Pohlaví vašich dětí. Je pro vás důležité mít páreček?

karotky
13. črc 2011

My jsme na 1.miminko čekali dlouhých 6 let, takže jsme opravdu neřešili pohlaví očekávaného potomka. V duchu jsem si tak trošku přála kloučka, protože jsme doma bydleli s manželovou sestrou a babičkou-chtěla jsem, aby tu byly vyrovnané síly a aby nebyl celý barák zanesený ženskými. 😀 Chlapec se nám opravdu narodil a když jsme počali 2.dítko, pohlaví jsem si nechala odtajnit pouze z praktických důvodů-abych věděla, v jaké barvě mám dokupovávat výbavičku. Bylo to v 17tt a dr. se mě zeptal: "Co máte vlastně doma?" a já na to, že kluka. Pak se začal smát a povídá: "Tak máte smůlu,...............je tam zase pinďour!" 😀 Já se začala smát také a on chudák nevěděl, co si mám myslet, protože čekal, že se mu tam samým neštěstím rozbrečím. 😅
Podobné reakce jsem se dočkala pak u setřičky a u každého (ať už šlo o známé, úřednice nebo prodavačky), kdo se mě zeptal na pohlaví očekávaného potomka a nedočkal se mého smutku nebo odpovědi:"Holčičku." 😖
Mě osobně to nevadí, že mám 2 kluky a i kdyby se mi místo nich narodily 2 holčičky, tak bych byla stejně šťastná. 😵
Jak jste na tom Vy?

veruska007
13. črc 2011

Samozrejme, ze to neni nejdulezitejsi. Ale ja bych treba mela rada i holcicku 😉. Treba do tretice.

deyana
13. črc 2011

já to mám teda úplně stejně 😀 chtěla jsem sice kluka, mám holku, druhé bych chtěla taky kluka, ale holčičce se nebráním a mrzet mě to nebude, to určitě ne.. hlavně aby bylo mimi zdravé a spokojené, toť můj názor.. ale v rodině i okolí určitě byl spíš špatný ohlas, jakoby holky byly něco míň.. ale je fakt že kolem nás jsou samé holky, jen z manžovy rodiny byla první holčička, přesto ale reakce nic moc. Jestli lidi jsou tak naučení, že páreček je to nejlepší.. já ani nevím co si o tom myslet ale je mi to fuk, jen už si přeju mít to miminko v bříšku 🙂

karotky
autor
13. črc 2011

@veruska007 ,......................a co kdyby to nevyšlo ani do třetice?

anetka1701
13. črc 2011

pche... mám slečnu, tajně doufám v druhou holčičku, až bude další mímo :o) ale jenom proto, že když budeme mít dvě slečny, muž dovolí třetí mimčo - potřebuje kluka, dědice rodu :oD

hasky24
13. črc 2011

já bych druhého chtěla zase spíš chlapečka a holčičku třeba až do třetice 😉 😉 😉 😉 ale kdyby mi u druhého řekli že je to holčička určitě bych byla stejně štastná 🙂 🙂

veruska007
13. črc 2011

@karotky No, tak to budou sami kluci 😀 . Neberu to jako tragedii nebo smulu nebo tak... jen bych si proste prala holcicku, abych si mohla hrat s panenkama a mela si s kym pokecat, az bude starsi. Mne to s autickama nebavi 😅 . A z kostek stavime akorat garaz, malej mi nedovoli ani vezicku. A to jsem mu rikala, ze to je cedulka vyhrazeneho stani 😎

andelka
13. črc 2011

Mně je to úplně jedno. Vždycky jsem o svém budoucím dítěti uvažovala jako o holčičce, měla jsem jméno, ani mě nenapadlo, že bych mohla mít někdy syna, nevěděla jsem co bych s ním dělala 😅 no a od 6tt jsem věděla nabeton, že je to kluk. A potvrdili mi to. A jsem šťastná že ho mám. Teď se snažíme o další miminko a muž by rád holčičku (právě abychom měli od každého něco) a mně je to jedno. I dva kluky bych brala. A muž nakonec určitě taky. Hlavně když bude všechno v pořádku. Vždyť je to samo o sobě zázrak 😵

dendasek
13. črc 2011

Ja jsem statna, ze mame dve holcicky..nemenila bych. Manzel, by si urcite pral syna..ale ma smulu..uz ma doma babinec 😀

anysek85
13. črc 2011

Ne, není to pro mě důležité, ani pro manžela ne - naopak já tajně doufám v dalšího kluka 😵. Nevím proč 🙂. Okolí to asi tak nějak čeká, že bychom mohli mít páreček, sourozenci to tak totiž mají. Bratr má syna a dceru a sestra má dceru a syna. Mně je to jedno, nikdy jsem toto nechápala a co už vůbec nechápu a opravdu odsuzuji, je snaha některých rodin mít syna za každou cenu a pořizují další a další děti, jen aby ten kluk byl 😝.

marinka
13. črc 2011

Já jsem chtěla mít děti stejného pohlaví, přijde mi to mnohem praktičtější v mnoha směrech, zvlášť když jsou blízko u sebe 😉 Samozřejmě jsem si taky užila soucitné pohledy a věty: Tak se vám to nepovedlo, co? Zase holka..Hlavně teda od starší generace, která ještě pořád považuje za důležité, aby byl aspoň jeden potomek muž, pokračovatel rodu 🙂 Přiznám se, že u třetího prcka bych byla ráda, kdyby to byl chlapeček, vím, že by to manžovi udělalo radost a protože bude (snad teda někdy bude 🙂 ) s větším věkovým rozestupem od holek, už si stejně moc nepohrajou. Ale kdyby to byla třetí holka, tak zklamaná nebudu, samozřejmě je pro mě důležitější, aby miminko bylo zdravé 😉

bertica.h
13. črc 2011

jasné že to nieje najdoležotejšie.my sme mali sen s manželom mat dve dievčatá a splnilo sa 😵
ale myslím,že tretie keby bol chlapec by spravilo manželovi velku radost.
ked teda niekedy tretie bude

em_ka
13. črc 2011

mam dceru, manzel chcel chlapceka (len z toho dovodu, aby sme mali doma hracky typu vlacik, auticka, ...) takze dufam, ze druhe dieta bude chlapcek. keby sa nam to nepodarilo nevadi.
@deyana rozumiem o com pises. ked sme doma oznamili, ze to bude holka moja svokra reagovala tak: Nevadi, aj ta je dobra... 😕 😨

marrei
13. črc 2011

My teda máme páreček. Když jsem čekala 2. mimi, tak nám ve 12 tt řekli, že to bude zase holčička, a ve 20tt to změnili na chlapečka 🙂 , takže vím, jak se cítí maminky, které čekají zase holku/kluka, i ty, kterým se zadařil páreček. Já jsem si napodruhé trošku víc přála kluka hlavně kvůli manželovi. Když nám teda řekli, že změna, čekáme chlapečka, tak skákal radostí 🙂 To bylo hned na začátku UTZ, pak teprve doktor pronesl "a ještě se podíváme, jestli je chlapeček zdravý". V tu chvíli jsem si přála, aby klidně to zas změnil na holku, jenom ať je miminko v pořádku... Mít páreček není zárukou štěstí. Manželův bratranec má 8letýho kluka - ve 3 letech mu diagnostikovali autismus. K tomu mají 5ti letou holku, a té diagnostikovali autismus nedávno ☹ Takže ať je to co chce, hlavně ať je to zdravý!

marrei
13. črc 2011

@deyana @em_ka - taky vás chápu. Když nám nejdřív řekli, že i naše 2. mimi bude holčička, byla reakce mojí mamky: "nooo, však to nevadí......" 😖

dendisa
13. črc 2011

jsem alergická na kecy o "párečku" a odpovídám, že párky nejím. Je to ubohý žvást.

hansed
13. črc 2011

@karotky tak u nás to je tak, že bychom oba radši holčičku, ale hlavně, aby bylo prtě zdravé 😉 manžel na synovi netrvá, navíc, jak říká kamarádka, holčičky jsou šikovnější a tak by se Adélka měla od koho brzy co učit 🙂 kluka bychom chtěli maximálně kvůli manželově dědovi, po kterým by se měl klučík jmenovat....
ale jak se tady zmiňuje, hlavně, aby děti byly zdravé, na tom, jestli to je kluk nebo holka zase tolik nezáleží 😉

marooshka
13. črc 2011

@karotky no mě takový řeči taky štvaly. Měla jsem 2 kluky z prvního manželství, můj muž 1 kluka a chtěli jsme ještě dítě spolu. No a je to taky kluk 😀 A těch keců když jsem byla těhotná - tak bude to TA holčička? Takže zase kluk? (uplně soucitně) Dr. na velkym ultrazvuku když jsem byla v Gennetu, tak se mi skoro omlouval že tam prostě je zas pindík 🙂
Nám to vůbec nevadí, prostě jsme chtěli dítě spolu. A vůbec nechápu že někdo obrečí to když se v těhu dozví pohlaví který si nepřeje.

iluss
13. črc 2011

Já mám jako první holčičku, teď čekáme druhé miminko a znovu bychom si přáli holčičku 🙂 No ale kdyby to nevyšlo, tak samozřejmě za chlapečka se zlobit nebudeme, hlavně aby bylo miminko zdravé! 😉

kristi
13. črc 2011

pro me za me, at to jsou samy holky, ale kdyz to bude kluk, rodidla si rvat nebudu 😀 ale za me vedou holky

sarkaa
13. črc 2011

To nechápu jak tohle někdo může řešit....když chci dítě, tak je snad jedno jaké pohlaví, ne? Co já se u druhého těhu nabrečela když jsem rodině oznámila, že budeme mít kluka. Samé lítostné reakce, takové zklamání bylo z jejich hlasů poznat :/ To jsem nečekala a popravdě jsem z toho byla dost v depresi. Nejhorší bylo, že náš druhý chlapeček je malý zázrak, který si k nám našel cestu až po 3,5 letech ( každý kdo se snaží o mimi dlouho ví, co během té doby člověk prožívá). A taky jsem měla v těhu problémy a modlila se, aby byl malej zdravý. Takže fakt nechápu lidi, co takhle mluví a už vůbec ne maminy, co jsou zklamané, že čekají to pohlaví, co nechtějí :/ No a teď jsou z něj všichni posraný 😅 😀 Mimochodem takové ty lítostné reakce na to, že i druhé bude chlapeček, měli jen ženské 😕

No a teď zase poslouchám, že by to chtělo do třetice holčičku.....rovnou odpovídám, že naším snem je mít 5 kluků a máte vidět ty ksichty 😀 😀 😀

kristi
13. črc 2011

@sarkaa v tehle tematech se to vzdycky resi, ze kdyz si neco nekde preje a preferuje, tak je asi pomatenej. No, je to proste jednoduche, chtit muzeme cokoliv, ale priroda sama vi.....Budu milionkrat rikat, ze chci zase holku...taky verim tomu, ze kdyz si neco moc prejes, tak se ti to vyplni 🙂

alamo
13. črc 2011

Tyhle reci vedou lidi, co nemaji dost empatie, nebo rozumu, nebo to pronesou proste jenom tak, aby rec nestala a nemusi to nutne myslet nijak zle. Nema smysl si s tim kazit naladu.
Moje kamaradka z Malaisie se me v pulce tehotenstvi strasne soucitne ptala, jestli je fakt jiste, ze to je holka a jestli je jeste nejaka nadeje na kluka. 😖 . No ale kdyz si vezmu kulturni souvislosi (u nich se na to dost "hraje") tak se na ni ani nezlobim a do pr... jsem ji neposlala 🙂.
Mne to je uprimne jedno, jestli kluk nebo holka, jak rikame doma: "bereme vsechno" 🙂 .

sarkaa
13. črc 2011

@kristi Ono je to stejně jedno. Když ti toho prcka po porodu dají, je ti jedno co má mezi nožkama 😵 😵 😵

marecek4
13. črc 2011

tak tohle u nás řešené nebylo-u mě,abych byla přesná,ale i tak si občas postesknu,že teď posledního prcka jsem chtěla holčičku,právě,že bych se mohla trošku vrátit i já do dětství a hrát si s panenkama,nakupovat sponečky-velký holky už na to nejsou ☹ ,a hlavně nakupovat parádu,ale jsem ráda i za kluka,naštěstí jsou všichni zdraví a snad to tak i zůstane,parádu nakupuju i jemu-dneska je to už jednoduché i u těch kluků 😉 a kdyby jsem měli holku tak by jsem museli asi kupovat i skříně 😀

ale na druhou starnu musím přiznat,že náš táta-tedy můj nevlastní-si doma stěžoval,že i ta kočka musí být kočka a ne kocour,nebo nám přezdívali,že jsme dům u tří děvčátek 🙂

benjik
13. črc 2011

My máme holku, no najednu stranu bych kluka i chtěla,ale zas 2 holčičky by nebyly k zahození. Jelikož mám jeden samovolný potrat na samém začátku za sebou,tak je mi pohlaví fuk,hlavně at je dítko zdravý.

bufina
13. črc 2011

Já jsem si v prvním těhu přála holčičku, ale né tím způsobem že kdyby to byl nakonec kluk, tak bych to obrečela. Na miminko bych se těšila i kdyby to byl kluk... Holčička nakonec vyšla. A u druhýho těhu sem to neřešila vůbec, postě sem si řekla že počkám do toho 20tt na ultrazvuk a tam mně to řeknou co to bude. Ani sem nad tím nepřemýšlela tím stylem že vzhledem k věcem by byla paktičtější holčička atd. No a je to kluk 😀

martina_z
13. črc 2011

Tyhle pi*oviny podle me resi akorat lidi, co nikdy nemeli problem otehotnet, nikdy o mimco neprisli a nikdy nemeli problem jej donosit. V nasi rodine jsem posledni narozena zenska ja, takze me ani neprekvapilo, ze mame kluka. Dokonce jsem to tusila od zacatku. Malem jsme o nej prisli a ani ted jeste nemam vyhrano, takze jsem strasne stastna, ze se ma k svetu, a jestli bude nejake priste, tak zase klidne kluka, hlavne at je vsechno ok a je zdravy.

(V rodine si skoro vsichni tajne prali holcicku - kluk je u nas proste moc obvykly. Ale velmi rychle se s tim "smirili" a oba dedecci a vsichni strejdove a bratranci uz se tesi na dalsiho maleho raubire)

martina_z
13. črc 2011

@sarkaa Hehehe, jsi dobra, to budu kdyztak rikat taky! A proc troskarit, co rovnou fotbalova jedenactka?

ruzenkas
13. črc 2011

Děti teda, bohužel, ještě nemáme. Ale mně bude jedno, jaké pohlaví to bude, hlavně když bude miminko zdravé a budu zdravá i já a zvládnu to všechno! A i kdybysme měli mít jen jedno (víc nešlo), hlavně že to půjde a budeme celá rodina zdravá! 🙂

beruska24.9.
13. črc 2011

@veruska007 - né každá holčička si hraje s panenkami. Mám holčičku (necelé 2 roky) a od malička si hraje hlavně s autíčky a pak ještě se psem 😀