Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

vercavranov
28. dub 2009

Jo, my máme kotce, ale krásné, veliké, tak 4x4m, boudičku z tvárnic a s předsíňkou, ještě navíc zateplenou, takže když jedu pryč, tak jsou holky tam. V domečku by řádily 😖 Ale jinak jsou se mnou. Ale můžu říct, že čím dál tím víc se cpou ven, už je to v domečku moc nebaví 😀 Venku řádí mezi koníkama, přetahují se o klacek, honí se navzájem, hryzají si kostičky a terorizujou kočky, takže jsou tam moc spokojené. Jsou to opravdu aktivní psi, potřebují se vyřádit. Ale kotec mají taky rády,samy do něj často zalezou, hezky do boudičky a chrní a chrní 🙂 Myslím, že se to bude líbit i Chayence, uvidíš sama. Jak si zvykne řádit venku, kotec už pak nebude vnímat jako odstrčení.

To s tím teplem je pravda, opravdu si vyhlížejí vyhřáté plochy, ať už je to postel, nebo krb. Jsou to psí dámičky. Ty moje si ani nesedají na zadeček jako všichni ostatní psi, ony si pod sebe dají zadní nohy a na ně si sednou, aby jim nenastydl zadeček 😀 Prvně si venku ani sedat na povel nechtěly, dlouho jsem je přemlouvala 🙄 Ale teď to venku úplně milují.

Jinaak já krmím na doporučení veterinářky Calibrou junior large breed, 15 kg stojí 1100,- Kč, zboucháme dva pytle za měsíc, a protože kočičky by to samotné nepapaly, to už mi dokázaly mnohokrát, zalévám jim to masovým vývarem se zeleninou a těstovinami, na tvou radu přimíchávám i ovesné vločky. Když náhodou nestíhám, míchám to aspoň s konzervou. Taky dostávají vařená vajíčka a tvaroh, a vařím jim vepřové nožičky, ty naprosto zbožňujou. Žužlají si je venku a je od nich aspoň tak hodinu klid 😝

vercavranov
28. dub 2009

Jinak tady je složení té Calibry :

Calibra Junior Large Breed zajišťuje komplexní a vyváženou výživu štěňat psů velkých i obřích plemen a respektuje jejich požadavky na potřeby bílkovin. Usnadňuje správný vývoj kosterní soustavy a předchází potížím s kloubním aparátem. Přídavek chondroitinu a glukosaminu působí preventivně proti vzniku onemocnění pohybového aparátu v pozdějším věku.

Složení: drůbeží maso a produkty drůbežího původu, rýže, kukuřice, drůbeží tuk, lososí olej, pivovarské kvasnice, cukrovarské řízky sušené, minerální látky, DL-methionin, L-lysin, síran měďnatý pentahydrát (CuSO4 x 5H2O), vitamin A, vitamin D3, vitamin E (alfa-tokoferol), glukosamin, chondroitin sulfát.

Mě to právě doporučila veterinářka, že prý je to kvalitní krmivo za dobrou cenu.

tannawe
autor
28. dub 2009

Verčo super, podívám se na to. Já dávám vařené maso, syrové maso, zeleninu, sem tam ovoce - oblíbila si meloun 😕 😅 ,granulky, kosti, vajíčka, tvaroh, mléko, prostě co vidím, že chce, to jí dám...no halt máma 😀 nemůžu si pomoci 😉

Manžel naměřil 67 v kohoutku je to možné? Mně přijde docela normální, ale jak říkám, veterinářka se děsila co to máme za giganta...tak nevím...teď jsem se vrátila z práce tak jsme šly spolu ven a byla celá blažená, že je se mnou v industriálu na volno, vždycky pozná, že se vracím z práce a vynucuje si hned jít ven, protože ví, že ji pustím...to je fakt tak zvláštní pocit...teď tady na mě kouká a vidím na ní, že už čeká kdy si půjdu lehnout aby mě zalehla 😀
manžel šel kouknout jak hraje Chelsea do místní putyky, děti odjely neplánovaně k našim takže jsem trochu bezprizorní, ale což...Chayenka jasně dává najevo co je třeba...

S tím kotcem jsem ráda, že jsou tam tvoje spokojené. Ona byla zvyklá na infrazářič z chovu, takže jí to tam chci zateplit, kotec větší s boudičkou...tak snad to půjde. Jinak preferuje tedy být venku na zahradě, to jsem se přesvědčila. Dneska celý den v Praze prospala....jak jinak zavrtaná u Ellinky v possteli... 😅 😔

Kosti dáváš?
Já jsem kupovala taková ta ouška prasečí,ale nějak jí to už nejede, tak nevím. Morkovou kost si čerstvou nevezme a pustí se do ní až tak po třech dnech 😕 , tak už nevím co jí na "hlod" koupit.
Na hraní miluje jakýkoliv hadr...tak kdyžtak poraď...

Mějte se holky 😵

Jo a ty prasečí nožky jsem zkoušela, ale že by nám nějak Židovatěla? Cokoliv prasečího odmítá...jak ta ouška,tak nožičky 😠 😀 😝

vercavranov
28. dub 2009
vercavranov
28. dub 2009

No tedy, koukala jsem se na Chayu na albu, to je opravdu nádherný pejsek. I tu hlavu má takovou krásnou mohutnou, to ty moje jsou oproti ní ještě miminka 😀 A ty jsis tedy dobře zkrátila vlasy.Sluší vám to oběma 😵

tannawe
autor
28. dub 2009

Veru díky...vypadám jak debil 😀 😉 ale v pohodě, aspoň jsem se zbavila těch roztřepených konců...
Jinak s těmi smrdutými pytlíčky máš 100% pravdu...to když cítila tchyně, když jsem to tam Chayuli vybavlila tak šla do kopru...chudák...a jak to "malé" šmakovalo.
Ale ta jejich povaha...to je něco...já si prostě myslím, že je v nich něco tak hrozně zvláštního, však já tomu přijdu na kloub. Ona prostě "ví"...myšák jeden, se tady rozvaluje a už vím, že jen co vypnu komp tak ji tam mám nastěhovanou 😀 😵

tannawe
autor
8. kvě 2009

Ahoj holky,jak si užíváte sváteční den???

My jsme dneska měli trošku vzrušující akci, protože jsme vyjeli ven i s Chayenkou. Máme tady dole ve Vysočanech takové "hřiště pro psy" kde se pejsek dá pustit, je tam pár překážek - no tedy slovy opravdu dvě 😀 😝 - a je to poměrně velké, takže se tam dá krásně rejdit. Chayena byla zvyklá teď rejdit dost na volno a být i puštěná, takže jí to chybí.
Už když jsme se tam blížili tak jsme si říkali jestli tam budou i nějací jiní pejsci, ale byl tam jen jeden. A představ si - ridgeback!! - ale staroušek! Takový starý pán...a byl tedy o hodně větší než naše Chayenka. Ta ho hned samozřejmě začala povzbuzovat a hnát ho ke hře, tak se chvíli dal, ale pak se šoural na druhou stranu...nejdřív jsme si nevšimli, ale až pak jsme koukali jak blázen - protože jeho páníček tam spal na lavičce!!! 😅 😲 a tak jsme si pobíhali se psem, hráli si s dětma, házeli klacky a ták a najednou pic...a pán spadl na zem!!! A pejsek nic....Chayena tam hned běžela, my jsme se taky začali ubírat tím směrem, přeci jen co kdyby mu něco bylo...ale pán vyskočil...a asi mu bylo trapně nebo byl podroušený a jal se sunout pryč ze hřiště. No fakt mega trapas 😀 😖

Takže to byla taková akce....pak jsme jeli na bobovou dráhu. Chaya byla vylítaná až běda tak byla doma a byla fakt moc hodná. Ještě, že už nám jde zavírat ten děcák. Akorát pořád odsouvá tu dětskou postýlku, tak jsem ji dneska dala na stranu a dobrý...nesunula ji nikam 😀 Rozhlodala si to co měla - dala jsem ji tam jednu krabičku, jednu láhev a nějaké kosti - a byla spokojená. Když jsme přijeli tak klasicky koukala z okna a už štěkala, kde jako jste??? 😀 😝
Tak jsme vyrazili hned ještě ven a byla moc spokojená a teď už tady u mě leží...

Jo a Verunko...vážně uvažuju, že ji snad budu zavírat v obýváku. Já jsem se vůbec nevyspala...!! Nejen, že u mě spal malej, ale Chayule se na mě tak přilepila, že jsem k ránu měla pocit, že mi snad upadnou odkrvené nohy 😀 😀 jak to řešíš ty???
Ona si tak na těch horách zvykla spát u mě rozcapená pod peřinou,ale tam je taky obrovská postel!!!!Což tedy tady nehrozí...no já nevím, v pelíšku byla, protože ho měla čerstvě povlečený, ale dneska? Už zase jen u nás...sakra 😝 😔 tak kdybys měla radu tak sem s ní....pa 😵

vercavranov
11. kvě 2009

Ahoj, napsala jsem ti IP 😉

Ještě jsem ti chtěla povědět, jaké mám doma potvory. Už od malinka, od tří měsíců, si odněkud nosily takové staré velké kosti. Bylo mi naprostou záhadou, kde je stále berou, nemohla jsem na to přijít. Pak se taky občas vytratily z mého dosahu, přišly třeba až na desáté zapískání, ale ranč je veliký, má 10 hektarů, tak jsem tomu nepřikládala žádný význam, prostě jsem jen myslela, že jsou někde na vzdáleném konci. A včera... Pískala jsem, ony nikde. Po pěti minutách jsem se začala strašně bát, chodila jsem od brány k bráně ( máme jich tu 8 ) a pískala a pískala. A u jedné brány směrem dolů do lesa cestička na podlezení... A vzápětí v dáli v lese dvě zrzavé přibližující se skvrny.. musím říct, že ke mě nadšeně běžely a vítaly mě, v hubě každá další velkou starou kost... ale teď si představ, že ony si takhle běhají po lese od mala ! Potvory jedny, mohl je někdo odlákat nebo trefit myslivec.. mohly se taky zaběhnout za srnou, máme jich tu jako máku.. Myslela jsem, že mě trefí 😝

tannawe
autor
11. kvě 2009

Ty jo Verčo tak to je taky dobrá story. Nám Chaya minule už za srnkou utekla. To byl fofr, že jsem si říkala A je to, tohle je konečná holka, už tě neuvidím. Rozběhla jsem se za ní seč jsem mohla /kdysi jsem běhala závodně, ale dneska s těma mega prsama...no darmo mluvit... 😀 /a u toho jsem pořád na ni volala. Pak jsem se zastavila a poslouchala jsem. Ticho. Nikde nic. Tak jsem zapískala. A frajerka si to vyřinula z lesa pro svoje masíčko. No zabila bych ji 😔 ,ale spadl mi kámen ze srdce, protože děti už natahovaly, že Chaya umře v lese...
A naposledy se vytratila, když byl velký vítr. Děti se nějak zasekly v trávě, prohlížely nějaké květiny či co, manžel koukal asi po ptácích 😀 a když jsem se otočila tak Chayenka nikde...ale byl strašný vichr, prostě fakt nebylo slyšet, že voláme, hledali jsme ji snad hodinu a nikde nic. Už se smrákalo a nakonec ji manžel našel někde v polích za vesnicí jak tam jen stála jako socha, koukala dolů do údolí a když ho viděla tak se začala tiše plížit k němu,s těma svýma čínskýma očima přivřenýma a došourala se k němu skoro vleže a přičůrla si blahem, když ji pohladil...důra jedna. A ať mi někdo netvrdí, že ridgebackové jsou tupé gumy 😀 Když ji muž přivedl domů tak jsem na ni ani nemohla promluvit jaký jsem měla vztek a ona to viděla a odšourala se do pelíšku, položila si hlavu na přední tlapky a pozorovala mě asi deset minut a pak vytuhla 😀 🙂
Ale naštvaná jsem byla nehorázně, protože na ke mně už se naučila fakt skvěle a pak tohle.Ale podle nás ztratila sluchový vjem a šla blbým směrem a my také...tak jsem jí odpustila 😀 😝 😵

vercavranov
13. kvě 2009

s jejich kukučem jim člověk odpustí všechno, viď? Nezapomeň, že Chayenka je stále ještě štěňátko 😀 Já vím, ten strach o pejska je hrozný. Toho starého Beníka, teď je mu 21, mám odmala, bylo mi asi 6, když jsme ho našli. On byl vždycky strašně vděčný pejsek, miloval nás za to, že jsme ho zachránili. Ale když jsme šli okolo lesa, konec... měla jsem v té době ještě vlčáka, často jsem se s nimi chodila toulat.. 😀 Ušli jsme třeba 20, 30 km, tak všude po stezkách. Měla jsem sebou jen jedno vodítko, ve městě jsem na něm vedla vlčáka, aby lidé nenadávali, a v lese jsem vlčáka odepnula a na vodítko dala Bena, aby mi nezdrhl.. A stejně. Vykroutil se třeba i z obojku, a šup do lesa.. Vždycky se vrátil, třeba po dvou hodinách, ale přišel. Jednou mi dokonce nastoupil nepozorovaně do autobusu do Prahy, než jsem se stihla rozhlédnout, Beník i autobus nikde. On nakonec přece jen někde vystoupil, ne až v Praze, a přiběhl druhý den, ale ty nervy já moc dobře znám... 😝 Pak jsem se přestěhovala na ranč a tam už jsem to neřešila. On je tak malý, že podleze každý plot, a myslivce zaplaťpánbůh tady moc nemáme, nezbylo mi, než se smířit s tím, že si Beník prostě na noc odběhne a ráno se zase vrátí, udýchaný, hladový, ale šťastný jako blecha... Pak už hodně zestárl a přestal s výlety, a teď už ho nebereme ani na procházky, jsou už pro něj moc namáhavé. ALe užila jsem si s ním svoje, utekl asi tak milionkrát.. 🙄 Proto se snažím ridgebacky co nejlépe vést, abych si to nemusela prožívat znovu. Ten můj malý nalezenec Denisek se ode mne ani nehne, i když není vykastrovaný. Ta jeho dušička si musela prožít peklo, pořád je na mě strašně moc fixovaný.. A k honění mu bohatě stačí kočky a koně na ranči.

Ještě k holká, jsou to ale opravdu citliví psi, nevěřila jsem tomu podle knížky, ale je to tak. Já třeba vůbec nesmím na nikoho křičet, jak zvýším hlas na kohokoliv při hádce, okamžitě ke mně přiběhnou a začnou se lísat, vnucujou mi packu, vinou se okolo mě... prostě nesnesou hustou atmosféru.. 😎 To se mi s žádným jiným psem nestalo..

tannawe
autor
13. kvě 2009

Veruš,zrovna jsem tady,dneska razíme do zoo tak mám napilno. Ale s tou jejich packou to musí být nějaký obecný zvyk ne? Chayena to dělá taky. Včera mi zase zrušila tři toaletní taštičky zatímco jsme byli na nákupu 🙄 no a hned podávala packu, mhouřila ty svoje oči /pak právě vypadá jako číňanka a už teď na mě tady visí, protože ví, že jedeme pryč.../
Fakt zvláštní plemeno tihle RR 😀 😵

vercavranov
14. kvě 2009

Ahoj,jak bylo v zoo? My taky stále fofrujeme. Teď o víkendu tu pořádáme jezdecké závody, takže mraky starostí.. co soutěžící, diváci, aby všechno klaplo.. vidíš, vlastně abi nevím, jestli už znáš naše stránky? www.rancvranov.cz

taky už máme ochranu proti klíšťatům, holky dostaly ampulku Frontline a kluci, co se musí koupat, obojky Scalibor.

vercavranov
14. kvě 2009

Tann, ještě mi to nedá, jak to ty vidíš s kastrací ? Necháte ji kastrovat, nebo budete hlídat? Já zvažuju tu kastraci už i z důvodu těch nádorů, ale asi až po prvním hárání.. Strašně se mi do toho nechce, ale máme tu hoddně psů, mám strachm že bych to stejně neuhlídala.. Budu muset nakoupit nějaké ty kalhotky.. jsem zvědavá, jestli vůbec vyrábí na velikost ridgebacka..

tannawe
autor
15. kvě 2009

Verčo, v zoo to bylo super,nějaké fotky jsou v albu
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
a užili jsme si to, ale jsem ráda, že jsem upustila od záměru vzít a Chayenu....představ si, že jsme tam potkali RR, kluka - tedy ten byl obrovskej! Teď máme nějaké potkávací období, za posledních 14 dní už asi 3 RR! 😎
Klišťata pořeším taky tím obojkem, bojím se, že by mohla mít na kapky reakci, minule u očkování celá natekla tak ji pak doktorka musela píchnout ještě něco na zklidnění 😔
A o kastraci jsme se bavili s manželem,ale nevím nevím...muž říkal, že kolegyně co chová psy v práci tak mu radila nechat kastrovat,ale s tím, že se pak musí držet přísná dieta, protože feny pak /a asi i psi/ tloustnou!! A to bych nechtěla. RR alá sud to tedy není můj sen. Zatím je Chayenka pěkně stavěná slečinka takže tak bych to ráda udržela 😀
A hárání bude asi veselé,ale neboj kalhotky ve velikosti XXL dělají 😉 😀
Ale my jsme o tom uvažovali hlavně z toho důvodu jak má ty zdrhací tendence, aby se nám taky nevrátila holka s outěžkem od nějakého jezevčíka 🙄 takže uvidím, poradím se s veterinářem a pak se podle toho rozhodneme... 😉

Veruš to vypadá krásně ten rančík 😵 😵 Od kolika let berete děti na tábory? 😅 ha ha...já jen, že Elli je do koní celá jatá a pořád se ptá kdy zase pojedeme do Ostrova na koníky. Fakt to bude vysvobození až se přestěhujeme, protože to máme pět minut od "baráku" autem,tak ji tam budu vozit na jízdy a bude klid. 🙂

tannawe
autor
15. kvě 2009

Veru akorát jsem tam nějak nenašla /nebo jsem blbě hledala/ kde přesně ranč je? Za Plzní ta malá vesnička Vránov? Hází mi to odkazy až někam k Brnu 😅 tak jsem byla zmatená, že bychom mohli udělat výlet 😉 a zaplatit dětem nějaké poníky a tak 😎

jeudi
15. kvě 2009

ahojky ja si tohodle hafanka preju uz strasne dlouho ale za prve je strasne drahy a za druhe mame byt a to by byl chudak jinak k detem bych si ho koupila bude preci takovy jakeho ho vychovate a prijde mi to strestene zviratko chova se porad jako stene

tannawe
autor
15. kvě 2009

jeudi...my máme Chayu taky teď v bytě...a je to jen o vůli vyrazit s ní na dvě hodinky tady do lesů a nijak tím fakt netrpí. Naopak, je to vyloženě gaučák...akorát má třicet kilo 😀 😀
Představa RR jako psa, který vyloženě prahne po zahradě je v tomhle případě scestná. Na zahradě je ráda, ale nejraději je u krbu nebo u kamen nebo u topení, takže asi tak 😉
A naše stála jen osm tisíc, tak to mi nepřijde jako obrovská pálka - tedy pokud je pejsek v pořádku a není třeba nemocný nebo tak,ale mám dojem, že na to se pak vztahuje i nějaká reklamace...možná 😕
Já jsem si taky RR přála a jsem moc ráda, že ji máme 😵

vercavranov
17. kvě 2009

😝 Ahoj, tak už máme po závodech, to byla zase fuška 😝

Jinak ten ranč je u Sokolova, plánuju už dlouho hodit na ty stránky i fotku.. Já ten věk nijak neomezuji, tak od šesti let, podle věku dětí přizpůsobuji výuku jízdy a hry.. ale většinou se samy hlásí děti ve věku 10-12 let.

S tou kastrací nevím, podle mě je to jen o pohybu, ne o jídle.. Mám tu vykastrovanou fenku vlčáka, je jako lunt, jí jako vrabeček.. Všechny kočky i kocoury mám taky vyklastrované, jsou jako proutky, takže já tomu moc nevěřím. Moji prarodiče hlídají sousedce nevykastrovanou fenu, menšího křížence, a ta váží 25 kg a je jako valibuk. 😖

tannawe
autor
1. čer 2009

Ahoj holky...jak se vám daří??
My jsme včera v ZOO potkali štěňátko RR a hned jsme se dojímali jaký je to mrňousek 😀
Pak jsme přijeli domů a pochopili jsme jednou provždy,že naše Chayenka si asi myslí, že je taky batole nebo co.
Děti mají takovou panenku - Erwin - Zaky je s ní v albu vyfocený,to jen tak pro představu - je to malá panenka látková, která má otvírací bříško na zip a tam má na učení dětí uschované "vnitřnosti" - srdíčko, žaludek atd.
A naše psí slečna??
Nevím jakým způsobem otevřela zip aniž by ho poškodila,vyndala všechny vnitřnosti a snědla ledvinu 😀 😀 😲
No děti to obrečely, že jejich "miminko pacient Éwin" je zraněné a půl dne s Chayou nemluvily...myšáci jedni.
Nám doteď vrtá v hlavě jak vyndala Erwina z dětské postýlky z pod peřiny a otevřela zip... 😅 😅
Fakt zvláštní psi ti RR 😀 😎
Doufám, že u vás vše ok!
Mějte se 😵

tannawe
autor
4. čer 2009

Veru...myslím na vás holky!
My jsme na návštěvě u našich i s Chayenkou. Děti koukají na pohádku a můj "miláček" se rozvalil našim v posteli 🙄 😀 😲
No absolutní výtuh to jsem neviděla a je spokojená.

Jinak asi uvažuji o tom,že si zavedu seznam co nám naše mírumilovné štěňátko už stihlo zrušit za těch posledních pár týdnů 😀 Už aby stál barák a mohla lítat po zahradě /a my zakopávat jámy,které vyhloubí 😀 😉 /
Jinak sháním nějaký dobrý dřevěný bytelný kotec...kdyby byl nějaký tip budu ráda 😵

vercavranov
8. čer 2009

Ahoj, tak už jsem se trochu srovnala 😢

S tou postelí si to dovedu živě představit 😀 Teď mi řekni, odkud to mají, v Africe přece postele nejsou, a všichni RR jsou stejní... 😅

S ničením jsme na tom teď taky špatně. Nejhorší to bylo, když byly malé štěnda, tak do těch půl roku, to jsem musela schovávat úplně všechno. Pak najednou, jako když mávne proutkem, byl klid. A teď, zničeho nic, se zase zaměřily na boty, ale šíleným zůsobem. Za poslední týden zničily dvoje bačkory, jedny botasky a jedny polobotky. Vždycky jsem je jen pokárala hlasem, že jsou ošklivé, ale bohužel, jaksi to nezabralo. A dnes v noci mi Becky ukradla bačkoru od postele ( mám v koupelně dlažbu, bez bačkor se to nedá ) a rozkousala ji na tisíc malých kousíčků, tak to už jsem nevydržela a dostala tou bačkorou přes zadek. Ty jo, vůbec nevím, co je to teď popadlo. Myslela jsem, že kousání bot už máme za sebou
😠

tannawe
autor
8. čer 2009

Dobré ráno...
No to mi řekni!
Já už jsem z toho byla poměrně nešťastná, i jsem jí domlouvala a ona zase s tou svou packou do mně pořád ťukala,že jako "Tak už je to dobrý?". Nechávám ji teď jenom v ložnici, když někam jedeme /není to většinou na déle než dvě hodiny...chudáci děti by si někdy pohrály i déle třeba na písku atd.ale já raději jedu už za psem... 😅 /a pomalu s hrůzou čekám co zase bude...
Dneska se na mě snažila navalit asi třikrát k ránu /ona jinak spí na gauči v obýváku/,ale ráno se vždycky přihrne zahřát k nám,ale nějak jsem neměla sílu se tam s ní přetahovat o "místo" a tak jsem ji "vyhodila" a ona ta potvůrka jedna šla k Ellince do postýlky a tam se rozvalila a tak tam spokojeně dadkaly!! 😀
Jinak jsem v obchodě nabrala staré kartonové krabice a ty jí nechávám na hlodání,když jedeme pryč. Kosti a uši atd. tam taky má. Ještě ráda kouše plastové lahve, ty taky dokáže rozcupovat na kousíčky 😖 😉
Byli jsme o víkendu na velké procházce tak byla nadšená, chodíme na to hřiště, věnujeme se jí,tak člověk si říká proč pořád tak hlodá,když zuby už má všechny.
Ale něco na těch RR je tak zvláštního...fakt si říkám co to je.

Jo a ještě jsem ti nenapsala, že jsem zkoušela /pod vlivem Blakea Jak mluvit s koňmi... 😀 /jestli bude Chaya reagovat na myšlené povely.
Tedy na podvědomé bázi. A Veruš...devět pokusů z deseti vyšlo - dělala jsem povely Sedni! Lehni! Ke mně!
A pokaždé to udělala. Jen ten jeden už nezvládla, protože rejdily kolem děti a rozptylovaly nás,ale jinak to bylo fakt úplně jako nějaká magie. Manžel na to koukal jako blázen! 😀 😉
Jen jsem se v mysli soustředila na to,že jde ke mně, že si sedne nebo lehne, utvořila jsem si takovou vizi,že leží, sedí atd. a ona vždycky chvíli tak koukala jestli to jako myslím vážně a pak si tedy sedla nebo lehla atd.
No mazec 😀 😵
takže bůhví jak to s nimi je, jestli třeba nehlodají, že cítí nějaký stres atd.
Někdy totiž nehlodá. Je to jakoby střídavé. Rozhlodá si co má a nechá ostatní věci být- třeba jen vyndá moje dvě tři věci ze skříně - asi kvůli vůni 😀 😉

Jinak jsem ráda, že jsi už lepší. Musí to být náročné! Tak ať ti to holky nějak ulehčí!
Mějte se! 😵

vercavranov
15. čer 2009

Ahoj, jak se máte?

tannawe
autor
16. čer 2009

Ahoj veruš,ale jó jde to 😀 lítání kolem stavby domečku a takovéhle samé radosti.
Jinak Chayule byla teď několik dní hodná a dneska ráno se vrátím s dětma od našich, kde byli přes noc a rozkousaná čepice,povalený stojan na kabát,no prostě sodoma gomora. Tohle mě fakt ničííííí 😔 😢

vercavranov
17. čer 2009

no jo, je to s nimi k zbláznění, tahle nárazová ničení. Celou dobu jsou hodné a pak zaútočí 🙂 Já se teď nacházím v období klidu,zatím žádné škody, koupila jsem dvoje nové bačkory a vůbec si jich nevšímají. Zato mám jinou novinku, Richie mi začala hárat. Taky s tím mohla ještě počkat. na pejsky to zatím nepůsobí, tyhle radosti přijdou později, ale upalovala jsem koupit kalhotky, protože barví docela dost. Dává se do nich normální lidská vložka, teď už si na ně i zvykla, zezačátku byla dost nešťastná. Dost jsem je v obchodě vybírala, nakonec máme druhou největší velikost, a je to fakt fest. Pak už jí budu muset koupit ta XL na leonbergra 😀 Prodavačka říkala, že se to dá vyzkoušet na pejskovi, ale ještě než začne hárat 😒 Takže jestli máš nožnost, taky se připrav 🙄 jinak jsem ale žádné změny nálady nezaznamenala, pořád je stejně rozmazlená 😀 Ta bude teď koukat, co to po ni budou ti pejskové chtít. Nejspíš koupím jedny kalhotky i Deniskovi 😠

tannawe
autor
17. čer 2009

Tedy Veruš... 😲 😲 😲 jsem v šoku, já myslela, že dospívají mnohem později a tudíž později začnou hárat.
Wow...tak to je tedy special. Asi začínám uvažovat o svém chovatelském pudu...ti RR to jsou fakt magický čoklasové 😔 Dneska neudělala nic! Včera jsem jí řekla, že jestli bude kousat a hlodat všechno, že páneček uvažuje vážně o tom, že to takhle dál nepůjde...přišla jsem pak z práce a šly jsme spolu ven...jen tak navolno a hlídala si mě jak blázen. Já jim fakt nerozumím 😔 to snad ani nejsou psi tihle RR 😀 fakt něco mezi dítětem, skřítkem a vyspělou bytostí.
Dospěla jsem k názoru, že hlodá, když se pořádně nevyvenčí tj. když nehodí bobek tak je podle mně vzteky bez sebe a rozhlodá na co přijde. Uvidíme...každopádně ta tvoje storka s háráním další hřebíček do rakve mých ideálů o RR 😀 😀

vercavranov
17. čer 2009

ono to hárání ale neznamená, že už jsou dospělé, to budou opravdu až tak v roce a půl, nebo ve dvou. Ale první hárání může přijít kdykoliv od 8. měsíce, a holkám už je devět.. je to ale hrozné, jak to rychle ubíhá 😕 ještě nedávno to byla moje miminka...

v každé cvičitelské knížce se dočteš, že zlobení doma je způsobeno nedostatkem pohybu. Ale s nimi je to opravdu těžké, potřebují tak 3x víc pohybu než jiní psi. jsou k neutahání, potřebují celé hodiny lítat. Neboj, až budete mít zahradu, bude to zase jiné.

To je super, že jste to zvládly bez vodítka. To podle mě potřebují nejvíc, vylítat se navolno. A jak pokračujete s domečkem? Vím, že teprve stavíte, kdy tak plánujete stěhování?

tannawe
autor
17. čer 2009

Veruš můžeš kouknout tady: jak jsme na tom...
http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb...
😉

ad hárání...aha...tak tento maličký detail mi nějak unikl 😀no ono toho bude asi víc.My jak jezdíme na to psí hřiště tak to je super, že tam lítá se psama jako střelená a opravdu se vyběhá plus o víkendu hodně dlouhé procházky celá rodina,ale na ní je vidět jak je hodně fyzická...samá šlacha a sval. Teď zrovna se po ní válí Zakoušek 😀

Změní se jim nějak ještě povaha ve smyslu tím háráním?? 😅 😕

izy
18. čer 2009

Ahoj
necetla jsem celou diskuzi, takze mozna bude muj prispevek uplne mimo🙂
Znate stranky http://www.psiskolafalco.cz/ ? Mam s jeho pristupem ke psum fakt dobre zkusenosti...stoji za to to procist, pripadne i jeho kniha je dobra.
Tot vse🙂

tannawe
autor
18. čer 2009

Izy díky,krásná stránka,neznala jsem ji a připomíná mi to trochu AP přístup,ale ke psům 😵