Neplurálové maminky

tetes1
25. dub 2010

Ahoj,ráda bych zde přivítala maminky,které nepoužívají plurál v souvislosti s dítětem,prostě si jsou vědomy toho, že jejich dítě je samostatná jednotka (tzn. my teplůtkujeme,my vážíme,nám už to není,nestihli jsme unosit,trápí nás prdíky,pokakali jsme se....).Rády si dojdou zasportovat,případně sednout s kamarádkou na sklenku, takové maminky,které sice hrozně moc milujou své děti,ale zároveň s nimi pro ně nepřestal existovat okolní svět.Prostě takovej nějakej normální pokec o dětech, ale i nedětech. 😉
A maminky plurálové poprosím, aby respektovaly název tématu a né že by nemohly přispět, ale aby se sem nechodily dohadovat. 😉

berenika39
12. kvě 2010

😉 , ten přístup ke kojení je jasnej, prostě jako u všeho - žádný extrem, zlatá střední cesta.

Ša je takový notorik...studuje, studuje, snad někdy i dostuduje. Vlastní vinou byl odejit z těžkýho gymplu, kde nezvlád matiku - reparát. Prostě mu to nešlo, je totál humaniťák po mě, nebavilo ho to, neučil se jí, a letěl. Ostatní předměty v poho. Ve druháku přestoupil na cestovní ruch, dodělal si prvák nějaký vyrovnávací zkoušky, takže nemusel opakovat, a tady je v klídku. Jazyky mu jdou v pohodě a i ho tu baví ostatní věci, mají praxi v cestovkách...k tomu už rok pracuje na poloviční úvazek u cestovky, která dělá akce pro děti, lanový centra, lyžařský výcviky, švp, prostě dělá s dětma, sportem a je ve svým živlu. Učí lyžovat, občas organizujou pro pražský magistrát takový ty akce Den Země a spol....fakt dobrá firma. Má na vizitce, že je "projektový manažer", si z něj dělám srandu, at si udělá nějakej projekt na svůj život nejdřív.-)))).
Jde na vš, nějaká soukr.sportovní, záchranář+cest.ruch.....je nová, moc tomu nevěřím, ale jeho život, jeho peníze, jeho vzdělání - když ho to bude bavit, proč ne. Vypátrám přesně název, dám to sem, to bude nějaký perspektivní obor asi🙂))))).

Sousedi mají nový štěně, tak jsme dopoledne strávili s chlupatou kuličkou v náručí.

berenika39
13. kvě 2010

abyste měly hezký den - petr mi sebral na nočním stolku lak na nehty, tmavě fialový (lakuju si nehty na nohou tak jednou za 14 dní, jinak ho nepoužívám, mám gelovky 😉 ), byl zavřený, podle mě pevně, podle něj málo. polil se, byl jen v tričku o pyžama, vstávali jsme. má to všude na nohách a nejde to dolů, odlakovačem jsem to trochu vybledla, ale řval jak tur. vypadá úžasně, sociálka by měla případ jak vyšitý.....já si jdu dát panáka 😉 😉 😉 😉

tetes1
autor
13. kvě 2010

Berenika 😀 😀 😀 v tom případě doporučuji vyfotit a vyvěsti jako hlavní foto na koně a sociálka je u tebe v tu ránu 😀 😀
Kačka se včera postavila poprvé a začíná mi těžký mazec.
Do toho jsem dostala ještě jednu pracovní nabídku,už částěčně z domova dělám,nevím jestli zvládnu ještě další k tomu.Ale alespoň neztratím přehled v té stavařině to jde pořád všechno hrozně rychle dopředu. Tak abych za tři roky nenastoupila do práce a nekoukala jako tele z jara.

evaje
15. kvě 2010

Holky, gratuluju k úspěchu Kači i silákovi Peťovi. Nebo to byla touha po krásných nehtíkách? 😅 . Koukám, že se doma všichni bavíme. Já jsem právě tomu našemu tornádu objednala odrážedlo. Protože plasťák venku už nechce, že to nefrčí podle jeho představ, tak jsem našla jednostopé pro pidilidi. Takové to kolo bez šlapátek. Jen jedna firma ho dělá tak malé, že mu už snad bude, tak se děsně těším, jak vyrazí¨. Se s Matym rvou o jeho a Mikoláš na něm nedosáhne na zem, tak ho vždycky tlačím, ale bolí mě z toho záda. A navíc, když ho z toho sundám, tak strašně pláče, protože chce jezdit.
Zdá se, že se pomamila bude sporovec, jupííí! Jinak jsem odcestovala k mamce, tak vám nemůžu přát dobrou noc, leda už teď odpoledne a to by vypadalo blbě, tak ahojte 😀

evaje
16. kvě 2010

Jsem se dnes vrátila domů a vypadá to, že se budu zase balit. Leje a leje a jestli nepřestane, tak nás voda vyplaví. Fakt to vypadá, že se zase blíží katastrofa. No však už píšou i na netu, co jsem viděla po cestě. Cesty byly některé skoro neprůjezdné. Ráno Mikymu asi poteče vrchem i do těch velkých gumáků. Leda bych mu dala takové ty rybářské... Tak dnes s velkou obavou, ale o to víc přeju DOBRÚ NOC

jijitka
21. kvě 2010

Dobré ránko, nějak nám to tady spí 😔
Tetes - já pocházím z Jindř. Hradce, takže nejsem ztracená spolužačka
Evaje - jste tam na vsetínsku v pořádku?? Nevyplavilo vás?
Nám tady sice několik dní v kuse pršelo a pršelo, ale naštěstí se tu nemá co rozlít ani sesunout, ale jinak je to hrůza. Nedokážu si představit, že by mě to potkalo jednou a natož poněkolikáté.
Vašík statečně bojuje s vyrážkou, teda bojuju spíš já, protože už druhý týden jsem na dietě, ale už je skoro čistý. Od příštího týdne začnu testovat na co je tedy alergický.
... a zatímco tady píšu, tak venku vylezlo sluníčko - po více než týdnu, HURÁ

evaje
21. kvě 2010

Ahojky holky, tady to vypadá, že vás odnesla velká voda 😕
jiji, já jsem přímo z rožnova, ale jsme v pořádku. Vodu jme měli ve sklepě, protože bydlíme u Bečvy a jak se naplnila, tak nám to prostě tlačilo domů spodní vodu. No a vytrvalý déšť způsobil, že jsme zjistili, kde jsou dírky ve střeše, takže budeme malovat. 😠 Ale co se dá dělat. Pořád je to lepší, než přestavovat nebo se vystěhovat. jinak o malování se zatím stará Mikolášek a teď se rozhodlo, že už ho za to ani nebudu cepovat, ale nechám ho, ať si to užije, dokud může 😉
Tak se držte a přeju hodně toho sluníčka,co se začíná semotamo ukazovat. Pááte

tetes1
autor
26. kvě 2010

Ahoj ve spolek,
se omlouvám,nějak nebyl čas,nálada a tak nějak všechno dohromady.
Měli jsme o víkendu návštěvu a děti byly poprvé celý víkend u babičky, zvládli to všichni bravurně,děti spaly celou noc,usínaly bez problémů,takže paráda. Jenom já jsem se v noci budila myšlenkama na ně. Měla jsem si dát asi o kořalku víc,abych to zaspala. Ale jinak to byl super relax, večeře v mexické restauraci,pak bowling no a do tho ten hokej!! Velká paráda. 😵 😵
Jíťo,to má VAšík tu alergii tak strašnou? Tak to pak asi bude boj i s příkrmama,co? Vy máte v rodině alergiky?
Berenika,jak Michal už má maturu v kapse?
Evaje:hlavně,aby pak Mikolášek akceptoval,že je nově vymalováno 😀 😀

medule
26. kvě 2010

Ahoj holky, no jupííí, konečně ženský, co mi mluvěj z duše. Od té doby, co jsem se stala maminou, tak občas taky lozím po webech týkajících se dětí, abych náhodou o něco nepřišla. Celou dobu ale mám pocit, že jsem o nic nepřišla...spíš bych přišla o zdravej rozum. Ale vy jste mě donutily, abych se zaregistrovala a připojila se k vám. Vážně mě přiváděj k šílenství matky typu "my jsem se pokakali, my jsme papkali, my jsme se probudili" a neřeší nic kromě kašiček, katárků a té správné značky plínek. A když už jsem u plínek, to byste nevěřily, jaké několikastránkové eseje vypukly, když jedna moje těhotná kamarádka vznesla dotaz na všechny svoje známe kamarádky-maminky, jaký plíny jsou nejlepší. Moje ušmudlaná dvouvětná odpověď zanikla. Velmi se tu bavím nad vašima příspěvkama a hlavně zakladatelka týhle diskuze Tetes mě fakt pobavila, navíc je celkem obdivuhodné, jak s nadhledem zvládá svoje dvojčátka. Většima ufuněných matek, který nezvládaj jedno dítě, by si mělo vzít mustr.
Jinak já mám jednu Lucku, je jí 14 měsíců, od prvního dne z porodnice se jí snažíme tahat po všech čertech, stále jsme někde v luftu, na chatě, v lese, po horách. Taky jí občas šoupnu babičce, jedu si zalyžovat, zatancovat, začala jsem chodit na line-dance, takže jezdím i na různý akce i do Německa. A jde to. Jen se z ženský nesmí stát matka na plnej úvazek. A když už máme tu "dovolenou", tak proč si jí neužít, žeee?? 🙂 A abyste si nemyslely, že jsem krkavčí matka, tak to zase nejsem, fakt tu naší holku miluju!!! 🙂 Tak se těším, jestli mě taky přiberete do party.

berenika39
26. kvě 2010

ahoj, no asi to dělá sluníčko, že je tu ticho po pěšině....asi jako vy jsme pořád po venku, víkendy cestujeme, na koně chodím jen mrknout a když si přečtu, jak jsme zase nespinkali, už stojíme v postýlce a čípeček jsme dávali až jsme u toho plakali, tak to zase vypnu🙂)).

medule, každá střízlivá matka vítána?🙂))). alkohol se nepočítá, myslím duchem a přístupem k mateřství střízlivá....

hokej byl super, petr fakndil s tátou a bráchou a ted když je v telce večer sport, tak ječí gooool, i když je tam golf.

Velký Bratr maturuje zítra, nevím, kdo je víc nervozní, jestli á nebo on, ale co, snad to dá. Učil se fakt celý týden, byl doma, zalezlý, sice petasek mu dával sodovku a furt ho rušil, ale má připravený všechny otázky na lejstrech a snad i v hlavě🙂)), má češtinu,angličtinu a dva odborné předměty, cest.ruch.

petr ted nějak za pár týdnů úplně změnil image - nemyslím jen naoko, ale prostě už to není mimino🙂)). úplně přestal brečet, nekňourá, všechno si nechá vysvětlit a když to pochopí, seká dobrotu a je zlatej. vůbec už neplínkuje, baví ho čůrat na kytky venku🙂)). kdybyste je viděly s bráchou, jak na sobě visej, pořád ho má na krku a tulí se, je to zvláštní, nejsou spolu nějak často, a přece to tam je - já na bráchu, brácha na mě......

jijitka, tyhle časný alergie, ekzemy, kopřivky a spol. mají tendenci se s věkem zlepšovat, kolem třetího roku můžou úplně vymizet. jen bych fakt asi dala bacha na příkrmy, jednak co nejpozdějí, a hlavně co nejjednodušší, nic mu neuteče. petr má taky ekzem, ale nic strašného, mast od mudry má jen občas, když se to zhorší a jinak promaštuji indulonou. oba s manžou jsme alergici, já astma, on sennou rýmu. tak bohužel naděje na poděděnou alergii je.....

tetes1
autor
27. kvě 2010

ahoj Medule, vítej do party 🙂 a po takové pochvale bych tě musela brát i kdyby vás trápily prdíky 😀
díky za pochvalu,ale nevím jestli není trochu mimo.Kdyby jsi mě viděla zrovna včera, dvojky byli od rána neskutečně protivný,nezabavitelný,ufňukaný, omlouvám se,ale nedá se to říct jinak,normálně mě srali. Petr přišel z práce zrvona ve chvíli,kdy jsem Myše informovala o existenci baby boxů 😀 , tak prý co mu to říkám za hnusy,byl s nima hodinu,pak šli na prochajdu a říkal,že je v tom lese nechá za to co předváděli. 😀 Tak jsem říkala,že ať se na mě nezlobí,ale babybox je přeci jen kultivovanější. 😀 Ale nakonec jsme si je nechali,že jim teda dáme ještě šanci. 😀
Medu,co je line-dance? Lyžování závidím k tomu už jsem se nedostala 2 roky.
Beru,tak co Ša,má to v kapse? To je fajn s Peťulou,že už se domluvíte. Věta ee neeee peťa prrrrr, je boží a řeknu ti stoupla jsi u mě na ceně,páč takovouhle větu dokáže přeložit jenom skutečný lingvista. 😀

berenika39
27. kvě 2010

🙂)), šak já taky jsem přes jazyky (překládám a korekturuju🙂), ale na miminkovštinu žádný školy nejsou, škoda....možná nový obor podnikání - Jazyková škola miminořeči.....budu o tom přemýšlet. 😉 😉

evaje
27. kvě 2010

jej holky, jste mě zase pobavily 😀 S tím baby boxem 😀 to mě nenapadlo, dají se tam dát i 4 leté děti? 🙂
Sedím tu teď u netu a studuju stránky Helen Doron a teď tu čtu, že je berenika machr přes jazyky. Chci dát Mikolu na anglinu od září, ale to už mu budou dva, tak si říkám jestli není pozdě. No a Maty má problém i s češtinou, tak strašně přmýšlím 😕 jestli to je pro něj vhodné.
Jinak blednu závistí nad tím jak si užíváte. U nás musí být večer vždycky jeden doma, páč se Mikola jinak hodlá zbláznit. Včera nám to jen potvrdil. Vypadli jsme s Petrem do kina a vraceli se až kolenm 1 hod ráno a tchýně s mrňousem v rukách, že to prý byla hrůza. Toš proč nezavolala nevím, asi chtěla ať si užijeme, hodná. Ale příště si to asi už neužiju, bo budu ve stresu, jestli Mikola neřve a ona se zdráhá zavolat.
To Maty byl slušně vychované dítě, chápal, že i rodiče mají právo si udělat chvilku pro sebe, ale tento skřítek... 😠 Zase Maty očividně trpí, když jsme někde na výletě nebo sportujeme a musí se hýbat a Mikola si to užívá.Čím dál tím víc mám pocit, že děti vychovávají nás a ne my je a že přispůsobit je našim potřebám jde hůř a hůř.
ber tak co Ša?
medu manžel je taky Petr? 😅

berenika39
27. kvě 2010

evaje, já neím, nemám na tu helen doron vyhraněný názor. jejich názory jsou fajn, celkem tomu i věřím, úplně miminka pár měsíců z toho moc asi nemají, jsou nejradši u mámy v náručí, v klidu a bezpečí. moc vjemů taky škodí...ale batole rok a půl už může z toho těžit, když nic jiného naposlouchá melodii,výslovnost, nebude pro něj pak angličtina cizí, ale další jazyk, kterýmse mluví. nemyslím, že je pozdě, naopak. pokud ho tam chceš zapsat, tak je to akorát, pozor - podle mě, můj názor.

já s petrem poslouchám anglický cedečka, písničky, přesně proto, aby věděl, jak angličtina zní, někdy pustím pohajdu v originále, ale o učení zatím neuvažuji, je toho tolik nového pro něj v tomhle období, že večer mluví ze spaní....fakt nevím, třeba mezi druhým a třetím rokem jde naučit pojmenovávat věci, základní komunikační slovíčka, to se neztratí. je fakt, že oni se rádi učí nové věci, tak proč to nevyužít.

berenika39
27. kvě 2010

Ša pořád niiiiccccc, šel až v půl jedný, tel. má ještě vypnutý, jsem napnutá.....petasek mu dal pusu pro štěstí na cestu, tak snad to pomůže.

evaje
27. kvě 2010

To jsou nervy, co? úplně si to dovedu představit.Tak vyděržaj !
Jinak ještě k té AJ. Mě o tom říkala moje gyn. Má stejně starou dceru a chodí tam prý od 10m a byla zrovna nadšená, protože prý malé řekla učitelkav angličtině" vem na stole tu knihu a odnes ji mamince" a ona to udělala. Čumněla prý jak puk. Učí se prý zrovna v celých větách a hrou a doma poslouchají CD.Prý fakt nenásilné a jde u těchto prťat o to, jak píšeš, naposlouchat melodii a výslovnost a už vstrebávat přirozeně základní slovíčka. Asi je to stejné, jako u dvoujazyčných párů, že? Taky pak ten človíček rozumí oběma. Hmmm jen mám obyvy, aby potom kvůli AJ nevytěsnil z hlavinky třeba něcojiného. Ale je třeba nějak zužitkovat tu jejich šílenou energii, kterou nechápu, kde berou. 😕

berenika39
27. kvě 2010

jojo, tak nějak by to mělo fungovat, ale záleží zase jako u všeho na každém dítěti, i větší se některý učí jazyky snadno a někdo prostě skončí u páté lekce a nehne se. celý těhu jsem doučovala angličtinu, a nejlepší klienti jsou notoričtí začátečníci, není s nima moc práce, už ty začítky uměj jako nic, jakmile se pohneme kousek dopředu, šup - přestanou a přijdou zase znova na začátečnické lekce 😉 😉 😉 . ale není to tak že bych se jim jakkoliv vysmívala, každý je založený jinak, a komu nejdou jazyky, zase je třeba na matiku, fyziku...což já nechápu 😝 😝 😝

evaje
27. kvě 2010

berčo, to píšeš o mě 😀 víš kolik učitelek už jsem podořila finančně? 😀 Si říkám, že to s prckem bude moje poslední šance. Třeba mě bude hecovat myšlenka, že jsem spolužačka s dvouletým klukem 😀 A když ne, tak ho pak budu doučovat tu matiku a fyziku, jak píšeš.

berenika39
27. kvě 2010

maaaturiiitááááá dobrýýýý🙂)))) . doslova. dvě dvojky a dvě čtyřky, takže průměr tři🙂))). ulevilo se mi,
dneska fakt bez střední je to problém. tak jsem zvědavá, co vymyslí s vejškou, zatím je rozhodnutej jít .....

evaje
27. kvě 2010

😀 😀 😀 že gratuluju!!!!

berenika39
27. kvě 2010

dík, jsem štastná jak blecha.

tetes1
autor
27. kvě 2010

Berenika,zkus jí založit, dneska se chytne každá blbost viz. http://whycry.cz/, takže škola miminkovské řeči se chytne 100% 😀
To jsem vůbec netušila,že takhle malé děti se dá učit angličtina. Z angliny mám sice maturu,ale obávám se, že už bych si dneska nedokázala koupit ani čaj a cítit se před 5-ti letým dítětem trapně,že nevím jak se řekne kočka......tak nevím asi kvůli mé ješitnosti zůstanou dvojky navždy úplně blbý,páč jim nic nedopřeju 😀 😀 Já jsem teda na matiku totálně tupá,ještě že tu zvládá Petr bravurně, s jazykama to u mě jakžtakž jde,ale myslím,že víc mi půjde je učit kopat do balonu. 😅
Evaje,než dáš do babyboxu 4 leté dítě,řádně bych si ověřila zda nezná své jméno a adresu 😀
Tak paráda Michalovi gratulace a ať mu není po oslavě moc špatně. Ti spadl kámen ze srdce,co? 😵

medule
27. kvě 2010

Ahoj holky, díky, že mě teda berete do party. Uffff, bylo to v pravý čas, že jsem si tuhle diskuzi přečetla a dokázala jsem se ovládnout. Dneska se mi to náramně hodilo, právě jsem se vrátila z celodenního výletu s mojí kamarádkou, která je 100% PLURALMATKA. Musela jsem se vnitřně jen smát, když jsem ty "my spíme-jíme-máme bouli na hlavě-kakáme" poslouchala. A fakt jsem se ovládla a nechala si poznámky pro sebe. Ale výlet to byl přínosný, byly jsme u šarlatána, který ovládá reiki, tak se mi pokusil napravit tu moji zablokovanou energii v těle, tak uvidíme, jestli to se mnou něco udělá.
Jinak co se týče dotazu na manžela, tak to sice není Petr, ale Pavel se docela taky hodí, nee? Maj svátek ve stejnej den. A line-dance, to je takový trdlikování v řadách, nepotřebuješ k tomu chlapa (určitě to znáte, jak je těžký je překecat na jeden taneček někde na zábavě), je to původně spíš country styl, ale už se tancujou i jiný styly jako chacha, samba, mambo, salsa, hip-hop, funky...takže i když jsem poleno jak vyšitý, tak mě to děsně baví.
Jo, a s tím babyboxem by vám naše Lůca mohla vyprávět. Musí si myslet, že je to něco úžasnýho, když jí to pořád maminka slibuje. Už jsem pro ní vymyslela i jen odpolední variantu, jako že ji tam šoupnu s cedulkou, že si jí v 17:00 zase vyzvednu.
A s tou anglinou jste mě fakt šokovaly, teda spíš zase nasadily brouka do hlavy, jako že já jsem na štíru i s českýma říkankama, natož jí něco vyprávět v angličtině. Ale je fakt, že jim to musí jít krásně do tý čistý hlavinky, navíc my máme i v rodině zkušenost, teta se strejdou žijou v Německu a jejich děti už ve dvou letech perfektně mrskaly češtinu i němčinu. Jenže na to já nemám nervy, i svojí mladší ségru jsem mlátila učebnicí angličtiny, když jsem jí to musela učit. Dodneška mě to vyčítá, že je díky tomu blbá.

evaje
27. kvě 2010

no tak já se musím k té anglině vyjádřit. Já právě našla tu helendoron.com
http://www.helendoron.cz/index.php?leva=leva_1....
však samy juknite a tam se právě neučí tím způsobem jako slovíčka, fráze a tak. Já jako věčný začátečník z toho totiž taky šílím. Oni říkají, že se jim to stane uplně přirozeným a že prostě jak používáš dvě slova třeba pro holka nebo dívka, tak se jim v té hlavince jen automaticky přidá ta girl. No a rozdíl jim dojde až později. Však my taky dřív byly zvyklé na slovenštinu a dnes jim fakt děti nerozumí. A právě pro to je důležité začít tak brzy. Navíc ,ve škole už pak je jen ten klasika biflovací způsob.
No do září daleko, tak uvidím, ale jsem vážně nakloněná k tomu tam jít. Když už jsem klukům nemohla předat genetický základ s vlohama na jazyky, tak jim ty základy pomůžu získat jinak. Teda snad.
tetes, zrovinka jsem Matyho minulý týden tlačila, ať se končně naučí říkat čí je. Takže cesta baby box se mě tímto definitivně utzavřela, co?Ještě, že jsi mě to připoměla, slavná přes Blesk být nechci. 😀 A zůstává zase jen ten les 😅

jijitka
28. kvě 2010

Ahoj holky, já vás poslední dobou nestíhám, zavařila jsem svůj počítač a tak se přetahuju s přítelem o jeho notebook. Můžu ho mít celý den, kdy on je v práci, ale to mě nenechá malý a večer ho zas potřebuje přítel. Včera jsem se snažila psát 1 příspěvek asi třikrát a pak jsem to vzdala.
@bereniko - gratuluju k Michalově maturitě, kluk šikovný to je...
@medule - já mám doma taky partnera Pavla, tož už jsme tady 2, ale Petrů je furt převaha 😀

Vidím, že se tu rozvinula debata o angličtině - taky mám v úmyslu u Vašíka začít od malička. Zatím jsem si nezjišťovala možnosti tady u nás, asi nic moc, ale zkusím to s ním sama. A zrovna před několika dny jsem uvažovala o sobě, že bych měla svoji anglinu trochu oživovat nebo, zatímco se válím doma, všechno zapomenu.
A když se ještě vrátím k těm dětem - mám jen trochu obavu, jak si bude přiřazovat slovíčka, myslím tím - pokud má dítě dvojjazyčné rodiče, dokáže si přiřadit např. k mamince ČJ a k tátovi AJ, ale pokud oba mluví stejným jazykem nebude v tom mít guláš??
No hlavně chci Vašíka pořádně naučit česky, protože co dokáže někdo předvést, je ostuda.
Jako třeba "rošták dětsko", že Bereniko 😀 😀
Ale na matiku jsem taky tupá - tam jsem skončila někde na úrovni základní školy. Naštěstí jsem z ní nemusela maturovat, to bych tam seděla ještě teď.

Evaje - tys mi s tím lesem připomněla jeden krásný výrok ze seriálu Zoufalé manželky - když tam ta stará paní hlídá děti od Lynnete a na adresu té holčičky (dcery jejího manžela - takový ten spratek, nevím její jméno) prohlásila, že "některé děti by se měly nechat shnít v lese" - je to drsné, ale k tomu fakanovi to sedělo 😅

Tak se s vámi zase loučím a brzy snad papa 🙂

brisalek
28. kvě 2010

Nazev tematu me hodne zaujal a kdyz jsem si precetla prvni prispevek zakladatelky =mamky dvojcat, rekla jse si , ze ac sem nepatrim (tim, ze by malou hlidal nekdo jiny....a ja se mohla venovat sama sobe) 🙂 musim napsat. Jsem s dvojcat takze plural pouzivam ve spojitosti s detstvim: "nase mamka, my jsme mely, my jsme delaly..." 🙂Vsem hezke leto....

evaje
28. kvě 2010

jijitko, já do lesa svoje kluky nedám, by se mě určitě vrátili a vytloukli okna klackama, co by tam nasbírali 😀 😉To od tetes chlap chce riskovat 😅
Ale to je jedno, důležité je, že ty prďouchy nedáme a až se nám zase někde zaběhnou tak budeme šíleně šílet.
Jinak ta anglina se jim prý nazačátku fakt připítá do ČJ, ale oni to brzy začnou rozlišovat. Však kukni na ty stránky, co jsem dala odkaz. Maminy tam píšou jak ty dítka, co se učí od 1roku začínají mluvit, třeba " to je pěkný dog", ale to neva, je právě asi důležité, že už tím bude nasáklý a nemusí to pak biflovat.
Já jsem hlídala holčičku v Belgii, maminka slovenka a tatík belgičan a malá slova motala přesně takhle. Ale pochopila, když jsem se jí zeptala co je dog, tak řekla to druhé slovo co k tomu znala. No a pak když už šla do školy, tak v tom měla jasno.
brisalek tvůj plural je naprosto v pořádku, protože mamča byla opravdu vaše, vy jse opravdu měly a taky dělaly. Ale kakaly jste každá sólo, ne? 😀

tetes1
autor
29. kvě 2010

Zdary baby 🙂 ,
tak jsme se včera konečně dostali na nohejbal,babi vozila a my hráli,bylo to super,akorát už jsem si trochu odvykla na ty chlapské smeče,tak mám lehce namodralé kotníky. 😅

@medule babybox pouze na omezený čas, není vůbec špatný nápad,momentálně bych ho využila na noc. Dvojky jsou nachcípaný, Kachna spí teda stále super, ale Myš už se třetí noc budí tak po půl hodinách max. hodina, začne plakat,jenom ho pochovám a hned zase spí, nebo jestli ho teď bere nějaká separační úzkost. Fakt nevím,ale docela padám na hubu.Od malička jsem nezažila,že by měli problém s usínáním a najednou chce večer uspávat, tak jsem z toho jelen.

@evaje to víš, Petr si může dovolit riskovat,páč Myš se ještě ani nehne,maximální výkon je,že se otočí dokola. Jinak jako lezení či obdobné nesmysli k životu fakt nepotřebuje. To, že po něm K. leze a tluče ho do hlavy nebo ho použije jako odrazový můstek,proto aby si mohla stoupnou je mu úplně putna. Však si zařve a já ho donesu,kam potřebuje. Takže my si narozdíl od vaší rodiny ten les ještě můžeme dovolit 😀 Je mi to líto,že ti to musím napsat takhle otevřeně,ale ty už jsi vlastně úplně v řiti, z lesa by kluci došli a po nalezení v babyboxu by tě naprášili. Jo,jo holka ty už se jich nezbavíš. 😀

@medule jsi dobrá,já ty poznámky plural matek úplně ignorovat nedokážu, viz. moje švagrovky,tam se teda neshodnu asi vůbec na ničem, jejich holky mají od půl roku šunku,čučí na telku hlavně na reklamy a švagrovky z thoo mají Vánoce asi jak jsou ty jejich děti zvídavé,dávají do chodítka, podpíraly polštářema do sedu a teď mi předhazují,jaktože Míša ještě nesedí,když holky už v 7.m seděly......proč mu teda nepomůžu a na oblečky se ptají dotazy typu: Vám už to není? Že DĚTEM už to není, ale jim to stejně necvakne.

@brisalek taky používám tenhle plural v souvislosti s bráchou,jakože naše máti apod. A klidně mezi nás můžeš i když nemáš hlídání na večer. O tom to není. 😉
Tak už jsme odvolili a mám velké přání,aby levice nesestavila většinovou vládu a případně se KDU nedostala do vlády. Bych se za to snad i modlila. 😉
Za chvilku vyrážíme na fotbal, tak přeji hezký víkend. 😵

evaje
29. kvě 2010

tetes, díkže jsi tak otevřená 😀 . luze si nedělám a zbavit se jich nechci, s tím že jsem v řiti jsem se už dávno smířila a pravidelně večer si dávám čajíček na nervy a spánek. A až přestane zabírat, tak přitvrdím 😀 Jinak s volbama úspěch ne? Já se raduju, ale nechci, tak doufám že i vy? A s těma chodítkama a tlačením dětí do aktivity, to je fakt humáč. Se budou divit, až budou jejich potomci s křivýma zádama běhat po rehabkách. Jim pak poděkují, že měli v 7 měsících výhled. Matyáš seděl až v 1 roce a do 17m než se sám pustil jsem ho vpřed nepovodila ani o krok. Ale naštěstí byl povaha asi jako Myš a kdyby mu po hlavě někdo skákal, tak mu to bylo šumák( zlatý časy). Zato Mikola, tan si vyřve všechno. Dokonce už v roce ochutnal svou první čokoládu a to jeho starší bratr měl první až někdy po 2 roce. Prostě stojí a péruje na těch svých fajkách, hubu od ucha k uchu rozšklébenou v řevu, slzy jak hrachy. Srdce mě to rve 😠 No, je to fakt o povahách, ale spoustu věcí můžeme korigovat, žejo? Až bude chtít skočit z okna, taky ho nenechám
tak se mějte a snad nám ještě vydrží pár dnů počasí. dnes jsme stihli výlet na Pústevny a pak dole v Trojanovicích byla Radegasťácká akce, tak mají kluci zase nafouklé balónky a zařádili si na motorkách. Takových těch čtyřkolkách. Jsem čučela jak to ten malý zvládal a jak se důležitě a šťastně tvářil 😅

evaje
29. kvě 2010

Napsala jsem pěknou kravinu o těch volbách, že se raduji a že nechci. Chci se radovat, Chci , chci a chci 😀
Co jsem nechtěla bylo, rozpoutávat debatu o politice. Tak brou čajíček už zabírá Uááá 😲