Umí některá z vás pěstovat orchideje?

holly1
26. čer 2008

Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně orchidejí, přihlásí se někdo, kdo jim rozumí?

kajika
2. črc 2008

Taky jsem měla z orchideí strach, až jsem jednu dostala. Jedno pravidlo čím méně péče tím lépe. První jsem dostala asi před rokem a kvetla již 3 krát. Zalít asi jednou za týden, nejlépe deštovkou nebo odstátou vodou, květináče mám na keramzitu, takže zbytečná voda odteče. Přesazovat jednou za několik let, vytváří vzdušné kořeny, ale ty prý se mají nechat tak jak jsou volně. Po odkvětu stvol seříznout na 1/3 původní délky, znova vykvete, pak seříznout úplně. Vytvoří květ jinde. Mně kvetou asi jednou za 4 měsíce, vydrží asi 2 měsíce kvést. Občas asiv 1 až 2 za měsíc je přihnojím hnojivem pro orchidei. Mám je na severním okně.

lukin
2. črc 2008

kajika: Super popis 🙂 Já orchideje miluju. Pár jich mám, nijak zvlášť se o ně nestarám a kvetou samy 🙂

schnek
2. črc 2008

kajika, to znamená, že když odkvete, tak seříznu ten šlahoun, ze kterýho kvetla a zase to vykvete?

kajika
2. črc 2008

ano, po první kvetení seříznout, vykvete znovu/ šlahoun pukne/, pak po druhém odkvětu seříznout znovu.

kulicka
2. črc 2008

Taky mame a taky kvetou. Potrebuji hodne svetla ale ne primy slunce. Taky je dobry, kdyz denni a nocni teplota ma min rozdil 3 stupne. A nemaji rady zmenu mista. Nejlehci jsou tzv phalaneopsysy. Tj ty motylci s listama u zeme. Tak at nam rostou 🙂