Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

tannawe
autor
10. lis 2008

Uplne zavidim ty vase milashky 😵 😵
kulicko diky za tipy, urcite jak se znam tak vykoupim knihkupectvi 😀 a pak stejne bude vsechno jinak, klasika, ale stesti preje pripravenym, ne?
Jste me tak navnadily, ze jsem uz na netu sjizdela jak diva... 😉
Zatim moje srdce tihne k RR, ale je fakt, ze jak jsem videla i ty ostatni fotky tak zacinam delat takovou privatni volbu "psi miss".
Jeste jedna vec, tak trochu mozna zbytecna. Fena nebo pes? Muz chce fenku, bude ho mit pry radeji nez me...no...ne ze bych mela potrebu byt super oblibena u vsech...staci moje dvouleta dvounoha prisavka...ale pokud mate fenecky mate je kastrovane? 😕

noangel
10. lis 2008

fenku nemame kastrovanou a tihne ke me 🙂 mam ju porad za zadkem 😀

zdenallicka
10. lis 2008

tan: To je predsudek a mytus... My meli doma dve feny a milovaly jak zeny, tak muze v rodine.. Fena - problem s haranim.. Pes - touhy... ALe i to harani se da prezit a touhy nejak korigovat (nedostavat se do kontaktu s harajicimi fenami).. A vubec - je jedno, jestli fena nebo pes... Udelaji radost naprosto stejnou a pripadnu neplechu taky...;o))

noangel
10. lis 2008

co se tyka harani mam v zive pameti akorat nam doharava a je desne rozezrana a ufnukana 😀

tannawe
autor
10. lis 2008

To je fajn...ja to tak moc neresim, ale prijde mi, ze muz by rad mel nejakeho "sveho" milashka...preci jen obe deti mame takove maminaky, az to pekne neni... 😅
Jejej a harani mam v zive pameti i ja, preci jen nasi maji tri fenecky a to jepanecku teprve smecka... 😨 ale vlastne si nedokazu technicky predstavit harajici velkou fenu, to mi nedoslo. Malym jsme davali takove ty psi kalhotky /no vida, uz zacinam brousit do technickych detailu, tak to je drapek chyceny uz uplne... 😀 /
Jak resite tohle?

noangel
10. lis 2008

tann kazdej den vytiram 😎 sem tam ji neco ukapne ale vetsinu olize takze to neni hrozny. spis je desne otravna jak chce ven za psama s.etka jedna 😀

tannawe
autor
10. lis 2008

angel: 😀 tak to si asi uziju...ja uz se taaak tesim, oni jsou tak rotomiloucky jako stenatka a vubec, stenata obecne jsou k sezrani...
Holky, jeste si tak rikam, resila jsem kojeneckou vybavu mam resit i nejakou steneci??? 😅

nursik
10. lis 2008

Když mi písneš svůj mail, pošlu ti nějaké fotky Dastíka. Je to pes, není kastrovaný, tak možná proto víc lumpačí 😀

tannawe
autor
11. lis 2008

Tak jsem vcera koukala jeste na nejake chovne stanice, tak jsem vylozene nahlodana 😉 Ale pockame na ten odber jaro 2009, to jeste vydrzi...

pebi
11. lis 2008

my máme psa i fenku a nevšimla jsem si, že by měl některý z nich nějaký zvláštní vztah k opačnému pohlaví (myslím u člověka 😀 ), milují nás oba stejně 😉
my hárání neřešíme, fenka je venku, ale moje teta měla dobrmanku a taky měla kalhotky 🙂

zdina
11. lis 2008

ja u feny NO mela taky kalhotky, ale ona si je stejne sundavala. Vetsinou se olizala, sem tam ji neco ukaplo.
Ted mame psa a je fakt, ze na nej musime dava vic pozor, kdyz jsme venku. Nemame totiz oploceni a kdyz uciti fenu, pusti se po stope. Rika se, ze se feny vic drzi v blizkosti panicka a domu. U nasi to neplatilo, zato ted nas pesan se drzi u baraku. Az ty vyjimky, kdy uciti fenu. Jinak ho mame vecne za zadkem

pebi
11. lis 2008

podle mých zkušeností zdrhají hlavně lovecká plemena...chytnou stopu a běží. Měli jsme doma dva jezevčíky a bígla a bylo to tak. Díky tomu teď máme pasteveckého, který má v genech hlídání (stáda, území) a celé dny se zdržuje u vchodových dveří, dokonce tam i spí a to i když fouká a prší (má zateplenou boudu) 😉

anta
11. lis 2008

Ahoj holky, pardon, že sem zasahuju, ale bydlím v paneláku a jeden soused tady má rotvajlera, to je taky miláček baráku, celý den tady štěká a vyje a když vyleze s paničkou z bytu a já je náhodou potkám, tak se uklízím s malým někam do sklepa , jde z něj fakt strach 😅 😉

jabber
11. lis 2008

tannawe - možná by bylo nejlepší si pořídit štěňátko co nejdřív, ještě než budeš mít další mimi, protože se štěnětem je nejvíc práce a s mimčem dohromady - to už bude asi vážně trochu mazec 😀

Jinak my měli novofundlanďana a teď labradora a oba k dětem naprosto úžasní. NF byl kliďas, nic ho nerozházelo, rozvážný, pohodář, děti si s ním mohly dělat co chtěly. Nejšťastnější byl, když ho obklopil venku chumel dětí a drbaly a drbaly - to by stál třeba hodinu 🙂. Labrador je taky bezvadný, ale proti NF je to trošku pošuk, je aktivnější, temperamentnější (prostě lovecké plemeno 😀 ), ale jinak si s ním děti taky můžou dělat co chtějí 😵. NF vyžaduje vyloženě zahradu, on spal venku, kolikrát i zasypaný sněhem tak cca do mínus 15, pak už chtěl domů do chodby. Labrador je od jara do podzimu na zahradě celý den, v zimě v noci doma.

martinka79
11. lis 2008

my máme zl. retrívra v bytě je to záhul pokud jsi ba pořádek a čistotu,a le já to dělám ráda. vytírám několikrát denně a vysávám asi 100 😀 krát.
jinak je milionový k dětem a to jich odchoval asi 7. teď už je straší pán, ale je stále hodný. znám hosdného jezevčíka i bernardýna máme na chalupě u rodičů astačí jen psa trochu vést a vychovat. aděti také.
jinak dpooručuji výstavu .http://www.vystavapsu.cz/ spoustu info ti dají chovatelé. 😉

nursik
11. lis 2008

Jo a ještě je tu finanční stránka věci, RR musí mít bezpodmínečně opravdu velice kvalitní stravu, kdy pytel granulí vyjde přes tisíc korun a ten pytel má na chvíli. To jsme mu kupovali během prvního roku, jsou tam nějaké složky, které přibrzďují růst,, je to kvůli kloubům a k tomu jsme dokupovali zvlášť ještě minerály. Teď už kupujeme takové ty běžné, ale kvalitní granule. Ono se to nezdá, ale to je jak když živíš dalšího člena rodiny - aspoň, že ho nemusíme šatit 😀

tannawe
autor
11. lis 2008

Holky jste bajecne! Moc mi to pomaha utridit si myslenky...je jasne, ze pejsek neni levna zalezitost, s tim pocitam.
Nursik: co dodat? Diky diky diky, je to fakt mazec! Myslim, ze jsem se fakt rozhodla pro RR... 😵
Nekteri chovatele dal po odberu radi s chovem, zalezi jim na tom kam jejich stenatka jdou, tak je to stejne jako s laktacni poradkyni, kdyz nastane krize, beru mobil a zhavim linku!
jabber: mas recht, ze si na sebe tedy nechci usit bic, abych litala od rana do noci jen kolem rodiny, na to se mam zase az moc rada. Mozna sezenu stenatko pod vanocni stromek, ale nechtela jsem byt takovy ten klasicky kyc...manzela by omejvali...ze se nam to vybatolilo zpoza stromecku 😀
A hlavne bych si prisla jak takovi ti lide co jo jo stenatko k vanocum a pak sups ho do utulku...to je des!

Jinak jeste co byste mi jako zkusene chovatelky tedy doporucily si nachystat pro stene domu? Jak velky pelech pro RR proboha?? 😲 miska nerez? Fakt nemam anung co vsechno koupit, me ty zverimexy uplne desi, je tam milion veci, clovek nevi kam driv sahnout a zase nechci pak mit neco zbytecne... 😉

poup
11. lis 2008

tannawe: taky máme RR fenečku a je úplně skvělá....co se malá trochu pohybuje, tak mají každodenní seznamovací akce a taky si nechá všechno líbit....Máme plno známých s dětmi a chová se k nim naprosto úžasně....

jinak s výbavou pro štěně ti poradí chovatel a taky je fajn koupit si knížku o RR....do začátku ti stačí menší pelíšek a postupně budete zvětšovat....doporučuju moc nezafinancovat do pelíšku, protože aspoň naše fenečka strašně ráda všechno trhala 😖 ...Hlavní je, abyste to štěňátko měli rádi!....přeju hooodně štěstíčka při výběru....

jabber
11. lis 2008

tannawe - tak mně by to přišlo zase roztomilé, kdyby se štěňula vybatolil zpoza stromečku 😵 😵 - když to tak prostě vyjde, tak proč ne? Myslím, že pak nebudeš muset dětem ani pořizovat žádné další dárky, protože na živého pejska nic nemá 😀
Nic zvláštního pro štěně nepotřebuješ, pelíšek kup menší, aby si v něm štěňátko připadalo bezpečně, navíc jak píše poup - dlouho mu nevydrží, rozcupuje to brzy 😀. Náš labrador totálně roztrhal 2 pelíšky než dostal rozum 😀. A když měnil zuby, tak nám doma sežral futro u dveří, takže jsme mu pořídili každý den pořádný tlustý klacek (spíš kládičku) a do večera z něj byly třísky 😀. Pak misku na vodu a na jídlo - my máme takové ty jak jsou dole širší, lépe to stojí, něco jako tohle http://www.psipotreby.cz/misky/ferplast-miska-n... , obojek, vodítko, můžeš mít i cvičně náhubek a dávat mu ho na chvíli už odmala, aby si zvykl. Nějakou hračku, ale nedávala bych ty gumové, aby něco z toho nesnědl, nám se osvědčil takový bavlněný uzel. On ti poradí chovatel, neboj 😉

No a pak zbývá ještě vymyslet, jak budete vozit pejska v autě - jestli pořídíte nějakou přepravní bedýnku.

A chcete pejska nebo fenku?

nursik
11. lis 2008

Jj, do pelechu moc neinvestuj, myslím, že ze začátku úplně stačí krabice od babánů a do toho nějaký ručník, osušku. Misky máme nerez, dole jako s gumou, aby se to přicuclo k podlaze. Obojek, vodítko, myslím, že nic jiného zatím potřebovat nebudeš. Jak tu někdo psal, ten uzel je dobrá hračka, všechno ostatní gumové rozcupoval a taky ho teď baví obyčejný tenisák.
A pozor- strašně rychle rostou 😀

nursik
11. lis 2008

Jo a co se nám osvědčilo na klíšťata, tak je tohle: http://www.akarazoo.cz/KILTIX-antiparazitni-obo...

tannawe
autor
11. lis 2008

poup: s tim trhanim se asi musi pocitat...zkusim se podivat na netu na nejakou knizku o RR, nebo mas neco na doporuceni?

jabber: nenahlodavat! Nebo udelam doma americky sen a stenatko bude pod stromecek 😕
Mod dekuju ohledne vybavicky, urcite mi pomohl odkaz, aspon vim kde priste hledat inspirace, je toho fakt spousta ne netu i normalne v obchode, tak se kdyztak poradim tam. Ale chci mit jakous takous predstavu co asi tak budu potrebovat, aby mi nekdo nevnucoval neco jako zivotne nutne a doma to pak oxidovalo...
Na nahubek bych asi totalne zapomnela, ale je fakt, ze treba do mestske dopravy je to nutnost a i do nekterych parku, nebo to snad velky pes musi mit ze zakona 😕 ?
Asi jako stenatko ho v aute budu vozit v prepravni tasce nebo boxu - ale to mi prijde takove no nevim, chtelo by to neco mekkeho, tak se porozhlidnu na netu.
S manzelem jsme se shodli, ze se k nam vic hodi fenka - preci jen budeme trochu vetsi rodina. Manzel uz vymyslel i jmeno - Šanti - /sice se tak jmenoval pes meho byvaleho - tak nevim jestli to mam brat jako ze se mu to libi nebo to myslel kysele... 😀 /

nursik
11. lis 2008

A taky bych mu chtěla pořídit http://www.kampet.cz/shop1/?p=productsMore&iPro..., ale až tak za rok, až přestane ničit 😀

nursik
11. lis 2008

Hele, do boxu na přepravu bych moc neinvestovala, za pár týdnů z něj vyroste 😀 . Já ho nejdřív vozila vepředu u nohou, teď je v kufru, máme kombíka

jabber
11. lis 2008

tannawe - americký sen 😀 😀 😀
S tím jménem - no tak navrhni jméno nějaké jeho bývalé, jestli znáš - třeba Zuzana 😀 😀
Hlavně, když uvidíš, že něco potřebuješ, tak to vždycky můžeš dokoupit 😉, to víš, že v krámě ti nacpou tunu blbostí

nursik - to je pěkný pelíšek 😵

tannawe
autor
11. lis 2008

No u me je videt, ze zatim vidim jen to stenatko co? My mame v aute vzadu v kufru normalne tu delici sit, takze muze byt tam, prodavaji takove jako zavesne vany, videla jste to nektera u nekoho?
A jinak asi normalne vepredu, ale to odmitam ridit...budu si ho pak porad nuchnat... 😀
My taky mame kombika, ale muz uz zminoval ze koupi "autobus"... 😀
Jste fakt zlate...ja jsem proste "planovacka"...pani co plni petiletku 😀 😀

nursik: no neco takoveho casem by mohlo zapadnout do nasi domacnosti...ale s tim kousanim me tedy uprimne desite...jeste ze jsem na materske a nemusi stenatko byt nejak dlouho samo...to by to asi litalo

tannawe
autor
11. lis 2008
tannawe
autor
11. lis 2008

Su zamilovane...nejsou nejake levne? Nebo jsem puvodne koukala na nejaky extrem /stenatko s PP kolem 18. tis??/
Inzeraty typu odber mozny ihned budou ma smrt...uz se vidim jak balim deti do auta a jedu pres pul republiky pro stenatko! Typicka ja... 😀

jabber
11. lis 2008

No jo, když v kufru není kočárek, tak tam pes být může 😀 My ho vozíme teda vepředu pod nohama, je to tak akorát, není to moc velký prostor, takže tam nelítá jak nudle v bandě při každé zatáčce a je u nás. On si tam lehne a je naprosto spokojený, rve se tam jen otevřeme dveře u auta 😀

nursik
11. lis 2008

Já zkusím zjistit kontakt na majitele až chlap přijde z práce. Dasty nemá vyvinutou ridge, takže nespl%nuje podmínky, ale na druhou stranu je úplně zdravej. kamarádka má fenu RR, která je alergik, takže spešl stravu, isíce za veterináře a to má papíry, takže to není až tak podmíněno super původem.