Rakovnické maminky...čekatelky a snažilky

dendasek
22. bře 2007

Ahojky...najde se někdo z Rakovníka???? 🙂

carlisse
4. zář 2007

ammalko mě ho dělali, protože Adélce začalo vynechávat srdíčko.
Deni ahoooj, vítej doma. Koukala jsem dneska na Elišku v raportu🙂
Až budete chodit kočárkovat a budete mít nějakej režim, tak se musíme konečně sejít🙂 My couráme každej den po nábřeží.

dendasek
autor
4. zář 2007

carlisse: jasne az se nejak zabehneme tak muzeme drandit spolu 😉 . No jo a v sobotu bude taky v nejakem deniku, vcera si ji tam jedna pani fotila. 😵

dendasek
autor
5. zář 2007

Market, chtela jsem se zeptat. Odstrikavas mlicko? Pokud jo, tak kolik tak muze mala priblizne vypit za jedno krmeni? No a taky by me zajimalo jestli kdyz odstrikam a pak zase za nejakou dobu...no proste jestli se muze slejvat to mlicko dohromady. Blbe dotazy, ale ja fakt nevim... ☹

carlisse
6. zář 2007

deni ahoj, to je rakovnický deník, taky jsme tam byly🙂
Kdo tě vlastně rodil?
odstříkávám pravidelně, Adélka ode mě zatím nevypije dost. Můžeš uchovávat mražený mlíko 3 měsíce a v lednici 24 hodin, já když vím, že to do těch 24 hodin spotřebuju, tak i slejvám. Mám vyvařenejch několik skleniček od přesnídávek a do toho dávám to na zamražení.
klidně se ptej, přeci jen už několik málo zkušeností mám 😀
jak zvládáte? a koho máš jako pediatra?
musím se pochlubit, včera jsme byly v poradně, tak Adélka už má 3280g, za týden přibrala 300g, tak už snižuju dokrm, dávala jsem padesátku, ted dávám třicítku. Za 14 dní jdeme na šestinedělní prohlídku a doufám, že bude pořád dost přibírat a budu moct jenom kojit.
Jinak Adélka v porodnici vypila tak kolem 20, pak 40, doma jsme najely na 60 a ted si myslím, že vypije tak stovku. Ale asi se to nedá měřit. Kojíš?

dendasek
autor
6. zář 2007

Ahojky Market, tak to je moc dobre, ze Adelka tak krasne prospiva 😉
Ja plne kojim, sice me docela mooooc boli jedna bradavka, ale zatnu zuby a kojime na plny ceres. Po kojeni pokazde namazu bepanthenem a zda se mi, ze je to o neco lepsi.
Chodime k pani doktorce Mikšovicové a kam vy? Uz se na nas byla podivat doma a pristi tyden se ma stavit i zdravotni sestra. Nase Eliska pri odchodu z porodnice vazila 3580g.
Dneska jsme byli na kycle, pani doktorka rikala, ze je tam nejaka mala odchylka tak mame davat dvojite baleni...ale ja pod Elisku proste ty dve plinky + pampersku...nenarvu 😒 tak davam pamersku a na to jednu latkovou a pak udelam takovy opasek, aby to drzelo. Jinak ta doktorka byla mila jako vred na prd...
U porodu jsem mela Ruzicku a Marouska. Marousek mi pripada takovy spravnacky a je to sympatak.
A jinak to s Eliskou zvladame...tak nejak jeste nemuzu rict, doma jsme zatim jen dva dny a je s nama i Milan tak mi to pripada v pohode....no uvidme jak to pujde dal. Uz aby se trosku umoudrilo pocasi a hura na prvni kocarkovani. 😵

carlisse
7. zář 2007

my se k Mikšovicové nedostaly, ale chodíme o patro výš k Ebertové🙂
Prý to zezačátku bolí když začneš kojit, snad to přejde, já když něco mám, mažu taky bepanhtenem a chce to co nejvíc ty prsa větrat, i když jestli ti teče mlíko jako mě, tak to jde dost těžko. Já mám teda sběrače mlíka, tak s těma to jde.
Deni je to taková bába protivná na nožičkách, taky máme dávat dvojité balení, ale je to prý jen preventivní, dávají to všem miminkám, aby byly z obliga. My jdeme na další kontrolu příští týden, tak snad už to nebudeme muset dávat. Ono na to stejně docela zapomínám a docela to flákáme. Dávám přes oblečení dvě plenky + přes ně látkové kalhotky co mi ušila mamina, aby to držely.
Maroušek prý bude novým primářem, mám to teda z neoficiálního zdroje, ale docela tomu i věřím.

carlisse
7. zář 2007

koukala jsem na fotky, Eliška je krásná. Taky byla trošku žlutá to vypadá viď.
Akorát teda to příjmení se jí na tu nožičku ani celý nevešlo ne?😀

dendasek
autor
7. zář 2007

My by jsme se k Miksovicove taky nedostaly, ale Milan k ni chodil jako dite a zazrakem si ho pamatovala, tak nas jeste vzala.
Prsiska vetrat..tak to nepujde, sice mi to z nich nijak extreme netryska, ale curkem odteka, skoro neustale.
Ja jsem zaslechla, kdyz mi delali monitor, tak se prave Marousek bavil se sestrou, ze by primare delat nechtel, ze by to chtelo nekoho z venci. Sestricka se snazila septem, ale Marousek si servitky nebral, tak me docela pobavil.
Ja jsem prave z tech kycli byla docela vylekana...jo a jeste me servala, ta doktorka, ze Elisku blbe drzim(ma se pry drzet nejakym trojhmatem)...rekla nam, ze mame zacit s manzelem studovat a pritom mi porat rikala slecno. .A kdyz u nas byla pani doktorka tak jsem malou mela u sebe a nic nerikala o nespravnem drzeni...tak fakt nevim. ☹
Eli byla jako citronek, ale nastesti asi po dvou dnech to preslo.
A prijmeni... sestricka se pry smala, ze ji to musi napsat az na prdelku.
Market jinak jsem moc rada, ze se mam na koho obratit, jsi preci uz jen zkusenejsi...chci pro malou jen to nejlepsi, ale se bojim, ze to treba takhle nedelam dobre a podobne...no uz jsem z toho na palici. ☹

carlisse
7. zář 2007

deni neboj, jsi máma a moc dobře cítíš, co máš a nemáš dělat🙂
Dej na sebe a ne na nějakou moutelici bláznivou🙂
Jinak když bys chtěla, k svátku jsem dostala knížku Něžná náruč rodičů, je o držení miminek, tak ti jí můžu půjčit když bys chtěla.

dendasek
autor
8. zář 2007

Market tak to by bylo super, moc rada bych si ji pujcila. Ve stredu k nam ma prijit sestricka tak jsem se ji na to taky chtela zeptat a taky na to,ze me pripada, ze Elinka jako by obcas chropti.

ammalka
10. zář 2007

Ahojky holky Rakovničandy 😉 😉
Dendasek- moc gratuluji ke krásné holčičce, je nádherná, už se těším na naše mimi, ale prý to bude kluk, tedy ne podle UZV, ale podle manžela, prý když se dělal a byl u toho, tak ví, co dělá 😉 😉 !!! 😀

carlisse
10. zář 2007

deni tak mi napiš kdy a kam a já ti jí tam dokočárkuju🙂
Číslo na mě myslím máš, ale kdyby ne, napíšu ti ho do IP a pošli mi smsku. Chodíme ven dopoledne (většinou po deváté tak do 11) a pak odpoledne po čtvrté, páté tak do 6, do 7.

carlisse
11. zář 2007

Deni všechno nejlepší k dnešnímu svátku, ačkoliv to nejlepší už máš v podobě Elišky🙂

ammalka
11. zář 2007

ahojky car, jak roste Adélka, určitě jako z vody, viď?

dendasek
autor
11. zář 2007

Market: dekuju a mas pravdu tim nejkrasnejsim dareckem je Eliska. 😉 Hlavne, kdyz spinuska. 😅

carlisse
11. zář 2007

ammalko mrkni na fotky a uvidíš🙂
Zítra jsme domluvené na kontrolní vážení, tak doufám, že zas nabrala za týden 300g a doktorka mi řekne, že už nemusím dokrmovat vůbec. Moc bych si oddychla. To věčný odsávání mlíka, ohřívání před krmením a krmení ze stříkačky mě teda fakt moc neberou...

carlisse
11. zář 2007

Ještě jsem vám chtěla napsat, že jsme přihlášené na plavání s kojenci a v pátek k nám přijde fyzioterapeutka na plavání ve vaně. Kupodivu to funguje i v Rakovníku a to soukromé stojí 150,- za lekci a to plavání v bazénku s ostatními je 10 lekcí za 1250,-

dendasek
autor
11. zář 2007

Market tak to mas super...skoda, ze u nas to nejde...v tom sprchaci by to slo asi dost tezko. Ale o tom plavani v bazenu jsem taky premyslela.
Jinak jeste jednou moc dekuju za tu knizku, hned jsem se do ni zacetla a prislo mi, ze jsem Eli zas tak spatne nedrzela.

Ammalka: tak uz mas pulku tehu za sebou. 🙂

ammalka
12. zář 2007

deni, dodatečně vše nejlepší k včerejšímu svátku, půlka těhu za mnou, už aby byl mimísek na světě!! 😉 😉

carlisse
12. zář 2007

holky jdu se pochlubit, byly jsme dneska v poradně, Adélkapřibrala zas 300g za týden, má už 3580g, takže můžu přestat dokrmovat!

ammalka
12. zář 2007

car - to je moc dobře, gratuluji vám.

dendasek
autor
12. zář 2007

market - Adelka je holka sikovna. 😉 jen tak dale.

carlisse
12. zář 2007

ještě jsem přidala fotky co jsem stáhla z mobilu, tak můžete juknout:-§)

dendasek
autor
20. zář 2007

No holky, kde jste kdo????? 😕

ammalka
21. zář 2007

deni, ahojky jak roste mimi, zlobí tě 😉 ???

sarkaa
21. zář 2007

Ahojky 🙂

Všechny moc zdravím.Trošku opožděně gratuluji Dendaskovy k Elišce 🙂

carlisse
21. zář 2007

No fakt, je tu děsně mrtvo🙂
Šárko co vy? Už máte nějaký ten baráček?

ammalka
21. zář 2007

car, ahojky jak to jde, co mimi, nezlobí!! 😉 😉
Šáry, ahojky, jak je??

dendasek
autor
21. zář 2007

sarkaa: dekujume 😉
ammalka: Eliska je docela hodnoucka...abych si to ted nezakrikla. 🤐

carlisse
25. zář 2007

ammalko Adélka je hodná, až na vztekací záchvaty🙂
Ve čtvrtek jedeme na dovču, tak už se moc těším.