Pohlaví vašich dětí. Je pro vás důležité mít páreček?

karotky
13. črc 2011

My jsme na 1.miminko čekali dlouhých 6 let, takže jsme opravdu neřešili pohlaví očekávaného potomka. V duchu jsem si tak trošku přála kloučka, protože jsme doma bydleli s manželovou sestrou a babičkou-chtěla jsem, aby tu byly vyrovnané síly a aby nebyl celý barák zanesený ženskými. 😀 Chlapec se nám opravdu narodil a když jsme počali 2.dítko, pohlaví jsem si nechala odtajnit pouze z praktických důvodů-abych věděla, v jaké barvě mám dokupovávat výbavičku. Bylo to v 17tt a dr. se mě zeptal: "Co máte vlastně doma?" a já na to, že kluka. Pak se začal smát a povídá: "Tak máte smůlu,...............je tam zase pinďour!" 😀 Já se začala smát také a on chudák nevěděl, co si mám myslet, protože čekal, že se mu tam samým neštěstím rozbrečím. 😅
Podobné reakce jsem se dočkala pak u setřičky a u každého (ať už šlo o známé, úřednice nebo prodavačky), kdo se mě zeptal na pohlaví očekávaného potomka a nedočkal se mého smutku nebo odpovědi:"Holčičku." 😖
Mě osobně to nevadí, že mám 2 kluky a i kdyby se mi místo nich narodily 2 holčičky, tak bych byla stejně šťastná. 😵
Jak jste na tom Vy?

aemmi
14. črc 2011

@sussanah Tak já ted zažila něco podobného v příbuzenstvu, dotyční měli 2 holky a na potřetí to byl kluk. Jenže tady vedl takovéhle řeči otec těch dětí, z chlapečka je nadšený, ale dodává, že přece jenom už to není ono, jako kdyby měl prvního syna 😕 což je vůči těm holkám pěkně hnusný, kdyby to tak věděly, jak nad nimi uvažuje 🙄

crca
14. črc 2011

Na prcky jsme čekali 5 let,takže mě bylo a (bylo by) jedno co to bude,Máťa byl od začátku jasný kluk a Míša se neukázala do porodu,ale každý dr.tipoval na 90%taky kluka,tak upřímně trochu mě to bylo líto,ale po tom všem jsem byla hlavně ráda,že jsou oba zdraví-pak přišel den D a když mě vyndali Míšu a říkají máte holčičku,tak jsem vůůůbec nereagovala 😅 ,jsem myslela,že to říkají někomu vedle 😅 Ale kdyby to i tak byli dva kluci,tak mě je to jedno 😉

ia.
14. črc 2011

tak já bych si moc přála holku,a nenechala jsem si to říct, abych nebyla zklamaná, pokud by to byl další kluk, pže bych za to byla na sebe naštvaná, že jsem zklamaná 😅 teď nevím, jestli mi rozumíte, ale vím, že u porodu mi bude pohlaví fuk, budu šťastná že to mám za sebou, uvidím ho/ji a okamžitě se do toho drobečka zamiluju....
holčičku si přeju spíš z toho důvodu, že vidím, jak to chodí v rodině, kdy jsme s mamčou pořád v kontaktu, požádám ji o cokoliv, s malým a tak, vůči tchýni mám určitý odstup a ostych a tak...

jabber
14. črc 2011

Tak my jsme si ani u jednoho dítěte nenechali pohlaví předem říct, chtěli jsme překvapení. U prvního nám bylo jedno co to bude, narodila se holčička a manžel z ní byl okamžitě totálně vyprděnej 😀 😵 A tchýně taky, protože manžel je ze dvou kluků, tak se konečně dočkala holčičky.
Pak jsem si do budoucna jako druhé dítě já přála kluka (manželovi to bylo jedno), ovšem jen do chvíle než jsem otěhotněla, to mi to totiž najednou začalo být taky jedno 🙂 Říkala jsem si, že kluk a holka dobrý, ale že dcera by možná víc ocenila sestřičku - že by si možná víc rozumněly. Takže jsme čekali na to překvapení 🙂 a narodil se chlapeček a jsou z něj taky všichni pryč, včetně dcery 🙂 😵 a stejně vedle by byli i z druhé holčičky 🙂

Vždycky, když se narodí dítě, tak je to zázrak, je to malá rozkošná osůbka a na pohlaví vůbec nezáleží 😵 🙂 Hlavní je to zdraví.

dagina
14. črc 2011

Maminy, nevím proč je pro okolí tak důležitý "páreček". Řeči typu - nic si z toho nedělejte, páreček je sice lepší, ale hlavně že máte holky zdravé...no jsou zralé na průplesk. Pravda, většinou takové řeči vede starší generace.... . Třetí u nás není vyloučené...manža by si kluka moc přál.... 😲 ...a mě by moc zajímalo, jak by vypadal 😀 .

domiz
14. črc 2011

mě by to vůbec nevadilo,kdybych měla zase holčičku🙂na začátku těhu jsem si spíše přála chlapečka,prortože to mají v životě jednoduší😀manžel chtěl zase holčičku 🙂jestli se nám podaří mít ještě dítě,tak mi to bude úplně jedno hlavně,že bude zdravé to je opravdu to nejdůležitější..možná bych si chtěla chlapečka taky zkusit jaké to je🙂jenže sestry jsou si vždycky blíž a rozumí si,aspoň já to takhle mám se svou sestrou jsme jako dvojčata🙂na pohlaví opravdu nezáleží🙂

kremrolka01
14. črc 2011

já jsem za celé těhu nezažila snad jednu jedinou pozitivní reakci na to, že čekáme druhého kluka, po tom co jsem oznámila, že to bude opět kluk následovaly soustrastné obličeje, povzdechy, věty tipu "tak snad napotřetí se vám ta holčička povede", apod. ze začátku mi to přišlo strašně líto, ale pak jsem si to spíš vychutnávala, hrdě oznamovala, že to bude opět klouček a těmto reakcím se vduchu smála a myslela si svoje, jak jsou všichni hloupí a že mi můžou víte co 😀
ještě jedno do budoucna plánujeme a upřímě je mi úplně jedno jestli to bude opět kluk, já jsem šťastná že mám zdravou a spokojenou rodinu a chci svoje děti dobře vychovat, to je pro mě to nejdůležitější 😉

blueapple
18. črc 2011

Holky, já doporučuju svému okolí pohlaví očekávaného miminka (hlavně druhého) nesdělovat (nechat si pro sebe), stejně to uteče a je po dobu těhu klid ! 😀 Aspoň se můžou všichni bavit tipováním...

pickett
16. srp 2011

Myslím že je hlavní,že jemimčo zdravé. Nevím,jak ostatní maminy,ale já jsem si zrovna přála mít holčičku a mladšího chlapečka. Vyplnilo se mi to! 😵 😵 Jsou od sebe čtyři roky a to je pro mě ideální, že se o sebe umí postarat,když jsem v práci.Mimochodem jsem tady nová a jmenuji se Lucka🙂

sysysy
26. zář 2011

Já si vždycky přála mít dvě holčičky a jak se nám narodila první, tak okolí začalo s otázkami - a kdy jí pořídíte bratříčka??? Nikdo se nezeptal, kdy jí pořídíme sestřičku ☹ Každému jsem vysvětlovala, že žádný bratříček není v plánu, že u nás budou jen holky 😀 😀 😀 a to na mě lidi koukali jak na blázna, že si nepřeji páreček 😕
No, a jak se pak narodil bratříček 😀 , tak to zase začalo - jéééé, Vám se podařil chlapeček, to se máte, to Vám to vyšlo.... Za tuto větu bych vraždila.... zajímalo by mě, kde vznikla ta myšlenka, že děti stejného pohlaví jsou "něco míň".... Sama jsem ze tří holek a rozhodně si méněcená nepřipadám 😉

ferinka
26. zář 2011

Nevím proč tohle všichni tak řeší,stejně tak to bylo u nás,u druhého mimi jsme nevěděli co to bude a když se vykutala Áňa,tak všichni jak je to úžasné, že je to páreček a bla bla bla a PROČ?????jako 😕
Co na tom je,taky čuměli, když jsem jim řekla, že je mi to úplně fuk, že máme páreček, že pro mě za mě,bych klidně i zase kluka, že je mi to jedno..... 😅 😀 😀 😀
Jsem šťastná, že mám obě děti v pořádku a ať to má pindíky nebo pipky,jsou naše a na tom nikdo a nic nezmění 😵

baramaty
26. zář 2011

@sysysy úplně mi to připomíná naší situaci 🙂 Taky jsem si přála druhou holčičku, taky to je chlapeček 😀 samozřejmě jsem za něj hrozně ráda, ale přesně nesnášim věty typu povedl se vám páreček, vy se máte, máte splníno.....

ivuu
26. zář 2011

Ahojky..přála jsem si prvně holčičku..kvuli šatečkam sponečkám a panenkám 😀
a tak se nám narodil Matýsek 😀 😀 😀
pak už jsem se naprogramovala na druheho chlapečka protože jsem nevěřila že bych mohla mít holku..a pak jsme byla trochu zklamaná že je to holka a nebudou to partaci 🙂
ale věty typu..TAK VÁM TO VYŠLO jsme poslouchali denodenně

ted můžu říct jedno..dcera je nemocná ☹ zdraví je nejduležitější věc na světě.. 😔 😔 😔 😔

dominickap
3. dub 2016

Mít holčičku a chlapečka je moc hezké, ale take souhlasim s tim, ze je nejdulezitejsi, aby byli zdrave a hlavne aby se vubec narodili, at uz je to jakekoli pohlavi, zvlast kdyz ted vidim, jake maji ostatni problemy s tim, aby vubec otehotnely. 🙂

caboonek
3. dub 2016

Ja mam prvniho kluka a toho jsme si moc prali oba. Druhatko bylo planovane, ja tajne chtela holcicku, ale potvrdili druheho chlapecka. A tesila jsem se na neho uplne stejne jako na prvniho. Ma vse pripravene po brachovi, takze jen dokupujeme nove kousky a rozmazlujeme ho jeste vic nez prvniho. A vubec mi nevadi, ze necesu copanky a nemame vse ruzove. Strihame na Bechama, takze chodi k holici casteji nez ja, vlacky a auta mame vsude a me bavi jim stylovat pokojicky a satnik. A uzivame si to. Manzel je na ne pysny a ja moc stastna. Proste jsem ja a moji kluci. Nemenila bych... Jsem stastna a hlavni je, ze jsou zdravi a nasi!!!!

linolla
3. dub 2016

Bylo pro mě moc důležité, abych měla dítě 🙂
A jsem ráda, že mám syna, chtěla jsem jich mít víc, docela se mi líbíla představa mít tři syny 🙂

odula
3. dub 2016

No, my máme prvního kluka, druhou holku, je to růžový a ujeceny (nevím po kom to má, pze moje oblibena kombinace barev je od dětství maskacova...), čekáme třetí - kluk chce parťáka do týmu, pze s holkama je nuda a jestli to bude holka tak si z ní prej bráchu vyrobí 😀 Doufám ze se srovnaj aspon do puberty... Ale teď vážně : Dyt je to PUTNA! Hlavně ze jsou decka zdravý a spokojený... Na řeči okolí bych z vysoka 😉

frndafrrr
3. dub 2016

Taky nechápu co je na parečcích tak extra, když jsem otěhotněla podruhé a čekala druhéha kluka tak všichni zase kluk?! A absolutně jsem nepochopila a jsem alergická nato, když nám malý umřel, že budeme mít další a třeba KONEČNĚ tu holčičku to je teprve na přesdržku, jestli si někdo myslí, že tohle zrovna pomůže....O to více mně překvapilo, že jsem to slyšela od inteligentních lidí. Hlavní je zdraví, ikdybych porodila černé kotě.

hansed
3. dub 2016

Mám dvě holky... manžel chtěl holčičky. Adélka je naprosto jiná než ostatní děti, Klárka je spíš kluk, i když si hraje s barbínami, radši běhá venku apod. Chtěla bych do třetice kluka, ale jedno vím jistě, chci, aby dítě bylo ZDRAVÉ. A je mi jedno, jestli to bude kluk, holka, blonďaté, nebo s fialovými vlasy 😉

domca89
3. dub 2016

No pro mě je důležité snad akorát to, aby i druhé dítě bylo v pořádku a zdravé, ale samozřejmě, že si jako většina maminek přeju dcerku. Syna už mám, ale pokud bude i druhé syn, budu vděčná už jen za to, že bude zdraví.