Těhotné holky, co mají rády koně

anetka1701
7. čer 2010

Chtěla bych se spojit s těhulkama, které také nemůžou žít bez koní a v těhu řeší, jak skloubit tuhle vášeň s novou, maminkovskou úlohou a strachem o miminko.

r.o.s.s.i.b
8. čer 2010

anet:ahojky,já se ráda připojím také trpím,ale zas si říkám,že potom se ještě najezdím 🙂

anetka1701
autor
8. čer 2010

a jezdila jsi ze začátku, nebo od zjištění těhu jsi s tim sekla? :o)

r.o.s.s.i.b
9. čer 2010

no jezdila jsem v začátku jen krokem potom už jen procházky na vodítku.Já to mám ještě na dva měsíce.A ty jezdíš ted v těhu?

anetka1701
autor
9. čer 2010

právě že mě to ještě nepustilo... Mám 5 koní - z toho dva hříbky :o) Remontu jsem přenechala kamarádce, ale jezdim si na svym hodnym, milym valachovi :oD

r.o.s.s.i.b
9. čer 2010

No takhle v začátku to jde,ale určo jen krok klusu bych se bála těch otřesů.Já mám jedinou výhodu,že můj valach se špatně chytá z pastviny tak zatím pracujeme ze země

anetka1701
autor
9. čer 2010

no, já právě byla jezdit v neděli - představa byl krok, maximálně lehce zaklusat - šli jsme ven... Nakonec jsme i dost cválali, protože koně dlouho nebyli venku... Tak jsem z toho byla pak taková špatná... Ale valach mě naštěstí podržel a choval se slušně - navíc má strašně pohodlný chody, takže otřesy tam nejsou tak hrozný... Ale už budu hodná a budu jezdit pomalu :o)

inkana
9. čer 2010

Jééé, Můžu se k Vám přidat? Zatim teda nejsem těhu, ale chystám se na to, nejdýl do podzima, tak se uvidí, jak se zadaří...
Každopádně už teď trpim představou, že bych nemohla jezdit. Zatim jsem rozhodlá, že jezdit budu.... aspoň na krokovky ven... i když se bojim, že se neudržim, jezdit jen krokem ☹ Ale kobylka je moc hodná, neschazuje,sice temperamentní, ale vyrovnaná, znám ji jak vlastní boty...přesně vim, čeho se bojí, kde by chtěla jet rychleji...tak mám čas si ji hezky zpracovat. Když ji nenavnadim na běhání, tak venku můžem jít celou vyjížďku krokem na volných otěžích.....teda pokud jdem sami nebo první...kobylka je vyloženě soutěživá....ale jako první odveze i začátečníka 😉

anetka1701
autor
9. čer 2010

@inkana :jasně, vítej :o) Já naopak trpěla utkvělou představou, že až budu těhu, tak na to nesednu :oD A jezdim dál... Jsem v 8tt, tak to je zatím OK, ale nevim nevim, jak to bude pokračovat...

inkana
9. čer 2010

anetka1701:Tak spousta lidí, co dítě neplánuje a otěhotní a zjistá to třeba až v tom druhém či třetím měsíci...tak dělaj taky všechno...tak proč by člověk nemohl jezdit, pokud je zdravý... a má kldného spolehlivého koně, kterému věří. Na začátku těhu je to určitě v pohodě, jak roste bříško tak nevim...ale známá v pátém měsící i cválala, ale je pravda, že to už bych se asi bála.... a taky mě napadá, jak by se člověk s větším bříškem drápal na koně a pak z něj zas seskakoval.... Budu se snažit sama sebe ukecat na krok, ne moc dlouho a hlavně to nepřehánět. A pro budoucí maminku je důležitá psychika a když jí koně dělají šťastnou, tak to je pro ni určitě zdravější, než se trápit a nejezdit. No uvidímě až budu sama těhu, třeba se budu o prcka tak bát, že na koně nevlezu...záleží i co dovolí doktor... Určitě přes jeho zákaz se do sedla šplhat nebudu...i když budu trpět...9 měsíců a pak ještě šestinedělí...uf, taková doba ☹

r.o.s.s.i.b: Tak ty už to máš za pár, to už nějak vydržíš...tak trošku Vám oběma závidim, že už máte miminka na dosah

r.o.s.s.i.b
9. čer 2010

ikana:je pravda,že ted už si nedovedu představit se drápat do sedla s tím pupkem 😀 ale tak do toho 5.měsíce to je realné hlavně,když své koníky dobře znáte.

38blondie
3. kvě 2014

Holky já bych se strašně ráda chtěla naučit jezdit na koni? je nějaká možnost že by mě někdo naučil? Ted nemůžu jsem v 6.měs...Jsem Z Prahy🙂)
Nebo nějký tip na jízdarnu Praha -Východ, znám jen jednu v Měšicích ale tam jsou jen koně pro děti, a v Mratíně ale tam se mi nelíbí přístup .-diky

anetka1701
autor
4. kvě 2014

@38blondie napiš mi IP, třeba se nějak dohodneme :o) mám vlastní koně a jezdit učím.

annielok
17. črc 2014

Holky, tak po téhle konverzaci jsem pátrala hooodně dlouho a jak vidím, mrtvo :( to mě mrzí.. Ráda bych věděla, zda i vás to doslova tyranizuje :D můj miláček si to vysloveně užívá.. Kouká jak neviňátko, přitom všechny holky, které na něj sedly sundal.. I tátu a sestru, jediný, koho snese jsem já.. Ale díky práci už teď rok s rok vegetu.. Bohužel a naštěstí ho mám doma na zahradě 🙂 ale i tak, pohled do těch velkejch kukadel, které prosí o vyjížďku je nesnesitelný... :(

vverunkaa
17. črc 2014

tak ja jsem u koní celý život...je to vlastně i mé povolání.Když jsem poprvé zjistila,že čekáme mimčo,tak jsem jezdila jen do druhého měsíce,pak už jsem nechtěla nic riskovat.Nikdy člověk neví,kor když jde o styk s tak velkým zvířetem!Takže jsem si ježděni odpustila na pár měsícu... 😉 a pak zas hurá do sedla 😀

madlis
1. črc 2015

@38blondie v Brandýse je perfektní trenérka Eva Drozenová. Jestli budeš chtít víc info, tak písni.

38blondie
3. črc 2015

Jojo mimcu bude uz rok a ja se chci naucit jezdit.dekuju pisni mi prosim 774 639 521