Neplurálové maminky

tetes1
25. dub 2010

Ahoj,ráda bych zde přivítala maminky,které nepoužívají plurál v souvislosti s dítětem,prostě si jsou vědomy toho, že jejich dítě je samostatná jednotka (tzn. my teplůtkujeme,my vážíme,nám už to není,nestihli jsme unosit,trápí nás prdíky,pokakali jsme se....).Rády si dojdou zasportovat,případně sednout s kamarádkou na sklenku, takové maminky,které sice hrozně moc milujou své děti,ale zároveň s nimi pro ně nepřestal existovat okolní svět.Prostě takovej nějakej normální pokec o dětech, ale i nedětech. 😉
A maminky plurálové poprosím, aby respektovaly název tématu a né že by nemohly přispět, ale aby se sem nechodily dohadovat. 😉

dzej
26. dub 2010

😀 krásné téma..myslím, že já sem patřím 😀 Sabinku miluju nadevše, ale otrokem nejsem, takže ji velice ráda přenechám někdy tatínkovi nebo babičkám, abych si udělala den pro sebe. 🙂

berenika39
26. dub 2010

ahoj, ráda tě čtu...sdílím stejný názor a jsem pro.....já mám dokonce i problém s maminkami na hřišti, když se někde potkáme..jasně že jsem tolerantní, at si to každý říká jak chce, ale prostě se moc "nedružím". Strašně by mi bodlo mluvit chvíli o něčem jiném, ale vždycky to sklouzne k miminkům. Navíc je to vesměs stěžování, jak je to děsný se vztekáním, spaním, jídlem.
Sportuju, piju ráda červené víno 😉 😉 , skoro každý den si dám večer skleničku - prý je to dobré na tlak 😀 😀 .
Mám kliku - se sportujícím manžou jezdíme společně skoro každý víkend na závody, po celé republice, od dubna do října, a ty víkendy, kde jsou normální lidi, lidi, s kterými máme stejný pohled na svět, mě neskutečně nabíjejí.

Nedávno jsem byla na přeplněném dětském hřišti, petr nadšený z toho mumraje, já už míň. Maminy stály deset metrů od sebe, střídavě ječely na děti a na sebe, pomlouvaly svoje manžely a sprostá slova lítala kolem balonky na pouti. nakonec prcek tak rok a půl spadnul z vysoké klouzačky, řev, dostal takovou nakládačku....maminka byla v tu chvíli zabraná do hovoru padesát metrů daleko.
Tak to mi je proti srsti 😒 😒

jijitka
26. dub 2010

Taky se ráda přidám. Vašíkovi jsou zatím jen 3 měsíce, ale mluvím na něho jako na svéprávného jedince 😅
Dědové a babičky mají zákaz šišlání, takového toho "ťuťu Vašíčtu", naštěstí to respektují bez dotčení.
Zatím kojím, takže velké výlety u mě nepřicházejí v úvahu, ale ráda předám malého babičce (tchyni) i třeba jen na 2-3 hodinky.
A myslím, že je přínosné i pro něho, aby si zvykal i na jiné lidi než maminku..

dzej
26. dub 2010

no dneska jsem zrovna nad tím přemýšlela...mě by se líbilo pískoviště, kde bude tak max 5 dětí 😀 taky mi dělá problém když je tam hlava na hlavě.
Já jsem se začala víc stýkat s kamoškama, co nemají děti, abysme měly jiný téma a ono to stejně na děti přejde...ptz třeba nad dětma přemýšlí, takže tak....Ale je super, když člověk může vypadnout, ví, že o dítě je dobře postaráno, takže si v klidu udělat chvíli pro sebe 😉

berenika39
26. dub 2010

jijitka, určitě, jaký si to uděláš, takový to máš....a později je to krásný, když mrně s babičkou vymýšlí a učí se jiný věci, nehledě na tvůj odpočinek.
na petra šišlá je jedna starší teta, ale co....není to často a myslí to dobře. prostě i ted, když už je petr rozumbrada na něj dělá aha tě! a ptá se ho, kde má ručičky...neřeším to, mají se rádi....ale doma to fakt chce asi normální přístup, oni to později ocení....

ale všimla jsem si, že i naše mudra - a tam to bude o zvyku - se mě ptá: měli jste teplotu? jak kakáte? mám občas na jazyku nějaký vtípek, ale nedovolím si to, je to pro mě autorita, ale sranda to je....

berenika39
26. dub 2010

ted je dětí jak máku, máme tu dvě krásný hřiště, a kdyřž je hezky, odpo po spaní se tam nedá skoro jít. počítala jsem to - bylo tam jeden den 30 maminek a dětí asi dvakrát tolik..když petrovi je tam fajn, tak to občas vydržím.

jijitka
26. dub 2010

já v sobotu procházela kolem hospůdky s velkou zahrádkou a tam bylo doslova překočárkováno 😉

berenika39
26. dub 2010

místní hospoda je kapitola sama pro sebe 😀 😀 😀 , máme tu přímo na zahrádce uprostřed kryté pískoviště a kopec hraček, hlavně aby děti neotravovaly a mohlo se popít a pokouřit 😀 😀 😀 . ale jo, v létě taky třeba dáme pivko navečer, proč ne. jenže třeba jedna mamča sousedka sem chodí ted co se oteplilo 4x v týdnu, tak od čtyř, zůstanou do koupání, třeba do půl devátý. a prcek tam zlobí, provokuje, nemá co dělat, nudí se, obvykle jdou domů s brekem, a to už se mi zdá skoro moc.

jinak my tu máme zámek a obrovskou zahradu, park, tam je klídek, chodím tam ráda, je tam taky kavárna se zahrádkou, tam je to příjemný. vypustíme děti, je tam čisto, dáme kafčo a pokračujem třeba dál.

dzej
26. dub 2010

jj dětí je teď jak máku. Naštěstí já když nemám náladu na lidi, tak sbalí malou, psa a jedem do lesa nebo někam ke zvířátkům....malá si to užije, pes se vyvenčí a já jsem spokojená, že je nám všem dobře 😀
DOcela se děsím, až bude starší a já s ní budu muset jezdit na masový akce 😝 dětské dny apod...
ale zas kolikrát jsem ráda, když jdeme partie maminek a dětí..my už jsme naštěstí sehraný, takže i pokecáme a děcka si to užijí zase spolu. A šišlání na děti teda nesnáším. Můj bratranec je tím postiženej dodnes...šišlali na něho asi do 15let a on neumí pořádně mluvit....u nás se nešišlá, mluvím s malou normálně. Občas řeknu něco zdrobněle...prstíček....chlebíček..atd...to je vše.

berenika39
26. dub 2010

dzej, jasně, to já taky mluvím jak hotentot, pomalu, srozumitelně, někdy použiju ty jeho výplody, zdrobněliny jsou asi jasný, ale spíš jde o to ťuťuťu ňuňuňu šlimáčku muj babišinej.........rostu 😠 😠

máme v rodině děti 12,4,rok a půl a 8 měsíců. No na nejmenší se šišlá a pak se plynule pokračuje u těch větších.

dzej
26. dub 2010

bereniko, tak naštestí ty další děti jsou už velký, takže si udělají obrázek samy o tom šišlání 😀 😀
A holky...co říkáte na to - dělat všechno za děti....já se teda snažím, aby byla samostatná, ale občas se přistihnu, že když malá začne mrčet - mami, nejde to..tak já automaticky vstanu a udělám to 😀 😀 naštěstí většinou ji nechám, ať to aspon zkusí sama.

sarinkam
26. dub 2010

Děcka už nemám mimina, ale pobavila jsem se sama sebou- tuhle jsem šla se psy okolo slepic a zavelela jsem,, odborný kynologicky,, povel- koko fuj!--

At chceme nebo ne, proste obcas v nas ta detska mluva zustane.

berenika39
26. dub 2010

sarinkam 😀 😀 😀 😀 ,dobrý, hlavně že to splnilo účel. petr ted skládá věty, spojuje znaky,slůvka, hekání, mávání, tak mu někdy tak odpovídám, ale to je spíš o snaze o komunikaci, vyjít mu vstříc, když toho ještě moc neumí.
oblíbené jsou: táta brrrrmbrrrm znak pro veliký a znak pro korunky, mlaskání teta. (táta jel do práce velikým autem vydělávat korunky, abysme mohli jít k tetě do obchodu koupit jídlo). super. ale to není to šišlání, který by prcky kazilo, ne?

samostanost jak kdy - spíš mu říkám, co má dělat, aby se mu povedlo to, o co se snaží. ale když vím, že předejdu vztekání, tak mu pomůžu. podle situace prostě.
každopádně ho učím se oblíkat,svlíkat,jíst, takový ty samoobslužný věci, ušetří mi to práci.

monkula
26. dub 2010

Môžem sa pridať?
Materský plurál neznášam... ja som ja, a moje deti sú samostatné osôbky... 😉

tetes1
autor
27. dub 2010

Jé,holky já mám takovou radost,že se někdo našel jsem ani nedoufala. 😀
Bereniko a jaké sporty?já teda závodně nohejbal,ale už to není co to bývalo a rekreačně volejbal a nejraději míčové sedmiboje už jsem úplně nadržená na léto až to pojede akorát teda nejsem nadržená na léto ohledně mých tělesných proporcí 😠
Já byla nedávno u doktora jenom s Kačkou a v čekárně nějaká maminka:Kolipa vám je? Přísahám bohu,že jsem i o ní pomyslela pouze to,že je drzá se mě takhle vyptávat,mateřský plurál mi na mysl nepřišel a odvětila jsem jí, že 29 let. Ale pak na mě koukala zase divně ona,vůbec jí to nedošlo. 😀
Jitka,teď jsem viděla na MMB pěkný bodýčko s nápisem Nešišlejte na mě prosím, děkuji Vašík 😵
Zrovna včera jsem byla cvičit a pak pěkně na sklence, no teda spíš na dvou sklenkách 😅 ,ale tentorkát jsem byla pochválena,že jsem přišla včas tj. cca. 22,45hod,umím to i v 01 😅
Ale to já taky použiju zdrobnělinu nebo ve chvíli,kdy beru do náruče řeknu,pojď půjdeme papat,ale věty typu Nám rostou zuby,nebo my máme prdíky rpostě nějak nevydýchávám a pak mám problém,že jakmile takhle nějakou maminku slyším promluvit,okamžitě si jí tek nějak zaškatulkuju.Jakože se potkáme s kočárama a ona řekne:Spíte? To je tak blbá,že nevidí,že jsem vzhůru? 😅 A jak nakupuju na MMB,tak mě dostávají věty typu:Nakoukněte k nám do albíčka na fotečky bombičkového oblečeníčka po našem mimíškovi...... 😝 Bych si tam nekoupila ani Next za dvacku. 😝

berenika39
27. dub 2010

tetes: jj, mmb je úžasný, tam ty glitříky a smajlíci ......a taky mě to svádí odpovědět podle pravdy, ne, nespím a tak. jenže prostějšek by to třeba nepobral, tak se krotím a snažím.

než jsem měla petra, byla jsem volná jak pták, bez závazků, první syn už skorodospělák...prostě pohoda. tak jsem 3-4 týdně chodila s partou na takový fajn treninky - nejdřív spinning 60minut a pak posilka,nebo nějaká powerjoga, kruhový trenink...prostě jsme si ráno před prácí od swedmi do devíti zničili těla...bylo to skvělý, na fyzičku, na dušičku, celej den v poho.
a s manžou děláme stejný sport, outdoorový, od jara do podzimu, každý víkend, ale já ted vypustila, prcek mě potřebuje 24/7, ale aspon jezdíme společně.
ted mi ze spinningu zbylo kolo, jezdím venku tak 3x do týdne, někdy 4x, většinou večer, kolem 30km. po porodu jsem měla kondici na nule, hrůza.

neuměla bych být sedm dnů v týdnu doma a čekat u plotny na muže.

tetes1
autor
27. dub 2010

dzej,já teda ještě neřeším,co za ně dělat,páč toho samostatně moc neudělají,ale řeším jinej problém,by jste mi mohly poradit. Kačka je hroznej drak,leze a je taková živelná a Míša je prostě mazel,trpělivej a jen tak nic ho nehecne,takže ten se ještě jenom válí na zádech a když se mu teda jó chce,tak se přetočí na břicho a když není pán bůh doma,tak se dokonce točí do kola. Na rehábce už se směje,že jemu prostě fyzicky nic nechybí,aby lezl apod.,ale že je to jeho povahou. No, a Kachna mu samozřejmě všechno bere,ale úplně všechno ať je to v kočáru,v pokoji,teď už to dotáhla do dokonalosti a jak mají postýlky do L,tak se nahne a sebere mu ve spánku dudlíka.....No,a já nevím jestli mám Míšu bránit a zase jí třeba tu hračku vzít a dát zpátky jemu,protože ten začne bulet nebo ho nechat. Chci,aby se uměl sám bránit,ale když on je fakt bulík,tak nevím co mám dělat,když mu budu stát za zadkem,tak se to podle mě nenaučí,ale zase je mi ho jakoby líto.
Dzej,já myslím, že to děláš takhle dobře, že jí i pomůžeš. 😉

tetes1
autor
27. dub 2010

berenika,tak to smekám,mě by ráno nikdo nedonutil,ale je fakt,že pak se člověk cítí skvěle. To je paráda,když se s manželem shodnete a máte takhle celá rodina společný zájem.Já chodím na spinn,tak 4měsíce v rámci hubnutí,ale jak nejsem na kolo zvyklá,tak po první hodině......no prostě 3 dny jsem se nemohla ani pořádně umít jak mě bolela 😅
Já bych to taky neuměla,být taková ta domácí putička,jejíž hlavní životní náplní je mít o víkendu ve 12 oběd na stole a každý den čekat na toho manžela......nevím,pak si i myslím,že ta ženská musí být trochu nespokojená a pramení z tho takové ty výčitky vůči chlapům,jakože kdy přijdeš,jak tam budeš dlouho,ty už zase někam jdeš,ty si se mnou vůbec nepovídáš......Prostě chce to mít podle mě,také i jiný zájem než dítě a tím pádem mít i trochu vyšší sebevědomí a cítit se fajn.Ale chápu,že to někdo může mít úplně jinak.

monkula
27. dub 2010

Mňa sa raz jedna známa spýtala: A kojíte sa? 😲 😲 Povedala som jej, že nie, len ja ju... 😀

jijitka
27. dub 2010

Tak včera večer mi došlo, že potřebuju ještě víc kontaktu s okolním světem. Jak jsem někdy sama doma, tak mluvím i na psi na zahradě. No a včera už se mi to poplantalo a Vašíkovi říkám: "Páníček je ještě v práci" 😅

tetes1
autor
27. dub 2010

monku:tak to už bych řekla,že je úplně přeplurovatělé 😀 Cože jste dali malé takové netradiční jméno? 🙂
jitko,hele na to,že jsi doma 3 měsíce,tak velice slušný výkon 😀 😀
Já už se párkrát přistihla,že si jdu třeba udělat kafe a samozřejmě si vyndám hrnky dva, o záměnách košů odpadkových a košů na prádlo,kdy se mi to po cestě pomotá v hlavě a zarazím se nad tím,jak pěkné nové džíny putují ke zbytkům od oběda,už raději ani nemluvím.
Tak dvojky právě venčí moje babička a já se jdu vrhnout na debordelizaci a odpo k zubaři a netěším se,netěším jsem zvědavá jestli budou víc vřeštět děti při prohlídce nebo já.

jeudi
27. dub 2010

ahoj holky můžu se přidat?taky svoje děti miluju ,ale nejsem z těch co by žila jen pro ně .dávám je na hlídání a jdu posedět nebo na nákupy.večer taky ráda vyrazím tancovat a nechám péči na manželovi..

misi78
27. dub 2010

Ahoj holky taky se pridam. Taky miluju sve dite ale strasne rada ho prenechavam manzovi a valim ven se psem nebo do kina ci na vinko. Chodila jsem na power yogu ale jsem lenoch uz jsem dlouho nebyla ale dneska asi pujdu. Jinak u nas je to spis na opak misto na psa velim Eli ke mě 😀

jijitka
27. dub 2010

tetes - já jsem doma už od loňského června. Byla jsem na rizikovém. Vcelku nic mi nebylo, takže jsem sice pořád někde trajdala, ale z toho každodenního kontaktu s lidmi jsem vypadla.
Malého dneska čeká asi očkování, no jsem zvědavá, jak to bude probíhat..

jeudi
27. dub 2010

misi to je vtipny ..verim tomu ze mit nake zvire tak se mi to deje taky ..jak jsem obcas zblbla..ale mame jen rybicky ..s tima si jeste nepovidam 😀

tetes1
autor
27. dub 2010

Ahoj Jeudi a Misi 🙂 Misi,sport není podmínkou,hlavně,že Eli na povely poslouchá. 😀
Jitka,já byla taky na rizikovém,ale já ležela 3 měsíce v nemocnici,páč mi hrozilo odchlípnutí placenty a to byl teda vopruz,jako veliké vzrůšo jsem brala ranní pokec s ukrajinskou uklízečkou 😀 Tak si dovedeš představit,jak na to asi jsem. 😀
Jdete na hexu? Dvojky první zvládli v pohodě,druhá byla horší. Tak snad bude Vašík bez reakce. 😉

tetes1
autor
27. dub 2010

Jo,holky jestli se líčíte a nebaví vás se s tím moc babrat,tak vřele doporučuji tento make-up http://www.zbozi.cz/g334576-loreal-paris-dlouho... a taktéž vřele nedoporučuji,když máte celou hubu odřenou o rýmy si depilovat knír a pak jít cvičit,aby se vám do té podrážděné kůže dostal pot,zaručuji vám,že budete vypadat jako idiotky stejně jako Tetes 😠 😀 😀 Včera se mi vysmála i má velice taktní a ohleduplná kamarádka. 😠 😀

monkula
27. dub 2010

JJ, ten make - up je skvelý... Mne sestra doniesla vzorky, až ich miniem, kúpim si ho..

Meno: ja som chcela Chiaru už asi od trinástich a MM chcel Kristínku... tak sme to skrížili 😀 😀

berenika39
27. dub 2010

tetes1, prej Kachna 😀 😀 😀

my jsme se u toho koníčka s manžou našli, je to můj druhý partner, nepočítaje takové ty pokusné králíky v mezidobí 😵 😵 😵 😵 , byla jsem sama s Míšou od jeho dvou let a první partner, s kterým doopravdy žijeme a jsme rodina je ten stávající 😉 😉 .

To je zvláštní, dvojky a každý jiný, ale já si myslím, že bych to nechala úplně na nich, s věkem se to určitě bude měnit, malý přijde na to sám, že mu nemůže Kachna 😀 😀 dávat do těla, uvědomí si to časem sám....nevím, jen si to tak myslím, zkušenost nemám.

A stím blbnutím z mateřské, to je asi přirozený, já si zase pletu jména kluků, když jsme pohromadě, mojí babičce jsem se smála, jak vyjmenuje celou rodinu než zařve na toho pravého, a ted to dělám taky 😉 😉 😉 . Jinak jsem třeba pověsila na topení v koupelně hromadu ponožek, co byly připravený u pračky na praní...ani nevadilo, že smrděly....děsný.

tak at to očko proběhne v klidu 😉

jeudi
27. dub 2010

berenika 😀 ja se taky smeju babicce ze vyjmenuje nejdriv celou rodinu ale sama uz to delam taky,mas pravdu asi je to prirozene..tetes to by jsem te chtela videt 😉 vypadas asi skvele 🙂