Otázky pro maminky - řidičky

veruska007
6. led 2014

Ahojte, holky. Napadlo mne napsat článek o ženách - řidičkách. Pro inspiraci prosím o zodpovězení pár otázek nebo vlastní postřehy.
Zajímá mne hlavně:
1. váš věk + počet dětí
2. Zda aktivně řídíte (neřídíte) a proč
3. zda řídíte (řídila jste) pouze soukromé auto nebo i firemní a zda řídíte ráda nebo proto, že prostě musíte
4. který manévr považujete za nejtěžší (parkování, odbočování, změnu jízdního pruhu, ...)
5. v kterých dopravních situacích zažíváte (pokud zažíváte) úzkost nebo strach (např. jízda ve velkoměstě, jízda s dítětem, jízda v zahraničí, ...)
6. jaké auto byste si ráda pořídila a proč
... no a jakékoli postřehy spojené s řízením žen. Díky.

wolfii
7. led 2014

1. 29let , 3 deti
Řidičák mam od 18ti let, ale řídím teprve posledni dva mesice 🙂
Přestěhovali jsme se a najednou všechno bylo daleko a dojíždění MHD s detmi a kočárkem me desilo víc jak auto 😀
2.Ted jezdím denne, baví me to a nechápu proc jsem nezačala dřív 😀
3. Jen své auto.
4.pridavam se do klubu.. Podélné parkování 😀 vyhýbám se mu jak to jen jde 🙂
5. Jak jsem překonala strach jezdit, tak uz se nebojím , ale respekt z toho všeho mam a jezdím opatrně .
Hrozne me znervózňuje kdyz vezu řidiče , hlavne mého tatku 😅
6. Vždycky jsem chtěla malé auto ,aby jsem se všude vesla. Ale potrebuju auto kam se vejde všechno , 3deti, kočár, nákup a občas labradorka 🙂) ted mám golfa combi , ale do budoucna bych brala klidne neco velkého , treba galaxy ,kterým jezdí manzel 🙂

lucinka_jirackova
7. led 2014

1. řidičák mám půl roku , je mi 21 ; mám 1 dítě
2. jezdím hodně, miluji řízení, bála jsem se toho ale teď nepustím ani chlapa za volant 😀
3. jen soukromé...auto mého muže 🙂
4. podélné parkování a občas couvání 🙂
5. chodci...hlavně důchodci, nejdřív tam vlezou a pak koukají...nerada jezdím ve městě...a jsem nervózní když vemu toho mého - je to řidič z povolání a to je vždy keců 😀
6. jezdím s felicií a jsem s ní spokojená...a nové až jednou bude tak to bude vybírat chlap , já tomuhle nerozumím 🙂

jmisa
7. led 2014

1. 42, 1 dítě
2. aktivní řidič, jednak mě to baví, druhak je to pohodlnější než socka a obstarávání domácnosti bez auta
3. aktuálně soukromé
4. manévry snad zvládám v pohodě
5. nesnáším, když neřídím já 😀 manžel podle mého nedodržuje bezpečnou vzdálenost, tchán jezdí stylem brzda plyn, můj otec moc rozvláčně, možná to bude tím, že jezdí na venkově 😀 a tak bych si na každém něco našla.
Ale strach mám hlavně když mám dojem, že se můj muž lepí na auto před náma při větší rychlosti, to jsou pak velké hádky. Jo a ještě nerada telefonisty za volantem.
6. doufám, že brzo budem mít crossover, takový nissan Qashqai např.

Když vezu syna, jedu opatrněji, když jedu bez něj, sešlápnu poněkud plyn 😀

ludva
7. led 2014

1. Za měsíc mi bude krásných 40 :D a mám 3 děti + managera
2. Jezdím denně a moc ráda
3. Auto řídím naše soukromé i manželovo firemní
4. Podélné parkování, ale dnes jsem zaparkovala jako bohyně a jsem na sebe pyšná 😎
5. Raději jezdím ve městě, na vesnických silnicích zásadně potkávám traktor nebo kombajn 😝 a co moc nemusím jízdu po tmě.
6. Máme Sharana a já ho prostě miluju. Naložím do něj cokoliv včetně dětí a perfektně z něho vidím 😵

wendy_
7. led 2014

1. 32, 2 deti plus dalsi na ceste
2. Ano, nakupy, do skolky, navstevy kamaradek, i dlouhe cesty, kdy se stridam s manzelem
3. Pouze soukrome, ale jezdim od 18ti vsim moznym, co jde se skupinou b ( od citroenu c1 az pro ford transit)
4. Podelne parkovani doleva, setkala jsem se s tim jen jednou v podzemnim parkovisti a po dvou neuspesnych pokusech jsem zaparkovala jinde, je to takovy nezvyk, jak se s tim clovek skoro nepotka.
5. U nas pred barakem, kde je asi uz tri roky zmenena prednost na prednost zprava, ale mnoho lidi to ignoruje nebo jeste nestihlo zaregistrovat a necitim se moc dobre ba dalnici, kdyz je rusny provoz.
6. Ford galaxy v plne vybave, vejdou se tam tri deti vedle sebe a muze az 7 lidi, plus ford je podle mne kvalitni auto, ktere je i moderne vybavene
Jinak, co jsem si ozkousela automatickou prevodovku tak doporucuji. Hlavne do mesta. Proste o jednu starost min, staci, ze se vzadu perou deti. 😉

lamberta
19. led 2014

1. 25let, žádné dítě
2. Ano, potřebuji se dostat do práce. Veřejnou dopravou je to komplikované, nic moc k nám nejezdí.
3. Firemní auto jsem nikdy neměla, celkově jiné auto než moje řídím velmi nerada. Řídím každý všedhní den (tam a zpět lehce pod 100km) a když delší dobu nikam nejedu, pak si jízdu užívám (ale pouze první a druhý den, pak už to zase beru spíš jako nutnost)
4. Bojím se najíždění na dálnici a celkově nájezdy na rychlostní silnice, že přehlédnu auto ve slepém úhlu, nestihnu se zařadit.
5. Mám hrůzu z ježdění v zimě na sněhu - nenávdím, když mi auto na sněhu trochu uklouzne, hned se mi udělá špatně od žaludku. (Mám od té doby, co jsem měla v zimě nehodu) Mám strach z šalin - netuším, kdy má přednost - u nás je nemáme, tak nejsem zvyklá. Bála bych se jet sama do cizího velkého města, navíc kdyby tam byly ty šaliny 😀
6. Moc se mi líbí velký SUV - vysněné auto je asi Volvo XC90 - bezpečný, velký, pohodlný, moc pěkný. Nepohrdla bych rozhodně ani Audi Q7, BMW X5, Superbem v combi.

nasticka
19. led 2014

1. 29 let, děti 2 (3 a 6 let)
2. Aktivně řídím od 18. Protože mě to baví a protože auto je výborný relax a taky svoboda
3. Řídila jsem i firemní auto a samozřejmě své vlastní. Jízdu autem miluju (bez auta nežiju 😉 )
4. + 5. Nejhorší situace za volantem je jednoznačně srážka s blbcem. Nic jiného mi problémy nepůsobí.
6. Vysněné auto mi stojí před domem - subaru forestr. Výborně se řídí, je dost prostorný a projede vším. Až mi děti odrostou, pořídila bych si nějakou ostřejší verzi od suba..třeba STi 😀

Jinak mě štve takové to škatulkování "ženská za volantem, auto bez řidiče". Znám sice spoustu řidiček, se kterými bych do auta nesedla, ale stejně tolik známi chlapů. Ženská, když není vyježděná a je nejistá, tak to přizná a nehoní machra. Chlap se tváří jak mistr světa i když umí za volantem prd, ohrožuje ostatní a chraň, aby mu někdo něco řekl. Řidičské schopnosti primárně nesouvisí s pohlavím, ale se zkušenostmi. Proto vy, které se bojíte jezdit, protože nejste zvyklé, se překonejte. Ono to není nic těžkého a po pár tis. km to dostanete do ruky. Žádná učená z nebe nespadla.