Rhodéský ridgeback k dětem. Máte zkušenost?

tannawe
10. lis 2008

Ahoj, najde se na Konikovi rodina, ktera ma k detem rohodeskeho ridgebacka? Radi bychom si poridili na jare noveho pejska a uvazujeme prave o ridgebackovi...ma nekdo zkusenosti?
Klidne piste i zkusenosti s jinymi plemeny... 😉

liviky
10. lis 2008

ahoj,já RR mám a z vlastní zkušenosti vím,že k dětem je ideální a pokud je s nima od malička tak nerozlučný kamarád a ochránce.....a máme taky am.buldoka a ten je taky skvělý,ale to asi většina větších plemen,sou vyrovnanější než ti malí!!!....velkého psa nikdy neehýčkáš na rukách,nenosíš ho,nenecháš si ho sedět na klíně,takže když se pak staráš o dítě a nosíš jej,tak nemá na co žárlit,to je logický ne!??!??!!....a je toho mnohem víc jak se chovat k dětem a psovi zároveň 😉 😀

tannawe
autor
10. lis 2008

liviky: to jsem rada, ze jsi reagovala. Koukala jsem, ze mas jeste miminko a holcinku dva roky. Ja uz mam vetsi deti /sice kluk je trochu dablik, ma dva roky/ a tak hodne zvazuji, ktereho psa k nim dvema poridit. Nerada bych se unahlila. Hodne dlouho jsme o tom uvazovali, nez jsme se vubec rozhodli, ze tedy psa ano. Moji rodice maji tri psy takze deti jsou na ne zvykle, ale i tak je to rozdil si prinest domu stenatko. S tim zkusenost nemam...a kdyz uz jsme se rozhodli tak hledam "idealni" reseni a ridgeback je nadherny pes 😵

liviky
10. lis 2008

no to mi povídej,můj RR má sice už 8 let,ale holky přijal z nadšením a hlídá si je jako oko v hlavě,ale venku by dokázal zatáhnout,je i ted velice temperamentní....pokud mohu radit,pořídit si opravdo 8týdenní štěně,starší moc ne protože už může mít zažité náké návyky a to je pak zle a hlavně bacha při výběru na zdravotní stav!!!!!!!!!!!!!....hlavně aby byly v pořádku končetiny,srst a zažívací trakt!!!....to je potom velkého trápení a spoustapněz na veterině,však je ti jasné že čím větší pes tím víc se ti otevře peněženka 😖

tannawe
autor
10. lis 2008

Tak to kazdopadne. Uvazuji o psovi s PP, takze uz tam je porizovaci cena docela "slusna" 😕
A ze zkusenosti od nasich vim, ze tri psy stoji jak dve dospivajici deti 😀

liviky
10. lis 2008

ano,mohu jen potvrdit 😉 ....tak já mám RR s papírama a byla sem na výstavě jen dvakrát a američana máme bez papírů,ale má výborné předky,nešlo nám o papíry,ale o psa 🙂

tannawe
autor
10. lis 2008

livi, me primarne nejde o psa s PP, uz i vzhledem k porizovaci cene v radech tisicu...ale na druhou stranu clovek ma pak "jistotu", ze pes by mel mit opravdu to co chovatel uvadi a urcite je to asi i lepsi vzhledem k pripadnym zdravotnim problemum. Uvidim jak se nakonec rohodnu, ten rozdil je docela velky potom co se te ceny tyce i nekolik tisic lze usetrit nakupem psa bez PP, ale na druhou stranu clovek to pak muze zase vrazit do navstev u veterinare.

liviky
10. lis 2008

jj,moje řeč,dej pak vědět a kdyby si měla ňáký dotaz,tak klidně sem s ním,ráda pokecám 😉 😀

nursik
10. lis 2008

Ahoj, my taky máme RR. Přišel k nám, když dcerce bylo půl roku a byli jsme čerstvě přestěhovaní. Dneska už bych to neudělala, malý mimino na krku v novém domě a prostředí a do toho štěně, které samozřejmě taky vyžadovalo péči a pozornost. Musím říct, že to období bylo hodně náročný, RR jsou totiž jako štěňata strááášně temperamentní a v období prouzkoumávání toho celkem dost zničil. Ne tedy doma, ale venku na zahradě, doma se ničeho ani nedotkne. Tím, jak je velký a těžký, tak máme zničenou - vyběhanou celou zahradu, klidně mi shodí i truhlíky s kytkama z oken, ukousal nám zrcátko na autě a spoustu dalších věcí. Hodně bych si to rozmyslela, protože jsou to fakt takoví pošuci 😀 . Ale na druhou stranu s Niki si báječně rozumí, hlídá jí, pošťuchují se spolu, prakticky všechno si od ní nechá libit. Našeho RR mám ráda, ale nebylo a není to s ním jednoduchý 😎

tannawe
autor
10. lis 2008

nursik: beru kazdou informaci o plemeni tedy urcite i ty "negativni", protoze jedine tak si clovek muze udelat uceleny obrazek na vec.
Prave proto tahle diskuze vznikla, abych si pripadne rozmyslela zda nepujdu do utulku a nevybereme si tam nejakeho mysaka z ulice...RR se mi hrozne libi a sestrin byvaly pritel ho mel a pes poslouchal jako hodinky /samozrejme diky drilu na cvicaku!/, ale ten temperament urcite mit budou, kdyz jsou to vlastne lovecti psi.
Vzhledem k tomu, ze hrozi i treti tehotenstvi 😉 tak si rikam, ze po precteni tveho prispevku no nevim nevim, na to bych fakticky nervy nemela, dve deti ve veku znic co muzes, miminko a jeste stenatko... 😅

tannawe
autor
10. lis 2008

Jestli mate jeste nekdo zkusenosti s vetsim plemenem psu vhodneho k detem tak budu rada...rozmyslim se opravdu poctive i vzhledem k temperamentu nasich dvou mrnousku a i bucouciho miminka... 😵

pebi
10. lis 2008

ahojky, jestli máte zahradu, moc doporučuju Slovenského čuvače... perfektní hlídač a obranář, zároveň hodný a neagresivní mazel k rodině, kterou miluje nadevše 😉
máme psa i fenečku a povahově si neumím představit lepší plemeno 🙂
fakt je, že povahou je každý jiný, v tom, co jsem napsala, jsou oba stejní, ale Frida je lump a ničitel (okousává, co může, hrabe díry...) a Dan nám nikdy nic nezničil a ani jsme ho to nemuseli učit. To si u štěňátka asi neodhadnete dopředu...
ps máme je oba s PP z toho důvodu, že jsme plánovali mimčo a chtěli jsme mít jistotu, že nemá geny po nějakém agresivním zabijákovi 😉 (při bonitaci se na to bere zřetel a pokud se pes nezachová, jak má, nedostane PP a nemůže být chovný - u čuvačů, nevím, jak jinde) 🙂

jo a mám je v albu, pokud je chcete vidět 😉

kulicka
10. lis 2008

Hi hi, tannawe, moc nezadej o zkusenosti nebo te zaplavime 😝

My mame Chodskeho psa (s PP) a jsme naprosto spokojeni. Prestoze je temperamentni je snadno prizpusobivej. Je to hlidac a zaroven pastevec, takze nezdrha. Ma dlouhej chlup co staci vycesat 2x rocne a nezapichuje se do kanape. No pokoukni 😉

Preju stastnou ruku nejen k plemeni ale pak i k jedinci.

tannawe
autor
10. lis 2008

pebi: ty jsou nadherni!!
kulicko: co dodat...me prijdou vsichni nadherni a chodsky pes mi pripomnel jednoho psa co snad ani nebyl pes, ale psi aristokrat, jmenoval se Bak a normalne byl tak napojeny na sveho pana, ze jsem je podezrivala,ze si snad vidi do mozku, jak panicek tak pes. Na Baka se dalo normalne mluvit a on proste vedome reagoval jako nejaka velmi stara moudra duse. To jsem nikdy nezazila...a bylo to krasny.
Kdysi jsem zila s pritelem a ten mel tzv. "mistni pomrdny" alias poulcni smes,pejsek houzvicka, hubenoucky, kombinace se ani nedala odhadnout, veterinar si s tim nevedel rady, ale to byl panecku pan pes! Jmenoval se sice Jidas, ale presne neco jako Bak, chodici moudrost! 😵
Takze ja mam asi takovou iluzi, ze neco takoveho bych chtela...a je mi jasny, ze to nebude jen tak!!!
Proste cim vic o tom premyslim tak to je rozhodnuti na dalsich min. deset patnact let takze proto to tak "resim"...a jsem rada za vase rady a nazory.
S muzem jsme se shodli, ze kdyz psa tak velkeho - tedy urcite to nemusi byt vlkodav, to zase ne, ale proste u me pes musi byt velky /babicka chovala dogy tak jsem tim odkojena.../ 🙂 🙂

tannawe
autor
10. lis 2008

Jeste jsem si rikala co Zlaty retrivr? Ma nekdo zkusenosti?

zdina
10. lis 2008

tak jsem zvedava jak se budes za chvili orientovat? kazdy ma svoje 😉 U starsich deti, kdyz byli male jsme meli fenu NO. Byla skvela, kdyz mela dcerka + - 2roky, tak jsme ji nemohla najit ve tripokojovem byte. Sedela s fenou pod stolem, na kline mela misku s jejima granulema a krmila jednu pes, jednu ona. Pesa sedala jak beranek a cekala, az na ni vzdy dojde rada. Problem byl, kdyz za dcerou zacala chodit kamaradka, ktera nebyla uplne nornalni. To bylo vzdy peklo, protoze fena by ji snad zakousla. Take jsem nemohla chodit na prochazky kolem ustavu pro mentalne postizene. To jsem mela co delat ji udrzet na voditku.
Ted mame holadskeho ovcaka a taky spokojenost. Co s nim melej dela, ale kdyz je venku a jde nekdo cizi ..... fakt hlida. Holandsky ovcak ma i mensi spotrebu zradla jak No, na druhou stranu je strasne temperamentni. A je to hooodne kontaktni pes. malej je vecne oliznutej, my samozrejme taky. chce se hodne mazlit, ale je to povahou a ne tim , ze by zarlil na maleho.
kdyz jsem prisla z porodnice, tak jsem prvni porucanou plenu dala psovi ocicchat a od te doby maleho hlidal. Pes neni cistokrevny. O ot mi vubec neslo. My mame statek, tak potrebujeme psa ke zviratum a tenhle to nprosto splnuje.

tannawe
autor
10. lis 2008

zdina: od tebe bych mohla brat rady nejen co se psu tyce, jsi zkusena maminka /to zeru!!/, takze tise zavidim ctyri deti / i kdyz je to urcite makacka! o tom zadna.../, ale zpet k pejskum.
Ja prave delam takovy soukromy pruzkum, a nakonec se stejne rozhodnu podle vnitrni intuice a treba nam nejaky pejsek prijde do cesty sam...ale tim, ze nemam primou zkusenost psa u deti v rodine /sice prarodice maji a meli oboje rodiny vzdycky psy, ale to je trochu neco jineho.../ tak radeji chci nasbirat jeste nejake prime zkusenosti maminek tady na Konovi.
Ja nechci pejska jako hracku pro deti, ale jako partaka a takoveho "ucitele". Neporizujeme si ho kvuli detem, ale proste jako dalsiho spolecnika,protoze nam pejsek uz moc chybi. 🙂

nursik
10. lis 2008

Hele a kde bydlíte? Máte domek? Nám chovatel - veterinář důrazně kladl na srdce, aby pes spal s námi doma, protože potřebuje být se svou smečkou, má velké pouto, je společenský a samota na něj nepůsobí dobře. Můžu ti říct, že je to pakárna denně po něm uklízet chodbu, chlupy a špinavé ťapky, protože přes den je venku a ikdyž mu tlapy utřeš, tak prostě ne dokonale. Navíc my oba jsme alergici, takže úklid denně prostě musí být. Přiznám se, že kolikrát jsme přemýšleli jestli to nevzdáme, to bylo během prvního roku, teď je to už zase lepší, už se trochu zklidnil, ale tihle psi mají dlouhou a bouřlivou pubertu, takže vyhráno ještě není. Ono to teď vypadá, že si na něj jenom stěžuju, to určitě ne, ale aspoň víš, co tě může čekat 😀 . My teda na cvičák nechodíme, jsem s malou hodně sama, manžel jezdí až večer z práce, takže na to není čas, ale to, co jsem ho od malička učila, takový ty základní povely, tak poslouchá. Ještě musím říct, že občas je to s ním dost nebezpečný pro malou, protože když jde s námi ven, tak kolikrát tak letí a nechtěně Niki porazí. Oni mají strašné zrychlení, dokážou vyvinout neuvěřitelnou rychlost. No to jsem ti asi moc nepomohla co 😀 . Ale je fakt, že Dastík je první pes, se kterým jsem od štěněte, takže nedokážu posoudit, jestli to, co dělá on by dělalo nebo nedělalo i jiné štěně.

nursik
10. lis 2008

Ale na druhou stranu je to bezva hlídač, nebojím se v domě, když je manžel pryč klidně nechat odemčeno. Vždycky když provede nějakou lumpárnu, tak umí hodit takovej nepopsatelnej kukuč. Je strašně trpělivej, když je s Niki, docela jí i chrání, když jde někam, kam nemá chodit. Je na něj krásnej pohled, když se rozběhne a vidíš to jeho svalnatý tělo. Je strašně přátelskej i k ostatním dětem a lidem vůbec, ale jak je zbrklej, tak když přijde návštěva, tak děti olíže, což se mi nelíbí, protože dítě se kolikrát i lekne.

tannawe
autor
10. lis 2008

nursik: zahradu jeste nemame ☹
Ja jsem zvykla z domova,ze se psum cistili vzdycky tlapky /co ti budu povidat, kdyz je clovek dite tak je to pekelny opruz.../, pekne do lavorku s vodou, utrit do psiho hadru a jedine tak domu. Takze v tom bych az takovy problem nevidela, jsem halt vycvicena a uklizim tak jako tak po tech mych dvou tygrech! Ale ja jasny, ze velky pes vetsi neporadek. Nasi maji labradorku a to je taky dobry tank, tak kdyz se rozebehne me privitat a vyskoci a tlapama se opre o hrudnik tak to mam i co ja delat, abych nepadala dozadu a k tomu se dole mrcasi dva kniraci, fakt slusna davka psich emoci! A to porazeni uz mame taky za sebou, to je dost neprijemny, obzvlast, kdyz deti maji trochu pomalejsi koordinaci pohybu a jsou hned u zeme...
Ja spis pocitam s tim, ze velky pes ma jine naroky, urcite bych s nim chtela chodit na cvicak, to prospeje pak cele rodine, ale jak rikam byl by to muj uplne prvni samostatny pes od stenatka a jeste k tomu s detma, takze to taky muze jeste dopadnout tak ze tady vymeknu pod navalem vasich zkusenosti.
No moje dcerecka to dneska krasne shrnula...Eli chces radeji pejska nebo brasku? No mami to miminko prece!
Takze asi tak

😵

petrucha
10. lis 2008

ahoj, pridam svoji zkusenost 🙂 my mame rok a pul stareho ridgebacka, pejska a nemuzu si vubec na nic stezovat. Sice dite jeste nemame, cekame, ale z dosavadni zkusenosti vim, ze to bude v pohode. V nasem okoli mame spoustu deti a to i dost malych a kontakt naseho psa s nimi je naprosto bez problemu. Jak kdyz ten pes pozna, co si ke komu muze dovolit, kdyz se s detmi honi voli rychlost dle ditete. Jen obcas je takovy nemotora, ale to je dany jeho velikosti, ze obcas neodhadne kam se vejde a nevejde a co muze provest, uz se asi dvakrat stalo, ze ocaskem shodil sklenicku ze stolu.
Na cvicak nechodime a stejne nas psik posloucha jak hodinky, chce to nic nepodcenit a od malicka vychovavat. My si ho privezli vloni v lete, kdyz mu bylo 7 tydnu a od zacatku zacali s vychovou k nasemu obrazu a bohate se to vyplatilo. Jeho bydleni u nas zatim probiha naprosto beze ztrat a verim tomu, ze to tak i zustane, protoze pomalu dospiva a uklidnuje se.
Kdyz mu doprejeme dostatek zabavy a pohybu (kazdy den tak pul az hodinova vychazka) tak je strasne hodny a doma v podstate jen lezi a kouka, zahradka jeho chovani preziva beze ztrat. Jediny co nam na zahrade udelal, ze loni jako stene ukousal kousek krouceny vrby, jinak naprosto nic. Doma ma volny pole pusobnosti, ale i kdyz nechame jidlo na stolku, nedovoli si nic vzit ani liznout nic. 🙂
Muzu ridgebacka jako pejska a rodinnyho kamarada naprosto doporucit, jedna se o hodne inteligentni zvire a denne me prekvapuje jak nam rozumi a jak je s nami zzity 😵 😵

zdenallicka
10. lis 2008

Ahoj, taky znam jednoho RR a je skvely!!!! Jmenuje se Viktor, je uzasny.. A k detem se chova moc hezky, opatruje je.. Byla jsem svedkem toho, jak se miminko batolilo ke schodum a Vikin si sel pred ne stoupnout a nepustil ho na ne, aby nespadlo.. Uzasla jsem... mimino parkrat cumakem postouchnul smerem k nam a jelo se dal.. Dostal pochvalu a pamlsek a bylo videt, jak je rad, ze pomohl..🙂 Jen upozornuji, ze RR je velmi narocny pes, co se zamestnani tyce.. Tzn. ze potrebuje hodne podnetu a hodne zamestnani, aby se nezacal nudit.. Hodne stesti..;o)))

petrucha
10. lis 2008

No to cisteni pacek a uklid po psovi je nekdy opravdu opruz, takovej nekonecnej pribeh, ale holt neco se musi vydrzet

zdenallicka
10. lis 2008

JO a jeste neco - jestli chces inteligentniho, ucenliveho a moc mileho psa, doporucuju BORDER KOLII..;o))) Jsou skvele!!! A k detem se chovaji taky moc hezky...

terkaz
10. lis 2008

ahojky, my mame zlateho retrivra, je naprosto skvelej, necha si vsechno libit 🙂 K detem vybobrnej pes 🙂 Muzu doporucit 😉

tannawe
autor
10. lis 2008

zdeni: o te kolii uz jsem taky slysela a jeste mi jedna holcina na BRMS doporucovala sheltii.

petrucha: jsem rada, ze mas takove krasne pozitivni zkusenosti a preji, aby vam to vydrzelo jeste i po narozeni mrnouska! Poznal tvuj pejsek, ze jsi tehotna? Labradorka nasich mi vzdycky chodila lehat k brisku...to bylo kouzelny.
Jeste jeden technicky dotaz, jak jste ucili stenatko cistotnosti? Trochu se toho desim vzhledem k zaprahu kolem deti, nechci nic podcenit a mit pak doma louzickare /to delala fenka moji svagrove docela dost dlouho nez ji to preslo, ale byla fakt "rozmazlena" a nevychovana a vlastne pejsek chudak, kdyz to tak vezmu.../ 😉

noangel
10. lis 2008

tak my sme prcka prinesli k RR fence kdyz ji byly 4 roky a naprosto ho zboznuje a necha si od nej vsechno libit

mozna je to tim ze je to fenka je strasne hodna jako stene nic nerozkousala a diky tomu mela dlouho malej steneci pelisek kam se ji casem vlezl jen zadek 😀 chovatelka rikala ze ho rokouse 😉

a vycvicena je si myslim dobre naucila jsem si ju na piskani abych na ni venku nemusela jecet teda jen 2 ruzny pisknuti na jedno zustane stat na miste a druhy ze pribehne ke me coz se ted u kocarku se spicim deckem hodi

je s papirama ale neni chovna na vystavy sme psa nechteli ma kus ridge mimo normu - prote ji par chlupu vybocuje jinym smerem nez ma 😀

tannawe jesli chces psinu ti do IP i stanici odkud ji mame

kulicka
10. lis 2008

Tannawe, Chodaci jsou neuveritelne inteligentni psi 😉 A odpustej, kdyz chybujes ve vycviku. Jsou vhodni i pro zacatecniky.

Se zlatym retrivrem bych opatrne. Co jsem zatim videla psy, tak to byli takovi pitomci 😅 ale spis to bylo tim, ze se jim panickove nevenovali, pac kazdej si rekne, ze retrivr je preci rodinny plemeno a nepotrebuje ani vycvik ani zabavu ani pohyb ☹ . Problem tohoto plemene bych vsak videla v jeho oblibenosti. To mas jako s NO. I kdyz ten je na tom lip.
Problem oblibenosti ZR tkvi v tom, ze pak lidi prestali koukat na povahu a krizili opravdu vsecko, takze nejenze mas psa, kterej neni vyrovnanej, ale maji casto problemy i s kyclema (dysplazie). Zacal se davat i duraz na "vystavni" linii (ne na tu sportovni, ktera chodila lovit) a tudiz z toho vzesly ty tlusty obludy co pak maji problem se srdcem 😖
Takze retrivra opravdu ja nee a kdyz, tak velmi peclive vybirat.

Mimojine dneska uz se na povahu diva pri uchovnovani u velmi mala plemen a to je skoda podle myho.

Uzasni jsou bullterieri 😵 Co je znam, tak to jsou ti nejmuchlovatelnejsi pejskove 😀 Ale mas pravdu, na muj vkus uz jsou skoro prilis malicky 😀 Jsem nikda nechtela civavu, pac bych ho urcite zaslapla nebo zasedla 😀

noangel
10. lis 2008

blby je jak tu psaly holky puberta u RR v roce az roceapul maji 2. pubertu a byl to des skoro neposlouchala ale zas se to srovnalo

malej driv vztahoval ruce na psa nez na me 😀

je desna hlidacka takze venku stoji vzdycky mezi kocarkem a lidma co okukuji a doma kdyz jde navsteva do koupelny kam se jde okolo loznice kde ma prdola postylku tak tam vali a stoupne si do dveri a nikoho tam nepusti dokud ji nereknu 😀 to se tyka i lidi co zna. me hrozne prekvapila jaka je pecovatelka 🙂 dojde do me vzdycky stouchnou kdyz se malej vzbudi

co se tyka vitani vzdycky po me skakla a daal "pusu" jak sem otehotnela tak sama prestala jen se me motala u noh i ted kdyz dojdu s malym v naruci tak pocka az ho ulozim aby me privitala

liviky
10. lis 2008

náš RR Cantýsek měl přes 4 roky,když se nám narodila první dcera a byl úplně na větvi,že přibyl někdo další do smečky.....blahem bez sebe fakt 🙂 ...jo a i RR i am.buldog oba poznali jako první že sem těhu a pořád mě hlídali a přes den se ke mě tulili a večer třeba i zalezli za mnou do postele a lehali mi podél páteře!!! 😀

kulicka
10. lis 2008

Jeje ted nevim estli to, co jsem psala na zlataky neplati taky na labradory 😅

Co se tyce cistotnosti, zalezi na tom jakej mate byt. My bydleli v 6 patre a chudera pesa nez jsmes ni vysli ven uz to neudrzela. Tak jsme ji naucili na balkon a kdyz uz udrzela sverace a hlasila, ze chce na balkon, tak jsme ji vzali ven 😉
A jak jsme ji naucili na balkon? No to mas jako miminka, vetsinou chteji curat po papani ci po spinkani. Tak je vezmes ven a kdyz udelaji louzicku tak se nad ni rozplyvas a chlacholis, jakoze hoooodne stenatkoooo 😝 A ono to pochopi. Kdyz ti udela doma, nic nerikej. Ovsem pokud ho nacapas zrovna prisedat k louzicce, je dobre ho vzit a odnest tam, kde chces, aby delalo a povzbudit ( azustat tam s nim dokud neudela pokud jsi mu to pretrhla a pochvalit) - to je uplne nejlepsi. Tim se nauci nejrychlejc.