Přirozené plánování rodičovství (PPR), využíváte?

soopy
26. črc 2012

Ahojky...najde se tady někdo, kdo využívá tuto metodu? Nebo je to tady samá antikoncepční mamina... 😕 ?

tymothy
28. črc 2012

Jo a to každodenní měření opravdu není tak hrozné - zvlášť pokud na to koukáš pohledem, že máš ještě po zazvonění budíku pár minut spánku k dobru. 😉

fidorka86
4. led 2013

@lennus Ahojda. Já si bazální teplotu měřím a sleduji hlen a tuto metodu budeme praktikovat s manželem. Jestli tvoje známá otěhotněla hned po menstruaci, tak to není selhání této metody, ale člověka. Musí se sledovat hodně příznaků (hlavně hlen, když se objeví už při menstruaci, tak je žena plodná!! ), já třeba jsem plodná právě už při menstruaci, třeba cca 5. den (menstruaci mám cca 7dní), takže já bych opravdu neriskla mít sex takhle brzo, když bychom miminko ještě nechtěli.

fidorka86
4. led 2013

@soopy já si myslím, že vícečetné rodiny u katolíků jsou právě kvůli tomu, že chtějí mít sami hodně dětí, že jsou pro rodinu a že dítě je pro ně DAR a ne kvůli tomu, že selhali při PPR. Já jsem ze čtyř dětí a všichni jsme byli plánované 🙂
Jinak samozřejmě jak píšeš i kvůli PPR je hodně dětí, protože se rodiče prostě neudrží, ale zas rodiče tyto děti i tak přijímají s láskou. a to je nejdůležitější. 🙂

janikana
4. led 2013

@kazy 'ahoj, kombinujeme PPR s přerušovanou souloží. Zajímalo by mě, proč je přerušovaní podle církve nevhodné?

agnes91
3. kvě 2013

Po prvním dítěti se nyní snažíme o tuto metodu, myslím že trošku tomu začínám rozumět, po cca pů roce, ale mám dost rozházené cykly tak to není upně jednoduché... A také kombinujeme s přer.souloží, protože zatím tomu uplně nerozumím a otěhotnět bych chtěla až za nějakej měsíc...

kubian
3. zář 2013

Ahoj 🙂 S metodou PPR budeme začínat od příštího měsíce. Po porodu jsem si musela dávat pozor na další těhotenství (ze zdravot,.důvodu jsem nemohla hned otěhotnět), ale prášky jsem odmítla. Žádnou chemii jsem do sebe nechtěla. Řešili jsme to prezervativem, ale z něj manžel nadšený není. Jsme oba dva věřící a proto nám nejblíže je právě metoda PPR. Doufáme, že se ji naučíme používat a bude nějakou dobu fungovat. Dalšího cvrčka chceme zkoušet až příští rok. Ale pokud by se povedl dříve, tak by se taky nic nestalo, že 🙂
Můžu se optat, jakou zkušenost s touhle metodou máte?

andelka
3. zář 2013

@kubian výbornou..pokud vám nevadí ten týden a něco (v optimálním případě) abstinence, nebo to vyřešíte jinak (obvykle kondomy, pokud by to fakt nešlo vydržet nebo přerušku pokud tomu věříte) 😅 Když jsou oba partneři zajedno, tak není problém. Děti mám dvě, plánované. PPR se "věnuju" celkem 5,5roku (cyklů naměřených ale jen 25..těhotenství a kojení dělá pauzu)

kubian
3. zář 2013

@andelka zdrženlivost nám nevadí 🙂 Život není jen o "sexu". Milování bereme jako krásnou součást vztahu, ale ne tu nejdůležitější 🙂 V těhotenství a po porodu jsme měli zdrženlivost v kuse 6 měsíců a taky jsme to přežili. Ten týden v měsíci nás nezabije 🙂 Mohu se optat, co vše se má sledovat? Je to někde vypsané? Chceme teď pár cyklů zkoušet PPR na zkoušku, abychom se ji nejprve naučili ... 🙂

andelka
3. zář 2013

@kubian nejlepší je přímo kurz (cenap.cz..poptat se, odkážou kde probíhá), existují páry které to vyučují, knížky (objednat přes cenap i s tabulkama, nebo z lpp.cz), super je to popsáno na rodina.cz, stačí zadat symptotermální metoda do hledání. Sleeduje se bazální teplota. čípek a hlen. U pravidelných cyklů je to období 7dní před ovu a 3dny po ní, u nepravidelných je to delší. Ale když jste zvládli 6m a jste v tom zajedno a ani jendomu to nevadí, tak není problém.
No jo, sex není ve vztahu důležitý dokud funguje, jakmile nefunguje, jde do háje všechno. 😅

kubian
3. zář 2013

@andelka To je taky pravda 😅 Ale koukala jsem na ten cenap a má sídlo v Brně 😖 Ale oni možná budou dělat i něco v Praze, musím to prostudovat 🙂 Díky za tip!

andelka
3. zář 2013

@kubian určitě v Praze něco je, u nás v Ostravě taky je.

fidorka86
3. zář 2013

@kubian tak PPR praktikujeme od svatby (tj cca 3. měsíce 😅 ), jinak bazální teplotu si měřím víc jak rok, abych už dopředu poznala svoje tělo. Zatím nám tahle metoda vychází a otěhotnět plánujeme až asi za 3/4 roku. 🙂 PPR funguje, ale je potřeba, aby oba partneři byly v tomhle zajedno a opravdu dodržovali všechny zásady! Na žádném kurzu jsem ale nebyla, vše mám vyčteno z jedné hodně staré knížky (cca 12 let 😅 ) od MUDr. Lázníčkové a z internetu na rodina.cz jak píše andelka.

kubian
3. zář 2013

@fidorka86 Na veškeré zásady se musím juknout. Doufám, že nám alespoň nějakou dobu fungovat bude 😅

elleonorecka
31. říj 2013

Zdravím 🙂, tak my jsme prošli kurzem PPR, protože manžel kondom odmítal a já zase prášky 🙂, navíc vím, že ani jedno není zrovna nejlepší řešení, proto sme se rozhodli pro PPR. Žena zjistí během cyklu, co se děje, kdy je něco v nepořádku a tak. Já si bazálku a všechno kolem měřím a hlídám více než rok. No a zjistila jsem, že někdy krvácení nemusí někdy znamenat menses 😀. Na dovči jsem si to myslela a tak jsem pak brala dny po té jako neplodné, jenomže pak jsem zjistila, že to bylo mimomenstruační krvácení, chvilku před ovulací 🙂, takže je to dobrá věc poznávat svůj cyklus 🙂. Metoda neselhává, spíš člověk 🙂. Třeba s manželem jsme se dlouho neviděli, byl odcestovaný v práci, no a po delší době jsme se viděli a vyšlo to zrovna na plodné 🙂. A teď začínáme 7tt 🙂, Bohu díky za to 🙂, i když jsme to neplánovali, tak sme rádi, enom ať všechno je v pořádku a my můžem se radovat z Božího daru 🙂

vilibalda
31. říj 2013

Hledám nějakou vhodnou aspolehlivou antikoncepci a tato metoda mi přijde zajímavá 🙂 Zkusím si o ní něco načíst. @soopy jak jsi s ní spokojená ty? 😕 Vidím, že už máš další děťátko...

soopy
autor
23. led 2014

@fidorka86 ahoj...trochu jsem Tvůj přísvěk přehlédla...Nevím kde jsi přišla na to, že si myslím, že katolíci mají hodně dětí, protože selhali při PPR ???! 😕 Pro nás jsou děti Božím darem, rádi bychom ještě 2, či 3 děti, da-li Bůh, takže tuto metodu beru jako možnost plánování většího rozestupu mezi narozenými dětmi. @vilibalda

prapodivna
23. led 2014

Já stále nechápu, proč měření teploty a podobně by mělo být nějak rozdílné oproti použití kondomu. Obě metody nejsou 100%, obě respektují těla "aktérů"(narozdíl od HA, která je svinstvo), prostě cíl je stejný-zabránit tomu, aby žena otěhotněla dřív, než pár uzná za vhodné.

Pokud se církev dokáže vyrovnat s tím, že věřící mají sex i bez cíle zplodit dítě, tak nechápu, proč by měl být kondom problém, je to prostě antikoncepční metoda, stejně jako PPR.

fidorka86
23. led 2014

@prapodivna taky jsem to dřív nechápala....jde o to, že kondom můžeš použít jak v plodných dnech, tak neplodných ....tzn. zabráníš možnému početí uměle, pokud ale měříš teplotu a sleduješ další příznaky, poznáš, kdy máš neplodné období a pokud děti zatím nechceš, tak máš pohlavní styk jen v neplodných dnech.....tzn. řídíš se dle přirozeného cyklu ženy a nic ničím neovlivňuješ.......

prapodivna
23. led 2014

No, ale záměrně nemá sex v plodných dnech, aby neměla dítě. Přijde mi to asi jako když jsou dneska některé holky považované za panny, protože provozují jen anální sex :D

Pokud platí, že sex má být pouze za účelem plození dětí, tak je jedno, jestli to obcházíš kondomem, nebo sexem v neplodné dny, tak jako tak, je to sex pro potěchu.

eliskav
3. únor 2014

@prapodivna Jde o to, že se nemají rozdělovat dvě složky milování - jedna ta, kdy si manželé vyměňují vzájemnou lásku a dávají se jeden druhému a jedna ta, že je možné z toho mít miminko. Pokud se nemiluješ v neplodných dnech, tyhle dvě složky neodděluješ. A pokud se miluješ pak, také je neodděluješ - o to jde nejvíc. Jinak církev neučí, že by sex byl něco špatného a pro potěchu se nesměl provozovat🙂 Ale musí se brát tak jak je plánvoaný a ne ho nějak omezovat z jedné (milujeme se, ale nechceme dítě) nebo z druhé (chceme dítě, tak se budeme snažit, i když na to vlastně nemáme chuť) strany... 😉

kajulinek
23. únor 2014

tak my s přítelem jsme začali s PPR asi před pěti měsíci, v kombinaci s kondomem v plodné dny a myslím si že je to mnohem lepší než do sebe cpát chemii. A sledování znaků mi jako žádná velká nevýhoda nepřipadá, při HA si musím vzít tabletu, tady změřit teplotu 😉 . Jen připomínka z vlastní zkušenosti - obvykle se píše, že teplota se může měřit i v puse, ale mně takto t teploty docela skákaly, někdy i o půl stupně, teď první měsíc měřím v pochvě a vše v rozmezí 0,1 stupňů 🙂

nadla
27. únor 2016

ahoj, chci se zeptat. Mám HA, jsem po menstruaci a užívám s dneškem 13ctou pilulku, když už si zítra nevemu a nebudu již užívat, je šance, že otěhotním ? nebo mám dobrat plato, počkat na menstruaci, a pak už nebat. Děkuji za radu

veviinka
1. únor 2017

Ahojky, my též používáme PPR symtotermální metodu..vychází skvěle i při nepravidelném cyklu...máme tři děti (všechny plánované) s čtvrtým ćhceme chvíli počkat a už dva roky se to bez problému daří....je duležité sledovat více věcí zaráz, teplotu, hlen, čípek....skvělá je Liga pár párů lpp.cz mají super učebnici ppr...