Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

jabber
12. lis 2008

no ta je boží 😵
takže je jí nějakých 10 týdnů? Tak to není zas tak veliká... 😉 😵
Já jak se znám, tak bych si odvezla i toho pejska, bude mu tam určitě samotnému pak smutno 😖

jabber
12. lis 2008

když je vidím, jak tam na těch fotkách spolu řádí 😀 😵

nursik
12. lis 2008

Ahojte, tak náš milovaný Dastík mě dneska zas připravil horkou chvilku. Byly jsme s malou u doktora a vrátíme se a už od vrat vidím roztahaný a rozkousanýý hračky z pískoviště. Ten parajt roztrhal celou plachtu na pískovišti a komplet jí rozkousal hračky 🙄 . Byl zalezlej v boudě, moc dobře věděl, že má průser. Ach jo, já se tak těším až ho tyhle hovadiny přejdou 😖

tannawe
autor
12. lis 2008

az ji koupime,tak ji vyfotim s detma a to uz bude legal... 😉
nursik: no to je taky sila...uz to vidim u nas... 😀

marcet
12. lis 2008

tannawe:je nádherná,hned bych jí brala 🙂

maart
12. lis 2008

Tannawe, nerikej, ze uz mas pesana? To je neuveritelna rychlost....nasi sousedi ho maji, jmenuje se Leon je uuuzasnej! 🙂

tannawe
autor
12. lis 2008

maart: jeste ne,jenom je zamluvena...ale uz ji mam tady na kompu na plose 😎
Takze na jednu stranu jsem rada, ze miminko si jeste dava na cas 😉 😉 ,jinak bych byla trochu vystresovana, priznavam, ale uz jsem brousila po netu na psi vybavicku a hroooozne se tesim....manzel snad jeste vic, jsme jak deti 😀 😀

katuu
12. lis 2008

Tannawe RR je uzasne plemeno, mame take doma jednoho RR rostaka, v unoru mu budou 4 roky a az nyni mohu rici ze se trosku uklidnil a to jsem rada, v lednu cekame rodinu a uz si dokazi predstavit ze to pujde a budeme to zvladat urcite si ale nedokuzi predstavit, ze bych si k malemu diteti poridila RR. Ty mas ale uz deti vetsi takze si myslim, ze to pujde ale priprav se, ze se te Vasi RR slecne budes muset venovat na sto procent, ne ze by to u jineho plemene nebylo treba ale u RR to plati dvojnasob. RR potrebuje hodne pohybu, prvni roky jsem s nim litali po venku, jezdili na kole,delali coursing a on byl porad plny energii, ted uz je to trosku lepsi kdyz je poradne vyvenceny tak prijde domu, padle do pelechu a chrape. Co se tyce kontaktu s detmi tak je ma moc rad, nikdy na zadne nezavrcel a strach mam spis ja nez rodice tech deti - ja vim, ze jim muj pes nic neudela ale nikdy nevis co mohou deti udelat tomu psovi a on se bude jenom branit. Jedine jak by jim mohl ublizit je ze by je slehl ocasem kdyz je bude vitat nebo bude rad kdyz prijde nekdo domu i ja kdyz nekdy dostanu tim jeho ocasem pres nohy tak me to byli a prcek by tam mohl mit oblicej. Urcite ale musite RR brat jako clena rodiny, ten nas chce byt porad v nasi pritomnosti a posledni dobou se mi zda ze vycitit ze se u nas neco deje ze asi bude novy panicek protozese porad lisa a chce se mazlit takze asi vi ze uz nebudeme mit jenom jeho. V rodine mame jeste jednoho RR rodice si koupili minuly rok v lete a je fakt radost se na ty dva divat kdyz spolu litaji a tak se take nejlip vyvenci. Takze preji moc krasny zazitku toto plemeno je fakt radost, jak co se tyce povahy tak krasy, ale pozor na zdravi takze vybirat fakt poradne.

tannawe
autor
13. lis 2008

katuu...dekuju za tvuj pribeh. Vnitrne citim, ze jsme si vybrali hodne narocne plemeno /ale tak je to u nas se vsim.../ a jsme pripraveni dat se do boje a pocitame s tim, ze to nebude jen tak a urcite si to nechci malovat v ruzovych barvach, vsechna stenata jsou ziva, nektera vic nektera min a jak se zda tak RR bude opravdu z tech divokych vajec!

😉

U nas je vyhoda v tom, ze jsme zvykli hodne jezdit ven, travit hodne casu v prirode, treba i cele vikendy takze pocitam spis s tim, ze bude porad s nami. Jinak deti jsou od malicka vedene k tomu, ze pejska pohladit, ale netahat a vycvicila jsem je na labradorce nasich...a to ji nasi "zdedili" po zemrele babicce, takze pejsek prisel do nove rodiny /s babickou se nestykali.../ uz v pokrocilem veku /je to uz psi dama a ma sva leta, bude ji trinact.../
Takze tam fakt nebyla jistota jak bude vubec na deti reagovat a miluje je fakt extremne...
Ale deti a psy musi byt vzdycky pod dozorem, to ani jinak nejde...deti to nemusi myslet zel, tuhle zatahnou za ucho a je zle!!
Takhle manzelova sestrenice malem pripravila sveho syna o kus ucha...jejich NO se ohnal po zlobivem klukovo, co ho neustale provokoval, sestrenka se zrovna venovala necemu jinemu a bylo zle, odvoz do nemocnice, uchov v pytliku s ledem...hospitalizace na dva tydny no nastesti klukovi ucho prisili...ale hodne to o necem vypovida...

jabber
13. lis 2008

tannawe - to je drsný s tím uchem 😕 😅 no já moc NO nemusím, ale je fakt, že jestli ho kluk provokoval, tak by se to mohlo stát i u jiného plemene 😒 To akorát náš NF by se sebral a s otráveným výrazem odešel někam do ilegality 😀 - ale to si neumím představit, co by mu už kluk musel dělat 😀

tannawe
autor
13. lis 2008

jabber: clovek muze duverovat, ale deti jsou priorita...a i pes zvykly na deti muze byt zrovna nemocny, nebo se proste jen necitit ve sve kuzi a co si budeme povidat on i knirac umi pekne kousnout natoz velke plemeno, obzvlast, kdyz deti maji vetsinou oblicej primo u mordy... 😒 takze clovek nikdy nesmi usnout na vavrinech a myslet si, ze vsichni zijeme v klidu a miru...pripad sestrenky je toho jen dukazem /p.s.: videla jsem hocha na minule navseteve....byl takovy bledoucky, ousko sesite a takove neprokrvene, maly frankensteinek...chudak klucina a to mu jsou dav a pul..., to jsem jeste nenapsala.../

jabber
13. lis 2008

no jasně, sami bez dozoru dítě a pes být prostě nemůžou 😉

Už se těším na fotky, až si štěňulu přivezete 😵

tannawe
autor
13. lis 2008

jabber: urcite neco uploadnu jen co se vratime,ja fotim jak zbesila i normalne takze uz vidim jak to hned dokumentuju a zahlcuju komp 😀

Jaaa uzzzz se taaaak tessssim, manzel mi tady posila neustale fotky z toho webu se slovy: wezis maja /jako nase typicke jezisi marja.../ ta je kouzelna...wezisi az si ju budeme kousat co? 😀 😀 No jo no...life through passion...

jabber
13. lis 2008

spíš si bude kousat ona vás 😝 😀 😀
No jo, foťte co nejvíc, oni z toho štěněcího věku šíleně rychle vyrostou 😉

tannawe
autor
13. lis 2008

jab: 😀 😀 ano to ano...to bude hard corek...

tannawe
autor
14. lis 2008

Tak uz s manzelem vymenujeme po skypu odkazy, ted mi poslal tento...
http://hobby.idnes.cz/prvni-dny-psiho-zivota-an...
Tak pilne studuju, pripravuju deti na prichod noveho clena a moc se tesim az ji konecne uvidime, uz jen dva dny...vlastne v nedeli je to dopoledne, takze to uz je fakt za chvilicku 😵

jabber
14. lis 2008

tannawe 🙂
já si hlavně pamatuju, jak jsme od štěněte měli vždycky orvané rukávy a nohavice, tak si připravte nějaké oblečení na dotrhání 😀 😀 😀

tannawe
autor
14. lis 2008

Diky za tip...ja doufam,ze to nebude nejaka velka hlodalka... 😲 ,koupila jsem ji uz ten uzel, tak kdyz tak muze hlodat ten... 😀

jabber
14. lis 2008

😀 teď už jen zbývá jí to vysvětlit 😀 😀

tannawe
autor
14. lis 2008

Verim ve sve charizma 😀 a ona jako pejsek panna bude dokonala misula, to uz citim z tech fotek 😵

tannawe
autor
14. lis 2008

Tady jsem neco nasla moc zajimaveho...me to bavi...

🙂

Pes ve znamení PANNY (23. srpen - 22. září)
Pokud je vašim miláčkem Panna, nemusíte se obávat, že by byl ve vašem domě nepořádek. Tato zvířata jsou extrémně čistotná, jemná a pečlivá, příroda je už taková stvořila. Vše, co dělají vykonávají velmi pečlivým, řádným a tichým způsobem. Stěží si všimnete, že jsou někde kolem vás. Mazlíčci Panny stejně jako lidé Panny, mají neustálou potřebu něco dělat, a když nic nedělají, cítí se bezmocní a nudí se. Dávejte zvířátku Panně různé úkoly tak často, jak můžete, učte ho nějaké triky, které se vždy hodí, například nosit noviny, rozsvěcet světlo, když se setmí. Zvířata Panny jsou velice chytrá, rychle se učí a mají neuvěřitelnou paměť. Mazlíček Panna bude víc než potěšen, když vám bude moci sloužit. Vaše přání pro něj bude rozkazem. Zvířata jsou od přírody velmi čistotná, vždy o sebe pečují, čistí se a žijí rády v relativně čistém prostředí. Postarejte se o to, aby se pelíšek Panny pravidelně čistil, zajistěte, aby tito mazlíčci měli vždy čerstvou stravu a vodu. Panna vládne vnitřnostem a také nervové soustavě. Buďte velmi opatrní na to, čím se váš mazlíček živí. Často mu nabízejte podmáslí nebo jogurty. Živé bakterie v těchto produktech umožňují, aby jeho citlivý zažívací systém pracoval hladce. Stejně jako Blíženci, i Panna vládne nerovové soustavě, takže není neobvyklé, když mazlíček Panna trochu znervózní nebo znejistí. Kromě toho, že potřebuje neustále něco dělat, potřebuje také hodně spánku.

Pes ve znamení Panny je pracovitý a vždy připravený pes. Nic pro něj není příliš mnoho. Neustále hledá nové úlohy, které by mohl plnit. Když se nic nenabídne, prostě něco přivleče, čím by se mohl zabývat. Že to může jeho okolí někdy zneklidňovat, je asi jasné. Pes ve znamení Panny je ale všechno jen ne zmatkař. Cení si řádu ve všem dění a chce mít ve všem jasno. Za těchto podmínek se může ukazovat v nejlepším světle a také jeho výkony pak jsou opravdu skvělé. Přesnost při práci má prostě v krvi. Jeho snaha udělat vše dobře je mimořádně velká. Přitom se může přetěžovat a přemáhat tak schopnosti svého nervového systému. potřebuje psovoda, který mu dá pocit pevného vedení a poskytne mu mnoho pohybu.

Pes narozený ve znamení Panny pracuje s chutí, je poddajný a rozumný, drží se při zemi, což z něj činí zvíře vhodné pro každou rodinu i dobu. Není ovšem vždy pozorný, jeho nezávislost z něj někdy dělá trochu obtížného společníka. Ke svému majiteli je však roztomilý a laskavý, a to praktičtějším způsobem než jiní psi. Jeho nepotlačitelný smysl pro dobrodružství lze využít při výcviku pátracích psů. Nikdy se nedá odradit překážkami a špínou, i když jinak je velmi čistotný. Nemiluje stálou péči, je jí znechucen, neboť rozvrací jeho vnitřní řád. Výborně se hodí pro policejní práci, kde může uplatnit své rozumové schopnosti i potřebu sloužit a současně vzbuzovat respekt. Nesnáší však bezúčelnou drezúru nebo nedůslednost při výcviku, pak je neposlušný a obtížný. Je vybíravý jedlík, na jehož dietu je třeba dbát, aby neměl zažívací problémy. Předkládejte mu proto jen menší chutné dávky vyhovující jeho mlsnému jazýčku. Na pamlsek si potrpí více než na pochvalu, i když mu mazlení není proti mysli.

Je relativně plachý až zdrženlivý, a tak patří mezi velké samotáře .Je klidný , chytrý, s velkým smyslem pro čistotu. Jeho sympatie se projevují zastřeným, zdrženlivým způsobem, často jen tichým a téměř neznatelným dotykem nosu a jemným sotva slyšitelným přátelským zamručením a zachvěním ocasu .

liviky
14. lis 2008

tak co tannawe,už máte hafíka? 🙂

tannawe
autor
14. lis 2008

livi:v nedeli si pro ni jedeme 😉

Jinak me uklidnila charakteristika psa, kde vylozene radi mit ho v byte, se smeckou, ze neni vhodne nechavat ho venku, protoze spatne snasi samotu...

Držení
Tento pes potřebuje mnoho kontaktu s majitelem, je tedy vhodné umístit jej v bytě. Výborným místem, kde se váš pes bude cítit v bezpečí, je klec. Naučte tedy svého psa již od štěněte v tomto zařízení pobývat, pokud jste nuceni nechat štěně samotné budete mít jistotu, že je v pohodlí a bezpečí nejen ono, ale i váš byt. Pro rhodéského ridgebacka je vhodná velká drátěná klec, která by měla být umístěna v nejvíce používané místnosti v bytě a tak, aby byla kryta před průvanem.

jabber
14. lis 2008

tannawe 😀 😀 😀
a kde jsi, prosím tě, našla ty horoskopy? Že bych se mrkla na našeho NF - to byl blíženec 😀

tannawe
autor
14. lis 2008
jabber
14. lis 2008

díky 🙂
tak ti nechci kazit radost z panny.....ale na NF z toho horoskopu blížence nesedí vůbec nic 😀 ....no ale třeba budeš mít větší štěstí 😉 😵 😀

tannawe
autor
14. lis 2008

jabber: uvidime...ocekavam necekane, takze se necham prekvapit ale rozhodne je tady moznost, ze i kdyby to bylo jinak tak i tak to byla laska na prvni pohled 😀 a ja ji nejake to vyboceni mimo "ramec" rada odpustim...

jabber
14. lis 2008

tannawe - já si taky myslím 😵 je totiž rozkošná 🙂 😵

tannawe
autor
14. lis 2008

Zdarec...
tak jsem uz dneska pokoupila skoro celou steneci vybavicku, objednala jsem si nejake free baleni granuli pro stenatka od Eukanuba tak by mohly dorazit jeste nez nam "prcek" povyskoci...dokonce jsem sehnala i knizku o RR, tak jsem mela uspesny "lov" a uz jen den a pul a huraaaaa pro nasi novou lasku...
Manzel koukal na pelisek co jsem dovalila a je fakt, ze nase dve deti si tam vlezou s prehledem 😀 😀 ,ale i kdyby mela hlodat, tak jsem si rikala,ze za 400,- me to nezabije a aspon to trochu vypada ne? 🙄

tannawe
autor
14. lis 2008

A jak jinak jsem ho koupila ve sve milovane Ikea made in china... 😀 😀