Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

nursik
11. lis 2008

Jo a přšel nás asi na 8 tisíc, ale to je ta nejzanedbatelnější částka, protože pak se do nich nacpe mnohokrát víc 😀

tannawe
autor
11. lis 2008

jabber: ehm, no kocarek...hmm, super na ten jsem v zachvatu vasne trocha pozapomnela, sakra...no coz duvodu o to vic pouzivat nostiko a satek 😉

tannawe
autor
11. lis 2008

nursik: super, je tam toho hafo inzeratu, ja nelpim na PP, to fakt ne, no a abych pravdu rekla tak jsem byla prijemne prekvapena, ja uz jsem si rikala ze dat osmnact za stene, to uz jsem ultra magorka 🙄

jabber
11. lis 2008

No mně 8 přijde docela málo, ale je pravda, že ona se ta cena odvíjí taky od toho jaký je o štěňata zájem a jak velká je nabídka. Takže nabídka je asi poměrně velká...
Kočárek můžete přinejhorším hodit na střechu 🙂

nursik
11. lis 2008

jabber, já to myslela jako jen 8 tisíc, vím že s PP provdají minimálně nad 16 tisíc

jabber
11. lis 2008

nursik - no právě, asi je hodně štěňat a malý zájem

noangel
11. lis 2008

nase byla ve sleve kvuli tomu blbymu ridge 😀 a byla za 10 a taky sme ju meli zamluvenou predem jen v pripade ze se nekorektni stenatko narodi

noangel
11. lis 2008

tann jinak z te chovne stanice co sem ti psala kontakt do IP zacinaly ceny kolem 15 000 a to pred 5 rokama

noangel
11. lis 2008

a vim ze jeden dobrej pes co odtamtud sel do sveta byl za 1000 eur

poup
11. lis 2008

tannawe: my máme tuhle http://knihy.abz.cz/prodej/rhodesky-ridgeback-1 a jsem s ní spokojená....jinak jsem hodně čerpala z infa chovných stanic.....nakonec jsme z finančních důvodů vzali fenečku bez PP a jsme rádi i za ní, protože to je prostě nejlepší kamarád a 100% člen rodiny.

jo a doporučuju nějaké čtení o výcviku psů nebo chodit na cvičáky...tohle plemeno je dost temperamentní (někdy si užiješ docela dost legrace) a chce to už od štěňátka vymezit hranice a pevnou ruku....mám známou, co nedokázala být pevná a její pejsek si dělá vyloženě, co chce a ona se může zbláznit....taky chodila na cvičák, jenže prostě ta pevná ruka tam chybí...

příští jaro plánujem štěňátka, tak už se moc těším, i když to bude docela záhul....počítám, že malá už bude zkoušet chodit a do toho štěňata 😅

poup
11. lis 2008

fotečky naší Markétky s Bárou (náš RR) mám v albíčku a další jsou na http://www.hafici.cz/profily-mazlicku/detail-pr...

petrucha
11. lis 2008

tannawe - nas psik poznal, ze jsem tehotna, jeste nez jsme to meli potvrzene. Nikomu jsem to nerikala, protoze by si kazdy tukal na hlavu, ze to s tim psem jako prehanime, ale ja s manzelem vime svy 😀 😀 Chodil porad ke me a porad me ocuchaval, jak blaznivy coz normalne vubec nedela a manzel rikal, ty urcite neco vyzarujes a on to pozna 😀 😀 😀 a taky ze jo. Ted si na me obcas poklada hlavu kdyz lezim a jen na me kouka 🙂
Cistotnosti jsme ho naucili naprosto snadne. Dostali jsme ho na zacatku cervence, tak jsme s nim byli hodne casu na zahrade a za kazdy vycurani jsme ho hodne chvalili, v noci jsme s nim asi dvakrat za noc vstali a sli na zahradu a porad opakovali curej, curej..... a naucil se to silene rychle, myslim, ze se nam doma vycural jen jednou. Po tom nasem "vycviku" reaguje, ze kdyz se ho zeptame jestli chce curat natoci hlavu na stranu a my ho pustime.
Jinak mame ho bez PP a stal nas 8tisic. Ridge ma naprosto ukazkovy, ze se dost lidi divi, ze nikam nejezdime, ze by vahraval souteze o nejhezci ridge, ale my si ho kvuli tomu neporizovali.

petrucha
11. lis 2008

Jen pro priklad jak to s rok a pul starym psem muze fungovat popisu dnesni den:
rano v 6 hodin vstavame a on vstane s nami a je si asi 5 minut na zahrade, pak jde automaticky na pelisek, ktery ma v chodbe, ma tam misku granuli, misku s vodou (kterym se venuje az po nasem prichodu z prace) a ma tu kosticku z buvoli kuze, kdyby mu byl den dlouhy,aby mel nejakou zabavu a my odjizdime do prace.
mezi 16,30-17,30 prijizdime z prace a on se jde zase vyvencit na zahradku pak vetsinou jdeme na kratsi ci delsi prochazku, ja byla dnes asi pul hodiny na louce, po prichodu domu se nazral a sel do pelisku v obyvaku a lehl si a spi tu vedle me.
Takovy ma kazdy den, jen vecer nelezi vetsinou v pelisku ale na zemi pred krbovkama.
Vecer ma nauceno, ze jakmile slysi, ze se jdeme sprchovat odchazi do pelisku na chodbe a tam je do rana. Doma mame vsechny dvere otevrene, ze si muze byt kde chce, ale on je stejne tam, kde jsme ho to naucili, coz nas nestalo ani moc usili, fakt to jsou inteligentni psi.
Je fakt, ze kdyz prsi, coz on nesnasi a na prochazku nejdeme, ma doma vic energie a chodi za nami a chce si hrat, bud mu treba hazime micek, nebo bohate poslouzi buvoli kosticka.

Jo a strava opravdu vyjde nejmin na 1000 mesice. My kupovali nejaky kvalitni granule do prvnich narozenin a pak jsme presli na nejaky trochu levnejsi.

marcet
11. lis 2008

Ahoj,taky přemýšlíme,že si pořídíme RR,ale je pravda,že manžel by radši Výmarského ohaře 😉 Stavíme barák a tak jsme si řekli,že nejspíš počkáme s pořízením až dostavíme,nerada bych měla pejska v bytě v paneláku.Nebo některé máte RR v bytě?A co si myslíte,pořídit si nejdříve štěně a pak mimčo nebo naopak?
Díky

petrucha
11. lis 2008

no myslim, ze do bytu to neni moc dobry napad, urcite to jde, ale uz kvuli vasemu pohodli je urcite lepsi chvilku pockat a psa si poridit az do baraku.
Zatim nemuzu srovnavat, ale ja jsem hodne spokojena, ze jsme sli nejdrive do psa a az pak do ditete, protoze mi je uplne jasny, ze tolik casu, kolik jsme mu venovali bychom nemeli, kdybychom meli uz prcka. Miminko se nam narodi az budou psovi 2 roky a steneci vek bude mit za sebou a snad to bude bez problemu.

tannawe
autor
11. lis 2008

noangel: tak to musel byt nejaky sampion za tisic eur...zas az takoveho "mazla" fakt nemusim...
poup: super info a albicka jsou k "sezrani"...s tou pevnou rukou mas pravdu, ale to chce u vsech velkych plemen. Kamarad mel dobrmana /ty extra tedy nemusim, nejak mi evokuji esesaky...nechci nikoho kdo je ma rad urazit, jen ja se jich proste desim.../ a to byl fakt kus chlapa a rikal, ze nekdy musi zasednout pesanovi za krk a ukazat kdo ma ve smecce navrch. Takze asi tusim o jake pevne ruce mluvis. Ja mam pevnou ruku i na deti v mezich normy, ja nejsem uplne liberalni mama...takze snad se budu umet orientovat i ve vychove psa...uvidime, vsechno se stejne ukaze az casem...

petrucha: jasna vec s tim tehu, oni to proste vyciti a jsem rada, ze jsi to taky zazila 😉
Diky za ten nacrt vaseho dne, ja vstavam nekdy i kolem pate /jsem takovy mix skrivana a sovy, ze muj manza z toho sili, kde porad beru tu energii/ takze tam problem snad nebude.
Ten jejich temperament se asi bude rovnat tornadu nasich dvou deti. Nezkoumala jste nektera vliv narozeni psa na jeho povahu? Mam na mysli, kdyz je pejsek treba blizenec...chapu, ze je to trochu ulet, ale mam pro to sve duvody 😅

S tou zahradou to chapu, to je ideal, ale k tomu mame jeste trochu daleko,ale my denne jezdime ven i dvakrat a hlavne vecerni expedice jsou uz takova nase tradice 😉

tannawe
autor
11. lis 2008

Knizka objednana 😉

noangel
11. lis 2008

my mame RR v byte ale MM s ni chodi kazdej den behat tak 5 -10 km a rano je pul hodky v parku co mame za barakem

a taky nenasi chodit ven v desti nebo kdyz snezi. jednou udelala desnou scenu pred obchodem sem ju privazala a sla pro 10 rohliku a desne huste snezilo a vona tam kvilela a kdyz sem se vratila stal kolem ni hloucek lidi a utesovali ju a vona se zasnezenou hlavou becela 😀

tannawe
autor
11. lis 2008

angel: 😵 to musela byt scenka jak z rodinne komedie...
Nasi chodi vencit psy i z prace /tatka je nadsenec, sice brbla, ze je otrokem psu, ale pak vzdycky zasedne a rika, jo aspon se dostanu ven.../, jinak hodka rano a hodka vecer dlouhe prochazky, takze ja jsem vycepovana z domova. Taky u nas v baraku bydli rodinka, co jde vyvencit sveho dobrmana /cira nahoda fakt.../ jen tak ven pred dum, proste chudak pesan.
Ale uvazuju, ze bych ho brala az vyroste samozrejme na brusle

poup
11. lis 2008

jo a jsou to strašní strašpytlíci..... 😀 ....nevím, jak v té Africe naháněli ty lvy.....asi každý ti tady popíše nějaký zážitek s jejich strachem...naše Bára se bojí kytary, sekačky, štěká na kolečka atd.....to se musí prostě zažít...ale každopádně je to plemeno, se kterým se člověk nenudí...pořád něco nového, něco kutí a vymýšlejí....a nezájem a neochotu dokážou pěkně dát najevo (my jsme si to zažili po příjezdu z porodky). nééé, že by žárlila na malou, ale bylo vidět, jak je smutná, že na ní nemáme už tolik času....teď se to všechno upravilo a je to v poho....

balsiger
11. lis 2008

ahojda....ja mam krizence ritgeXpitt bull - ma veselou povahu,rad si hraje a s moji rocni dcerkou je jedna parta 🙂

tannawe
autor
11. lis 2008

bal: ahoj...koukala jsem v albu mas par fotek i s pejskem. Vypada mirumilovne /ta kombinace je dost nevsedni nebo se mi to zda?/, ty fotky s detmi jsou proste dokonale - takovy spravny kyc pro spravne maminy... 😉

marcet
11. lis 2008

poup:toho se tak nějak právě obávám,aby ten pes pak nějak nežárlil na to mimčo

nursik
11. lis 2008

Psovi musíte ukázat, kde má svý místo ve smečce. I já jsem musela několikrát zakleknout na Dastyho, když si hrál na vůdce smečky 😀 Jo a do paneláku bych si ho určitě nepořídila 😒

tannawe
autor
12. lis 2008

Dobre rano, tak jsme vcera s manzelem diskutovali dlouho do noci, ukazovala jsem mu i Dastika, tak rikal ty jo to je tedy kus psa...pak se chvili odmlcel a rika, ale jo proc ne, rano s ni budu chodit behat, vecer ji vezmu do Stromovky na hodku a uz planoval kde bude mit pelisek, kde zradlo. To jsem necekala, ze ho to az tak chyti...hned se ptal kdy si chci "malou" koupit, jestli tedy na ty vanoce, kdo by tam jel...no proste chlap...hned hledal nejvhodnejsi reseni. Coz me potesilo.
Takze ja jdu hledat inzeraty a pak dam vedet jak jsme vybrali.
nursik: nastesti nebydlime v panelaku 😉

tannawe
autor
12. lis 2008

Jinak me na jedne strance z Usti nad Orlici zaujal ten horoskop...meli ho tam!

HOROSKOP NAŠICH ŠTĚŇAT - pes narozen ve znamení PANNY

Pes ve znamení Panny je pracovitý a vždy připravený pes. Nic pro něj není příliš mnoho. Neustále hladá nové úlohy, které by mohl splnit. Když se nic nenabídne, prostě něco přivleče, čím by se mohl zabývat. Že to může jeho okolí někdy zneklidňovat, je asi jasné. Pes ve znamení Panny je všechno jen ne zmatkař. Cení si řádu ve všem dění a chce mít ve všem jasno. Za těchto podmínek se může ukázat v nejlepším světle a tak jeho výkony pak jsou opravdu skvělé. Přesnost pro práci má prostě v krvi. Jeho snaha udělat vše dobře je mimořádně velká. Přitom se může přetěžovat a přemáhat tak schopnosti svého nervového systému. Potřebuje psovoda, který mu dá pocit pevného vedení a poskytne mu mnoho pohybu.

Ale jejich posledni dve stenatka jsou pro nas uz moc velka... ☹

tannawe
autor
12. lis 2008

No nakonec me manzel ukecal! Takze se tam v nedeli jedeme podivat rano v deset hodin a kdo vi, treba uz se s nami bude vracet?? 😵 😵
Je nadherna 🙂 🙂

tannawe
autor
12. lis 2008

Pridala jsem ji do alba Treti stesticko... 😵

jabber
12. lis 2008

tannawe - já tam žádného psíka nevidím 😕 😀 Tak to je super, že se to takhle vyvíjí 😵, jestli si ji už přivezete, tak se žádný americký sen konat nebude 😀 😀
A tys chtěla psa - pannu? 🙂

tannawe
autor
12. lis 2008

jab: ona tam ta fotka byla...ale admin ji smazal 😀
Skoda, ze tak poctivo nemaze i v jinych albech 🙄
Najdi si ji ve vrhu C http://www.smart-web.cz/katcha/