Papoušek Žako. Máte info ohledně krmení, atd.?

macek28
31. říj 2010

Můj manžel se zbláznil a chci dětem k Vánocům koupit papouška Žako.Uvítám jakoukoliv informaci ohledně krmení atd.
Možná jsem si už zbláznila i já a nápad manžela se mi zamlouvá.

evena
31. říj 2010

Ahoj, krmení je to nejmenší 😀 hodně bych tento nápad zvážila. Tihle ptáci až dospějí se v drtivé většině fixují na jednoho člověka, ostatní v lepším případě ignorují, není vyjímka napadání, pták bere člověka jako patrnera a může na ostatní žárlit. Obecně jsou tito ptáci dost modní záležitost, ale málokdo ví že nejsou vhodní k dětem, spousta majitelů pak tyto ptáky dává pryč. Pak samozřejmě je nutné si uvědomit že tento pták s vámi bude x let a možná vás i přežije 😎 , dělá binec, hovínka po bytě, prach z peří který je uplně všude (kvůi prachu také není nejvhodnější k dětem) Pokud se ptákovi nevěnujete, trpí psychicky a může se sebepoškozovat, na toto stačí 14cti denní dovolené..
Doporučuji vám kontaktovat nějakého seroizního chovatele ať vám vysvětlí jak se věci mají. Určitě se vyhýbejte zverimexům kde jsou ptáci nehorázně předražení, prodavači jsou neinformovaní a snaží se zvířata vnutit za každou cenu.
Pro mě je chovatelství ptáků koníčkem, ale v obýváku bych žádného nechtěla a NIKDY bych svému dítěti ptáka nepořídila.

vojtisek2007
31. říj 2010

@macek28 ahoj,žaka si asi před 3mi lety pořídila ségra....ještě než měli miminko, je fakt, že je plachej a zvykne si na jednoho člověka (švagr 🙂 ) ten ho může vyndat z klece, nosí ho na rameni, může ho krmit z ruky nebo mu ruku strčit do klece, jinej člověk ne, nikdo, to pak klove jak divej a dost to bolí. Krmí ho normálně jako papouška - zrní,klasy,sépiová kost, ale třeba má rád sušenej banán,ananas,loupá buráky....klec mu musejí "zamykat" na šroubovací karabinu, jinak jí otevře. Klec nesmí být postavena v průvanu, a je fakt, že teda dělá svinec...a velkej. A rychle se učí mluvit - napodobí všechny, mňouká jako kočky, štěká jako psi...napodobuje ptáky co slyší venku, ale i je samotné (myslím tím švagra a ségru), teď čekají že se naučí jak brečí jejich malá, a když je naštavanej, slyším ho od nich až na konec ulice ☹ Jo a z obýváku kde byl dřív je už přestěhovanej do pracovny, kde je skoro celý den sám....☹
Dožívají se snad až 80ti let, takže to není zvířátko na "pár let". Já osobně bych papouška dětem nepořizovala....Jo a koupili si ho přímo od chovatele, ale kolik stál si už nepamatuju...

lucenek
10. lis 2010

Souhlas s holkama my máme kakadua šlalmounského
jednak je přirovnáván k batoleti s motorovou pilou a tohle je naprosto výstižné...demoliční jednotka, rozklove vše když se nudí potřebuje rytmus dne zábavu a fixuje se na jednoho pána , kterého uznává..což je manžel..mě snese taky můžu ho pohladit opusinkovat krmit cokoli..ale jakmile se namaluju je útočící mrcha....být puštěný a já namalovaná jistojistě na mě zaútočí a že to není žádný pidi papouch to je snad zřejmé...obrovský zoban silné drápy.....
papoušek není pro děti ale pro dospělé jako mazlíček vyžaduje spoustu času jako dítě...jinak žárlí, mstí se a věřmi..umí toho hodně vymyslet

sweety777
16. lis 2010

Ahoj, my si koupili žaka a jak přišlo mimčo, tak jsme ho chtěli prodat, ale můj táta si ho nechal, že ho neprodá. Je to fajn mít papoucha, ale je to starost a já neměla sílu se starat o dítě a ještě o papoucha. Zvažte to! Náš žakin sice snáší celou rodinu, ale když nemá náladu, tak prostě kouše všechny..

alisek
17. lis 2010

Moc jsem ho chtěla ale začali jsme mluvit o rodině tak jsem tohle přání odsunula na někdy jindy, hodně jsme studovali co obnáší mít doma žaka a je to trochu náročný zvířátko, tak třeba bude až děti budou větší ale pořídit ho jako miláčka dětem je neuvážený a vůbec pořizovat zvířatka dětem není moc dobrá věc, děti bude bavit chvilku a pak se oto buete starat vy a pokud nebudete mít čas tak zvíře bude trpět. Stejně tak pořizování si zvířat v případě, že za chvilku bude na cestě dítě, většinou to dopadne tak, že zvíře jde z domu a to je pěkně hnusný chování, lidi si neuvědomují, že zvířata nejsou hračky, které odloží do kouta když je přestanou bavit nebo mají jiné starosti.