Prosím radu - jak sadíte rajčata na balkoně?

peetta
19. kvě 2014

holky prosím vás poradte mi,letos je budu sadit poprvé zatím je mám v krabičkách od mléka ale už jsou velké takže šup s nima do hlíny,ale v tom je ten problém,že nevím jakým způsobem na to?poraďte prosíííím
díííky díííky díííky

martan01
19. kvě 2014

@peetta nevím co konkrétně myslíš. Já mám na balkoně keříčková cherry rajčátka normálně v hlubších květináčích...

prezdivkos
19. kvě 2014

Já je teda vždy mám v kýblích, aby měla dost zeminy a rostou krásně. M.

doko
19. kvě 2014

já sadím do větších samozavlažováků 🙂 už tak mám nasazenou borůvku a je plná plodů, tak jsem zvědavá jak se povede rajčátkům (letos premiéra) 😉 jinak mám balkónová cherry a jedno keříčkové na zkoušku.

kajalka
20. kvě 2014

Cherry mám v samozavlaž. truhlících a normoš v samozavlaž. květináčích.

babka
20. kvě 2014

Normálně samozavlažovací truhlík nebo větší květináč. Hlavně dobře zalévat 😉

gepe
20. kvě 2014

@peetta Samozavlazovaci kvetinac 30x30, na jednu rostlinu http://www.pro-zahrady.cz/613-650-thickbox/kvet... takovyhle, maji je v hobby marketech atd. Tycky na oporu rostlin, substrat na zeleninu, granulove hnojivo Zelenina od Agro 🙂
Chce to hodne zalivat, v lete pri horkach i denne, pri odjezdu nekoho pozadat o zalivani. Taky pri vyssi rostline zastipovat at nejde moc do vysky - jen staci ustipnout prsty nove rasici listky.

brunetka11
20. kvě 2014

@gepe A pozor při zalévání rajčat - ne na listy, mají následně tendenci chytat plíseň.

@peetta Opravdu chcete konkrétní popis? Pokud budete sadit do klasických květináčů, je dobré kolem dírky na dnu naházet pár drobných kamínků, aby se následně dobře udržovala vlhkost v hlíně. Pak je zasypete hlínou, přidáte granulované hnojivo (na zeleninu jsou i speciální druhy, k zakoupení i běžně v Glóbusu či Tescu apod.), zabodnete tyčku, vložíte rostlinu i s původní hlínou a zasypete další hlínou (k dostání je i hlína určená k pěstování zeleniny v pytlích např. v Hornbachu). No a zalijete.
Zalévat je nejvhodnější večer, aby se voda tak rychle neodpařovala a hlína se udržela adekvátně vlhká.

gepe
20. kvě 2014

@brunetka11 vidis zpusob zalevani jsem opomela 🙂 presne tak. Zalevat bud do samozavlac prostoru kvetinace, ci ciste hlinu. Obcas kdyz jsou horka tak pozdeji vecer i jemne postrikam rostliny jemnym rozprasovacem. 🙂

peetta
autor
20. kvě 2014

a jakou hlínu nebo co tam dát?radily mi slepičince ale já nemám nikoho kdo by mi je dal...

brunetka11
20. kvě 2014

@peetta Na ty se vykašli 🙂 Prostě si dojdi do Hornbachu nebo si nech poslat substrát na pěstování zeleniny - např. http://eshop.raselina.cz/z18386-substrat-s-verm...

mafeska
20. kvě 2014

@peetta slepičinec se dá koupit, dávala jsem ho loni, zeminu ted nevím přesně co jsem měla jestli zahradní substrát nebo přímo na zeleninu? každopádně přesazuju do samozavlažovacích truhlíků

doko
28. kvě 2014

@peetta tak už máš nasazeno? 🙂 slepičince jsou vážně nejlepší, taky jsem koupila ty od hoštického hnojiva. dneska jsem objevila první zelená rajčátka, tak mám radost, že se jim daří. jinak jak tady někdo psal, že na rostliny rozprašovač, nedělala bych to. zrovna včera jsem koupila nějaký časopis pro zahradníky a psali tam, že listy rajčat rády chytají plíseň z vlhkých listů, takže nezalívat ani nekropit na list 😉 ale vlastní zkušenost tedy nemám 🙂

ali34
22. čer 2014

@peetta ...já mám v truhlíku 3 keříčková rajčátka a jedno v květináči 😉