Rakovnické maminky...čekatelky a snažilky

dendasek
22. bře 2007

Ahojky...najde se někdo z Rakovníka???? 🙂

carlisse
16. dub 2008

dendo tak to gratulka k zoubku🙂 My máme stále 7🙂 a vlasy máme čímdál hustší, lenejvíc jí rostou v proužku uprostřed hlavy...😀 Dám do alba fotku z kola, už to s Alešem testovali na cestě k borovičkám-)
iris já u jezdím téměř všude, beru kočár i k Lutovským a akm se nevejdeme, tam nechodím.

dendasek
autor
16. dub 2008

Presne tak, kam se nevejdeme tam nechodime...jejich minus oni prijdou o penize...

iris
16. dub 2008

My zoubky ještě nemáme,ale už teď si říkám,co nás k těm zoubkům asi všechno čeká...zítra jdeme na očkování,tak bude Tomík zas mrzutý a bude mít teplotku.
Doufám,že dneska manža stihne stáhnout ty fotky,abych mohla něco přihodit do alba.

vormoni
16. dub 2008

Ahoj holky,já taky nejdřív nevěděla,jestli můžu dovnitř s kočárem,ale kámoška mi řekla,že to je normální,tak se hrnem všude...kde mají max.jeden schod..a kde se vytočíme..K rossmanovi,do fotolabu,na tržnici...a markety jsou v pohodě všechny,ježtě že tak🙂))
Náš Kubík už váží přes 9kg cca a zubů máme 8 a klube se nám stolička..myslím že stolička🙂))Naštěstí to máme doted bez bolesti🙂))

vormoni
16. dub 2008

Ahoj Dendásku,to já to mám ještě zajímavější..🙂))Pocházím z jižní Moravy,pracovala jsem posledních 9let v Ph a s Radkem budeme letos 5 let a nastěhovala jsem se sem před 2lety,co jsme si zrekonstruovali byt..a 2 měsíce po nastěhování jsem byla těhotná...Jak se říká,s novým bytem nové dítě..nebo tak nějak 😖 ..ale snažili jsme se rok a půl..

iris
16. dub 2008

Dneska jsem byla líná vzít kočár (musím ho složit do auta a to musím vyndat ty horní přepažky nad kufrem),tak jsem ho nosila v autosedačce,jenže už je dost těžkej... 🙂 Aspoň mám nějakou !sportovní" činnost.
Vormoni,hlavně,že máte teď krásného kluka, nám se povedlo počít po 3 měsících snažení,ani jsme to tak rychle nečekali,ale je to super.
Kámoška se snaží už přes dva roky a pořád nic...

dendasek
autor
16. dub 2008

vormoni: tak to je taky super kombinace...My jsme s manzelem rok manzele a pred tim jsme spolu asi pul roku chodili, nastehovala jsem se za nim po dvou tydeni znamosti...mimisek si nas nasel taky po trech mesicich..jako u iris.
Jedna znama se snazi uz taky neco pres dva roky...nejdrive si poridila kocku, jako ze na deti maji jeste cas a to je starsi nez ja..a ted jim to bohuzel nejde.

carlisse
16. dub 2008

Teda tady to najednou žije🙂
Já chodím už i tam, kde je schodů více, klidně na poštu apod., s novým kočárem to jde🙂
Příští úterý jedeme na plavčo vlakem, budeme s Adélkou týden u našich, tak vyzkoušíme, jak se jí bude líbit mašinka🙂

vormoni
16. dub 2008

Ok,my pojedeme příště asi autem a mohli by jsme zas něco nafotit nebo natočit,jak nám to potápění báječně jde 😀

vormoni
16. dub 2008

Iris: 2 roky už je docela dlouho,možná by to chtělo vyšetření,nejdřív u chlapa-udělat spermiogram a pak asi kámoška na průchodnost vejcovodů..my byli na tom spermoigramu a naštěstí nebyl neplodný,jen to chtělo trošku víc rozhejbat 😉 doporučují se dýňová semínka,gingo biloba a hlavně žádný stres 😀

carlisse
16. dub 2008

Moni my budeme fotit určitě, pokud nezapomenu doma foťák. Pojede se mnou ségra, tak bude mít kdo cvakat🙂 vidíme, třeba si troufne i s Adélkou do bazénu😉
Máme pokroky - Adélka konečně opět začala podsunovat kolínka pod sebe, ale stejně to dělá zvláštně. Ručičkama pořád leze Meresjevovským stylem,tedy po loktech, takže jedno koleno, druhé, pak na břicho a posunout lokty a zas na kolena...

carlisse
16. dub 2008

jo zítra jdeme do města i dopoledne, musím na poštu a vyzoušet Adélce nové háčkované čepičky, tak kdybyste se chtěli přidat (tak kolem 10) tak napiš🙂

vormoni
16. dub 2008

ahoj,to budeme teprve vstávat nebo snídat,to je nás moc brzy 😉 Kdyžtak až odpol,ju?Tak dobrou... 🙂

iris
17. dub 2008

Ahojky holky, tak máme už 6550 g,takže dál jen kojíme, na příkrmy nemá nárok 😀 Teď mi tu Tom řve jak blázen,to je ta reakce na očkování,doufám,že usne,už jsem mz něj nešťastná,ale teplotu zatím nemá.
Vormoni: oni už na vyšetření byli,doporučili jim IVF,ale zatím nic.

iris
18. dub 2008

Uf,tak jsme měli krušnou noc...včera večer měl Tomík 38,7 (reakce na tu hexavakcínu), dostal Nurofen,obklad,napapat,po hodině mi usnul,ale v jednu v noci se vzbudil,nebyl tak rozpálenej,dostal najíst a ve 4 už byl zase vzhůru,úplně horkej...měl 39,4...prostě děs,málem to se mnou seklo,takže zase Nurofen,chladná koupel,zábaly,najíst,pak jsem radši volala do nemocnice...do rána to kleslo na 37,3,ale fakt jsem se bála 😝

nursik
18. dub 2008

Ahojte rakovnícké maminy,
hlásím se do klubu 😀
Zkoukla jsem nějaké fotečky a pár tváří je mi i povědomých, Rakovník je prostě malinká díra 😝
My jsme se tedy odstěhovali v létě na ves, koupili jsme baráček a psa a je nám tu fajn 🙂

vormoni
19. dub 2008

Ahoj Iris,to jsi teda měla noc,asi bych se taky zbláznila...taková teplota..My měli jen jednenkrát 38,5 a i to jsem byla vyplašená..Na očkování jsme nikdy žádnou reakci neměli(naštěstí..)a i zoubky máme bez bolesti 🙂
Ted v pátek se mi zdál také nějak teplejší,ale naměřili jsme jen 37,5..což není žádná hrůza,dala jsem mu panadol sirup a pak už byl ok..ale prý se nemá nic dávat dřív,než je teplota aspon tech 38,5(měřeno v zadečku..)To jsem nevěděla,říkala mi to pak známá..

carlisse
19. dub 2008

nursik ahoj, a kde ted bydlíš? Vložíš nějaké fotky, abysme i my mohly usoudit zda jsi nám také povědomá?🙂
ris my měly taky horečku po první hexe, po druhé už nic, jen byla protivná, ještě nás čeká poslední, tak snad to bude ok.
Adélka má standartní teplotu kolem 37-37,2 po odečtu, takže pokud to není alespoň 37,7 nějak to neřešíme.
Dneska děláme generální úklid bytečku, už to tu vypadá jak v chlívku u čuníků🙂
Včera jsme byly s Adélkou v ZOO v Praze, takový menší sraz miminek ze srpnové diskuze, tak jestli chcete mrknout na fotky tak bud k barnovi nebo andira 001, ta jich má víc (pokud už je vložila, nekoukala jsem🙂)

nursik
19. dub 2008

Ahoj, fotky vkládat nebudu, jsem líná 😀
Ale tady jich pár je: http://wewewe.minipotvurka.estranky.cz/

nursik
19. dub 2008

Jo a teď bydlíme u Hořoviček v takové malé vesničce 😉

iris
19. dub 2008

My při první hexa měli max 38,4,ale teď jsem byla fakt vyděšená,že jsem v 5 ráno volala do nemocnice...kvůli tomu,že dětičky můžou mít při takové horečce křeče 😖 Tomík mívá jinak teplotu standardně bez odečtu 37.4,taže po odečtu 36,9.
Teď jsem mu na mimibazárku objednala 5 krásných věciček,tak se těším,až to přijde.

carlisse
19. dub 2008

iris o MMB ani nemluv, já už tam utratila takových peněz😀

iris
21. dub 2008

Carlisse, já objednávala teď poprvé a fakt jen 5 věciček,těším se,až přijdou...teď jsem se zatím nerozšoupla,páč jsem Tomíkovi minulý týden nakoupila asi 5 x body, 2 x dupačky, 2 x tričko...další zas jindy 😀

nursik
22. dub 2008

Holky, neznáte někoho z okresu, kdo dělá homeopatii?

carlisse
23. dub 2008

nursik: moje pediatrička - Mudr. Ebertová, jestli chceš, napíšu ti na ni do IP číslo.
Musím se vám pochlubit našimi pokroky, už od pondělka kdy jsme přijely k našim se Adélka děsně rozkecala, v úterý dopoledne začala říkat táta (asi se jí stýská, když má tátu pryč😀) a taky už přešla za ruce celý obývák, za ruce už toho nachodí poměrně dost.

vormoni
24. dub 2008

Ahoj holky,ahoj Marketo..v úterý jsme byli plavat,rýma se nekonala..Zaplatili jsme ten nový kurs..a včera jsem byla na VZP,tam proplácejí 1.tis.za takovéto a podobné kurzy,takže si tam zajdi,jestli už to nemáš dáááávno..já se to teprve nedávno dočetla.. 😲 Náš Kubík už se taky postavil v postýlce,naštěstí až potom,co jsme snížili patro..a včera se opřel o kolotoč a zlomil ho ☹ no co se dá dělat,tatík ho slepil,tak snad ještě bude držet..My s Kubíkem taky capeme za ručičky,ale nohy se mu ještě hodně kudrnatí 😀 Dnes jdeme na rehab.cvičení,ani nevím po jak dlouhý době,tak jsem zvědavá jak nás "pochválí"..dám vědět.. 🙂

vormoni
24. dub 2008

Tak cvičení v pořádku,předvedli jsme lezení,a přelézání překážek a docela se to líbilo 🙂 Máme už jen cvičit nakračování..na kontrolu za 3týdny a pak už snad skončíme🙂ufff.. 😀

nursik
24. dub 2008

Carlisse, díky, číslo na ní někde mám, ale ta baba mi není moc příjemná 😀
Holky, pozor na to vození za ruce, není to moc dobré, zatěžují se jiné svalové skupiny než když prcek chodí sám, nejlepší je když leze, na chůzi mají zatím čas 😉 My jsme s plaváním skončily, protože v sobotu v noci jsme skončili na ORL na Kladně a máme píchané ucho, takže plavání teď nepřichází v úvahu 😢

carlisse
25. dub 2008

Ahoj holky,
Moni máme metalku a proplatili nám 450, to už bylio za ten první kurz, je to jednorázová částka na rok, takže už nic☹
Moni gratulka k rehabilitaci, Adélka tam předvedla plazení, stoupání, klečení, má ještě tročku "opičí" nožičku, tak mě chtěla naučit masáže chodidel míčkama, ale jelikož je Adélka lochtivá na chodidlech, nic z toho nebylo...🙂 Na kontrolu jdeme taky tak nějak za 3 týdny a taky snad už naposledy.
Včera ta naše opice začala popocházet kolem nábytku, jde to nějak rychle🙂
Dneska mi končí týdenní "dovolená" u našich, Adélka má rýmu a do toho kašlík, jinak by to bylo supr. Potkávám staré známé a všichni se diví že mám mimčo a každý říká jak je krásná, tak se dmu pýchou 😀
nursik to je škoda teda s tím ouškem☹ Chuděrka malá...
Jinak fyzioterapeutka vození za ruce schválila - alespoň v našem případě, protože Adélka neleze a nejspíš ani nepoleze a chce chodit, ale mám držet její ručičky pod úrovní ramínek. V tom případě jí vlastně dělám jen lehce oporu a chodí vlastně sama, takže správně.

vormoni
25. dub 2008

Ahoj,nursik:díky za radu ohledně capání a držení za ručičky..budem muset techniku poopravit.. 😉 Já to teda na cvičení radši neříkala,že capeme..kdo ví,co by zas bylo.. 😕 ale zkusila si ho postavit a stál pěkně celou nožičkou,ne na špičkách..takže dobrý🙂)
Market,to je škoda,že malá ještě není zdravá..tak až bude a půjdete ven na procházku,tak dej vědět,přidáme se🙂))Já se bavím celý týden hledáním kočárku na netu a výběrem golfáče..už mi z toho jde hlava kolem...Toho x-landera jsem zrušila,kvůli tomu že se nevejde do výtahu a taky je i dost těžký..takže golfáč a uvažuju o chicco..ale ne a ne se rozhodnout..ach jo.. ☹