Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

nursik
14. lis 2008

Ahojky, já ti to štěndo závidím, s naším holomkem už se moc mazlit nedá 😀 . No asi to nebylo myšleno přímo, že je to panelákový pes, ale že má trávit čas se smečkou, takže má mít přístup domů 😎 . Já si jen nedokážu představit, že bysme Dastyho dali do klece a hlavně jak velká by asi musela být 😀 . Jinak on je hrozně ulítlej na rukavice, takže když něco děláme venku v rukavicích, tak jsou to boje 😀

tannawe
autor
15. lis 2008

Zdravim...nursik: urcite bych ho taky nedefinovala jako panelakoveho psa a nedokazu si ani predstavit pejska a hlavne stenatko v kleci, asi chapu kam tim autor miril, ale nic pro me. Jen me uklidnilo, ze i chovatele nebaziruji primo na zahrade, coz by mi bylo lito, protoze my travime venku skoro vetsinu volneho casu a ja hlavne s detma jezdim mimo Prahu.
No nic kocky,musim balit, dneska vyrazime tak pak sem dam nejake fotky
Pekny klidny vikend a hezky svatek 😉 😉

jabber
15. lis 2008

Ahoj,
ježiš - pes v kleci? 😕 to si teda taky neumím představit 😅 to je snad týrání zvířete, ne? Mám takový dojem, že jsem jednou viděla nějakou reportáž, kde měli doma psa v kleci a že jim ho snad odebrali 🙄
Taky přeju pěkný prodloužený víkend 😉 🙂

liviky
15. lis 2008

ahoj tannawe,tak to je super,až ti to mimiško hafiško závidím 🙂 ....to o té kleci ani nebudem probírat ne,fuj...to je hovadina 😝 .......a je to tak RR je smečkové zvíře,je to lovečák jak poleno a když nemá vedle sebe dva nebo tři společníky tak je jasné,že tu smečku si udělá z Vás 😉 ....čím víc je s Váma tím víc poslouchá a miluje,vážně!!!.........můj RR se jmenuje Cantar al Khamsa,má 8,5let aale řeknu ti že to vidím jak dnes,dovela sem si ho domů v pátek,víkend byl náš a od pondělí sem začala chodit samo do práce,...ten víkend se doma počůral,ale od pondělí ani jednou,.....jednou v životě mi rozkusal ovladač na telku,ale to tak šikovně,že pořád šel jenom měl nový děrovaný design 😀 ,ale zlobit sem se nemohla,byla to jediná dostupná věc na které mě cítil když sem nebyla domaa,no ale to bylo jediný co proved za celou dobu fakt!!!!.......za to sousedi vedle ve vchodě si pořídili ve stejnou dobu labradora a do měsíce měli zdevastovanou kuchyň - díry v linoleu,okousané dvířka od linky....no hrůza a děs!
Pes je takový jakého si ho uděláme,takže pokud jak vidím je už teď v tvém srdíčku,tak bude ten nejlepší a nejsladší na celém světě,protože bude Váš 😉 🙂

jabber
15. lis 2008

liviky 😀 nám sežral, resp. rozštípal na třísky futro u dveří - ale to mu rostly druhé zuby. Dávali jsme mu pak na hlodání dřevo a bylo to 😀 Jak je vyměnil, tak byl klid 😉. Už pak v životě nic nezničil a doma se ze začátku počůral všehovšudy asi 2x, venčení a vůbec všechno pochopil okamžitě 🙂. Mně se na něm strašně líbí, že nepotřebuje žádný výcvik, člověk s ním normálně mluví - jak s člověkem a on rozumí a poslechne na slovo 😵. Jinak pes, který něco ničí pořád, tak se nudí, to je jasný 🙄

jabber
15. lis 2008

on je vůbec taková měkká povaha, když ho srovnám s tím NF před ním - ten byl tvrdohlavý a celkově větší osobnost, dokázal se urazit třeba na celý den 😀 Na našeho labradora stačí zvýšit hlas a už je celý nešťastný, je to taková naše prdelka 😵

nursik
15. lis 2008

Tak pes v kleci se často uvádí v nějaké příručce, naučit ho tam od štěněte a asi nechat jen po nezbytně nutnou dobu, ocharana nábytku a psa samotného, ale popravdě jsem nikdy neviděla nikoho, kdo by měl doma klec na psa. Odebrali psa? Tak to ale musel v té kleci být od ráno do večera 😖 Já nevím, ale Dasty je extra devvastátor, manželovi ukousal zrcátko u auta, i odstřikovače 😀 . Jednou manžel s mým taťkou jeli na dřevo a zaparkovali na dvoře s tátovou károu a pak jednou, co měl půjčenou z práce a miláček Dastíček během 10 minut přehryzal u obou kár kabely na elektriku, tak jsem myslela, že našeho tátu odvezou 😀

liviky
15. lis 2008

ty brdo nursiku,a nebyl Váš hafan v minulém životě automechanik nebo tak nák 😀

tannawe
autor
15. lis 2008

Mate uzasne pribehy... 😉 hlavne Dastik bude asi hodne temperamentni...
Jinak ja jsem si od rodicu pujcila ohradku /pouzivame ji u kamen, aby se o ni nespalily deti 😀 , ale je to puvodne ohradka pro stenatka.../. Neprijde mi to jako tyrani, protoze za ohradkou je stene chranene pred doternyma detma, kterym clovek nekdy tezko vysvetli, ze male stenatko musi taky hodne spat, ale klec bych urcite mit doma nemohla...uz vzhledem k te mega velikosti...
Ohradka vypada asi takhle...
http://www.spokojenypes.cz/ohradky-pro-stenata/...

Jeste se chci zeptat jestli jste nejaka davala stenatku na hrani steneci KONG - takova hracka co se da naplnit netucnym syrem nebo specialni pastou?
http://www.baron.cz/pes/hracka-pro-stene-puppy-...

A chodite se psy na cvicak??
Me zaujala tahle psi skola...
http://www.psiskola.cz/psi-skola-ambra/nabidka-...
Jestli mate nejake zkusenosti budu moc rada...diky a uz opravdu musim razit, jsem z toho tak rozrusena, ze tady pobiham jak kdybych mela "rodit..." jo jo 😀 😀

tannawe
autor
15. lis 2008

Tak manzel je jeste na ceste, tak tady ubijim cas na netu 😀 , malicek spinka, obed stydne na plotne... 😅 tak mam aspon cas pohledat co me zajima... 😉

liviky
15. lis 2008

tyy jo,ta hračka je fajná,ale náš Whitík by jí zlikvidoval raz dva 😖
a psí soukromá školka?....no to sou věci,nestíhám se divit!! 😕

tannawe
autor
15. lis 2008

No tak marne cekame kdy dorazi tatka 😀
liviky: ten KONG se dela i pro velke psy a je vic druhu, i velke koule, ktere se prave pro zabaveni plni nejakou pochoutkou /Vetsinou nizkotucny syr nebo specialen udelana kureci pasta atd./ a muzu rict, ze i labradorka se snazi sec muze ale zatim ji nezlikvidovala... 😉 tak uvidim jak si s ni poradi nase nova psi slecna... 😉
Tak uz snad ten manza dorazi nebot jsem ze zoufalstvi uz uklidila i nadobi, prevlekla postele, trikrat zkontrolovala psi vybavicku...no des!!!

nursik
15. lis 2008

Tak my jsme taky sto let za opicema a tohle náš miláček neměl. Možná proto je to takovej lump 😀

tannawe
autor
15. lis 2008

Jinak ja myslela s tou psi skolou, jestli proste nektera nebo manzel nechodite na cvicak. Posledni vec kterou bych chtela mit velkeho nevychovaneho psa...to je ma nocni mura, to pak obtezuje celou rodinu a i okoli a clovek aby se bal pak jit do parku a nebo nemit psa na voditku. Takze jako vsechno to beru trochu "az moc" svedomite...a tohle me zaujalo,ze je to prave socializace od stenatka...plus lehci vycvik, jinak to zakladni zvladnu doma,ale na druhou stranu s detma clovek nikdy nevi kolik casu na to poctive mit bude v realu... 😝

jabber
17. lis 2008

tannawe - no tak co? 🙂 😵

liviky
17. lis 2008

tannawe - tak co??? 😕 😀

..jinak já chodila s Cantýskem na cvičák od půl roku do necelého roku a půl....na cvičák sme chodili pěšky cca 4km,aspoň byl pořádně vyvětraný a víc se soustředil na výcvik a zapoměl na hlouposti 😅 ...ale na obranu sem nechodila,zdá se mi že tam tím pytlem a rukávem tak nějak ty psi učí k agresivitě,....si myslím,že kdyby něco tak hafan ví co udělat,ale zbytečně to v něm provokovat ee!!!
...překážky sou dodnes pro něj velká vášeň,stopavání taky,ale poslušnost???:...jako třeba sedni a zůstaň...to byl děs,můj milostpán si nesedl pokud neměli cvičák posekaný,protože by ho snad něco štíplo do dupky,nebo snad hůř,co kdyby to studělooo!!! 😀 😀

tannawe
autor
19. lis 2008

zdarec devcatka...nas hoch mi ted privrel prst do dveri,tak jsem trochu chroma... 😀 ,ale pracuju na tom podat vam zpravu z lovu nasi holcicky...ted chrupe,tak musim ale nejdriv povesit pradlo a pak se snad urvu...
Ale jinak...UZ JE DOMA!!!! 😵 😵 😵

jabber
19. lis 2008

tannawe - nemůžu se dočkat, ty nás teda napínáš 😀

tannawe
autor
19. lis 2008

jabber: ja bych moc rada,ale jukni aspon do Nase stesticka II. dala jsem tam par fotek...musim jeste nafotit neco s detma... 😝

jabber
19. lis 2008

tannawe - mně to nějak nechodí, to album? 😕 vždycky mi ty fotky zmizí 😕 😅

tannawe
autor
19. lis 2008

No vidis, to mi rekni, uz mi to psalo vic holek, ze jim to nejde otevrit, pritom me to jde uplne normalne a v klidu, hmm...Orwella jsem cetla, ze by Velky bratr?? 🙄 😀
No nic, dam ti sem pak odkaz na webovky az tam nasaknu fotky...tam bud nase krasavice i bez spratecku...

jabber
19. lis 2008

a zkoušela jsi to říct nějakému adminovi? Třeba by s tím něco udělali...

jabber
19. lis 2008

a díky 😉

tannawe
autor
19. lis 2008

Zatim http://www.tannawe.webnode.cz/fotogalerie/
az budu mit vic casu doladim clanek a pridam vic fotek,zatim nestiham

😵

marcet
19. lis 2008

tannawe:je moc krásná 😉 😉 moc pěknej popis 🙂

jabber
19. lis 2008

tannawe 😵 😉 🙂

kitty68
19. lis 2008

tannawe chodila js sem smirovat jak jste daleko s pejskem, a ted jen tise zavidim 😵

liviky
20. lis 2008

tannawe,ta je nádherná,přesně takový sametový pohled měl i můj CAntýsek a dá se říct,že to stále něco štěněcí v něm vidím ikdyž už je mu skoro 9let!...je fakt nádherná,a popis teda super,náš Canty je taky od počátku hodně čistotný,ale žel má rád jjen ty které zná je mooooc plachý,cizích se dost bojí a dává to najevo zmatečným couváním nebo knučením ☹ ....ale jinak je zlatý 😉

bubblegum
20. lis 2008

Tannawe, vybrali jste dobře! Ridgebacka máme tři roky, teď 17.11. měl narozky 😉 . Máme pejska, tak jsem měla strach jak to bude s mimčem až se narodí, ale v pohodě. Vzal dceru do smečky, i když nadšen nebyl. Není z ní nadšen dodnes, ale toleruje ji, a když ho už hodně obtěžuje (ona to umí - honí ho, běhá před ním s nějakým lákavým kouskem jídla, pošťuchuje když odpočívá), tak se jednoduše zvedne a odejde. Sampzřejmě ji nenechávám aby ho trápila, ale pejsek si musí zvyknout že tu je a že tak projevuje.
Malé mínus je samozřejmě nepořádke který pejsek vyprodukuje - bydlíme v domě se zahradou a většinu dne máme otevřeno ven takže si běhá sem a tam jak potřebuje, což odnáší především čistota podlahy... Ted v zimě teda otevřeno není, ale on si otevře když chce jít ven dveře sám, takže výsledek je stejný 😀 . Jen zavírat se nenaučil... 😠
Tak vám přeju spoustu krásných zážitků, je to nádherná rasa. 😉