Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

tannawe
autor
13. únor 2009

Ahoj Verunko...ja jsem vcera nebyla po sto letech zase na netu cely den, to byla ale pohoda 😀 mela jsem narozky, tak jsem byla cely den s mamkou a s detma a pak jsme vecer posedeli jeste doma, tak to bylo takovy miloučký 😵
Ja uz jsem se citila super,ale vcera asi jak jsme litaly vsude po venku /a taky po slevach 😀 ,koupila jsem si krasny tricko na kojeni za 160,- v HM 😉 / tak jsem pak rano byla jak po rane palici a to jsem mela jen dve deci vina 😀

Jeee, to s tim koupanim, to me zajima! My jsme Chayu meli ve vane /tedy v nasem mikro sprchovem koutu 😠 / uz nekolikrat jak bylo to bahno a zvladla to dobre. Vic tedy miluje vecerni vycesavani s panickem, ale tohle taky zvladla. Je to holka sikovna...az na to, ze mi rozkousala roletku v kufru za jizdy 🙄 Manzel z toho mel malem infarkt 😒 😔
Se snehem to u nas byla laska na prvni pohled. Chayena je po nem jak jata...dneska jedeme do V. Čech ke tchyni a Chayenku mozna dame k memu tatkovi na baracek, tam ma tu svoji psi partu "starenek" a muze rejdit na zahrade. Ale byva vzdycky hrozne urazena, ze jedu pryc...pritom tatka rikal, ze lita jak blazen, akorat ze pry chodi spat k nam do pokoje, kde mam veci 😕
Ha ha...ja mam vzdycky zachvaty, kdyz si predstavim, ze mas dve!!! To by me asi kolikrat svihlo, protoze vim co dokaze udelat Chayule...tuhle rozhlodala celou spejli, na ktere mely decka napichane ovoce k snidani a tos nevidela ty mikro kousicky na ktere byla schopna ji zpracovat. Fakt jsem na to zirala...jeste ze mi manzel koupil novy lux 😀 Ale uz jsem se rozloucila s peknou cistouckou uklizenou a vonavou domacnosti, protoze to co neznici deti to dodela Chayenka 😀 😝

Tak holky, pekny vikend, uzivejte si zaveje! 😉 🙂

vercavranov
13. únor 2009

Jé, tak to přeji vše nej nej k narozeninám ! 😉

Jo jo,ty miniaturní třísečky taky znám. Topím dřevem a jak se holky k nějakému dostanou, je zle. To jsou tak malinkaté kousky, že je člověk už z koberce nesebere, ale jsou dost velké na to, aby ucpaly vysavač. 😀

Dnes ráno si sundaly z linky tabulku čokolády,co mi přinesla návštěva,a než jsem vylezla z postele, rozbalily si jí a z půlky snědly. 😖 To se pak těžko dodržují nějaká pravidla, co pejsek smí a co ne, když se občerstvuje sám. A ony jsou tak vysoké, že dosáhnou všude ☹ Přede mnou si to nedovolí, ale jak mají pocit, že je nevidím..

Je s nimi tedy spousta legrace, to v každém případě. čistou domácnost mám ale jen tu chvilku, co jsou venku 😵

tannawe
autor
13. únor 2009

Diky za pranicko 😵

No tak to Chayule ma asi "stesti", ze je zatim porad v mem dosahu,takze rozhloda neco jen obcas,ale taky na ni jdou ty pudy,ze by se obcerstvovala sama...vcera jak jsme meli tu malou oslavu tak neustale chodila kolem stolu,jak jsem to chystala a to vis, ze dosahne uz skoro cumackem az na stul a tedy chlebik v osatce ji lakal nehorzane. Ale staci na ni tak prisne podivat a uz se klidi 😀 ale je to takova mrska jedna mala 😔

vercavranov
13. únor 2009

jo, ten výhružný pohled na ně zabírá 😀 když ony jsou to takové mršky, stačí být jen ve vedlejší místnosti 😝
a rozhodně se nevzdávají. když je okřiknu, že něco nemají dělat, sice hned přestanou, ale za pět minut to zkusí zase.. a klasika jsou bačkory. ty nikdy nejsou tam, kam je položím. Nejčastěji ji najdu mezi předními tlapkami ležícího psa. Když si ji beru zpět, tak mě doprovází dotčený pohled 😀

tannawe
autor
13. únor 2009

To jo...musim se pochlubit,ze Chaya uz se pomerne zlepsuje na privolani ke mne. Tuhle jsem s ni vecer sla a v jedne ulicce jem ji pustila a behala vedle me, tahala me za rukav /no byla jsem nadsena, nova bunda 😀 ,ale hlavne,ze neutikala nekam daleko/ Ale to bylo tim, ze nikde v dohledu pes, bylo fakt pozde...tak uvidime.
Jinak se naucila predevcirem lehni...no nejdriv se tvarila: jezisi co to po mne tak panicka zase jako chce? Ale pak tedy milostive za piskutek lehla na zem a ja nadsena vid...tak uz to hned zase zacla delat jako s tim pac...

Jinak Verco...jak ta vec co jsme si psaly v IP?? 😕

vercavranov
13. únor 2009

za měsíc. už teď se nervuju, jak s pejsky.. budou to čtyři dny, max. týden, ale bude mi po nich hrozně smutno...

vercavranov
13. únor 2009

Tak to ti blahopřeju, Chayenka je moc šikovná 🙂 Brzy už ani ten cvičák potřeba nebude.. Ono to chce to přivolání trénovat co nejčastěji.. S těmi psy a lidmi je problém. V tomhle mám taky tak padesáti procentní úspěšnost, když je odvolávám od lidí a psů. Někdy se otočí na místě a hned přiběhnou, jindy stejně musí prvně toho člověka poskákat a přiběhnou až pak. Ale rozhodně neposlouchají na zvýšený hlas, vždy je musím přivolávat s veselým, jásavým tónem.

tannawe
autor
13. únor 2009

wow, tak hlavne at je vse óká!! 😵
Ctyri dny je dost...my jsme Chayu nechavali "na hlidani" u nasich jen pres jednu noc a den...a tedy pry vsechno v poradku, jen parkrat knourala,ale jakmile mela misku zradla a pejsky kamose tak to bylo oukej 😝 mrcha 😀

vercavranov
13. únor 2009

Taky si říkám, jsou zvyklé jako smečka, mají jedna druhou a ještě Deniska s Beníkem, ale stejně jim asi bude smutno ☹ Jsou pěkně rozmazlené, potřebují neustále náklonost a nejsou zvyklé být dlouho samy... No, budeme to muset všichni nějak zvládnout. A taky ty procházky, i pak je budu muset nějakou dobu oželet. To nebude s holkama k vydržení, ony to vylítání v lese potřebují 🙂 I teď jsou tu se mnou a pokouší se ti taky napsat vzkaz 😀

tannawe
autor
13. únor 2009

😀 asi tak...Chaya dostala kost na hlodani,tak kde myslis,ze si hloda, hned tady za myma zadama si pomlaskava... 😵
A taky sis vsimla, ze maji "pokazenou" naladu, kdyz treba nedodrzis nejaky jejich ritual??
Ja jsem Chayene tuhle zapomnela po prochazce dat odmenu no a ona si sedla do chodbicky a odmitala se hnout dokud to panicce nedoslo a neprinesla poslusne pamlsecek... 😀 😠

tannawe
autor
16. únor 2009

http://www.tannawe.webnode.cz/news/zasnezeny-vi...

Tak takhle si uzivala zase Chayule hory 😉

vercavranov
16. únor 2009

To jsou moc krásné fotky. Chaya je nádherná, roste ti jako z vody a děti taky..

tannawe
autor
16. únor 2009

Verunko děkuju 😵

vercavranov
16. únor 2009

Stejně tě obdivuju, jak to všechno zvládáš, i s dětmi.. líbí se mi, jak jsou na tvých fotkách všichni takoví rozzáření 🙂 Zanedlouho ti půjde Elinka do školy, viď ?

My teď válčíme pořád stejně, zase jsme ráno rozhrabali jednu kytku, ale naštěstí nebyla moc zalitá, tak to šlo vysát. U mě je opravdu největší chudák vysavač, co vše si na něj pejsci vymyslí 😀

Becky dnes málem otevřela dvířka od krbu, ona pro to teplo udělá opravdu cokoliv. nejspíš ji budu učit přikládat. 🙂

tannawe
autor
17. únor 2009

ahoj "holky"...ja mam jeste taky jedne dobry zazitek. Nasi maji na baraku na horach krb, tak děda topil kvuli detem at maji zazitky a teplicko no a kde myslis, ze sedelo nase giga stenatko? Primo pred krbem a vejrala do plamenu. Hned jsem si na tebe vzpomnela...musim to priste vyfotit.
A ani nechtela spat u nas v pokoji /bylo tam na ni moc zima/, pekne si sla vylezt na sedacku ke krbu 😒 No fakt si rikam, ze ty nase holky to maji bud v genech nebo uz nevim. Ze je to vsechno tak hrozne podobne...manzel uz rika, ze je to asi nejaky jejich charakteristicky rys 😀

tannawe
autor
23. únor 2009

I just love her 😵 😵 😵 😵 , i kdyz me tedy pekne nekdy stve s tim vsim rozhlodavanim vsechno mozneho 😀

http://www.tannawe.webnode.cz/news/nase-zcela-s...
🙂 🙂

tannawe
autor
26. únor 2009

Musim rict, ze v poslednich docela narocnych dnech me Chayule absolutne prekvapila a aspiruje na titul Psí láma roku 2009! 😵 😵

Protoze ted litam hodne po doktorech a dneska jsem vezla deti k rodicum, aby se dalo par neodkladnych veci vyresit v klidu tak jsem Chayenku nechala v utery poprve samotnou doma. Zustala v decaku kde ma svuj pelisek, dala jsem ji tam vodu, zradlo, uklidila vsechny hracky, deky, kytky atd. a s klidnym svedomim jsem vyrazila na gynekologii. Jen co jsem nastartovala pred barakem motor tak co to nevidim. Chayule priskocila k oknu jako strela a tema svyma kukadlama na me koukala: "panicko kam mi to odjizdis?" A to jsme ji jeste poradne vyvencila a dala jsem ji na hlod jedno pekne "ouško"... 😀
Nacez jsem si "uzila" hodinku a pul u gynekolozky a ne zrovna optimisticky naladena jsem se vracela domu...s vidinou rozhlodaneho nabytku, okousanych futer a jinych lahudek ve stylu RR.
A uz pri parkovani me zarazilo, ze Chayenka opet stoji u okna a kouka primo na me...nacez kdyz jsem odemkla tak nejakym nevysvetlitelnym chvatem si otevrela dvere a cekala na me v obyvaku 😀
Bylo to dojemne shledani...a po ohledani mista cinu mi nezbylo nez konstatovat, ze nase stenatko si vytahlo jen par mych tricek ze skrine, ve kterych zrejme spinkalo 😀a jinak nikde nic!! Byla jsem v tranzu a druhy den se mi odjizdelo po mega prochazce o poznani lehceji, ze uz to bude oukej...a bylo. Jen me priste stenatko cekalo uz rovnou u dveri!! Pres dvoje zavrene dvere 😀takze nepochybuju o tom, ze RR byla ta nejlepsi volba pro me.
Chaya je totiz fakt vyborna "holka" a hlavne...nevim jak to dela, ale proste vi, ze se neco deje a je milionova...tož musela jsem se podelit 😀 🙂 😵 😵
Aspon, ze tak 🙄

A verco...ja u vas? Myslim na tebe holka!! 😵 😉

vercavranov
28. únor 2009

Děkuju, to jsi moc hodná.. já taky neustále někde lítám po doktorech, samé předoperační a stále kdesi cosi 😝
Vůbec o tom nepochybuju, jak to všechno tak čtu, že Chayenka je strašně chytrá. je to opravdu specifická rasa 🙂 Vybraly jsme dobře, viď? Já je bohužel taky musím nechávat často samotné, a bohužel se smíšenými výsledky. Někdy jsou samy třeba tři hodiny a hezky spinkají, jindy je opustím na pět minut, kdy si odběhnu pro dřevo do krbu, a pak nestačím zírat 😀 Ale jinak jsou senzační... Už bych je nedala ani náhodou. Absolutně nechápu, jak se téhle rasy může někdo zbavit.. I jak se o nich tvrdí, že jsou to psi, co potřebují pevnou ruku, těžko cvičitelní.. Naopak, vše pochopí během pár sekund. Jen jak jsou dvě, hůř se soustředí, ale jinak s nimi absolutně nemám problémy. Hlavně perfektně rozeznají náladu člověka, a i třeba když se na ně zlobím a zvýším hlas, tak se vůbec nebojí, naopak si mě jdou udobřit. Jsou to opravdu zlaté kočičky.. Už přestaly i chodit k cizím lidem, dřív nadšeně každého vítaly, teď už jsou trochu odtažitější, a kdykoliv je odvolám..

Ale moc jsem se smála nad giga štěňátkem. To je to pravé slovo 🙂 Už teď nechápu, když si prohlížím jejich fotky, když byly malé.. Teď má každá okolo dvaceti pěti kil a 50 cm v kohoutku.. Jsem zvědavá, jak mi vyrostou 😅 Taky jim dávám tvaroh, lipánky a bílé jogurty, tohle všechno milují.

A je u vás něco nového, Tan? Co ta hypotéka? A co Chayenka vycítila, že se vás děje? Je to aspoň dobrá zpráva?

😉

tannawe
autor
1. bře 2009

Verunko,ahoj!!
Bohuzel dobrych zprav pomálu...na hypo stale cekam, porad se vlecou nejak stavebni ohlasky a tyhle veci,co schvalili nejaky novy zakon, proste porad neco chybi a tim se to prodluzuje.
Chayenka je ted s detma u nasich na horach v baracku se zahradou,tak mi pred chvili volal tatka, ze jak deti tak pejsek uz si vyzaduji maminku! 😀 Chayule je pry hodna,ale chodi a porad tak poknourava...a chodi si lehat jenom tam,kde spinka,kdyz jsem tam s nima! Fakt zvlastni rasa tihle RR. Mne ti nekdy prijde,ze ona si snad mysli,ze je neco jako clovek nebo jak to napsat,aby to neznelo,ze ji nejak polidstuju.
Ale vypozorovali jsme s manzelem, ze jak deti byly od ctvrtka pryc tak byla uplne jina,fakt proste zmena chovani ve vsech ohledech, nebyla takova rozlitana,ale spis uvedomela. Nechapu... 😕 ale uz se na ne na vsechny strasne tesim!!

Hlavne at ti to vsechno dobre dopadne zdravotne,to je nejdulezitejsi a muzete si zase s "holkama" uzivat! Budu na vas myslet! 😉

vercavranov
5. bře 2009

Ahoj Tan, omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, měla jsem teď taky dost zařizování, abych pak měla všechno v pohodě a mohla jen ležet 😉 Asi před dvěma dny jsem sem napsala strašně dlohou zprávu, ale vůbec se mi na stránky neuložila a já už neměla sílu ji přepsat 😝

Tady u nás je krásně teplíčko, skoro jaro, ale bahno a bahno.. Jsem z toho dost hotová, přeci jen těch šestnáct tlapek na utírání 😅 A když už utírám posledního pejska, některá z holek RR si usmyslí, že vyběhne zase ven
😀 Celou zimu si holky taky zvykly, že si tlapky utírat nemusí, byl tu všude krásně bílý sníh a teď najednou... Zkoušejí mě různě přechytračit, aby si tlapky mýt nemusely, minule se pokusily mě přeskočit... 🙄 Ještě že mám ten čistič na koberce, ale dávám mu docela zabrat 🙂

To s tím polidštěním je naprostá pravda, taky to tak cítím. Od prvného dne jsou holky členy rodiny, a rozhodně se považují za rovnoprávné členy. Horko těžko jsem je naučila, že do mého talíře se nekouká, ale o postel pořád neúspěšně bojuju. Usínám hezky sama, ale probouzím se odkrytá a namačkaná na zeď, protože holky hajají na peřině a hlavičku mají položenou hezky na polštáři.. Přitom ví, že do postele nemají chodit, ale v noci vždycky zneužijí toho, že spím 😠 😀 Už se moc těším, až budou mít těch čtyřicet kilo a já už s nimi ani nehnu 🙄

tannawe
autor
5. bře 2009

Verčo já se vždycky tak zasměju u těch tvých příspěvků...Chaya se taky ráno přisune nenápadně do postele a je po rozvalování, ona prostě nějak vytuší,že už se budím a musí se jít přisáknout přímo ke mně...no je to legrace každopádně.
S těma packama to může být umorné, to je jasný...tady v Praze jsem si ani v zimě ve sněhu nedávala oraz a myla co se do kyblíku vody vešlo a naše dámička nastavuje pacinky, jen aby je měla pěkně čisťonké...no síla. Včera šlápla do psího ***** takže jsem si musela vzít gumové rukavice, páč jsem si říkala tak tohle jako nahusto nedám 😖 😀 a ona s takovým jako opovržením nastavila tu tlapku,že jsem si normálně říkala, že už to trochu přehání mrška jedna naše obrovskáááááá 😵
Já ty lidi fakt nechápu, že si prostě po tom svém psu neuklidí, mě to tak štve,fakt, zvlášť když do toho šlápnou děti nebo pesanáč...

Jinak Verunko u nás bylo tuhle veselo...ona jak zjistila jak se otvírají dveře,tak i když ji dám na její místečko, má tam vodu, hlodání, zábavu prostě všechno,tak si prostě pak otevře a rejdí po celém bytě. Je tedy pravda, že jednou vytahla ty moje trička ze skříně tak jsem ji "domluvila" a od té doby zatím nic! Musím zaklepat, ale...jela jsem s dětma do porodnice do Podolí,takže už to samo stres jako prase, ráno kolaps dopravy atd. A když se vrátíme domů tak si říkám, že je divné, že Chaya ještě neřádí za dveřma do bytu, že si neotevřela??
Tak se jdu kouknout a všude zavřeno! No jo...jenže naše "milejdy" se snažila dostat ven tak vehementně, že posunula dětskou postýlku, zablokovala dveře a ještě k tomu nějak vylomila zámek nebo co,že ty dveře prostě nešly otevřít....no nějak jsem to pak vylomila a tos neviděla jak ta byla hotová. A to jsem nekřičela nebo něco, byla jsem jen hrozně naštvaná a vystresovaná, abych ji dostala ven. Zalezla si k dětem do postele a tam se tak jako plížila...no fakt mazec...a mám dojem, že od té doby je taková jako něčím dospělejší nebo jak to říct...no zážitky s ní...prostě na román 😀 😝

vercavranov
7. bře 2009

To jo, ti lidi s tím neuklízením jsou hrozní.. Moc mě to štve. žiju tady v takovém malém kousku přírody, v lese, ale ano to nebrání lidem, aby sem neodložili starou ledničku, pneumatiky, obal od cocacoly.. Střílela bych. Já to prostě nechápu. Jak někdo může jet autem a z okna něco vyhodit.. My to tu neustále uklízíme. 😠

Holky jsou poslední dobou celkem hodné, už nevyvádí žádné zábavné kousky. A jsem překvapená, už i hlídají. Včera jsem se koukala na detektivku, a jak tam někdo zaklepal na dveře, holky hned startovaly hlídat domeček. Myslím, že budou parádní hlídači.

To se Chayence povedlo, s tou postýlkou. Ta musela být ale nešťastná. Oni to opravdu vycítí, když je ve vzduchu bouře. Holky si vždycky zalezou do pelíšků a dělají, že tu rozkousanou botu nikdy v životě neviděly a nemají s tím nic společného.. 😀

vercavranov
7. bře 2009

Holky na ty tlapky tak opatrné nejsou, ty klidně šlápnou kamkoliv a když jim to voní, tak se i naparfémují.. 😖 Ale zato jsou pškné dámičky. Ještě nikdy si nesedly na prdklu, vždy si opatrně sednou na svoje zadní nohy... A doma perfektně poslouchají, sedají si jen na pohled, ale venku.. Ani boha. Napřed na mě koukají, jako jestli to myslím vážně, že si mají sednout na tu ošklivou studenou zem, a když je moc štvu, tak udělaj takový rádoby pokus, jako o pár centimetrů přiblíží zadeček k zemi a hned zpátky... 😀 Opravdu princezny, no 😀

vercavranov
7. bře 2009

Včera jsme měli zase odčervovací akci, děláme ji každý měsíc. Holky se jako vždy daly nachytat salámem, ale ten můj malý zmetek Denisek salám pokaždé snědl a prášek vyplivnul. Tak mu nezbylo než dát mu to do krku, urputný boj 😀 S tou jeho mrštností a malou tlamičkou.. Celý večer byl pak uražený a nemluvil se mnou. Ale ráno zase přilezl do postele a zase se vtíral 😀

tannawe
autor
26. dub 2009

Ahoj holky jak je? My jsme byli 14 dní na horách tak to byla paráda, Chayenka se úplně změnila tím každodenním lítáním po lukách a polích, naučila se víc povelů, na ke mně poslouchá úplně skvěle a teď si tady vychrupává po velké procházce. Byli jsme na očkování, tak to ušlo, odčervení nás taky čeká a jinak jsem víc a víc ráda, že máme zrovna ridgebacka, je to fakt plemeno přesně pro nás. I když musím tedy říct, že slečna se naučila spát "na mně" a je to tedy síla. Má už 27 kilo, takže když si položí hlavičku tak to jde, ale jak se na mě navalí tak padám do vrtule 😀 😉 tak doufám, že jste oukej a že je vše v pořádku. Kdyžtak písni IP 🙂 😵

tannawe
autor
28. dub 2009

Ještě jedna věc, jak jste na tom s klíšťaty, dáváš nějaký ten obojek, spray nebo kapky od veterináře? Já kvůli dětem, jestli když ji budou hodně hladit, aby to nebylo nějak závadné na kůžičku 😕 ...jedno klíště měla nad okem,ale při vyndavání se přetrhlo jak sebou cukla 😔 takže tam kousek zůstal a pomalu se k ní ani člověk nemůže přiblížit s kleštičkama 🙄 tak snad to neudělá nějaký zánět.

vercavranov
28. dub 2009
vercavranov
28. dub 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat, protože máme pejsky skoro nastejno, kolik tvoje Chayenka měří? Jsem moc zvědavá, jak holky vyrostou, chci z nich mít pořádné hafany 😀 Zatím mají okolo 60 cm v kohoutku. Váhu teď moc nevím, na váhu se nevejdou 😅 Ale asi tak, z postele už je nevystrčím ani omylem, musí poslechnout na povel, protože já s nimi už ani nehnu 😀

tannawe
autor
28. dub 2009
tannawe
autor
28. dub 2009

Jo Veru ještě máte kotce? nebo jsou doma? Já uvažuju o venkovním kotci, když budeme chodit přes den do práce a večer normálně v domě. Mno...nejsem si moc jistá, že s tou její násavnou povahou to půjde... 😀 😔 ,ale přemýšlím o něm dost!
A ještě jak jste na tom s jídlem? Co dáváš?