Studujete někdo v těhotenství nebo při dětech?

lenus202
7. lis 2013

Holky chci se zeptat jestli je tady někdo, kdo v těhotenství nebo při dítěti studuje? Jak to zvládáte?

prcccek
7. lis 2013

@lenus202 Ahoj, já sice mezi tyto maminky zatím nepatřím,ale plánuji další semestr začít. No, ale mám dvě kamarádky, které si při dítěti na rodičáku odělaly VŠ a obě si to vychvalovaly. Nestresovaly se, prostě to braly tak, že buď a nebo. Těžko říct, ale zvládaly to dobře.

lenus202
autor
7. lis 2013

@prcccek já jsem doma, zatím ještě těhotná a dodělávám si specializaci...jenže i když jsem doma je složitý se přinutit k tomu učeni 🙂 dělá spoustu jiných věcí...ale když to nestihnu, tak budu muset dělat závěrečky s mimčem, jsem na to dost zvědvá

roma_ka
7. lis 2013

Dělám těhotná doktorát. Končit bych ho měla s tříletým dítětem. Bez stresu, buď to pude nebo ne 🙂 myslím že není dobré se na několik let mentálně věnovat jenom plenkám a podobně. Ale každý taky není studijní typ, někdo si k mateřství přizve studium, někdo třeba tanec, někdo zahradu, hlavně aby byl život vyvážený 🙂

blannie
7. lis 2013

Ahoj, je tady přímo skupina studující maminky.. Já otěhotněla v posledním ročníku, myslela jsem si, že do porodu budu mít hotovo, jenže jsem byla první polovinu těhotenství hrozně unavená a druhou polovinu jsem nic neudržela v ruce kvůli otokům, takže jsem během té doby udělala jen jednu zkoušku. Čas běží a mě už zbývá "jen" jedna státnice a napsat diplomku, ale je to teda opravdu náročný a už mě začíná tlačit lhůta. Pokud do června nedokončím, tak papa 8 let studia ☹. Myslela jsem si, že to půjde, ale ono to moc nejde. Volného času je málo a člověk musí odpočívat. První státnici jsem složila měsíc před prvními narozeninami dcerky, ale znamenalo to měsíc spát jen asi tři hodiny, protože jindy, než v noci, jsem na učení neměla čas. Dala jsem to s odřenýma učima.. ale samozřejmě záleží, jaký studuješ obor. 🙂

anulilinkaaa
7. lis 2013

Ahoj, jsem v poslední ročníku na VŠ a čekám s přítelem miminko. Zatím to zvládám, ale termín porodu mám přímo do zkouškového, tak uvidíme, jak to půjde. 🙂 O přerušení studia ani rok zatím neuvažuji.

gogo1711
7. lis 2013

Ahoj 🙂 .. strašně jsem chtěla při dcerce začít znovu ze studiem a dodělat si BC, ale nedala jsem to .. ☹ po porodu jsem se dlouho léčila z deprese a na nějaké učení nebyl "čas" .... Držím palečky Vám všem co to zvládáte!!! 😉

bursma
7. lis 2013

Ahoj 🙂 ja jsem pri tehotenstvi delal posledni rok střední takže mě čekala maturita s ani měsíčním Davidkem 🙂 Taky sem to brala bud a nebo a zadny stres.kdyztak se to udela v zari....Ucila jsem se opravdu málo a zvládla jsem to skoro s vyznamenáním....ted jsem si dala roční pauzu abych si užila malého a příští rok mám v plánu jít dálkově na VŠ....mam z toho strach protoze to neni jen o zahozenych rokach ale neni to zrovna nejlevnejsi skola.tak uz jen ty penize me do toho budou nutit abych to dodelala....Uvidime jak to dopadne ale uz se na to tesim 🙂)

miwu
7. lis 2013

@lenus202 Ahoj. Moje maminka studovala druhou střední se třemi dětmi, rozestavěným domem a prací 🙂 takže myslím, že jde vše.... já si taky s malým dostuduji minimálně maturitu a určitě chci jít dál 🙂

llluckaaa
7. lis 2013

Na VOŠ jsem se hlásila jako matka jednoho dítěte, na přijímačky jsem už jela těhotná a v půlce prvního zkouškového se mi narodilo moje druhé dítě. Vystudovat jsem zvládla na červený diplom 😵
Podle mě to není o počtu dětí, ale o zájmu o danou tématiku a ochotě se ve volných chvílích učit 😉

radka8888
7. lis 2013

@llluckaaa a na oboru co člověk studuje řekla bych..🙂

kacikaci
7. lis 2013

když jsem nastoupila do prváku, narodila se mi dcera, a teď ve třeťáku se mi narodili kluci..a studuju dále..i když teď nestíhám moc na přednášky jezdit, takže tenhle semestr je to spíš samostudium..ale rodina mi teda pomáhá maximálně, s hlídáním v době přednášek, když se učím, apod..moc mi to pomáhá, dostanu se mezi lidi, který neřeší jenom plínky, apod. 😉

llluckaaa
7. lis 2013

@radka8888 Myslíš, že některé obory nejdou s dětmi dálkově studovat?

berynka
7. lis 2013

při první dceři jsem dělala mgr. studium, po porodu jsem přešla na kombinované. Bylo to docela organizačně náročné, hodně ale pomohl manžel a občas babičky. Před státnicema ( to už bylo dceři 2 a 3/4) jsem byla 14 dní sama doma a jen se učila, jinak bych to asi nedala.
Za rok jsem dělala rigorózní zkoušky a to už docela šlo, po večerech jsem psala práci a státnice nebyly tak těžké.

Teď si to nedokážu představit, ale po Novém roce se chci zase připravovat na přijímací zkoušky, bude to ale časově náročnější, protože budu muset dělat výkonnostní testy a fyzickou kondici momentálně nemám žádnou 😅 . A když to klapne, tak na dva roky ze mne zase bude studující matka 😉 .

radka8888
7. lis 2013

@llluckaaa některé obory nejdou studovat dálkove...já ted studují prezencne a podle me to nezáleží na odhodláni nebo zájmu, ale na podmínkách co člověk ma..hlídání, finance atd.

llluckaaa
7. lis 2013

@radka8888 Tak já myslela, že se tu bavíme o dálkovém studiu, ne o prezenčním 😉 Člověk mívá podmínky takové, jaké si je udělá 🙂 Píšu o svých zkušenostech při studiu - školu dodělali úspěšni ti, kteří ji opravdu dodělat chtěli a kteří se o to snažili, rozhodně nezáleželo na tom, jesti již mají nebo očekávají děti 🙂 Tak to si samozřejmě musí všichni promyslet, jestli mají finance a čas na to několik let studovat.

radka8888
7. lis 2013

@llluckaaa moje zkušenost je taková, ze kdybych neměla hlídání nedostanu se ani pres první měsíc🙂

bobina79
7. lis 2013

V těhotenství jsem dodělala druhák, v pátém měsíci jsem musela jít dělat praktickou zkoušku, raději jsem to tajila, aby mě nevyrazili. Teď chci s prckem dodělat třeťák, ale času je málo, tak jsem na to zvědavá. Po šestinědělí jsem byla na celý den ve škle. Taťka hlídal a volal mě na kojení. Studuji dálkově.

radka8888
8. lis 2013

Přijde mi, ze at si říká kdo chce co chce, tak studovat cokoliv při miminu není žádný med. Chce to odhodlaní, podmínky trpělivost a hodné kávy. Začala jsem chodit do školy když bylo male deset dnu. Naši mi ji vozili před školu na kojení, stýskalo se mi a vlastně jsem stále v lehkem občas tezkem stresu. Ne rozhodovala bych se jinak, ale.procházka růžovou zahradou to prostě není.

leonik
8. lis 2013

Ahoj, já jsem zkoušela studovat ještě před porodem. Byla jsem půl roku v prváku na dálkovém studiu a narodila se mi dcera. Bohužel jsem musela skončit na konci prváku, byla jsem na dceru sama, manžel v zahraničí pracovně. Organizačně to bylo dost náročné. Jak dcera byla větší, začala vyžadovat víc pozornosti..tak jsem to vzdala. Teď mám děti už dvě, odrostlejší a samostatnější (skoro 8 a 5 let). Teď v září jsem nastoupila zase do školy😀 ale je to jiný obor, který mě baví, ale i tak je potřeba velká podpora rodiny a babiček kvůli hlídání, když jsem ve škole. Navíc ještě chodím na brigádu. Učím se po večerech, po nocích..dopoledne v práci, odpoledne s dětmi a domácnost k tomu, tak jindy není čas🙂

gwennie
8. lis 2013

@kacikaci Tý jo, máš můj obdiv! Dvojčata, a ještě jedno starší... a studuješ.. jsi fakt dobrá! Držíím moc palce! 🙂 Já dodělávám navazující studium (bc.už mám), s jedním ditětem, a dává mi to zabrat, a ty doma 3... 🙂

kacikaci
8. lis 2013

@gwennie díky...ale teda nevim, jak dlouho to půjde takhle utáhnout, teď bych měla psát bakalářku a ještě nemám ani čárku :D nicméně já potřebuju neustále přijímat nové informace, pracuju i v takovém oboru, kde je nutnost celoživotního vzdělávání a škola mi v tom hooodně pomáhá, abych se doma nezbláznila 🙂 hrozně mě to baví, a mám velikou motivaci, a tohle společně dohromady stačí k tomu, aby to člověk zvládl za mnohem divočejších podmínek než mám já.. 😀

bonavoxa
8. lis 2013

Malá bude mít rok, nejvyšší čas si dodělat navazující studium dálkově. Je sice náročná, ale prostě chci, tak to pujde.

gwennie
8. lis 2013

@kacikaci To lze, mít ještě divočejší podmínky, než dvojčata?? 😀 A co studuješ?

kacikaci
8. lis 2013

@gwennie určitě jo 🙂 studuju speciální pedagogiku - obor psychpedie, somatopedie), potřebuju si dodělat vzdělání i kvůli práci, abych se mohla vrátit do práce a mít nějakou slušnou pozici..

monaida
8. lis 2013

@lenus202 Já studovala v těhotenství, otěhotněla jsem akorát v době psaní diplomky a státnice za dveřmi. Měla jsem to obráceně, než některé maminky - mě to děsně stresovalo, rodit jsem měla v srpnu a státnice byly v červnu, další termín v září, takže mě nervovalo, že to třeba nestihnu dodělat a budu muset vše absolvovat s měsíčním miminkem. Navíc mi dělala problémy baba, co mi vedla diplomku... Naštěstí to dopadlo dobře a už nikdy víc 😀 (no, nikdy neříkej 😝 )

nicol22
21. dub 2014

Ahoj všechny studující maminky. Měla bych na Vás dotaz. Zjistila jsem, že jsem čerstvě těhotná, TP pravděpodobně někdy koncem prosince. Máte některá zkušenost se studiem oboru Všeobecná zdravotní sestra ať už na VŠ nebo VOŠ ale denní formou při těhotenství? V září nastupuju do posledního ročníku VOŠ tak mě zajímá, jestli to jde nějak udělat abych případně státnicovala maximálně místo června v září. Zajímá mě hlavně jak by to bylo s praxí v nemocnici. Ve škole to zatím říkat nechci. Budu vděčná za každou odpověď 🙂

somalicats
4. kvě 2014

Ahoj, přidávám se jako studující maminka. Když byly starší dceři 4 roky, začala jsem studovat druhou VŠ - denní studium, dálkově můj obor nelze. Páťák jsem si rozkládala a na jeho konci jsem neplánovaně otěhotněla. Teď dodělávám šesťák, jednotlivé praxe a státnice, naštěstí tu nejnáročnější jsem si odbyla ještě těhotná. Dá se to, ale je to zápřah... Teď mi chybí ještě 2 státnice a hotovo (za 10 dní mám jednu, předposlední týden v červnu druhou).

mischus
16. kvě 2014

Otěhotněla jsem ve druháku.. Bc státnice jsem dělala s 10měs mimčem, Ing státnice mám za 11 dní a dceři jsou 2 roky a 9měs.. Je to teda mnohem náročnější, než před dvěma lety, kdy byla dcera jen ležící-spící. 🙂 Teď je to drak a je to fakt mazec. Učím se po nocích, spím tak cca 4 hodiny denně a už se moc těším, až bude po všem.. Snad to za těch 11 dní úspěšně dokončím..

tuxik
13. srp 2014

Já začala studovat jako netěhule, nicméně jsem dál pokračovala a do třeťáku jsem šla ned po skončení šestinedělí (začátek listopadu), do té doby jsem se s kantory dohodla kvůli zápočtům, že budu tvořit semestrálky. No a státnicovala jsem Bc. s půlročím miminem, bylo to teda meganýročný, prakticky nulový spánek. Leč jsem dále pokračovala na Ing. a toho jsem dokončila když bylo malýmu 2 a 3/4 roku. Teď mám druhé mimi a to je teda noční terorista, se dvěma bych už VŠ neudělala!!!! Nicméně chodím do práce 😀