Rakovnické maminky...čekatelky a snažilky

dendasek
22. bře 2007

Ahojky...najde se někdo z Rakovníka???? 🙂

carlisse
25. črc 2007

miso neboj, tak brzo rodit nebudeme, tobě daj stejně kdyžtak vyvolávačku 🙂 I smoulinda to plánovala na únor a už má Katrinku u sebe 😀

misakri
25. črc 2007

no, říkal doktor tak přibližně, že kdybych měla vyvolávačku, tak příští týden v pátek... 😒

dendasek
autor
25. črc 2007

Market, ten obchudek je hned pod nasima okny, bydlime totiz primo v tom baraku...hned vedle jsou Euro okna Jordan.
Jo tak uz vim kde to je....tak se tam zajdu zitra podivat. Ja jsem si vybrala jednu v te Slunecnici a stoji 1050,- tak ji tam treba budou mit levnejsi.

misakri
25. črc 2007

ale uvidíme, co mi řeknou zítra v porodnici... ☹

dendasek
autor
25. črc 2007

neboj...dobre to dopadne 😉

misakri
25. črc 2007

budu muset končit babušky, jirka se probudil a chce jít k pc... a já jako poslušná manželka ho samozřejmě pustím... 😀 😀 😀
tak se mějte moc krásně a pusinky vašim domečkům... 😉 🙂 🙂

dendasek
autor
25. črc 2007

Ja taky udelam pa pa pa, podlaha uz vyschla tak muzu jit do sprchy...

carlisse
25. črc 2007

deni já myslela, že bydlíš na váze někde v těch panelákách 😀 Tak to máš lepší info než já 😀
Hele psala jsem ti, že ta holčina co jsem se s ní seznámila z Rakovníka se stejnýmtermínem už má klučíka?

dendasek
autor
25. črc 2007

Ja jsem se te taky chtela neco zeptat, to je ta co rodila CR?

dendasek
autor
25. črc 2007

No ja nevim jak se tomu tady presne rika, ale myslim, ze na Vaze,ne?? A z toho obchudku mam radost, ale zatim se nic nedeje, jen tam dali nejake kose...

carlisse
25. črc 2007

jj, no tak ta bydlí hned vedle tebe 😀 Bydlí nad autodílama na rohu Kuštovky

carlisse
25. črc 2007

misakri ahojky a snad se Míša umoudří a zítra se dozvíme, že už ji máš u sebe zvenku 🙂

dendasek
autor
25. črc 2007

No a nepracovala nahodou na OSSZ?

carlisse
25. črc 2007

jj, pracovala!

dendasek
autor
25. črc 2007

Tak ten svet je fakt malicky...protoze tam pracuje tchyne a zna tu tvoji kamosku, zrovna v patek mi o ni rikala...ze porodila nejak predcasne chlapecka.

carlisse
25. črc 2007

Já se picnu, dneska to tu teda jede s těma náhodama😀
No prý jsou ok, ale byl malinkatý a měl o 14 dní opožděný vývoj plic, tak dostává prášky na vyvinutí.

dendasek
autor
25. črc 2007

To je fakt sila, ale jak se rika: nahoda je blbec 😀
A uz jsou doma?

dendasek
autor
25. črc 2007

Market: ja uz se pro dnesek loucim...nejak blbe se mi sedi.
Preju dobrou a hlavne klidnou noc a co nejmene navstev na WC.

carlisse
25. črc 2007

ještě ne.

Jasný, měj se krásně a užij si zítra ten kurz. Já tam jdu taky, ale jen na monitor a poradnu

iris
25. črc 2007

Ahoj holky, tak jsem tu po dlouhé době a jen na chviličku,tak jsem vás chtěla pozdravit.Moc se s manžou těšíme na našeho mimíska, už krásně kope 😵

pirlenka
25. črc 2007

Ahojky,
no bodejť by nebylo na červenci mrtvo - Misakri se vykecává v sprnu nebo tady 😀 😀 😀 No ale přiznávám, že se taky často nechávám adoptovat, bo ty naše maminy už nemají čas...ožije to akorát, když dorazí Jiji, jenže ta je teď furt u tchánovců 😒 A tam není net 😝
Carlisse, první tabulka červencovek je už plná, Kristy22 už má taky mimčo (teda fakt myslím,že jo), ale Šmoulinda tam dávala větší tabulku (když byla v porodce, tak jí doplňoval přítel a nějak jí zmenšil) a asi jí vymazala 😕 😕

carlisse
26. črc 2007

iris ahoj, už jsem si říkala, jak to s tebou je🙂 Moc gratuluju, že je vše ok a koukám, že to bude chlapeček 😉 Užívej si pohodové těhu!

dendasek
autor
30. črc 2007

Market, takze k tomu kurzu. Seslo se nas tam asi 8 tehulek s tatinky. Nejdriv ten kurz zacal prohlidkou pripravne mistnosti, kde nam rekla PA, ze se v ni rodicky pripravuji necelou hodinu, sepisou se papiry, rodicka dostane-tedy pokud bude chtit(muze i odmitnout) klystyr a nebo si take muze zazadat o YAL gel, maji ho tam prichystany, ale nejlepe se pry vyprazdnis u klystyru a taky to pry uvolnuje porodni cesty...takze nam PA doporucila klystyr. Pokud nejsi oholena a souhlasis tak te i oholi.(kolem hraze, kvuli hojeni) Po klystyru a oholeni si zajdes do sprchy a pak zalazi, jak na tom jsi. 😅
No pak jsem se sli podivat na porodni saly, docela me prekvapilo, ze je deli jen takova zidka...a ze to tam bylo takove hodne pruchozi. 😒 Byl tam, ale taky i jeden,(porodni salecek) ktery byl uplne zvlast(vypadal moc hezky)a byl i primo u neho pokoj pro tatinky s maminkama...tedy pro ty co cekaji nez se jim porod rozjede....jenze ten tam je bohuze jen jeden, takze zalezi, jak tam maji plno.
Jinak tatinek s maminou, ktera na porod teprve cekaka, podle me byt nemuze...neni kde, byly tam jen dve postele pred temi porodnimi saly...no tak nevim.
Pak jsme se sli podivat na nadstandartni pokoj(vypadal moc hezky) a na pokoje pro sestinedelky...na novorozenecke.Udivilo me jak tam bylo prazdno a uplne ticho. Jako by tam snad ani nikdo nebyl. 😕
Dale nam pokracovalo povidani s PA,o tom kdy jet do porodnice, co sebou...atd.
Taky jsme nacvicovali dychani, ktere se ma pouzivat pri kontrakcich, pri porodu.(jsem zvedava jak to zvladnu, nevydrzim byt tak dlouho bez dechu ☹ )
Taky s nama mluvila detska sestricka. Ta nam rikala co a jak s mimi. Ze ho po porodu nekoupou, ze je to pro miminka moc drasticke, ze je jen otrou, zvazi a zmeri a taky, ze hned zkouseji prisati k prsu. Taky ze pouzivaji detskou kosmetiku Gohnson´s baby,( protoze s nema maji nejakou smlouvu). Taky ze na prdelku, je nejlpsi pouzivat Rybylku. Do porodnice si na mimi, krome vlhcenych ubrousku nemusis brat nic. Obleceni i plinky( 6 na den) dostanes. No ja si urcite budu brat i plinky...6 na den se mi zda malo.
Taky nam na konci ( pro silnejsi natury-zustali jsme tam jen dva pary) PA pustila porod...nebyla to zadna drastarna...jak vetsina rikala...me se to snad i libilo. No urcite jsem ti jeste spoustu veci zapomnela napsat...ale nic si ted uz nevybavuju, tak pokud si jeste na neco vzpomenu tak to dopisu.( na slohovky jsem nikdy nebyla dobra, vetsinou mi je psala segra 😅 ) Jinak jsem byla Rakovnickou porodnice mile prekvapena. 😉

dendasek
autor
30. črc 2007

Market, takze k tomu kurzu. Seslo se nas tam asi 8 tehulek s tatinky. Nejdriv ten kurz zacal prohlidkou pripravne mistnosti, kde nam rekla PA, ze se v ni rodicky pripravuji necelou hodinu, sepisou se papiry, rodicka dostane-tedy pokud bude chtit(muze i odmitnout) klystyr a nebo si take muze zazadat o YAL gel, maji ho tam prichystany, ale nejlepe se pry vyprazdnis u klystyru a taky to pry uvolnuje porodni cesty...takze nam PA doporucila klystyr. Pokud nejsi oholena a souhlasis tak te i oholi.(kolem hraze, kvuli hojeni) Po klystyru a oholeni si zajdes do sprchy a pak zalazi, jak na tom jsi. 😅
No pak jsem se sli podivat na porodni saly, docela me prekvapilo, ze je deli jen takova zidka...a ze to tam bylo takove hodne pruchozi. 😒 Byl tam, ale taky i jeden,(porodni salecek) ktery byl uplne zvlast(vypadal moc hezky)a byl i primo u neho pokoj pro tatinky s maminkama...tedy pro ty co cekaji nez se jim porod rozjede....jenze ten tam je bohuze jen jeden, takze zalezi, jak tam maji plno.
Jinak tatinek s maminou, ktera na porod teprve cekaka, podle me byt nemuze...neni kde, byly tam jen dve postele pred temi porodnimi saly...no tak nevim.
Pak jsme se sli podivat na nadstandartni pokoj(vypadal moc hezky) a na pokoje pro sestinedelky...na novorozenecke.Udivilo me jak tam bylo prazdno a uplne ticho. Jako by tam snad ani nikdo nebyl. 😕
Dale nam pokracovalo povidani s PA,o tom kdy jet do porodnice, co sebou...atd.
Taky jsme nacvicovali dychani, ktere se ma pouzivat pri kontrakcich, pri porodu.(jsem zvedava jak to zvladnu, nevydrzim byt tak dlouho bez dechu ☹ )
Taky s nama mluvila detska sestricka. Ta nam rikala co a jak s mimi. Ze ho po porodu nekoupou, ze je to pro miminka moc drasticke, ze je jen otrou, zvazi a zmeri a taky, ze hned zkouseji prisati k prsu. Taky ze pouzivaji detskou kosmetiku Gohnson´s baby,( protoze s nema maji nejakou smlouvu). Taky ze na prdelku, je nejlpsi pouzivat Rybylku. Do porodnice si na mimi, krome vlhcenych ubrousku nemusis brat nic. Obleceni i plinky( 6 na den) dostanes. No ja si urcite budu brat i plinky...6 na den se mi zda malo.
Taky nam na konci ( pro silnejsi natury-zustali jsme tam jen dva pary) PA pustila porod...nebyla to zadna drastarna...jak vetsina rikala...me se to snad i libilo. No urcite jsem ti jeste spoustu veci zapomnela napsat...ale nic si ted uz nevybavuju, tak pokud si jeste na neco vzpomenu tak to dopisu.( na slohovky jsem nikdy nebyla dobra, vetsinou mi je psala segra 😅 ) Jinak jsem byla Rakovnickou porodnici mile prekvapena. 😉

dendasek
autor
30. črc 2007

Jeee rovnou 2X..nejak mi ti blne..

carlisse
30. črc 2007

deni díky moc. První část znám, to nám taky ukazovali a vysvětlovali když jsme se byly podívat s jednou těhulkou ze cvíča a teď už to tam znám i osobně 😀 Přijímali mě na porodnici a rovnou mi tam natáčeli monitor. Na šestinedělí se to zaplnilo v pátek, to bylo hodně porodů🙂
Tatínek tam může být podle situace, podle toho, kolik jich rodí... A ten souromej pokojík a prodní sál bych taky brala, líbil se mi nejvíc😀 Nadstandart je supr, hlavně ta polohovací postýlka.
Právě ta druhá část - dýchání + dětská sestřička mě zajímal nejvíc, no, co se dá dělat.

dendasek
autor
30. črc 2007

Detska sestricka,nam rikala taky o kojeni, ze 9O% maminek u nich koj...a kdyz jsou pak doma a nastanou nejake problemy, tak se na to proste vykaslou...jsou pohodlne a nemaji trpelivost.
Jeste jsem si vzpomnela, ze se nepousti drive nez po sesti dnech domu(peti nocich), je to prej primarova vysada....maminky se rozkoji a taky se nauci starat i mimisky.
No a k tomu dychani, pri kontrakcich se pouziva dychani do briska...nesmis proste nedychat a nebo to v sobe nejak drzet a pri porodu, takovy ten veeeelkyyyy nadech, pritalcit bradu na prsa, zavrit oci a nedychat (pocita se nejmene do 15-20)mezi tim se delaji nedechy, ale to musi byt rychlovka.
Byla tam jedna tehule ze cvica a ta rikala, ze dychani uz mate vy "cvicenky" naucene a ze do 20 to je pohoda...tak budu muset trenovat... 😅

dendasek
autor
30. črc 2007

Jo a ja na monitor chodim primo do porodnice...v patek uz jdeme podruhe. Milan sedel u nas a poslouchal jak to tam krasne sploucha a taky mala se pekne prevalovala a po vyseteni nam pan primar rekl, ze "tam dole" mame jeste mista dost, takze do porodu jeste dost casu....tak jsem zvedava, kdy to nastane.

carlisse
30. črc 2007

jj, to mi říkala PA. To dýchání jsme dělali na cvíču, i to psí i to zadržení dechu při tlačení, tak to mám nacvičeno, teď už jen uvidím, jestli to dokážu správně použít 😀 Taky je dobrý zezačátku při kontrakcích používat hluboké nádechy a to psí až když už ty hluboké nepomáhají.
To byla taková blondýna silnější ne? Ta ze cvíča.
No Aleš byl teď při tom příjmu na monitoru taky se mnou a mimouše se předváděl, škytal, kopak do sondy a když jsem byla včera sama, tak zas chrápal 😀
Jinak mi říkala pirlenka, že některé věci jsou docela takové ne zrovna kach co se šestinedělí týká, třeba ti tam daj do vaničky kosmetiku na mimi a napatlaj toho na něj děsně, no je lepší pak doma když si to děláš podle sebe. A plenky určitě nějaký svý, vím, že občas jim to nestačí těch 6 na den.
Taky mě zarazilo jídlo - dostávala jsem to co ostatní - dietu pro kojící matky a bílé pečivo k snídani i večeři a mezitím k obědu drožďovou polívku a čínu s cibulí a pórkem... no nic moc teda.
Holky říkaly, že jim tam mužíci nosí vlastní jídlo, aby prckové neměli nadýmání.

dendasek
autor
30. črc 2007

Market: jo byla to takova blondynka.
Ja myslim, ze kdyz prezijeme porod, tak tech par dni v porodnicic taky...ja chci jit kazdopadne na ten nadstandart, hlavne kvuli toho, ze je tam WC a sprcha a taky je to pak lepsi s tema navstevama, nemusis sedet nekde na chodbe 😒 . S tim jidlem mas pravdu...urcite bude lepsi mit svoje zasoby, nez aby pak mimisky trapilo nadymani.
Jo a me jeste zarazilo, kdyz ta sestricka rikala, ze pri kazdem prebalovani nestaci jen miminkum otrit ubrouskem, ale ze nejlepsi je ho oplachnout, ale to se mi moc nezda...tak nevim.
A s tou kosmetikou asi ji maji hooodne, neee to si delam srandu, ale preci jen vseho s mirou. 😉