Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

tannawe
autor
5. únor 2009

Verco to budeme vedet az tak za tyden za dva...ale pan co jsme to s nim resili tak byl velmi ochotny a rikal,ze bychom na ni meli v pohode dosahnout, ale bereme si dost velkou, tak uvidime...no svet se nezbori, kdyz ne,ale budu móc šmutnej ☹
Jooo kone...ani mi nemluv nebo tady zezelenam zavisti. Moje dcera to "chytla" ode me takze to je porad same mami a kdy zase pojedeme na kone? Jenze po porodu druheho decka to je s tou alergii spatne...byla jsem na testech a pridruzily se mi k tomu jeste alergie na prach a na seno...coz jak znamo je u koni uplne normalka 😒 ,ale kvuli holce to musim nejak zvladnout. Jezdila jsem tady v Praze chvilku v Hornich Pocernicich,ale pak to vypuklo a bylo po konikach...tak mam aspon tady Modreho Konika, ze 😀

A jinak tam kde chceme stavet tak je vesnicka jmenem Ostrov a tam to je proste konska ves. Tam je dostihova staj, uprosted vesnice nekdo postavil novy statek a na kraji je jedna pani kam prave chci davat holku at se uci jezdit. Je fakt bezva a mozna ji budes i znat...dela taky to jezdeni kolem barelu /si nemuzu vzpomenout na nazev 😅 /rodina Kněžourova... 🙂

tannawe
autor
5. únor 2009

No vidis...ja jsem si prave rikala a manzel mi to potvrdil, ze RR proste nejsou nejaci sasulove co se nauci kdeco. Chce to trochu empatie...no jako s detma. Ja jsem nakoupila vsechny dostupne knizky o RR jeste nez jsme se vubec rozhodli zvednout telefon a pejska si zamluvit, takze jsem vedela do ceho jdu. Ale pevne verim, ze to Chaya da a bude to cim dal lepsi. Je fakt sikovna a chytra...takze verim, ze to pujde...presvedcilo me jeji bleskove nauceni se dej pac...to ji fakt jde 😀
diky za clanek...

tannawe
autor
5. únor 2009

Pak taky napis jak se ty tvoje krasavice jmenuji 😉

vercavranov
5. únor 2009

mno, se jmény to bylo těžké.. Já si četla ta vaše vznešená jména.. Chaya, Safira, Aisha... A tak jsem se vznášela v oblacích, a když jsme se o tom bavili s majitelem ranče, tak řekl : Když jsou to ridgebaci, tak se budou jmenovat Richie a Becky, ne? 😀 A to se mi docela líbilo, Riči a Beky je oboje takové znějící, a ony na to dobře slyčí. Zejména na takové mazlivé variace, jako : ty jsi moje čičinka Ričinka a miláček Bekynka, to jim dělá velice dobře... 😀 Rozmazluju je, já vím. Ale jsou tak strašně sladké a mazlivé.. Pořád vyžadují pozornost. I u počítače leží u mne a dávají mi hlavičku na klín.. Ale zase si říkám, že tahle rasa to vyloženě potřebuje, všechnu tu lásku páníčka. Měla jsem i štěňata vlčáků, ale tohle jsem s nimi nezažila..

tannawe
autor
5. únor 2009

To je krasny 😵 uplne jsem se dojala.
Nase stenulatko si dalo ted obidecek,natahlo se spokojene na televizni gauč a je spokojene 😀
Akorat, ze jak obaluju rizky detem na obed tak cekam kdy dorazi ocuchavat co bude zase dobreho mit rodinka na stole...ona vzdycky tak vznesene sedi vedle me u zidle a kouka na me...to je fakt legrace...jo...uz usnula,tak to je dobre. Jeste očekovala co panička dela a uz spinka... 😀

ough
5. únor 2009

Moje děti se velkých psů nebojí, asi proto že velcí psi jsou většinou klidný a vychovaný. Prokop se hrozně bojí malých ratlíků. Skáčou mu do obličeje a to mu hrozně vadí. My bychom tedy volili velkého psa.
Jednou u nás byla kamarádka s dcerou a když přišel její manžel s dobrmankou, tak Prokop začal couvat 😀 😀 a Aňa řekla, Neboj to je můj táta, on je hodnej 😀 😀

vercavranov
5. únor 2009

Tannawe, tak se hlavně co nejdřív uzdrav, ta zima je zákeřná. Já pro jistotu už dva měsíce beru Selzink, doporučil mi ho doktor na imunitu, jsou tam vysoké dávky vitamínu C, Selen, Zinek, vitamín E a A, a musím to zaklepat, zatím se mě nic nechytlo. A stojí asi 60 Kč na měsíc.. Tak ať tě tvá smečka moc nezlobí ! 😀

tannawe
autor
5. únor 2009

verco...ja taky beru vitaminy a mineraly. Ale tohle bylo spis podle me tou oslabenou imunitou po tom potratu, ale kupodivu ted tady litam cely den kolem decek a zatim mi prijde, ze se to nejak zklidnilo,tak snad to vecer zas nevypukne.
Ted jsem byla s Chayulí venku a spokojene vytuhla na gauci u deti...tak si muzu aspon vypit cajik.

Sem tam napis co tvoje psi slecny! 😉

vercavranov
5. únor 2009

Neboj, to já psát budu ráda 🙂 Je fajn, když se má člověk s kým podělit o zážitky.. Další věc, co se u pejsků vždycky směju, jsou ty jejich rituály. Třeba po krmení, jezevčíci si oba dva utírají tlamičky do koberce, nejlépe do toho béžového. Richie a Becky mi zase přijdou po každém jídle říct, že jim chutnalo, ať dělám cokoliv, vždy se s nimi musím pomazlit. Oni do mě napřed žduchnou čumáčkem, pak mi podají pac a zničeho nic už je mám v náručí. 😅 Musím ale říct, že nejvíc mi daly zabrat, když si otevřely 10 kg balení kočičího steliva. Ten píseček roznesly po celém bytě, nejvíc si ho daly ke krbu, tam byla celá hromádka a v ní uležené kolo. To se jim moc líbilo, udělaly si pelíšek. Já mám vodní vysavač, takže se mi tím pískem asi tak milionkrát ucpal 😠 A taky si jednou, hned na začátku, udělaly pelíšek z prádla na sušáku.. to se jim moc líbilo, jak to vonělo 😀 Ale to bylo předtím, než objevily postel ☹

vercavranov
5. únor 2009

Jinak, Tan, moc mě mrzí, to s tím miminkem. Příště ti to určitě dopadne dobře. Stejně tě obdivuju, jak to všechno zvládáš, já mám doma jen čtyři psy a nestíhám uklízet 😀

tannawe
autor
5. únor 2009

ha ha verco...ja jsem cetla ten prvni prispevek a uplne se tady lamu v kolenou...jako bych videla nasi Chayu. Ja jen vyperu pradlo, uschne, sklidim,tak ona ceka az si ho dam na postel nez ho zacnu uklizet do skrini a jakmile se vzdalim tak sup, uz se tam rochni!!! 😀
A s tim piskem, no ty jo..to musela byt tedy akce!
A jo...at jsme delali co jsme delali postel je proste postel a i kdyz ma pelisek hned vedle tak ne...ona proste lezi zavrtana na mem polstari a chrni o sto sest. To je snad nejaky znak vsech RR nebo co??? 😲

A diky za podporu...ja jsem takova bych rekla odolna povaha...a uklizet? ja jsem maniak na uklid...no proste vodnarka jak remen...a doma vecne bordel 😀 😔

vercavranov
5. únor 2009

já jsem je přitom na postel nikdy neučila. Po bytě mají tak šest různých oblíbených pelíšků, ale když usnu, připlíží se a zalehnou mě 🙂 Já mám pak většinou ošklivé sny, jako že mě přejel kombajn, vzbudím se, a on to jenom čtyřměsíční ridgeback 😀 Nedovedu si to představit, až vyrostou.. Já jsem zase rak, taky vodní znamení..

vercavranov
5. únor 2009

Před chvílí jsem skypovala s dědečkem, dala jsem si na klín těžkou Richie ,a ta byla u vytržení - neustále koukala do kamery a poslouchala, kdo to mluví.. Byla úplně hotová a moc se jí to líbilo, nechtěla ani dolu.. Pak jsem to zkusila s Becky a ta projistotu hned na počítači nějakým způsobem vypnula kameru. Asi si myslela, že není fotogenická 😖

vercavranov
5. únor 2009

A je tvoje Chaya taky tak ukecaná? To jsem u psů taky nikdy nezažila. Ti moji dva jezevčíci jsou naprosto tišší, ale holky RR jsou strašně ukecané. Brumlají si, když se s nimi mazlím, zívají nahlas, když se protahují, něco řeknou, když ke mě přijdou se pomazlit, už rovnou něco vypráví..

tannawe
autor
5. únor 2009

verco...to je bajecny to cist...fakt jako kdybych necim cetla o Chayene...ted byla s manzelem skoro hodinku venku tak prilitla domu uplne rozdovadena a jeste tady nahanela deti, dotirala na me at ji jdu hazet jeji oblibeny "kus spagatu",no proste nedala se zastavit a ted tady lezi natazena pres "pul obyvaku"...
a jo...je fakt, ze zyva taky nahlas a ruzne si pobroukava a kdyz se ji nevenuju tak neustale vyluzuje nejake zvuky v pelisku - ve stylu asi jako "nudim se, haló jsem tady.... a tak" je to dost vtipne...

No musim jit zalehnout, protoze kasel me porad trapi dost a dost, uz aby to pominulo a aspon,ze ta decka odjedou na vikend. 😉

Tak hlavne pekne sny /zadny kombajny/ 😀 a uzivej si svoje holky 🙂 😵

vercavranov
6. únor 2009

Ahoj , tak doufám, že už ti je dnes o něco líp. Musíš to opravdu vyležet, jinak se toho nezbavíš. Využij víkendu 😀 To bych se třeba nechala rozmazlovat, jako snídaně do postele a tak 😀 S tou Chayou to věřím, jsou k neutahání.. Když s nimi jdu na procházku, jsou jako řízené střely, a mají v sobě i něco z kamzíků. Musí vyběhnout na každý kopeček, skálu, vyvýšeninu.. Já jediná jdu hezky po cestě, psi lítají nahoru a dolů, ještě se přitom honí.. A pak přijdeme domů a oni začnou řádit nanovo 😅 Pravdou je, že sledovat je v pohybu, když si hrají, je něco úžasného.. Mám ohromnou výhodu, že tady okolo je poměrně klid. Auta tu téměř nejezdí, jen pár chatařů, a všude kolem jen lesní cesty.. Zato mám trochu strach, až budou větší, aby je ta zvěř moc nelákala. Zatím se drží, když jsme minule na procházce vylekali zajucha, krásně se nechaly přivolat. Teď už taky spí, ráno když se vylítají a napapají, tak odpadnou. Čím krmíš Chayenku? Kolik teď váží? Já je vážím tak, že si s nimi stoupnu na váhu a pak odečtu tu svou 😉 Ale teď už je sotva uzvednu. Taky ti Chayenka tak prdí ? 😀 😀 😀

tannawe
autor
6. únor 2009

verco...dobre rano, zrovna jsem koukala jak Chayena zalehla na "svuj" oblibeny gauc,hlavicku pekne natazenou pres predni packy,no modelka hadr. Musim ji pak zase vyfotit /jen ten flicek od te odreniny nam kazi "make-up" 😀 /
No je fakt, ze jsou to lezci...my byli o Vanocich na prochazce ve skalach a ona proste musela vylezt na kazdou mensi skalku a pak koukala na nas dolu,co jako delam na ceste...ale bylo to super, sla volne, litala jak zbesila. Nikde nikdo...akorat prselo takze to bylo tedy neco...ale uzili jsme si to vsichni,to zase jo.

S tou vahou jsem to zatim nejak neresila vidis. Ja ji tedy od toho potratu nezvedala, manzel ji naucil skakat do kufru, jenze me to nedela 😅 takze ji vzdycky musim dat packy nahoru a zvednout ji prcku a tak ji tam nejak dosoukam...takze poprosim manzela at se spolu zvazi. To je dobry napad...

No a o zajuchovi radeji neuvazuju, to uz bychom se s nasi slecnou asi nikdy nevideli ☹

Muzu rict, ze tzv. "meteorismus" jak rika manzel 😀 jsme vyresili upravou stravy. Ma to fakt velky vliv. Ted ji davam maso, uvarenou zeleninu, vlocky, vajicko 2x tydne, morkove kosti a nekdy trochu tvarohu plus davam jeste vitaminy. Manzel ji koupil granule,at si zvyka,kdyz nekam jezdime je to preci jen praktictejsi nez shanet syrove maso a taky je to o hoooodne levnejsi. Zere jak zjednana.

Jo a manzel byl jednou na velke prochazce v Bohnicich na takovem palouku u lesa a potkal tam pry RR, ktery mel v kohoutku jak maly ponik. Ze pry ho normalne malem omejvali. Tak se zakecal s mladikem co ho vencil a ten rikal, ze máti si ulitavala na tom,, ze stenatko krmila kazdy den tvarohem a ze takhle kvuli tomu vyrostl. Manzel prilitl domu a zacal hned se mnou resit, ze ji nemam tak krmit at nemame doma poníka 😀 😝

sabs
6. únor 2009

Ahoj tannawe,

my mame taky RR, holku. A je nesmirne mila a pritulna, s malym si dokonce hraje a olizuje ho..nebala bych se nechat je spolu samotny, ale porad je to pes a nikdy nevis..

kazdopadne byla prvni co poznala, ze jsem tehotna, cely moje tehu si prikladala hlavu na me brisko🙂 a kdyz jsme pak prisli z porodnice s malym tak se ho bala🙂 asi po hodine prisla, tak jsme ji ho nechali oliznout, tak jak nam poradil detsky dr v porodnici a od te doby super..kdyz jsme venku na prochazce tak si nas hlida, ale nikomu by nic neudelala, jenom kouka a "hlida" 🙂

nechodite nekdy na coursing?

vercavranov
7. únor 2009

Ahoj Sabs, a jak je tvoje RR stará? Já osobně bych ten coursing moc ráda zkusila, ale tady v okolí Sokolova nic nehrozí 😒

tannawe
autor
7. únor 2009

Ahoj sabs a vitej v "klubu milovníků RR"...
Tady se jen potvrzuje to, ze zviratka svuj sesty smysl jeste naztratila 😵

Jinak sabs ja o coursingu neuvazuju, z hlediska casoveho. Budu rada, kdyz budu stihat chodit na cvicak na vycviceni zakladnich povelu...jestli zacneme stavet barak jak planujeme tak toho casu bude jeste mene... 😒

verco IP 🙂

sabs
7. únor 2009

verca: budou ji v dubnu tri roky

tannawe: my na cvicak nechodili, posloucha dobre, naucili jsme ji to tak nejak sami🙂 ale myslim si, ze je to dobra volba, s druhym bych na cvicak sla, taky stavime, takze casu je malo, ale na coursing beru maleho ssebou, je v kocarku a kouka a desne se smeje..

a kdyz si ta nase hraje s jinym RR (maji takovy svuj specialni tanec RR mezi ssebou), tak se malej desne smeje..

tannawe
autor
7. únor 2009

To je super, jak to popisujes. A kam chodis na coursing tady v Praze? Jestli bys mohla doporucit kdyz tak dobre cviciste budu jen rada!
A musim jeste vyuzit a zeptat se na tu jejich povestnou pubertu...jak jste to zvladaly?
Tak to ma Oliver fajn,ze ma mamcu pohodarku co ho bere s sebou 😵

sabs
7. únor 2009

tan: coursig v praze neni vetsinou jezdime do kralup nebo pak u Sedlcan. Cvicak doporucuju rychety..mrkni na www.rychety.cz 😉

pubertu mela klidnou, skoro jsme to ani nezaregistrovali🙂

tannawe
autor
7. únor 2009

sabs...diky, podivam se! 🙂 🙂

sabs
7. únor 2009

tannawe: mrkni jsou tam prijemny, rozdeli vas do skupin a prvni zkusebni hodina je zdarma, musis mit ssebou akorat prukaz psa, voditko a to je myslim vse, kdyztak si tam cinkni oni ti reknou🙂

vercavranov
8. únor 2009

Já na tu pubertu radši ani nemyslím. Holky mi dnes zase daly zabrat. dělala jsem kuřecí polévku, na lince jsem nechala vychladnout obrané kuřecí hřbety pro kočičky. Richie se v nestřeženém okamžiku opřela předníma tlapkama o linku a dva ty hřbety zblazla. Bože, doufám, že bude v pořádku. nikdy předtím to neudělala, vůbec mi do kuchyně nechodí. Začala jsem strašně křičet, bála jsem se o ní, jsou to ošklivé kosti, a ona toho nechala, a místo aby zalezla někam za křeslo jako jiný pes, když křičím, ona si to namířila přímo ke mně, sedla si přede mne, žďuchla do mě čumákem, jako že už se nemám rozčilovat, a podávala mi pac. A to jsem jí to podávání tlapky vůbec neučila ! Prostě ji to tak instinktivně napadlo.

Včera se zase s Beckynou učily francouzsky, vyndaly si z poličky francouzský slovník a kompletně ho rozebraly do jednotlivých stránek. Kupodivu žádnou nerozkousaly ani nenatrhly, ale slepit ho, to bude lahůdka.

Neustále mi přemísťují věci po bytě, to je hrůza. Obouvám si holínky, a ona je v nich zastrčená rukavice ke krbu. Ony běží po bytě, drcnou do sušáku, ze kterého spadne nějaký kus prádla, a než se pro něj stihnu sehnout, už je fuč. Ze všech bot mi vyndaly vložky, tak mi mrznou nožičky ☹

Teď už tady sedí se mnou u počítače, a dělají, jaké jsou strašně hodné, potvory jedny 😀

tannawe
autor
9. únor 2009

verco...tak jak to popisujes tak se tady valim smichy. Samozrejme v tom vidim uplne celou Chayu...kdyz jsem delala detem ty kureci rizky tak se mohla zblaznit! Sedela vedle stolu a preci jen hlavu uz ma skoro ve vysi desky a normalne neustale krouzila kolem deti,jestli uz tedy dojedly nebo ne. Zbyle rizky jsem mela dane na plotne, aby byly teple a co myslis? Jen jsem se otocila a šup...uz se hnala, ze si taky jeden da. Je to mrska vybirava!
Ted zase po prochazce zalehla na moji pulku postele, zavrtala se do podprsenky co tam mam pripravenou a hotovo, spi jak dudek 😔

Ale jinak je fakt docela umirnena, jak to tak ctu. Zatim nerozhlodala skoro nic, protoze jak je porad s nami tak ma na hlodani to co ji dam. Vcera jsem ji koupila specialni nekonzervovane susene drstky...no manzel se pri otevereni pytlicku malem pozvracel 😝 ,ale Chayena se mohla zblaaaznit!!
A byl klid aspon na hodinku nez to kompletne rozhlodala.
A vcera vecer nas potrapila...deti se vratily z hor tak byla uplne jatá, vítala je jak o život, no proste jedno oko nezustalo suche. Ale jak byly decka pryc tak samozrejme hned chtela usinat u me v posteli, dva dny a hned maji deficit 😀 Tak jsem jim cetla jeste pohadku a Chaya samozrejme hned sup sup, ze taky bude poslouchat pohadku....jenze asi po tech drstkach ji nejak potrapilo zazivani a to jsme mysleli, ze se tam snad udusime 😒 ,tak nam manzel jeste vetral a ja jsem mu rikala at si ji vezme k sobe do obyvaku k pocitaci, ze tohle je des, ze jinak snad ani neusneme. A co myslis...tak ji vzal k sobe a asi za dve minuty /jak byl zabrany do prace/ slysim jak uz si tu sine k nam do postele. Normalne si otevrela dvere packou!!! 😲 No takze jsme si to fakt uzili 😀 🙂

vercavranov
9. únor 2009

To jo, jídlo, to je s nimi věc. Nejúžasnější je, jak oni udělají naprosto cokoliv.. Jídlo jim od začátku dávám všem čtyřem najednou, aby si zvykali. Každý má svou misku a své místo na jídlo, perfektně to pochopily. Ale když dojedí, sice si to nedovolí vlézt do misky jezevčíkům, kteří ještě papají, ale zato si před ně a misku sednou, hypnotizují je pohledem a neustále se olizují. jezevčíci sice ještě chvilku jí, ale pod tímhle psychickým nátlakem je na jídlo chuť po chvíli přejde a holky RR okamžitě misky dovylížou 😀 Taky jim vařím masíčko, zeleninu a taky těstoviny, ale dobrý nápad je to s těmi ovesnými vločkami. Dnes ráno jsem je přimíchala do snídaně a zbaštili to všichni.

To je super, Tan, jak perfetně už Chaya rozeznává děti, viď? jsou opravdu strašně chytří. Hned už ví, kdo je kdo. I když holky jsou stále tak štěněcky rozjařené, zatím mají stále sklony chodit i k jiným lidem. Mělo by se to do dospělosti srovnat, alespoň podle toho, co píšou v knížkách.

Vůbec mě nepřekvapuje, že Chayenka chtěla taky slyšet pohádku 😀 Já si s nimi taky musím neustále povídat, jinak mají pocit, že na ně kašlu.. A taky si moc chtějí povídat se mnou. Zejména, když jim něco zakážu, tak se jdou uraženě s mnoha průpovídkami odebrat do pelíšku. Kolikrát bych mohla přesně přeložit, co si o mě myslí 😀

tannawe
autor
9. únor 2009

Jo....to je fakt, ze jak deti nebyly o vikendu doma, tak jsme si s manzelem porad rikali co ji je??
Byla ocividne rozladena, bez nalady, neustale "brblala" , nic ji moc nebavilo, ani poradne nejedla...no fakt zajimave. A jak prijela decka tak sup sup a uz to byla ta stara rozdovadena mispule!
Manzel ji kazdy vecer vycesava, kdyz prijdou z velke prochazky a slysela jsem z chodbicky jak si "slastně mručí"...to jsem sla do kolen... 😀

vercavranov
12. únor 2009

Ahoj Tan,
tak už jste všichni zdraví ? Máte nějaké novinky o hypotéce?

U nás vše při starém, holky už jsou zase pěkně rozdováděné. Předevčírem přišly i s Deniskem domů a smrděli všichni na sto honů.. Zima nezima, už máme za sebou i první koupání. Ta voda se jim úplně nelíbila, ale byly hodné a ve vaně hezky stály. Zato drbání šampónem ( asi tak 10x, než to trochu vyčichlo), to byla paráda. Pořád se nastavovaly, kde ještě by chtěly vyšamponovat, taky si tak mručely.. Teď jsou hezky voňavé, a krásně heboulinké.. Podezírám nejspíš prasátko, ale i tak je mi záhadou, kde sebraly ten smrad, protože takový není schopné vyprodukovat ani naše prasátko 😀

Ze sněhu měly holky i koníci hroznou radost. Koníci se válí, běhají a vyhazují, holky RR zase do sněhu skáčou šipky, válí tam jedna druhou a pak obě malého Deniska, dokud nevypadá jako sněhulák, běhají jak zběsilé.. Ale když byly menší, zaboha do sněhu nechtěly. Hezky si to tlapkaly po odhrnuté cestě a když jsem zamířila do sněhu do lesa, sedly si na cestu, že ať si klidně jdu, ony na mne počkají. 😅

Dnes ráno mi zase daly zabrat. než jsem vstala, sundaly ze stolu mojí miniaturní růžičku a rozžvýkaly jí všechny květy. Nedotkly se ani jediného lístečku, ale květy už růžička mít nebude.. A ještě se tvářily jako naprostá neviňátka, že vůbec nechápou, kde se tu ten bordel vzal.. 😠