Sázení bylinek (a jiného) doma v truhlíku, jak to šlo?

monad
11. bře 2013

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá zkoušela sázet doma bylinky jako : máta, petržel.nať, oregáno, tymián atd... a jak vám to šlo.. ?? zda-li je třeba lepší truhlík nebo květináč. ..chtěla bych to vyzkoušet. 🙂 🙂
Možná i třeba rajčata, ale to asi neklapne.. a co všechno jste zkoušely zasadit.. díky moc za reakce 😀 😀

monad
autor
11. bře 2013

a
@aronek a co hlína?? ta je spešl ze zahradnictví asi viď?? moc děkuji už se těším, mohlo by být už teplo

aronek
11. bře 2013

@monad do květináčů a na sazenice kupuji, do kýblů, protože by toho bylo potřeba moc míchám - kompost a normálně ze zahrady, ale šel by koupit i zahradnický substrát 😉 Ale většinou prostě sázím do toho co mám doma 😉

monad
autor
11. bře 2013

@aronek jééé díky moc, rady nad zlato... 🙂

ivcacekb
11. bře 2013

ahoj, zasela jsem šnytlík, petrželku kadeřavou a klasickou-už rostou 🙂(na pažitku jsem použila substrát na výsev+písek), libeček-ten mi zatím nevylezl, prý mu to dlouho trvá, pak bazalku a poprvé jsem zasela ředkvičky, taky už vylezly, tak uvidím, jestli z toho něco bude. Loni jsem si vypěstovala i saturejku. Ale taky mi toho dost yvdrželo jen chvíli a pak kleklo.

mafeska
11. bře 2013

teda jak to tak čtu tak pěstování bylinek je fakt věda. Docela by mě zajímalo jak na ně aby krásně vyrostly a vydržely i přesazené celou sezonu.

anomis7
12. bře 2013

Ahoj,my jsme s mužem tento rok poprvé pořídili bylinky-mátu a meduňku.
Co se týká ostatní zeleniny tak máme jen hrášek,rajčata,fazole,porek a jiné.
Zatím to jen zkoušíme tak uvidíme jak to půjde. 🙂

monad
autor
3. čer 2013

tak letos toho asi moc nezasadíme co??? je to děs. jsem fakt nasraná!!!! 😒 😒

monad
autor
17. črc 2015

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ahoj děvčata, tak co tenhle rok? sázeli jste něco???? dívam se poslední zápis 3. čer 2013 v 16:09.. děsný 🙂)))

dalmatinka2004
16. pro 2016

Ahoj, tak jsem pročítala tuhle diskuzi, pač pořád něco pěstuju a ráda se nechávám inspirovat, co všechno se dá sázet a pěstovat doma - no musím se podělit o to, co jsem našla na jednom svém oblíbeném blogu o pěstitelství: http://magazin.specialnizahradnictvi.cz/jak-pes... normálně regulerní návod na pěstování trávy. :D Jednak mě to pobavilo a pak mě to i zaujalo - nejsem kuřák, drogy zásadně odmítám! 🙂 Ale - tchyně mi jednou dala na bolavé koleno mast z trávy a ač jsem byla skeptik, tak tohle jediné mi pomohlo od otoku a po týdnu jsem mohla nohou konečně hýbat.... tak si říkám, že by nemuselo být marný si to zkusit vypěstovat doma a pak umatlat mastičku pro případ potřeby...
Máte někdo zkušenost s pěstování konopí doma? Nějaký postřeh k tomu? ;)

zleb
16. únor 2017

Ahojky všem já sázím na okně i malkoně vše bylinky rajčata jahody papriku prostě vše co se dá sníst v létě když přijde k nám někdo na náštěvu a vidí všude na oknech rajčata tak se diví ale jak uvidí malou která je pravidelně jak přijde ze školky několikrát kontroluje zdali už jsou červené a jakmile začnou tak už se prá zda ho může sníst a strašně se rozčiluje proč ještě ne kdy bude a já povím ař bude tmavší tak je vidět jak trpí ale jak nastane ta správná doba tak běží pro misku pozbírá no a už nejsou tak už se náštěvi nediví. Loni jsem jich měla zasazených 60 balkonový po 5 ks v klasickém truhlíku a po 8 ve velkém dlkouhém truhlíku a dokonce jsem mohla já i tatínek 3 ochutnat víc jich nezbylo. Nechápu jak může malé dítě
sníst tolik rajčat. A to ještě sázím rajčata do kyblíků po 2 ks a to se mi velice osvědčili žluté hruštičky a taková střední polovisoká rajčata zkoušela jsem i rybízová ale ty tak moc neplodili. Co se týče papriky tu dávám do malého kybnlíku jak je z takových těch křupek po 2 někdy 3 kusech a to červenou silněstěnou ale i slovenskou zelenou takouvou tu tenkostěnou
Protože červená trvá dlouho a to nemůžu vysvětlit proč je malá a proč ještě nečervená když má být červená atd. ... Potom je fajn zasadit baby okurky jsou to salátovky jako hadovky co se koupí v obchdě akorát trochu silnější ale menší ale jadérka mají jako ty z obchodu a chuťově jsou sladší a dětem velice chutnají dám do truhlíku 2-3 sazenice na okno tatínek si pak zahraje na horolezce a z garnýže natáhne provázky které upevním k tyčkám u každé sazenice a čekáme až vyrostou rostou hodně klidně až do října a díky tomu že jsou v domě tak ani nechytají plíseň protože nejsou venku a když náhodou jakoukoliv rostlinku napadnr štůdce tak nastrouhám mýdlo s vodou a postříkám 3 x za týden a je vyřešeno a je klid. Akorát co je za problém když pěstujete okurky a bydlíte jako my v 1 patře tak se zastavují lidé a koukají co to v tom okně roste a zdřejmě nevěří vlastním očím. No a abych se dostala k bylinkám tak petrželka je fajn ale naťová pozor ale seřezávat ona dorůstá dá se do truhlíku a nebo do širšího květináče pokud pěstujete doma ze semínka tak naset do misky a jak povyroste vyndat zdrcnout rostlinky k sobě a přesadit do květináče či truhlíku o trochu níž než byla nebojte ona vyleze a navíc zpevní to i tím řezáním zpevní a vydrží dlouho obyčejná do zimi někdy když ji přestanete v říjnu zalévat a začnete na jaře tak i druhý rok a kadeřavá

zleb
16. únor 2017

Nějak jsem odklikla Kadeřavá i několik let jinak bylinky mátu k mátě potřebuje hodně vody čím větší prostor tím víc roste ale jen peprná marocká čokoládová a citrónová ostatní jsou jednoletky. Oregáno a mateřídouška stačí nízký květináč není náročné na hlínu ale musí na slunce potom majoránka květináč i truhlík čím víc se ořezává tím víc roste a je bohatší jak se oběví náběh na květ je dobré ostříhat ať udrží aroma jinak se dostane do květu a není tak aromatická má ráda sluníčko nebo polostín, šalvěj chce hodně vody a polostín a vysokou nádobu protože narozdíl od ostatních rostou kořeny do hloubky je to trvalka pokud nekoupíte ananasovou ta je jednoletka dále astécký cukr 1000 sladší než cukr přírodní akdyž hodíte lístek do šálku máte oslazeno nebo usušíte dáte do buchty tak je ocukrováno má rád slunce a dobrý je ho dát buď do květináče na okno nebo do takového toho závěsu pokud schováte přez zimu jako muškáty a najaře vyndáte obrazí a je bohatší všechny bylinky trvalé nechte na podzim zavadnout a čistit a stříhat až na jaře ať nevyschnou! No teď jak jsem napsala nějaké mé zkošenosti už se nedivím že mi přátelé říkají že bych se na zahrádce vyřádila no každý máme nějaký koníček já pěstování všeho a bylinky čajiky a domácí lektvary čaje zavařování ... No snad vám někomu mé zkušenosti něco přinesou tak se nebojte a vyzkoušejte tak čauky a ať se vám daří Lucie