Speciality a dobroty používané k pečení

malinkaelinka
25. lis 2017

Zdravím všechny, potřebovala bych poradit různé suroviny, i méně obvyklé, používané k pečení. Vymýšlíme s manželem dárky k Vánocům a nejsme zastánci hmotných darů, máme raději věci, co se dají sníst, vypít, prožít... Pro babičky (máme jich dohromady 5) jsem letos vymyslela pečící balíček, všechny moc rády pečou, sbírají různé recepty atd. Mám vymyšlenou pravou vanilku, kvalitní kakao, skořici, celé bych to chtěla vložit do nějaké formy na pečení. Ale už nevím, co dál vymyslet, já sice peču sladké hodně, ale zdravé sladké, jako batátové muffiny, fazolové brownies atd., a tam se klasické věci do pečení nedávají. Prosím jaké ještě dobroty by se daly do balíčku přidat, poradí někdo?

journals
25. lis 2017

Dobrou vanilkovou pastu, mrazem sušené ovoce (jde namlít a použít v krémech - super jsou např. maliny), kvalitní mandlová mouka, sušená levandule vhodná na pečení, sirup z růží...

malinkaelinka
autor
25. lis 2017

@journals moc děkuju a jdu si vygooglit, co to všechno je :D k takovým surovinám budu muset připojit podrobné popisky, aby si to babči nemazaly na koleno, ale pekly z toho 🙂

journals
25. lis 2017

@malinkaelinka 😀 chtěla jsi něco neobvyklého, ne? 😀 nebo co dát babičkám třeba nějaký poukaz na pekařský kurz? Třeba by je to taky bavilo

malinkaelinka
autor
25. lis 2017

@journals to určitě ne, až na jednu všechny bydlí na malé vesnici a dopravovat se někam na takový kurz, to by nebylo reálné, to by byl Danajský dar 🙂 za ty tipy díky, něco z toho rozhodně vyberu 🙂

jbzirafa
25. lis 2017

Máte dobrý nápad! pridejte máslo, a placnete se dneska přes kapsu. .a taky nebývá k sehnání 😂. .Možná by potěšil i obyčejný pecici papír, balíček ořechů , pro náročnější silikonový vál. Ale to už je dost drahe, pro všechny babičky.. Já teda nevím, do čeho bych dala sirup z ruzi. .

malinkaelinka
autor
25. lis 2017

@jbzirafa neee máslo neee 🙂 to by asi balíčky solidně smrdely než by byly rozbaleny a doputovaly na správné misto... val není špatný nápad, ale myslela jsem že silikonu nějakou zajímavou formu, nezabere místo a zase to bude něco noveho...

jbzirafa
25. lis 2017

To je mi jasne, jen že už to je taky vzacena surovina. Vál taky nezabere misto, srolujete, slozite do šuplíku. Moje mamka patří ke starší generaci, ale když už mne vyzkoušela, tak pak za něj byla ráda. . Já mám silikonovou formu na bábovku a jsem s ni moc spokojena, bude jich na trhu myslím dost druhu. A co vařečka, tAky by si babičky jednou za čas zasloužily novou. .ale to není k jídlu. .mě krom ten vanilky taky nic nenapadlo, co by sedělo do známých receptů.

bayt
25. lis 2017

@malinkaelinka Silikonový vál, silikonové formy, vymazání forem olejem ve formě spreje (moooc šikovné), šikovný mlýnek nebo robot. To je tak všechno z toho vybavení co užívám pravidelně. Na zdobení všelijaká tvořítka, vykrajovátka, dobrý sáček na zdobení s dobrými zdobičkami, cukrářské košíčky...

A ze surovin: pravá vanilka (mám obrovskou spotřebu), kvalitní kakao, skořice, třtinový a kokosový cukr, kypřící prášek s vinným kamenem, strouhaná kvalitní citrónová kůra (lze i nakládaná), tonka fazole, mandlové a ořechové mouky, kvalitní džemy, dobrá čokoláda, nějaký dobrý olej, nejrůznější likéry a sirupy...

maaadar
25. lis 2017

@malinkaelinka jeste tu nezaznelo arasidove maslo. Moje babicka se do nej zamilovala a ma velkou spotrebu ;). Da se s nim pect, do kremu, nebo jen namazat na pecivo

malinkaelinka
autor
26. lis 2017

@bayt super, děkuji za slušný výčet 🙂 zůstanu u těch surovin, ty pomůcky asi ne, nevím přesně, co která babička má a nemá. A takovým balíčkem bych se ráda vyhnula právě zbytečným kramum, které se pak valí doma 🙂
Citronová kůra mě vůbec nenapadla, tu určitě přidám, olej ve spreji taky super, kdysi jsem měla a byl bezva 🙂

bayt
26. lis 2017

@malinkaelinka ještě mě taky napadl marcipán, ořechy, kandované ovoce, a třeba kandované fialky apod. na ozdoby (nejen fialky, ale i jiné květy, kuličky, plátky zlata a já nevím co ještě 🙂)

deniee
26. lis 2017

Zamilovala jsem se do téhle formy.. Třeba by taky nějaké z babiček udělala radost.. Já jdu do ní určitě..

malinkaelinka
autor
26. lis 2017

@deniee děkuju za tip, ale forem na bábovku má každá několik 🙂 když formu, tak něco jiného, ale tu formu bych volila jen v případě, že se mi nepodaří dát dohromady dost zajímavých surovin.

babanci
27. lis 2017

Jsem taky taková babča pekařka a nakupuji na sladkepeceni nebo lilie. Kup jim třeba třpytivou barvu ve spreji nebo jedlé lepidlo nebo stříbrné či zlaté plátky na ozdobu dortů nebo směs na jedlou krajku a formičku na krajku. V tom já letos jedu. 😀

malinkaelinka
autor
27. lis 2017

@babanci super, moc díky za další tipy 🙂

lenkas1982
27. lis 2017

Oříšky? Mandle, lískové, pekanové, kešu... Jsou drahé, trvanlivé, zdravé. A používají se do spousty pečících receptů.

babanci
28. lis 2017

Zrovna peču a tak mě napadly piniové oříšky. Zrovna je totiž melu.🙂