Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

tannawe
autor
20. lis 2008

Diky vsem za pochvaly naseho noveho prirustku. Prubezne budu doplnovat fotky i informace, protoze je to s ni opravdu velka zabava...
livi: jsem zvedava jestli ji to taky zustane nebo bude takova uvedomela dama...je hrozne mazliva, nekdy si k ni proste musim zalezt,protoze ona to vyzaduje! No...kazdy den je novym prekvapenim, ale necim to fakt pusobi jakoby proste s nami byla odjakziva. Zvlastni, kdyz si uvedomim ze jsem tohle vlakno zakladala docista nedavno 😀 a s myslenkou, ze az nekdy na jare...Je pravda, ze chodim ven opravdu pravidelne po kazdem spani, jidle i po hrani a venci se jen venku, takze to je taky v zime dost narocne ale jsem rada, ze je tak cistotna. Lepsi nez porad uklizet...

tannawe
autor
20. lis 2008

Jinak kdo by mel zajem videt Chayu v akci klikejte zde:

http://cms.tannawe.webnode.cz/news/chaya-videa/
Je vazne k sezrani... 😀

tannawe
autor
20. lis 2008

Tak uz to beha tak jak ma, tak se muzete podivat jak je Chaya roztomila i v akci... 😉

tannawe
autor
21. lis 2008

Tak jak dneska venku prsi tak Chaya jen vykoukla ze dveri a dostat ji do deste byl tedy nadlidsky vykon..nakonec hodila jen jedno rychle curdo a rychle se hnala zpatky ke vchodovym dverim..no jo,teplomilka nase 😀

liviky
21. lis 2008

jj,Canty dodnes déšt nesnáší,to si radši nechá urvat bok 😀

tannawe
autor
21. lis 2008

no tak to chci videt ve snehu... 😉

jabber
21. lis 2008

no tak jí ušij nějakou slušivou pláštěnku 😉 a botky by se taky šikly 😀 😀

tannawe
autor
21. lis 2008

jab: jo u ni bych se tomu ani nedivila...ted pri dalsim venceni jen vystrcila cumacek z dveri, a brrrr, tam tedy nepujdu! Stavkovala slusne, ale vylakala jsem ji na oblibeny pamlsek. Knucela jak o zivot, ze ona tedy na chodbe curat nebude, ze se jde ven, ale jakmile videla, ze prsi, tak "stavka"...

jabber
21. lis 2008

😀 😀 😀
fenky mají výhodu v tom, že se vyčůrají naráz a je to 🙂

tannawe
autor
21. lis 2008

jab: no je to velka komediantka. Hlavne je to strasny tulen, takze si vynucuje sve pohlazenicko pred usnutim, normalne jak male dite! Ted jsem si s ni hrala hodinu a ma silu jak bejk! 😀
Nehodlam ji nijak setrit, i kdyz je jeste mrnousek, tak z ni citim, ze kdyz nebude mit poradny trenink a pevnou ruku tak by nas prevalcovala a i kdyz jsem s tim pocitala uz kdyz jsem zjistovala co jsou RR zac, tak uplne vidim jaka je to mala provkaterka! 😝
Ale je fakt sikovna, uz se naucila ke mne a sedni, mistecko taky zvlada no ale nejlip ji jde "vezmi", to leti jak diva a hned co to mam dneska dobreho v misticce...no spis ve zlabu... 😀
"a tebe taky sezeru"... 😅

tannawe
autor
22. lis 2008

tak nam napadl prvni snih a nasi RR slecnu jsme nemohli dostat domu!! Vcera, kdyz prselo, tak jsme ji nemohli dostat ven...no hérečka nehorazna je to...Jinak jsem u ni vypozorovala opravdu takove miminkovske sklony. Ma pelisek vedle nasi manzelske postele a v noci si vzdycky knikne, tak ji pohladim, ona si na chvili zavrta tlamicku do dlane a spi dal...ona je fakt zvlastni, az si rikam, ktere to bozstvo me vyslyselo, ze nam seslalo takoveh andilka 😀
Dneska jsme si hodiny hraly, tak mam trosku "dojebane" sve lidske tlapky, ma pekne zoubky jedaky, ale co bych pro ni pro mrsku jednu malou neudelala. Jsem fakt moc rada, ze jsme se nakonec rozhodli takhle vlastne narychlo a sli do toho, protoze najednou vidim, ze k nam docista zapadla! 😵 😵

noangel
22. lis 2008

tann to s tim snehem uplne chapu 🙂 takhle nam ta nase dela ostudu do dneska kdyz ju v desti snehu tahame ven a ona nechce 😀

tannawe
autor
22. lis 2008

Jinak jeste se obracim na zkusene chovatelky, jestli tedy mate v zive pameti..jak jste krmily sve steneci milacky? Nam veterinarka doporucila krmit i ctyrikrat denne, chovatelka trikrat. Veterinarka moc nesouhlasila skrmovat Eukanubu, kvuli nadymani - toz jsme se presvedcili, ze eukanuba tedy vytvorila v nasem aute pri prevozu domu jedouci plynovou komoru!! Takze jsme presli podle doporuceni na ProPlan...co byste mi poradily vy? Nerada bych ji nejak prekrmovala, je tedy dost "zrava", nekde jsem cetla, ze to pro ne neni dobre, to do nich fedrovat pod tlakem kvuli rychlosti rustu...poradite? 😒

nursik
22. lis 2008

Ahojky, díky za fotky, jsou úžasný 😀
My jsme krmili Acanou, byla dobrá. Nějak nemám čas vás dočítat, mám teď nějaký přiblblý období 😒

tannawe
autor
23. lis 2008

nursik: to chapu...priblble obdobi je na zabiti 😔 na to krmivo kouknu, diky 😉

jabber
23. lis 2008

tannawe - to je sranda se štěňulkou 😵 🙂
Já bych taky zkusila Purinu, tak uvidíte jak vám bude sedět 😉 Jinak štěňulu NF jsme krmili ze začátku 5x denně, když mu bylo 6 týdnů a pak jsme časem postupně dávky ubírali. Ale je pravda, že když byl zrovna v nějakém období růstu, tak se občas v noci vzbudil hlady a museli jsme mu dát ještě i v noci 😀 LR takový hladovec nebyl (a není), tomu jsme dávali 3x. Já bych se řídila spíš chovatelkou, koneckonců když uvidíš, že jí to nestačí, tak jí můžeš zavést tu čtvrtou dávku vždycky 😉

tannawe
autor
23. lis 2008

jab: diky, no uz jsem prave zazila, ze se vratila z prochazky ve dvanact v noci a hned si zadala svoji davku a sezrala uplne vsechno! Ale diky za rady... 😉 to se hodi vzdycky, nebot clovek je tak trochu nezkusenost sama 😵

jabber
23. lis 2008

no jo, však má nárok 😉 🙂
Ještě s tím jídlem jsem si vzpomněla - oběma psům jsme odmalinka sahali do misky, když jedli, míchali rukama granule a nabrali si do ruky a zase jim to vrátili atd - aby si zvykli a později si misku nebránili. Pár takových psů jsem totiž viděla - nesmělo se kolem ani projít, když jedli (vrčeli) natož se dotknout misky, což teda hlavně s dětmi je dost o ústa 😅 Oba naši psi byli a jsou v tom perfektní, malá může psovi misku klidně sebrat a odnést a neděje se vůbec nic 😉 🙂

tannawe
autor
23. lis 2008

jab: super, taky jsem to hned zacla delat. Ja jsem takovy "uchyl" pres cteni, takze jsem se hned zasobila a jeste nez jsme si pro ni jeli jsme lezela do noci v knizkach a uz bych mohla zacit prednaset! 😀
Dneska jsem u Kauflandu v Libni videla maminku s kocarkem a mela nadherneho RR! Tak jsem si hned rikala ty jo, mozna je to nekdo z MK 😕 , vypadali jako spokojena trojicka a asi cekali na tatku.
Jinak Chaya uz si zvykla na snih a vypada to, ze si ho i oblibila. Protoze ven uz se vylozene tesi...takze jsme ji zatim dali detske triko, vypada v nem jako malej raubir a az trochu povyroste tak asi zainvestujeme do nejake psi parady... 😉
Ona je fakt chytroucka. Dokonce "poslechne" s vidinou pamlsku i malou, kdyz na ni vola ke mne a sedni. Je to az kycovite, dite a pes jako nerozlucna dvojka, tak jsem se dojimala jaky to jsou mysaci... 😀

jabber
24. lis 2008

Tak tenhkle kýč máme doma taky 😵 😀 když malá sedí s miskou na klíně a pes nad ní stojí a nechá se krmit po jedný granuli 😀 no nic naplat, pes je právoplatný člen rodiny 😉 🙂
Ten náš vždycky ve sněhu strašně řádí a vaše Chaya bude brzo taky 😎 🙂 Miluje koulovačku 😀 A co nám ještě dělá - máme na zahradě ořešák a když začnou na podzim padat ořechy, tak on je louská a pojídá 😀 Sranda ho pozorovat, protože ťukne ořech o zem, on vyskočí půl metru vysoko a jde po něm 😀 😀

tannawe
autor
24. lis 2008

jab: tak to mate taky veselo...nejsou ti RR nejak na orechy? Protoze nase "mala" Chaya uz po nich taky sla, sice jen mi dva vypadly z misky cestou k lince, kdyz jsem pekla cukrovi, ale rozlouskla ho driv nez ja v louskacku!! 😅
Zatim je to takove nase telatko, ale je hrozne mazliva a vsimla jsem si, ze kdyz davam malemu mleko ze zacne stekat a zarli tedy docela fest, tak jsem ji musela trosku odlit, aby se zklidinila a bylo... 😀

nursik
29. lis 2008

Ahojky, tak co vaše psí slečna?

tannawe
autor
29. lis 2008

ahoj nursik...nase psi slecna je genialni spolecnice, milacek sirokeho okoli a tak trochu modelka... 😀 a hereceka jedna nehorazna. Jinak je opravdu ucenliva a hrozne empaticka, za coz jsem v soucasnosti moc rada. Nekdy si fakt rikam odkud k nam proboha priletela? Ale asi to bude tim, ze ji bereme fakt jako partaka do nepohody. Uz si zvykla jezdit vzadu v kufru, tak si tam hovi v pelisku a je moc sikovna a ani nevyje nebo tak neco. Proste chvilema si rikam, kdy prijde nejaka poradna darda a ono porad nic. Staci ji jednou rict na neco Fuj...a hned od toho jde, hloda si jen svoje kosti a hracky co ma od nas dovolene a kdyz jednou hlodla do kytky tak na jedno fuj pochopila, ze to neni to prave a sla si radeji pro sveho panacka...a byl klid.Svetice... 😀

nursik
30. lis 2008

Teda, ta vaše slečna je chápavější než moje dcera 😀 . Děje se u vís něco špatného? Taky blbý období?

tannawe
autor
1. pro 2008

nursik...ahoj...no blbe obdobi je asi jeste slaby vyraz...kdyby to slo tak bych rekla, ze je to tak trochu na h...o 8-
( takze z euforie tak trochu do deprese, ale bude to dobry,protoze mame Chayu a tak nemuzu moc smutnit nad ztratou tehu 😖 proste musim valit dal a treba casem...kdo vi...

nursik
1. pro 2008

Ahoj, to mě mrzí, ale můžu tě trochu uklidnit, že nejsi sama. Já taky před 14.dny a moje sousedka před týdnem. Asi tu máme nějaký otrávený vzduch 😒 Ale nic, to bude dobrý a příště se nám všem zadaří. Příroda ví, co dělá a asi to tak mělo být 😉

tannawe
autor
1. pro 2008

nursik...ach jo...to je tedy sila! Tak hlavne at vam to vyjde, preci jen my uz mame dve, vis jak, tohle mel byt jen takovy bonus, tresnicka na dortu...ale beru to tak, ze presne jak pises, kdyz to tak skoncilo tak asi neco nebylo ok. Jinak fakt dekuju za naseho pejsana, protoze vzdycky prijde, vleze si ke me a kouka na me a mazli se, tak to je uplnej balzam na dusi... 😉 😉

nursik
1. pro 2008

Neboj, i ta třešnička bude 😀 Nesmíme se tomu poddávat a bude to dobrý 😉

tannawe
autor
1. pro 2008

😉 😉 😉

vercavranov
2. pro 2008

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, co si myslíte o RR na hlídání? Máme farmu a hledáme vhodné hlídače, uvažovala jsem o dvou fenkách RR. Přes den by byly se mnou a v noci by hlídaly farmu. Bohužel odborníci se dost liší v názorech na RR coby hlídacího psa, tak jsem se chtěla poradit s vámi, zda to bude pro RR i pro nás vhodné. Moc děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů