Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

izy
18. čer 2009

no presne to jsem chtela k tomu napsat...ze je to takovy AP priistup ke psum🙂

tannawe
autor
18. čer 2009

Vida...faktem je, že prostě už jsem dekódovala ten její přístup k tomu hlodání a teď zase dva dny bylo vše v nejlepším pořádku, šli jsme ven raději dvakrát a na ještě delší procházku a nekousala ani svoje hračky,které má "povolené" a spala jako zabitá...a jsem ráda, že spaní v jedné posteli /jak jsem si trochu už početla na stránkách/ není žádný hřích 😀 😉
No je to prostě zvláštní plemeno a hodně citové a citlivé, přesně pes pro nás, říkám furt 🙂 ale asi jsem nečekala, že to bude tak náročné 😅 😔

vercavranov
20. čer 2009

Ahoj, zase zdravím 🙂 jj, postel, ani mi nevluvte 😝 Beckynka je moc hodné zlatíčko, celé měsíce spí sama ve svém pelíšku, za to Ričinka.. Slůně v posteli. Občas si jde lehnout dřív než já.. Je to náročné, přeci jen těch 40kg už určitě má, a hlavně má dlouhé tlapky a nepříjemný zvyk si pro mě šáhnout packou, když jsem od ní moc daleko 😀 Ale dělám si to sama, ono je to tak příjemné mít u sebe tu její chytrou a ustaranou hlavičku a po ránu ji pohladit 😀

Hárání psa povahově nezmění, jen je jako my - je teď taková citlivá, občas trochu rozmrzelá ( asi z těch kalhotek 😀 ), no prostě jako my. Uvidíme, jestli pak bude dospělejší, ale moc bych na to nesázela 😅 Zato ale tedy barvíme dost, dnes jsem byla koupit další balení vložek. Dědovy fenky mají vždy jen tak decentně pár kapek, Riči si to ale užívá pořádně.

Jinak Tann, fotky jsou moc pěkné, ty máš taky albe všude 😉 Hezky jste se do toho opřeli, určitě budete mít brzy hotovo. Domeček je paráda, hlavně ten klid a prostor pro pejsky a děti.. ( A i pro tebe, vykopneš pejska i děti hrát si na zahradu a budeš mít klid pro sebe 😉 😀 Dělám si legraci, vím, že jsi výborná máma 😵)

tannawe
autor
23. čer 2009

Tak jsem si dala "pracovní pauzu" z pobytu na horách a nemůžu si nechat pro sebe tuto fotografii 😀
Děti ani psa jsme ze stavby nebyli schopni dostat... 😎

http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImag...
Chayenka zrovna kouká kde co lítá 😀 😵

tannawe
autor
29. srp 2009

Tak po dlouhé dlouhé pauze hlásím, že jsme už východočeši. Přesun právě probíhá, v úterý nás čeká poslední stěhování a hotovo. Domeček stále není pod střechou,ale nájem to jistí.
Chayule to zvládá skvěle...rozená cestovatelka je to. A jak u váááás slečny?? 😎 🙂

vercavranov
30. srp 2009

jéje, tak to moc blahopřeju !!! 😉

vercavranov
10. zář 2009

Ahoj, tak jak je v novém domově?

tannawe
autor
7. pro 2009

Jé Verunko, to jsem se dlouho nekoukla na Koníka 😀
Jde nám to poměrně radostně, víceméně se pořád zabydlujeme, do toho pokračuje stavba, kdybys chtěla tak se koukni na fotky na picasawebu, najdeš je tam určitě jak jinak než pod tannawe 😉
A jak u vás?? že je takové ticho po pěšině 🙂

vercavranov
15. pro 2009

Jéé, ahoj, už jsem myslela, že jsi trvale offline 😀 Tak jak se všichni máte? Co nové bydlení? Prosím, pošli mi přesný odkaz, nějak to nemohu najít. Nebo musím být přihlášená?

tannawe
autor
4. črc 2010

To uběhlo vody 😲
Náš "rídžbeček" bere svoji úlohu "dítěte" opravdu vážně 😀
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/apmimi/album...
😉

katka8741rms
19. črc 2011

ahujky lidicky sem tu nova a chtela bych se zeptat jestli je RHODÉSKÝ RIDGEBACK hodny k detem PROSIM ODPOVEZTE MI NA MOU OTAZKYU

DEKUJI 🙂 🙂 KATKA 🙂 🙂

katka8741rms
19. črc 2011

A JESTE 1 OTAZKA MA RAD JINE ZVIRATA KTERE PATRI DO RODINY JA MAM ::: zakrsleho kralika
14 normalni kraliky
6 kocicek a 5 kotat
3 morcatka
1 kone
a jeste 3 jine pejsky

tannawe
autor
15. lis 2011

@katka8741rms Poslední dobou už do fóra moc nechodím, tak jsme tvůj dotaz objevila až teď 😉
Naše fena by za děti dýchala, opravdu na ně byla moc hodná a měla je ráda. Náš další pejsek bude zase RR, ale to až se dodělá pozemek a plot. Ani si jiného k nám nedokážeme představit. Jen jeden drobný detail, RR bych si pořizovala až po dobré rozvaze, není to pes pro každého, protože je zkrátka povahově jiný.

tannawe
autor
15. lis 2011

@katka8741rms
A co se týče jiných zvířat tak když se s nimi dobře socializuje od štěněte tak bych se toho nebála 😉 Důležité je nic neuspěchat, pomalu ho seznamovat s jednotlivými zvířaty a nechat ho ať si situaci podle sebe osahá 🙂

kaca45
20. únor 2023

Ahoj, je možné pořídit si RR ne z chovatelské stanice?