rodinných fotek z pikniků,kde neleze ani mravenec a děti jsou čisté,usměvavé a drží se u rodičů,to je vyloženě oblbování. 😠 😀
Evaje,jj ten článek byl zajímavý,ale mně už tam bohužel začínali ujíždět nervy nad tou L. 😒
On se M. moc od K. neučí a navíc i když vysvětluji,tak z toho ještě vůbec nemají rozum. Ale ty si teď musíš bájo,užívat s klukama. 😅
Jitko,Káča měla na tvářičce to samé,taky dostala mastičku s kortiokidama Pimafucort a jako jo, ono to zabere,ale bohužel to neřeší problém. Dokonce na neonatologii napsali,že se jedná o atopický ekzém,ale oni tak nazývají veškeré ekzémy,které se objeví do jednoho roku dítěte. No, a teď už to neměla hodně dlouho,normálně to začalo samo od sebe mizet.Ještě měla takhle suchá místa nad lokty.
Holky,byla jste některá na Ženách v pokušení? Prý je to super,tak plánuji zajít. Já byla před 14 dny na muzikálu Chicago a moc se mi to líbilo,měla jsem lístky do první řady,tak to byl fakt zážitek vidět i do orchestru a veškerou mimiku herců. A před měsícem na Edit Piaf vrabčák z předměstí a to teda nebylo nic pro mě,jako krásná hudba,ale smutné a to já teď nějak vůbec nedávám.....
Jo,Evaje to je super, že se ti podařilo pro Matyho najít školku,to je teď dost problém,né?A to chodíš na brusle s kočárkem,jde to? Nemáš strach? Já chodím sama, stejně je ovál do kopce a dvojky bych nezvládla vytlačit,ale taky jsem kopyto,tak bych je určo vyklopila. 😅 S těma manželama máš určo pravdu,ale vždycky říkám, že je to i jaký si to uděláš takový to máš a děti nejsou jenom moje,ale i chlapa. Ale určo jsou i takový kusy do kterých můžeš hučet horem dolem a nehneš s nima. 😠

misi78
28. dub 2010

Tete já byla a je to božíííí. Vrele doporucuju. Smala jsem se od zacatku do konce. 😀 Edith jsem taky videla, me se to moc libilo, obcas mi smutny nevadi. Zitra jdu na a ted se mi holky nesmejte na Iron mena2 😀 , ja to muzu. Manza hlida.

berenika39
28. dub 2010

evaje ahoj, tady jsou samý klidný a vyrovnaný matky, neboj. já se od tý paní z té diskuse nakonec přes ip dozvěděla, že jsem "stara tucna krava", tak co dodat.....

k těm pupínkům - taky trochu válčíme, ne pořád, ale objevuje se mu něco jako exem,pak suchý fleky.... jen to vůbec - naštěstí - nesvědí. používám z lékárny krém Leciderm, petrovi vyhovuje, hojí a promaštuje. tak třeba to zkuste.

dneska byl krásnej den, na net jsem ani nevzdechla, vyrazila jsem s petrem do zoo, byl úplně utrženej, to, co zná z knížek, na něj najednou otvíralo tlamu za sklem, byl sladkej, měla jsem kamerku, jenže moc to nešlo, nestíhala jsem ho hlídat. skončilo to celkem trapnou story u pelikánů, chtěl je krmit, nejdřív trávou, to jsem mu rozmluvila, ale pak prostě nějak popad svoje triko, co měl v kočáře, takový hezký, s límečkem, no a hodil ho těm pipinám. do tý vody, ve vteřině se potopilo. mě omejvali. nahlásila jsem to tam nějakýmu ošetřovateli, jsem se bála, aby to nějakej ten pták nesněd a neumřel, ale on se smál, že tam toho plave už hodně 😀 . triko nemáme, ale zážitků na fejeton. super odpoledne,večer usnul , že si málem vymáchal hlavu v polívce.

tetes1
autor
28. dub 2010

😀 😀 ty jo,Péťa je rpostě koumák už se těším až budou dvojky takhle velký. 😵 Ty se musíš bavit každý den. 😵
Taky jsem chtěla do ZOO máme tu pěknou,ale ještě vůbec zvířata nevnímají ani psy a to se snažím s knížkou a říkám,co je to za zvířátka a jediná reakce je, že na té knížce občas přistane slina nebo mi jí vyrvou k okousání. 😀 Zítra jdem s kámoškou na louku dělat 1/2 denní piknik,tak jsem upekla listový na slano a děsně se těším. To si zase Kačenka pošmákne na pampeliškách.
Bereniko, a zrovna tobě nejklidnější,co jsi měla nejvíc trpělivosti tohle psala? 😕 Mimochodem,když se k tomu vrátím nějak mi nesedí její věk 35 let a dcera studující na doktorku tj. min. 19 let, tak to musela holka začít hodně brzy,ale spíš kecá, páč byla blbá jak necky.

berenika39
28. dub 2010

no zrovna jsem si říkala, jak je tohle krásný období, každej den jinej, rychle se učí nový věci, ale bohužel nejlíp mu jdou ptákoviny, není den, aby něco nevypustil....ted jsem třeba stahovala video, z víkendu, rozhovor s tátou, naučil ho říkat slovo blázen....no milý batole perlilo.....

tetes, ještě mají čas, mají právo ted akorát na to okusování, ale neboj - oni si to do těch kebulek ukládají, pak to na tebe vysypou.....
k tématu - v zoo jsem lustrovala maminky. a zjistila jsem, že nejdůležitější dovednost dobré matky je umět ječet.

nechci se tu vracet k té pokažené diskusi, když tak ip, ju? dík.

evaje
28. dub 2010

Ahojt holky, tak dnes odpoledne to byl boj. Mikola vstal až v těch 17 hod, tak si dokážete představit, jak se mu večer nechtělo spát. Bojoval s Petrem (manža), ale nakonec ho udolal. Dostala jsem dnes kytici padesáti tulipánů. Budeme mít výročí za 4 dny, toš jsem čučela, že mě ji dává s předstihem. Ale asi se bál,že by pak zapoměl. Bylo to milé překvápko. Předával mě ji náš mladej Maty a když jsem ho chtěla políbit, zjistila jsem, že má na tváři rtěnku. Podotýkám, že já se nemaluju...Tak asi nějaká slečna ve školce, to je dnes mládež, co? Ale lepší, než kdyby se rtěnku dorazil Petr 😀
Jinak školku jsem měla domluvenou už 2 roky předem. Já ho mám v logopedické třídě, protože špatně mluví. Ve čtyřech letech řekl sotva máma a táta a to fakt. Je předčasně narozený a začátek života měl celkem neveselý, ale musím zaťukt, na to jaké nám dávali vyhlídky, je úplně v pohodě. No a školka mu bodla a teď neví, kdy zavřít pusu. Povídá si i sám, když třeba vedle uspávám Mikolu, musím za ním vybíhat z ložnice, že se nemá sám ze sebou tolik hádat atp. Ale někdy mu houby rozumím, Dokonce už jsme měli doma i hovno a prdel (pardon 😕 ) a jako jedni z mála rodičů jsme se radovali. Ale teď už ho umravnostňujeme, když vidíme, že se v klidu řadí k ostatním mluvkům. Prostě co jiné děti zvládají bez problémů, Matymu trvá dýl, než se naučí, ale vidíme, že se učí.
Jinak vám holky závidím tu kultůru ve větších městech. Tady je to konec světa a jediné, co se tu pořádá, tak jsou folklórní akce. Kluci milujou housle a cimbál, ale já bych někdy raději něco ze světa. Asi budu muset počkat až vyrostou.
tetes s těma dvojkama to budeš mít fakt záhul. Já jsem v létě myslela, že chcípnu, ale teď když už je Miči starší a běhá a už se i sám zabaví, Maty je ve školce, tak i stíhám uvařit. Ale léto bylo na ho...Maty spal v poledne, Miky dopoledne a pak odpoledne, když byli současně vzhůru snažila jsem se vypadnout ven. Měla jsem pocit, že jedno dítě kvůli druhému šidím . A o čase na sebe ani nemluvím. Ale už je to za mnou a teď mě toto období připadá jako ráj.
Ale to člověk hodnotí až po. Když jsem v tom žila, tak jsem byla šťastná a hlavně jsem věděla, že to rychle uteče. Já tu nemám rodiče, jen tchánovce a s těma je to na levačku, tak nikdo nepomohl.

evaje
28. dub 2010

Jsem ale pisatelka, co? No tak to aby jste měli ráno co číst 😉
Mikoláš má taky pupínky a pomáhá mu modrá indulona. Jinak je asi důležité mazat ať je mastný čímkoliv. Měl to na puse a nad loktama. Teď to má i trochu sem tam na pupku, ale nesvědí ho to tak jen mažu. Prý to zmizne, tak jsem zvědavá.
Tak brou, zase je půlnoc🙄

berenika39
29. dub 2010

evaje, dobré ráno, docela vtipný: manža se jmenuje taky petr a výročí máme taky, sice asi o den dýl, 4.května, ale náhoda, ne? jenže u nás zřejmě kytice neproběhne, my jsme totálně neslavicí, oba, takže to repektujem, dáme si hudlana a je to. tak to ti trochu té romantiky i závidím, tulipány, a ještě velká kytice, to musí být nádhera.
musím dneska trochu popracovat. jeden den v týdnu tomu věnuju, dopoledne, ale petas má vzrůšo, jedem do prahy (asi 13km🙂), a tam ho ted berou ty cink cink, svezu ho většinou kousek metrem, aby měl dobrodružství, tak myslím tou mou prací nestrádá. jíme někde venku, cože je samozřejmě sranda...tak jsem zvědavá, co dneska vyvede.... 😀 😀

přeju všem krásný den a piště k tématu, jo???!!!!!! (to nemyslím vážně 😉 ).

tetes1
autor
29. dub 2010

Manžel je též Petr.
My byli u doktora, tak teď dvojky hodí spánek a razíme ven,já tohle počasí tak miluju. 😵
Evaje,dvojky jsou sice až v 37.tt, ale za dramatických okolností,kdy mi rupla placenta,takže Kačka přišla o hodně krve (páč mě nechali 6 hodin krvácet a nějak to špatně vyhodnotili), byla 10 dní na JIRP,vyndali jí za minutu dvanáct a museli jí oživovat, abdgar 3-5-7,ale zatím to snad vypadá bez následků,ale to se ještě uvidí, takže rehábka a snažit se pořád o nějaké podněty,aby jí to pomohlo v psychomotorickém vývoji. Ale zatím vypadá šikovně i je akčnější než Míňa.
Já chci být v létě co nejvíc to půjde na chatě není tam sice eletrika ani voda za to je tam krásná veliká zahrada,což si myslím, že je pro děti ideální. A oni jsou fakt hodný. Navíc dost dodržuju režim,takže spí stejně a když se jeden vzbudí dřív,tak druhého za chvilku budím taky,aby se nerozhodili. Jinak bych nezvládla nic.
Berenika, k tomu ječení,víš co třeba úplně nesnáším (a doufám,že to dělat nebudu),když nějaké matky dítě seřvou,případně vlepí pohlavek,když třeba nechtěně něco zvrhnou nebo rozbijou. Tak dospělýho taky neseřvu,když vyleje pití. Ale nemám zkušenost,tak třeba je to fakt obrovská tragédie na seřvání. 😒 A co děláš za práci?

jijitka
29. dub 2010

hezké poledne všem, tak nevím, jestli můžu i nadále zůstat v klubu, můj přítel totiž není Petr ale Pavel 😅 Ale svátek slaví ve stejný den, tak snad jo..
Bereniko- jaké je téma dne??, ať neodbočuju
Evaje, taky tiše závidím, panejo, taková kytice. Ani my nejsme moc slavící, už se stalo, že jsem nedostala ani kytku na narozeniny. Tedy v den narozenin. Ale chápu to, já mám narozky v létě a přítel dělá stavební práce, někdy se vracívá domů i za tmy. Takže to několikadenní zpoždění omluvím. Výročí zatím nemáme, nejsme manželé a narozdíl od některých párů, které vědí přesný datum, kdy spolu začali chodit/ spát/ žít, já nevím ani tohle 😅 , budeme ti to asi muset stanovit.

Když se tak zamyslím, čím jsem se stresovala, jak jsem s malým přišla z porodnice, tak bych se skoro až styděla, když čtu, čím jste si musely projít vy. Ale dětičky to hezky zvládají, oni jsou to většinou větší bojovníci než si dovedeme představit..
V průběhu těhotenství jsem si taky prošla obdobím nejistoty, mám vadu dělohy, kvůli které hrozilo, že dítě nedonosím. A nejhorší by bylo, že největší riziko hrozilo mezi 20-30 týdnem, tedy v době, kdy už jsme věděli pohlaví, pomalu začínali nakupovat atd. Naštěstí dopadlo vše výborně, malý vydržel do termínu a nakonec šel ven císařem. No a až na ty jeho pupínky je zdravý jak řípa.

Ještě mám veselou historku: pokaždé, když Vašíkovi mažu obličej, vřeští mi u toho jak pavián. Nedávno jsem zkusila novou mastičku - konopnou od Cannadermu a ten malý potvor se u toho řehnil. Tak nevím, nevím, co z toho kluka bude 😀

monkula
29. dub 2010

tak aj som úplne mimo klubu, MM je Jaroslav 😀

malovani
29. dub 2010

Ahoj holky, obča svás tady šmíruju a dneska jsem si na vás vzpomněla... Byly jsme s Evi v plavání, měli jsme náhradní lektorku a ta přišla a ptala se mě: Potápíte se? Tak jsem jí řekla, že já ano a Evi ne... koukala na mě s otevřenou pusou... nemohla jsem si to ale odpustit 😨 ...

malovani
29. dub 2010

Oprava: občas vás...

Normálně dělit slova umím...

evaje
29. dub 2010

Holky s těma jménama manžílků to je prča. Jo a Pavel se počítá a Jaroslav odpouští, co vy na to 😉
Kytku mě prosím nezáviďte, on mě manžel nosil první dva roky kytice nonstop. Nekecám, jsem je někdy neměla kam dávat. Já myslím, že měl být květinář 😀 Ale bylo i období, kdy jsem nedostala nic a to už jsem ho začala podezíra 😕
My taky jinak moc neslavíme, on když nosí ty kytky, tak jsou to větčinou růže, ale tyhle ty, na ty se vždycky těším, protože je to taková změna. Jen vyjímečně tulipány. Ale jsem za to ráda a jsem ráda, že to učí i Matyho. Je to totiž moc milé.
A k tématu; Matyho se nedávno ptala jedna prodavačka z místní večerky, že kde máte tátu? V pláči? Maty na ni čučel fakt nechápavě a ona to zopakovala a já mu to musela přeložit. A on, odpověděl jak robot ANO.Teď se vyžívá v tom, že přestal intonovat a mluví jak roboti. To zase čučala ona.Tak jsem jí to přeložila a říkám jí Maty má tátu v pláči a já nevím, naši jsou rozvedení 😉

misi78
29. dub 2010

Berenika strasne jsem se musela smat tve story s trickem 😀 Ono asi nejde jinak brat nez s humorem 😀 U nas mluvi v pluralu dr ale radsi nic nerikam, je jinak dobra 🙂 U nas se taky nosi kytky ale spis tak jedna ruze, tri tulipany, nic velkyho a to i kdyz nic neslavime. Malovani taky dobry 😀

berenika39
29. dub 2010

ahoj, hezký večer🙂)).
jijitka, to téma jsem myslela tak, že už dávno nevíme, o čem byla otázka, tak hezky to tu plyne, mimo téma.... 😀 😀 😀 .

evaje, ječení nad rozlitým mlíkem stejně nepomůže. taky to neřeším. hodně brzo jsem ho naučila, že se jídlem nehází, myslím takový to naschvál zahozenej rohlík na hřišti, to mi celkem va...., ale když v záůalu boje něco zvrhne, dostane hadr, a jde....
ten porod jsi tedy měla nepříjemnej, jsem ráda, že to dopadlo dobře, jsou to šikovný děti 😀 .
práci dělám naštěstí takovou super, podnikám, sama, sportovní potřeby, napíšu ip, nějak nemám k tomu netu důveru, tak se nezlob. ale nejsem závislá, spíš pár zlatejch lidí na mě 😉 😉 , a zatím to funguje, že si můžu užívat mateřskou, místo mě je ve formě bratranec, který je rád za pár kaček a já se nemusím bát co se týká kradení a tak. jezdím tam jenou týdně, odvezu peníze 😀 😀 , vyřídím si administrativu, stejně jde dělat všechno dneska doma přes net, a je to. pohoda, snad to nezakřiknu.

jiná jména přípustná, samozřejmě, ve jménu ta kvalita není, že....

k tomu rození: mě hned na začátku řekli, že je petr zborcené plodové vejce a objednali mě na ravizi za pět dní. bez kontroly, rovnou. já řvala, celá ubulená jsem šla k jinýmu doktorovi, nevím, co mě to napadlo, a ten řekl - počkáme, jak poroste hcg. no rostlo. sám se doktor divil, říkal, že tomu dával tak 10%, a klaplo to, vyplatilo se. no a porod? šla jsem s manželem v 37.tt kolem rybníka, uklouzla jsem, sedla si celou vahou na svůj kotní, rukama jsem chytla bříško, takže jsem padla jak pecka. komplikovaná tříštivá zlomenina, kostní salát tomu říkali, vápník asi utek....hned na sál, celá nemocnice auf, sešli se porodnice a ortopedie, mě uspali, nohu mi narovnali a vytáhli petra, jinak to nešlo. řekli, že je dost zralý i velký, at se nebojíme, já měla strach jako nikdy. po osmi dnech mi tu nohu sešroubovali skrz naskrz, po 6ti týdnech vyndali kus železa a po roce šrouby, co tam zbyly. úžasný. ale následky krom výčitek a strachu sejít ze svahu nemám, kolo můžu. takže můj začátek a konec těhu byly takový dobrodružný.

já vím, měla jsem sedět doma na pr....i, jak mi pak všichni krom manži říkali, už to nevrátím.

tetes1
autor
30. dub 2010

Přeji pěkný den,
co máte na víkend v plánu?
My vyrazíme na letecký den a pak budeme spát na chalupě u kámošů,tak bude grilovačka.
Berenika, tak ještěže se to stalo až v takhle pokročilém stádiu těhotenství a dřepět doma na zadku,vždyť si můžeš zvrknout nohu a spadnou i doma,takže podle mě blbina. A je dobře,že jsi zašla v začátku k jinému dr.Napiš IP ohledně těch sportovních potřeb, to by mě zajímalo.
Malovani:tak nešmíruj a přidej se. 🙂 A Evi je teda po čertech pěkná holka. 😵
Holky,jaké jste kupovaly autosedačky? Zvažuji jestli maxi cosi priori???? A ještě,když jste takové cyklistky,chci koupit sedačky na kolo,ale vůbec nevím jaké a podle čeho se mám orientovat.
Kytky dostávám,tak nějak v průběhu i šel Petr třeba koupit snídani a přinesl mi do postele růži. 😵 Ale sakra myslím, že krom narozek jsem od porodu žádnou kytku nedostala,jestli von to nebere,jakože děti jsem mu dala, tak už se nemusí snažit. 😀 😀

misi78
1. kvě 2010

Tete uzijte si vikend to budete mit paradni. Maxi cosi je urcite vyborna. My mame autosedacku Babypoint Sea. Je celkem ok, kdyby bylo vic penizku tak jdeme taky do Maxi cosi.
Sedacky na kolo doporuciji pry az od roku az pul, u nas jezdi manza tak jsem to zjistovala. Jinak pry trpi hodne pater ditka. Pokud jezdite hodne tak je pry vybornej ten vozik za kolo. A znacka cyklosedacky nejvic chvali Hamax.
My dneska meli jit na nafukovani letaciho balonu ale malej nejak na dyl vytuhl tak jsme to nestihli. Zitra chceme do Dinoparku ale uvidime jestli vyjde pocasi.

evaje
1. kvě 2010

holky, mám nějakej hektickej víkend, jak není Maty ve školce, tak fakt ten net, prostě zanedbávám.
Včera jsem měli grilovačku u sousedů. Ještě že jsou ty chůvičky, protože jsme tam vydrželi do půlnoci a bylo to bezva. Už jsme takhle venku nebyli ani nepamatuju. No a dnes jsme jeli na pouť. Kluci byli prvně na velkých kolotočích. Tak se fakt bavili. Vedou jasně autíčka. Mikolášek ani nechtěl pustit volant a Petr nám musel dokupovat žetony. Jen jsem se modlila, abych ho udržela, když do nás někdo natankoval, aby si chudák nevymlátil zoubky. No a domů jsme si to frčeli s balonkama. Uplně jsem si zavzpomínala na své dětství. Strašně jsme byli nadšení, jak se to klukům líbilo. Jen ty ceny, těch atrakcí, toš to je mazec. Proluftovalo nám to pěněženku... Ale hlavní je že jsou dětičky hapy. 😀 😀 😀
My máme sedačku na kolo taky Hamax. O vozíku jsem chvilku uvažovala, protože je Maty pecivál, jako vozit oba, ale nakonec jsem ho nekoupila. Prostě jsem to loňský rok bez kola s dětmi přežila a letos jezdím jen já s malým, když je Maty ve školce.
misi, máte dinopark v Olmiku? My jezdíme do Ostravy a nebo do Vyškova. Olomócký neznám 😀
berenika, tak sis to koukám v těhu taky užívala. Je to děs ty stresy. Já jsem měla druhé těhu tak krásné, fakt se všechno dařilo. Vždycky si říkám, čím si to někteří zaslouží, že mají problémy už od narození a jiným probíhá vše tak hladce.
ale důležité je, že je Petr v pořádku, no a samo, že ty taky 🙂
Tak ahojdá, frčím do hajan, bo už se mě zavírají víka
😔

tetes1
autor
2. kvě 2010

U nás bylo včera krásně a tak jsme byi celý den na leteckém dnu, moc pěkný, stíhačky,gripeny,akrobacie.... a večer grilovačka u kamarádů,dvojky zase v úplně novém prostředí na zemi na matracích a opět usnuli bez uspávání během 10 minut a dneska spali celou noc bez jediného nahození dudlíku. Měli jsme u sebe chůvičky, no ale nějak nám ten čas rychleji utekl a 😅 😅 šli jsme spát v 4,22 hod,děti vstávaly v 7 a normálně by ještě usnuly,jenže jak nás viděly,tak prostě vzrůšo a už neusnuly,být u sebe v pokojíku,tak ještě vytuhnou,ale jak nejsou zvyklý,že na nás vidí,tak je to akorát rozhodilo a chtěly si hrát. Tak a jdu do vany a okamžitě spát,páč jsem hotová.
Misa,díky moc za info ohledně těch sedaček,nejme vůbec nějací vášnivý cyklisti,dokonce ani nemáme kola,ale kvůli dětem bychom chtěli. Já ten vozík nechci, za prvé stojí pro dvojčata hroznej randál a za druhé bych z toho byla hrozně nervozní, že se s nima někde vysekám a neutáhnu je a navíc se mezi sebou teď pořád mydlí....Ale netušila jsem,že je to až od roku a půl, já je chtěla spíš jen tak občas, třeba jedeme velká parta s dětma na dovču do Krkonoš a tam si udělat nějakou vyjížďku,ale ani né na celý den, spíš tak na 2 hodiny nebo okolo baráku máme spousty rybníků a lesů,tak jakože takhle vyjet jenom kousek. A díky za tu značku,budu se pídit po ní. Akorát zrovna v úterý jdeme na rehabilitaci,tak se zeptám na tu páteř,abych něco nezkonila.

berenika39
2. kvě 2010

ahoj! padám, víkend nádhera, celý dny venku, v pátek večer super čarodějnice, i s pétou, usnul v kočárku jak dub normálně v osm a pak jsme ho jen přendali do pelechu, ani si nevšimnul. pořád ted hledá nějakej hmyz, říká leze leze a bzučí jako včela. maluje si pampeliškama po rukách, počítá listy (umí říct jenom "dva"), po obedě jsme dneska leželi na louce a koukali na mraky. ale pozor, tentokrát nic neprovedl!
Já si vůbec netroufám dát si na kolo sedačku a prcka. Bojím se. Je to zbytečný? Jsem děsná, moc by se mi to líbilo, asi i prckovi, ale nemůžu se skácet? Prostě mám strach, že spadnu. Švagrová mi půjčí ted sedačku, s kterou jezdí, a já si asi do ní naložím balík matonek a zkusím to.

misi78
2. kvě 2010

Ahoj holky, Berenika neboj, jezdi spousta lidi. Vsak uvidis jak ti to pujde 😉 Holky no uzili jsme si krasny vikend vsechny. U nas bylo v nedeli hnusne tak jsme zmenili program na aquapark. Bylo to super, prcek vecer usnul jako kdyz ho do vody hodi.
Evaje nemame tu dinopark, chystali jsme se do Vyskova 😀 To mi tu chybi, dinopark a Ikea 😀

berenika39
2. kvě 2010

😀 😀 ,ikea může být horší než dinopark 🙄 🙄 ...já ji mám kousíček autem, ale když tam jedu, tak v pondělí dopoledne (ta mateřská je super válenda, ne? 😀 ), protože jsme tam jednou byli nějak o víkendu v zimě po cestě od babičky, a tam nebylo k hnutí, prostě se tou uličkou sunula taková kolona ubrečenejch dětí, nervních rodičů, do toho takový ty plánovači - novomanželé s metrem, jak se povalujou na těch pohovkách, no děs...dopo tam je klídek, pokoupím si co chci, petr si tam pohraje, najíme se nahoře, a jedem domů. ted v létě už to nějak nepodnikáme, zase na podzim 😉

evaje
2. kvě 2010

Ahojky, tak my dnes taky byli vytížení tak, že kluci přes den ani nespali. Teda Miky si hodil šlofika na 40 min, což je vážně málo, protože normálně spává skoro 3 hod. A šlo to večer poznat. Byl přetažený a nemohl usnout. Navíc se teď furt budí. Tak uvidíme, co do rána bude.
Jinak berenika, s matonkama dobrý, jenže ty nekvedlají nožičkama a nemáchají ručičkama. 😀 Ale neboj, naši kluci byli ze sedačky nadšení a Vždycky si to užíváme.
Tetes, taky jsme řešili od kdy s nima jezdit a věk nehraje roli. S Matym jsme chodili dlouho na rehabilitace, tak jsme to tam řešili a taky dělám na ortopedii, tak jsem se ptala doktorů a celkem se všichni shodli. Je podstatné, aby prcci už pevně seděli. To znamená, že mají pevné záda. Ale pozor, musí se umět posadit sami, bez dopomoci. Někteří rodiče děti posazují už dřív než se sami posadí a to není dobré, protože ještě nemají vyvinuté svalstvo kolem páteře a pak trpí na skoliozy atd. No a ze začátku asi vybírat spíš rovné cesty než nějaký kamenitý horský terén. I když ten já raději, ale je fakt, že mám pocit, že mě ta sedačka v terénu ulítne 😀 Ale je to asi jen pocit. Jo a taky šílím z toho, jak je s ní to kolo děsně nevyvážené, ale co naplat, musíme kvůli rarchům dělat ústupky a snižovat ze svých nároků.
Jo a ještě k tomu sezení, třeba Mikyho bych mohla vozit už v 7 měsících, ale Maty byl tak pozadu, že bych s ním nevyjela ještě ani v 1 roce, takže proto možná udávají 1,5 roku, protože to už je celkem jistota, že většina dětí pevně sedí. No ale protože jsou rodiče chtiví bikování, tak slídí po informacích a pátrají po tom, co je rozhodující faktor k tomu,aby mohli ukájet své vášně a nemuseli čekat 1,5 roku. Tak že pokud vám prďata už pěkně sedí, nebojte se ničeho a hybaj na kolo 🙂 !
A já už zase zavírám dnešní den. 😔
DOBROU NOC 🤐

tetes1
autor
3. kvě 2010

Pěkné ráno přeji,
taky je u vás tak hnusně. 😠
evaje:já vůbec nejsem zastánce posazovaní, takže uvidíme jestli to dvojky do července stihnou, respektive Kačka už si z lezení sedá,ale Míšu zatím ani nehne vyvíjet nějakou větší aktivitu, ten je prostě pohodář se vším všudy.
Zítra jdem na ušní budou mu zas brát stěry a já se modlím,aby už tam nebyla ta pseumonáda a nemuseli jsme do nemocnice. Tak snad,snad,snad.
Dneska už jsme měli jít prvne na beach volejbal,tak moc jsem se těšila,ale v tomhle počasí to nejde brát děti sebou. 😒
Tak mám nějakou blbou náladu,to půjdem tak akorát na nějakou kratší prochajdu a budem rádi,když nezmoknem.

berenika39
3. kvě 2010

ahoj, chce se mi k tématu napsat: MY ted bojujem s jídlem. No ale tady ten plurál snad je na místě, protože je to bitva. Jdem na kontrolní výtěr kvůli campylobakterii až ve čtvrtek, při tom krátkým průjmu ztratil trošku na váze a od té doby strašně blbě jí, málo, chut má, ale jen tak zobe. Z toho nepřibere. Do toho mu leze stolička, takže za mnou běhá s otevřenou pusou a ukazuje mi, co to tam jako má navíc, strká tam jazyk, všechno kouše jak půlroční mimčo, asi to bolí. Ale on fakt nekníká, jen prostě je mrzout. Do toho tu úspěšně leje, takže nemůžeme ven. A když do toho započítám moje dny 😝 😝 , tak nic moc ☹ .
Ale nechci tu šířit nějaký pesimistický myšlenky, vezmem vysavač, to ho baví, tlačí ho za mnou, luxuje plyšáky, tak jdem něco dělat. Mějte hezký den a snad puňta vyleze.
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tetes1
autor
3. kvě 2010

V tomto případě je MY povoleno a na místě 😀 😀

monkula
3. kvě 2010

Ahoj kočky...
ešte ma napadlo... Plurál to nie je, ale nemusím, keď matka povie svojmu dieťaťu napr.: Viki, daj maminke ruku... 😕 prečo nepovie, daj mi ruku? 😅
Alebo ideš s maminkou? namiesto ideš so mnou? Pri maličkých deťoch to chápem, aby sa naučili, že tá teta je maminka, ale toto som počula v sobotu matku povedať asi 5 ročnej

tetes1
autor
3. kvě 2010

Dvojky jsou dneska nějak spavý, vstávali v 7 a teď už podruhé od rána spí. M. už je tuhej úplně a K. na něj ještě tak 2x až 3x hodí všechny dudlíky z její postýlky, její oblíbený rituál na důkaz sesterské lásky a pak padne taky. 😵 Asi by teda bylo dobrý takto získaný čas využít k něčemu užitečnějšímu než je koník,ale....KOPR. 🤐 😀
Monk,tuto co píšeš mi asi nevadí slyšet,ale je fakt,že říkala máti (učitelka v MŠ), že tam třeba má chlapečka a jak na něj rodiče mluvít jakože:donese Tomášek tamhleto, dá si Tomášek polívku apod., tak ten klučina mluví způsobem Tomáškovi se chce čůrat, Tomášek nechce spinkat....