Rakovnické maminky...čekatelky a snažilky

dendasek
22. bře 2007

Ahojky...najde se někdo z Rakovníka???? 🙂

carlisse
30. črc 2007

deni tak ta měla na první lekci cvičení (to byla v 10. týdnu) už koupenej kočárek, postýlku a objetý porodnice v okolí 50km a vybráno kde bude rodit... taková trochu švihlá 😀
No jako já jsem byla vděčná za sprchu na pokoji a wc i teď, chodila jsem tak 30x za den na malou a do sprchy tak 4x denně, snažila jsem se mimčo popohnat horkou vodou a nic...
No vím, že pirlenka přebalovala jen ubrouskem, to je asi jak si to uděláš. Jinak u umyvadla máš hned vaničku a máš tam sprchu, tak když chceš mimi sprchovat asi není problém.

dendasek
autor
30. črc 2007

Tak to na tu blondynku mame podobny nazor....byla chytra jak radio 😀 , jako by uz nejmene 10x rodila.
Ja teda pokazde sprchovat minouska nechci... jen, ze nam to rikala ta detska sestricka.
No prave, ze nam ta PA taky rikala, ze maminy po porodu posilaji do sprchy nejmene 10x denne, tak preci jen je to pohodlnejsi, kdyz ji mas na pokoji.
Koukal jsem, ze mas vybrane moc kraaasne jmena. U nas nastala zmena, ja bych chtela Elisku, ale Milan Adelku. 😅

carlisse
30. črc 2007

no na to že máte napsáno Kubíček nebo Nikolka docela změna 😀
Adélka má jedinou nevýhodu - svátek 2.9., tak musíš rodit na termín 😀
Jaký máte příjmení? My to ladili hodně i podle toho, máme složité - Hrnčálovi, takže třeba Terezka, kterou jsem moc chtěla mi k tomu nepasuje...
No hele sice chytrá jak rádio, ale když jsem se na cvíču ptala na hlenovou zátku, tak ona se pak ptala co to jako je. Přijde mi, že ví akorát takový ty všeobecný věci o porodu a mimču ale jinak houby 😀

dendasek
autor
30. črc 2007

Tak to ze sebe jen chytrolinku delala 🙄 .
No pro kluka Kubicek plati..nikde nemas jistotu, ze to opravdu bude holcicka....no a k tomu prijmeni my ho mame docela dlouhe, takze nektera jmena neprichazela v uvahu: tak treba Veronika Valachovičová, to by se chudak holka nevlezla do kolonek 😀 a taky byl problem s tim, ze kdyz uz se nam nejake jmeno libilo tak se tak jmenovala byvala pritelkyne a pod...no neni to jednoduche. Me se taky libi Terezka a treba i Karolinka, ale to zase maji kamosky. 😅 no hruuuuza.

carlisse
1. srp 2007

no to je fakt dlouhatánsý příjmení🙂
My máme už i podepsanej papír o jménech, tak už snad měnit nebudeme🙂

dendasek
autor
1. srp 2007

My uz ho mama taky SKORO vyplneny.... 😵
Jsem si vzdycky rikala, ze kdyz se vdam, tak si s prijmenim polepsim a ono nic....je jeste o neco delsi nez puvodni.

carlisse
1. srp 2007

Deni taky jsem si to vždycky říkala a pomohla jsem si o 1 písmenko, ale zas to musím každýmu hláskovat 😀

dendasek
autor
1. srp 2007

A jak jsi na tom? Rodit se nechystas? Vsechno dobry???

carlisse
1. srp 2007

Deni dneska jsem měla kontrolní odběry, byl tam pro změnu Hajči a říkal, že se mu vůbec nepozdává to ambulantní sledování, ale krev byla zas trošku lepší. Na další kontrolu jdu v pondělí, tak uvidí.

dendasek
autor
2. srp 2007

Market, tak snad to bude vsechno dobry a ve zdravi do doklepem az do konce...ted uz to mame za par. 😉
Ja jsem mela silenou noc...probudila jsem se uplne propocena-mam porad strasne a hlavne divoke sny a ani nevim jak me to napadlo, jsem si myslela, ze mi praskla plodovka...asi tim jak jsem byla propocena, tak jsem vse kontrolovala a nastesti vse v poho...ale musim rict, ze to byla divocina.
Ja nemam zadne posliky...a hlenova zatka mi snad taky jeste neodesla(toho bych si snad vsimla,ne???)

pirlenka
2. srp 2007

Ahoj holky, tak včera nás pustili z rakovnické porodky, tak vám jdu rychle a ve stručnosti napsat nějaké info a klidně se ptejte, ať jste správně připravené 😉

Takže po porodu ležíte dvě hoďky na sále, nohy křížem, plno vložek mezi nimi. Vedle vás je miminko, opravdu jen očištěné a zabalené, žádné koupání hned po porodu. Pak vám ho odnesou, vás převezou na pokoj a za chvíli vám ho donesou - čisté, voňavé a krásné 😵 😵 😵
Po šesti hoďkách přijde sestra, pomůže vám do sprchy. Potom přijde dětská sestra, zkusí vám prcka přiložit, řekne info o kojení, pak z rychlíku ukáže přebalení a oblečení a pak už je to jen na vás. Cca každé čtyři hodiny (i v noci) přijde normální a dětská sestra (zvlášť), jestli je vše ok. Samozřejmě dětská už počítá s tím, že prcka kojíte, přebalujete a poctivě čárkujete kojení, čůrání, kakání a blinkání.

Vložky jsou pro vás neomezeně, plínek opravdu jen 6 na den - s tím, že vám je přinesou ráno. Jsou to Hugiies (Carl, mě bylo divné, že mají jiný obrázek, než moje Pampersky), ale byly dobré 😉 Někdy mi fakt nestačili, ale kdyby vám zbyly, tak si je schovejte, ať jich zase dostanete šest 😉 🙂

Druhý den večer vám dětská ukáže koupání (zase meteleskum bleskum - navíc použitím Johnsons kosmetiky) a další den už je to na vás...tak před pátou vám vždycky přinesou nové oblečení, případně látkovou plínku, takže koupat až potom - já většinou kolem té páté,

Vizita chodí ráno, kolem osmé Dr. kvůli vám a kolem deváté dětská kvůli prckovi. To jsem nechápala, že tak kolem sedmé přišla dětská sestra, abych prcka svlékla do plínky a změřila mu teplotu - ona za chvilku přišla, zvážila ho, změřila zda nemá žloutenku a odešla. Takže jsem ho oblékla a před devátou přišla zase, abych ho svléka, že bude dětská vizita. Takže ráno měl prcek vždycky pěkně nabourané, samé svlékání...

No a k jídlu - fakt síla, už tady psala Carl. Ten den, co jí pustili, jsme měli segedín, další den k večeři natvrdo vařená vajíčka...no jestli to byla strava pro kojící matky 😕 😕 Nevím, jestli to berou tak, že se teprve rozkojujete, tak to ještě nemá takový vliv...každopádně hodně pít, mají celkem dobrej čaj a já měla svou neperlivou vodu. Takže jsem ani moc hlad neměla, byla jsem jak hydrant 😀 😀

Tak to asi moc stručné nebylo 😀 😀 Kdyby něco, ptejte se 😉

carlisse
2. srp 2007

pir díky moc za info🙂 jak to tak vypadá, tak si tu víkendovou stravu možná zase ozkouším, doufám, že tentokrát už jako regulérní kojící matka, nebo se tam neukážu vůbec🙂

dendasek
autor
3. srp 2007

Pirlenko taky moooc dekuju za info. 😉

ammalka
9. srp 2007

Ahojky holky, už jste se tu dlouho neukázaly, že by už bylo mimi na světě???

ammalka
9. srp 2007

A co vy ostatní holky z Rakovníka a okolí, že se tady žádná nehlásíte? Už se těším, až s někým pokecám.

sarkaa
9. srp 2007

Ahojky ammalko 🙂

Carlisse-Markéta (moje sousedka 😀) prý už má holčičku 🙂 Osttaní holky nevím moc sem nechodím 🙂

Já zatím těhotná nejsem..☹ A asi jen tak nebudu.Čekám na výsledky horm.vyšetření tak uvidíme co bude.Co ty?Koukám v lednu bude veselo 🙂))

dendasek
autor
9. srp 2007

Ahojky holky, ja tady jsem skoro porad....ale vy sem vuuubec nechodite. 😔

ammalka
10. srp 2007

Dendasek, a co ty? Už to brzy bude viď? Markéta má prý už mimi, co má a kdy to bylo???
sarkaa - ahojky, nám nešlo mimi půl roku a pak to najednou bylo, buď ráda za Pavlíka, musí být hrozný, když to někomu nejde a nemá ani jedno mimi.

dendasek
autor
10. srp 2007

amamalka: jo,jo uz se nam to blizi, ofiko termin mame prisi tyden v patek. Dneska jsem byla na monitoru a zatim bez delozni aktivity 😒 tak jsem uz docela zvedava, kdy to cele vypukne.
Market rodila myslim min. patek a maji holcicku Adelku...je prekrasna 😵 , takova malinka.
A co ty? jak snasis tehotenstvi?

sarkaa: drzim palecky, aby byly vysledky v poho a mimi se podarilo co nejdriv. 😉

ammalka
10. srp 2007

dandasek, ze začátku nic moc, bylo mi dost špatně - 2 měs. jsem marodila, ale teď už jsem v plném pracovním nasezení, takže je mi už lépe.

carlisse
10. srp 2007

Ahoj holky dala jsem nějaké fotky do alba, není čas, zas letím🙂
Šárko ten řev budete muset vydržet, malá trpí občas na prdíky 😉

ammalka
10. srp 2007

carlisse, gratulují ke krásné Adélce a jak jinak je? Asi toho je teď na vás obě moc, viď?

sarkaa
10. srp 2007

Ahojky 🙂

ammalka> Nám se Pavlík povedl hned 😀 Tomu druhýmu se holt k nám nějak nechce....ale fakt je ,že jsem po porodu hodně přibrala a po dietě kterou jsem před rokem držela (zhubla jsem asi 10 kg+-) tak jsem začala mít problémy s MS a začala jsem to řešit až teď v lednu...no já ale věřím,že se časem mimčo podaří už na to tolik netlačím jako v těch prvních 3 měsících snažení.

dendasek> Děkuji 🙂

Markét to je v pohodě....ani nevím,že už si z porodnice doma 🙂))Zatím jsem malou ještě neslyšela a i kdyby tak to přece vůbec nevadí 😉 Horší než křik našeho Pájy to být nemůže páč ten když se začne vztekat tak to musí slyšet snad celej panelák.

sarkaa
10. srp 2007

Jéé Adélka je drobeček ale moc hezkej 🙂))) Tak mooc blahopřeju a ať vám dělá jen a jen radost 🙂

dendasek
autor
10. srp 2007

Ahojky Market: velka gratulka k Adelce, je opravdu sladoucka 😉 .
Ja uz se taky strasne mooooc tesim...jsem domluvena s nasi princeznou na patek to mame i termin, tak snad mamcu poslechne a vykoukne. 😅

sarkaa
10. srp 2007

Dendasku tak ať se z princezny brzy těšíte 🙂 Jakpak se bude holčička jmenovat?

dendasek
autor
10. srp 2007

sarkaa: Uz se moc tesime...jen ten porod bych nejradeji nejak preskocila... 😅 a
Pokud by to opravdu byla holcicka tak uplne jasno jeste nemame, ja bych chtela Elisku a manzel Adelku, doma mame vyplnene dva papiry na jmeno mimiska...tak uvidime, ktery vezmeme sebou do porodnice. 🙂 a kdyby jen to byl klucina tak pro chlapecka mame vybrano Kubicek.

carlisse
15. srp 2007

Deni tak co, už se něco chystá? Koukala jsem, žes konečně stvořila album 😉

dendasek
autor
15. srp 2007

Ahojky Market, nic me neboli...takze se asi ani nic nechysta... ☹
Byla jsem na srpnu se holek poptat ohledne poslicku pred porodem...ja jsem je jeste nemela, jen nejake to pichnuti "dole",ale nic pravidelneho. Tak jsem zvedava, kdy se konecne neco zacne dit....vzdyt v patek uz mame termin.
Jinak jak jsem ti psala uz na srpnu, Adelka je krasnoucka...drobecek..malinkaty. 😵

ammalka
15. srp 2007

Ahojky holky, jak se máte, dendasek, držím palečky, a co ty Carlisse, jak je, asi frmol, viď? Včera jsem viděla tvé mimi v Raportu s mamkou, Adélka je nádherná. Dívala jsem se Dandaskovi do alba a má tam soupravičku do porodnice, i když máme ještě čas, tak všichni říkají, že do porodnice si mám vzít jen věci, až půjdeme domů, že po dobu, co v nemocnici budeme, má nemocnice erární věci, je to tak???