Neplurálové maminky

tetes1
25. dub 2010

Ahoj,ráda bych zde přivítala maminky,které nepoužívají plurál v souvislosti s dítětem,prostě si jsou vědomy toho, že jejich dítě je samostatná jednotka (tzn. my teplůtkujeme,my vážíme,nám už to není,nestihli jsme unosit,trápí nás prdíky,pokakali jsme se....).Rády si dojdou zasportovat,případně sednout s kamarádkou na sklenku, takové maminky,které sice hrozně moc milujou své děti,ale zároveň s nimi pro ně nepřestal existovat okolní svět.Prostě takovej nějakej normální pokec o dětech, ale i nedětech. 😉
A maminky plurálové poprosím, aby respektovaly název tématu a né že by nemohly přispět, ale aby se sem nechodily dohadovat. 😉

berenika39
27. dub 2010

😉 😉 , a co když má někdo 4 děti, to musí být hukot s těmi jmény.....

tetes, vyloženě si říkáš o prosbu: dej sem fotku 😀 😀 😀 😀 😀

jeudi
27. dub 2010

no tetes to bys mohla 😀 at vidime jak ti to slusi 😉

marooshka
27. dub 2010

ahoj holky, přidám se k vám 🙂 Taky mě drtí otázky typu: kolik vám je? a ještě lepší kolik vážíte? No někdo to prostě moc prožívá 😉 Svoje děti miluju, malýho(i ty velký když se nechaj) muckam atd., ale takový ty matky co jsou jen matky a to je jejich poslání a nic jinýho neexituje nemusim.

Jinak k tomu cvičení, dřív jsem chodila taky na spinning a teď (asi měsíc) je u nás nově alpinning, což je jako spin. ale ne na kole, ale na běžícím pásu.

berenika39
27. dub 2010

ženy, nevíte? v neděli mi vytrhli moudrák, ráno, na pohotovosti, a mě to pořád bolí....ne moc, ale mám to oteklý a bez prášku ani tuk. jak dlouho to tak zlobí?

berenika39
27. dub 2010

marooshka, jo, to může být fajn, u nás takhle dělali "running" a "walking", hodinka na páse podle kondice, kdo na to měl, běhání, kdo byl opatrnější, tak svižná chůzer, střídaly se terény, rychlosti, délka kroku...taky super, i pro hubnoucí, na ten walking chodily i maminy po dětech, i plnotučnější, není to zátěž na klouby.

mě ted zbylo jen to kolo nebo plavání, běhat nemůžu, ještě tak rok, mám rozštípaný 4x operovaný kotník, kilo chirurgické oceli..nic moc..ale už to mám všechno vyndaný, srostlý, jen zátěž zatím nedoporučena....

jak ten alpinnig vypadá?

marooshka
27. dub 2010

berenika: ten alpinning je na páse, kterej ale neběží sám jako klasickej běžící pás, ale ty si ho rozejdeš a má pořád stejnej sklon. Je to na hudbu a chodí se podle rytmu, občas se přidávaj i různý zakopávání atd. Vůbec se to nezdá, ale je to hroznej záhul. Na prvních třech hodinách jsem myslela že po deseti minutách odejdu nebo padnu, ale vždy jsem to nějak překonala a teď už je to dobrý. Taky tam choděj i silnější pani a starší, ale jak maj kondičku třeba z toho spinningu, tak to zvládaj. A mám vždycky mokrý i kalhotky (spocený) 😀 😀 😀

dzej
27. dub 2010

holky, já včera byla po třetí na vacushape a je to bomba...ten alpinnig může být dobrej...zkusím se na to zeptat u nás.
Berenika, tak to já bohužel netuším,,,já ještě nemám ani jeden vyrostelej 😀 tak ať ti to přestane bolet co nejdřív..

berenika39
27. dub 2010

dík, už jsem z toho grogy, nějaký "lehni si a leduj to" dost dobře nepřipadá v úvahu, s tím jankem malým jsem od sedmi do sedmi v poklusu 😉 😉 😉 .

marooshka, alpining vypadá dobře...tak vydrž , plavky se blíží🙂))).

tetes1
autor
27. dub 2010

O tom vacushape mi říkala kámoška,prý je to super.
Já si tu hubu od včera v noci mažu framykoinem a už to trochu polevilo,takže ten knír není zářivě rudy a nebylo by to na fotce vidět 😝 Tak příště 😝 😀
Bereniko,já tě s osmama nepotěším, mně zatím dvě vysekávali na chirurgické klinice a bolelo to pak jako prase,tak týden. Ještě dvě mi čekají. A dneska u zubáka,obě děti mezírky mezi jedničkama nahoře ani jeden to nemáme,tak začínám být nejistá,s kým je ten Petr (manžel) má. 😅 A já mám 9 kazů (kojení je bájo věc) a z tho 3 už mi teda udělali dneska.
Tak zatím čus bus jdem na rodinnou procházku do lesů a hájů.Ještěže,jich u baráku máme kilometry. 😵

jijitka
27. dub 2010

Tak očkování proběhlo celkem úspěšně. Dostal hexu a do druhé nožky pneumokoka, ať nekulhá 😉 No a neskromně musím malého pochválit, zakřičel jen při každém vpichu a po minutce už se zase na všechny kolem řehnil. Doma se hlasitě domohl jídla a je zatím v pohodě - ťuk ťuk. Preventivně mám sirup a čípky proti teplotě a budu číhat s teploměrem.

Bereniko- osmičky jsou svině (u mě i sedmy) po vytržení jsem trpěla jako kůň asi týden. Jenže mě tam bohužel šikovná paní zubařka nechala úlomek, kolem kterého mi to začalo hnisat, takže mě bolela nejen čelist, ale i oteklá dáseň.

Jo, v čekárně u doktorky mě dostala další věc. Maminky, které o svých dětech mluví jako o malých chudáčkách, protože jim budou něco dělat. Jako chudáčka si představím neduživýho hrbáčka ☹

jeudi
27. dub 2010

berenika me kdyz vytrhli moudrak tam me to bolelo 14 dni ale u kazdeho to trva jinak ale pocitej tak tyden aspon

jeudi
27. dub 2010

jijitka:to jsi mi pripomela kdyz vola tchyne a pta se jak se ma ten muj maly chudacek..vim ze to nemysli zle ale v tu chvili bych vykvetla

jeudi
27. dub 2010

jinak ja malyho lituju kdyz ho ockuji taky mu rikam chudacku na tom nevidim nic strasneho

jijitka
27. dub 2010

jeudi - jasně, ale záleží na tom, jak se to podá 😉 Zatím je ještě maličký, ale když už bude chápat a já do něho budu půl hodiny hustit, jak je malý chudáček, protože ho budou očkovat, tak se bude jedině bát.
No, jo babičky - pro ty je každý dítě, který nevypadá jako Michelin, chudáček co potřebuje pořádně vykrmit 😀

tetes1
autor
27. dub 2010

jitka, tak to je bezva, že to v. takhle pěkně zvládnul. To jsem vůbec netušila,že se pneumokok píchá k hexe není to moc velkej záhul pro to tělíčko?
Mimochodem my nechali očkovat proti pneu a M. už ho má 14 dní v uchu, už mu ho píchali, denně chodíme na penicilin dnes už poslední,ale má pořád v uchu pseumonádu na kterou neexistuje lék podávaný ambulantně,takže 4.5. nové stěry a jestli tam stále bude,tak do nemocnice tak na týden. Teď má na zkoušku kapky,jestli čirou náhodou nezaberou. A Kačka má také antibiotika,páč má náběh na zánět středního ucha v obou uších. Ale tak jsou veselý bez teplot tak se to nějak snáší lépe.
No,já se zas občas podivuji (ale neodsuzuji) nad početnými doprovody miminka k lékaři. Chodím s dvojkama většinou sama a zvládám to vcelku v pohodě,ale je fakt,že Myš je kliďas a oslňuje čekárnu úsměvy a pokud má dostatek pozornosti jedno od koho (je to héééérečka),no a bývám v čekárnách za exota,páč většinou maminky s jedním dítkem přiberou i tatínka některé i babičku či dědečka a ke mně vysílají soustrastné pohledy. 😅 Ale já jsem ráda samostatná...
No, a když je jenom očko tak chudáčku neříkám, ale řeknu třeba neboj to jenom trošku píchne a za chvilku na to zapomeneš,opusinkuju,pohladím,ale když o nic moc nejde,tak se snažím až tolik nelitovat. Teď při tom píchání uší je teda fakt,že jsem se pomalu rozbrečela já sama.....
Děsně miluju tento čas, děti v postýlkách (max. půjdu 6x posbírat 4 dudlíky,které má dcerka v postýlce a ohromně jí baví je vyhazovat a pak se jich hlasitě zase dožadovat) usínají bez problémů od malička bez asistence,manžel šel na pivko,telefoní rozhovor s maminkou,babičkou a tchýní mám za sebou,takže teď už jen samá pozitiva a sociální nejistoty. 😵 😵

tetes1
autor
27. dub 2010

jitko, jj souhlas,když už dítě bude rozumu pobírat,tak takovéto litování nad každým ťuknuťím si nemyslím,že by dělalo dobrotu. Chtěla bych se teda sanžit jeho bolest nesnižovat (ále,neřvi to nic není, popř. přestaň řvát nebo ti přidám ať máš proč 😠 )spíš odvést pozornost (hele,ta krásná kytička,všimla jsi si jí...),ale samo v případě,že to nebude nic velkého.
Jeudi,taky myslím,že záleží jak se to podá, to je jasný, že mu řekneš, no ty si moje chudinka a pohladíš,ale nic se nemá přehánět. 😉

tetes1
autor
27. dub 2010

Jé,Jeudi koukám máš moje nejoblíbenější životní heslo, měla jsem ho i na svatebním oznámení (páč jsem se vdávala po druhé...¨) Nikdy neříkej nikdy!

dzej
27. dub 2010

🙂 a tetes viděla jsi ten seriál Nikdy neříkej nikdy...resp. Keby bylo keby...?? 😀

berenika39
27. dub 2010

ahoj, díky za zubní rady....furt stejný 😝 😝 😝 , ale je fakt, že už to ani neregistruju.....

tetes, absolutně nechápu dvojky. mě stačí jeden čert, jak to děláš?

to litování - mě se osvědčilo přehlížení, sletí, jdem dál jako by nespad, praští se, zeptám se ho, kde je táta...když si přivře prsty, hlásím, že ty dveře vrou, potřebujpu namazat a on se začne smát....nebulí, jsem ráda. kámoška od malinka doprovází každé škrábnutí slouhý chlácholením a ted se jí to vrací. malej jí brečí v náručí i půl hodiny, než se uklidní po běžným karambolu. Ale zase - je to indivindi, každý dítě potřebuje něco jinýho, jinej přístup, a to pozná jen máma. Každopádně nic se nemá přehánět, každej extrem je blbě.

musím vám napsat, jak jsem se dneska večer pobavila. petas se svlík donahata, že se jdem koupat. najednou vzal prkýnko na maso. otočil se zády ke skříni v kuchyni, namáčknul se tou nahatou prdelí na ní, zádama, to prkýnko si dal na hlavu a krčil se, aby se náhodou tím prkýnkem nepraštil...no pohled pro bohy, nahatý batole zády ke zdi s prknem na hlavě.
holky, on se měřil......
někdy v lednu jsme ho takhle měřili, je to dávno, mě to hned netrklo....byl sladkej.

tetes1
autor
27. dub 2010

dzej,to jsem neviděla. Já viděla snd akorát Sváťu Kuřátka to bylo ve své podstatě také keby bylo keby 😀 😀 to je nějakej seriál nebo film?
Dostane zaracha,řekl že přijde v 21 hod a je 21,07 hod, to by si neměl zvykat,toto 😀 😀

tetes1
autor
27. dub 2010

ber:to muselo být super, chytl tě záchvat smíchu? to mi vykouzlilo úsměv jenom jsem si to představila. 😵
hele,já nevím jak,ale zvládám, někdy jsem udřená jakou soumar,páč samozřejmě kočár ve sklepě,podvozek si hodit do auta, děti donést v sedačkách k autu,né všude je bezbariérový přístup,takže se někdy pronesou a někdy jsem zpocená až na patách,když josu ospalý a já je musím oblékat se řevem,ale prostě nemám s čím porovnávat,nevím jaké to je mít jedno dítě,takže prostě zvládám dvě. A někdy mi přijde,že se teď tak nějak moc s těma dětma nadělá,jakože si dost maminek stěžuje jak nestíhají,nezvládají,jaký je to hrozný záhul mít dítě apod. A mně uznávám,že naprosto neobjektivně zase přijde,že kdybych měla jedno,tak se skoro až nudím,ale to je samozřejmě přehnané. Jo,ale je fakt,že doma bordel jak v tanku a Petr doma hodně dělá, třeba dětem vaří příkrmy do mrazáku,nemá problém vyžehlit apod.,no a mě nervy nedrásá,že nemám zrovna upečenou buchtu a raději si hraju s dětma. 😉

dzej
27. dub 2010

🙂 aha.... 🙂 jj to je seriál..... a kdo dostane zaracha? Manža?? 😝

berenika39
27. dub 2010

tetes, jsem děsná, ale od těhu jsem děsně rozněžnělá, nikdy jsem taková nebyla, ale mě ted všechno dojme, já jsem se nejdřív smála a pak mi hrkly slzy (trošku, takový ty tajný), nechápu to, ale jsem prostě ted taková.....nenadělám nic....

a je to fakt, že i jednomaminky pořád kníkají, jak je to záhul...není, jaký si to uděláš, takový to máš. chce to trochu u toho myslet a vědět, čemu dát přednost.

jijitka
27. dub 2010

tak mrňous mi usnul kolem půl osmé a to tak, že si po nakrmení odříhl, zavřel očka a od té doby spí 😅 Myslíte, že kdyby měl mít nějakou reakci, tak už to bude nebo může přijít i později??
tetes - opravdu obdivuju maminky dvojčat, já někdy nemám síly ani na toho jednoho. Ale je to lepší a lepší, hlavně začátky byly krušné. Jinak k doktorům taky s malým jezdím sama a nijak mi to nevadí. Ani se mnou jako těhotnou přítel nechodil k doktorovi, byl se podívat jen na 3D UTZ. Ale občas nějaká mamča doprovod měla a našel se i takový bezohledný buran, který trůnil v čekárně na sedačce a těhule kolem něho stály a nebo si velmi hlasitě vyřizoval telefonáty.

a ještě k tomu litování - malý trpí na nějakou alergii, je chudák (používám záměrně 😉 ) celý osypaný. Několikrát denně a pak hlavně večer po koupání ho musím důkladně mazat. Přes den to ještě jde, ale večer už to propláče. Taky je mi ho strašně líto, ale musím, mluvím na něho nebo mu u toho zpívám - teď mi došlo, že možná řve kvůli tomu zpěvu 😀
Úrazy jako rozbitá kolena, odřeninky a tak určitě nemá smysl nějak zveličovat, prostě nic se nestalo, zalepit a hotovo.

tetes1
autor
27. dub 2010

berenika,já přísahám,že jsem minulý týden jela okolo značky KOJENECKˇY ÚSTAV představila jsem si okamžitě ty bezprizorní miminka a normálně jsem se rozbrečela,jsem na tohle taky hrozná.
berenika,právě já se rpostě nestresuju tím, že mám zrovna vyprané prádlo v pračce,však tam hodinu vydrží a pokud zrovna děti vyžadují pozornost,tak jí prostě mají a prádlo počká. Teda tak to prostě vnímám já.
Holky,právě jsem udělala gratinované filety z pangase se špenátem,bešamelovou omáčkou a ementálem a samozřejmě jsem neodolala a ochutnala a je to teda excelentní. 😵
Jitka:co vím, tak reakce většinou bývá tak cca. 4 hodny od očko, spíš bych si myslela, že to chlapec skvěle zvládnul. 😵
K té čekárně,minulý týden jsem s Míňou čekala 2,5 hodiny na ušním a z toho 1,5 hodiny jsem si neměla kam sednout a jeho tam nosila,aby neplakal,nakonec na mě vyčerpanej usnul a když bečel,páč ho to bolelo,tak na mě ještě lidi vysílali pohledy,jakože nejsem schopná ho uklidnit. 😝
Hele,jestli chceš přijedu VAšíkovi zazpívat a uvidíš, že pak bude z tvého zpěvu nadčený,rozhodně to bude brát jako menší zlo. 😀
A co má za vyrážku?
Hele,ono i jedno plačící,ukňourané dítě,které trápí prdíky apod.může být větší záhul než dvojky. Prdíky jsme nezažila,od narození usínají samy, teď už spí celou noc,jsou usměvavý,spokojený a navíc já teda striktně dodržuju režim,v kolik chodí spát a pak je to znát,oni i přes ten den spí stejně a to ještě celkem čas cca. 3-4x 45 minut. A já prostě nejsem moc stěžovací typ,neumím hrát tu křehkou chudinky,ale někdy mě to sere.
Jasně zaracha dostane manžel a nepustím ho zítra na fotbal,páč budu muset koupat sama a ta 1,5 hodny před spaním je drobátko masakr,jak jsou ospalý a protivný. 😠

berenika39
27. dub 2010

jitka, taky myslím, že je to ok. možná byl z toho unavený, ale reakci poznáš, neboj, nemusí mít vůbec nic. já si po očko chodím vždycky na petra v noci sáhnout, neměřím ho, ale když má horečku, poznám to. tak na něj v noci jen mrkni, a klid, vyspí se z toho, uvidíš.

tetes1
autor
27. dub 2010

jo,Jitko a ještě, řekla bych,že teď je to lepší než když byli dvojky malý, že je z toho ze začátku člověk víc utahanej a vystreslej a pak už trochu poznáš,co by chtěli,co jim je a tak nějak lépe se komunikuje. Takže je to fakt čím dál lepší. Tak vydrž. 🙂

tetes1
autor
28. dub 2010

Přeji pěkný slunečný den. 😵

jijitka
28. dub 2010

Hezký den všem 🙂 Malý je v pohodě, tak jsme si udělali výlet do Polska a koupili klobásky, sýr a muškáty do truhlíků. Rozhodla jsem si zvelebit balkónek 😅

Vašík má jakousi dětskou alergii. Poprvé se mi osypal asi před měsícem. Nejdříve se mu kolem oušek a na krku udělaly červené fleky - tenkrát měl ještě zimní čepičku s bavlněným vnitřkem, jen přes uši a šňůrka na zavazování byly fleecový. K tomu se mu pak přidaly pupínky po tělíčku. Doktorka mi pro něho dala kapičky Fenistil a Excipial na obličej a na tělo. Tenkrát mu to krásně pomohlo, jen mu zůstalo hrubší místo na jedné tváři.
No a teď se mu to zase vrátilo a daleko horší. Já absolutně nevím, z čeho to může mít, může ho dráždit např. čokoláda nebo něco jiného z jídla, ale já jím pořád stejné věci a předtím se hojil. Na krku už má fakt hrozný fleky, udělaly se mu přes víkend, doktorka už mi na to dala kortikoidy - naštěstí už je vidět změna k lepšímu po jednom namazání.
Teď řeším nový problém - před domem máme louku patřící naší sousedce, která ale naprosto sere na sekání trávy. Teď je tam asi milion pampelišek, až odkvetou, budu mít plný barák toho svinstva a malému to může dost vadit. Takže jí zkusím velmi slušně požádat jestli to předtím poseká, ale pochybuju o tom - je to taková milá paní 😠

Ještě mám docela obavu z vos, začaly se tady rojit, potvory. Dávám síťku a hlídám, ale náhoda je blbec. Nemáte některá zkušenost s poštípaným miminkem - co nejrychleji zabere od bolesti a pálení??

evaje
28. dub 2010

Ahoj holky, jsem se k vám chtěla připojit a tak vás pomalu čtu naspátky. Zastavila jsem se u toho, jak hodnotíte chudáčky dětičky a vzpoměla jsem si na to jak moje prababička mluvila o mém bratrovi. Vždycky říkala, co ale dělá chudáček Vašíček. Chudáček Vašíček totiž v 19ti sbalil bágl a vyrazil do USA. Oženil se na Floridě, koupil si dům na pobřeží a dělá u letecké společnosti a lítá zadara po Státech a za letištní poplatky do ČR.Tak mě s tím chudáčkem vždycky děsně vytočila 😀 Už je prabábinka pár let mrtvá, ale chudáčkovi Vačíčkovi doma neřekneme jinak. Vžycky když se o něm bavíme. Toš tak.
Jinak doufám, že nevadí, že teď mluvím trochu mimo téma, že berenika 😉 Dva dny naspět jsme zavřeli nešťastně celkem zajímavou diskuzi, což je mě líto, páč článek, který jsi ve finále přispěla byl zajímavý a zasloužil si prodiskutovat.
Tak abych dala něco k tématu, mám dva kluky, taky jsou každej osobnost, u doktora i jinde. Babičku máme přehnaně opatrovnickou. Heká vždy, když některej jen škobrtne tak, že mám pocit, že se rosflákal o zem. Oni si pak můžou vyřvat duši a chodí a chtějí foukat. Ale já jsem taková ta matka, že když neteče krev, tak je to dobrý. Čili, zatím funguje to, že se tomu směju a nebo fouknutí. I u staršího 😉 Taky nemám ráda, když si některej udělá bouli a hned ji každej přisuzuje i mě"máte bouli?" 😠 Proč máte? On ji má, si ji udělal sám, tak ať si za ni nese plnou zodpovědnost a nepřisuzují ji mě, že jo?!
Tak já fičím, páč se mladej budí a musím ho obléct, ať můžeme ven, dokud je krásně.