Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

ivaanka
29. led 2013

@kamimik to jsem fakt jeste neslysela, ale pokud to bylo hormonalni, mohlo to nahodou pomoct. Ale taky se to muze zhorsit nebo pokud je to problem jiny, nebude to mit vliv. Kastrace je velky zasah a urcite bych si to dobre promyslela.

@michaelazim. Ja jsem taky delala agility se starsim a s mladsim jsme se venovali loveckemu vycviku. Ma vsechny zkousky a nejake vystavy, je to moje velka pycha 🙂 Aktivni karieru jsem ukoncila nez jsem otehotnela. Ted mam dve deti, takze je to vsechmo slozitejsi a ty posledni dva roky chodime spis na prochazky a na vylety, ale v breznu bude nove stenatko a ja se nemuzu dockat, az zacnu zase znova, miluju to!

buldok
29. led 2013

@michaelazim Tak to máš super. Náš pes je zvyklej chodit po celém bytě a stále pendluje mezi pokojem a kuchyní - víc místností ani nemáme. A že jsme v pokoji? Mu nedělá problém odejít si schrupnout do kuchyně 🙂

michaelazim
autor
29. led 2013

@buldok No naši by třeba také pendlovali ale prostě jsme chtěla nastavit pravidla, abychom se z těch chlupů nezbláznili a také aby to pak fungovalo s mimčem 🙂

michaelazim
autor
29. led 2013

@ivaanka No u nás běhá agility i manžel, takže to máme bez pauzy a až budu schopná po porodu zase běhat, tak se do toho hned zase vrátím 🙂

buldok
29. led 2013

@michaelazim Njn, tak on je můj první pes a když jsme si ho pořídili, byli jsme mladí a o dítěti neuvažovali. Teď už je zase pes velkej na přeučování. Tak nevím. Ale až bude prcek, bude novej byt a tam tu změnu pravidel v novém prostředí pes snad lépe přijme...

michaelazim
autor
29. led 2013

@buldok To víš že přijde...chce to jen prostě nastavit nějaká pravidla a pes se je naučí po čase respektovat 🙂

kamimik
29. led 2013

@michaelarackova
@michaelazim
@buldok Holky díky, vyzkouším. My právě doma nemáme ani jeden chlup, prostě jí začala řídnout srst, ale chlupy nikde🙂 Jestli to není stresem z malého...ale přišlo mně, že si sedli hezky...

kamimik
29. led 2013

@ivaanka Právě, já jsem hodně nepřítel kastrace, tak proto jsem to sem napsala,jestli někdo ví a vidím, že jo🙂 a naše střihačka ví prd😀

eficenka
29. led 2013

hrdě se hlásíme... máme borderku Safirku 🙂 1?5 roku a je to skoro naše druhé miminko... bála sem se jak přijme naše miminko, ale jen ji olizuje a hlídá 🙂

petruszkaa
29. led 2013

Jinak ja mam jen to psi mimino a nelinavce, ale ma spis problemy s kuzi. A pak muze diky tomu zacit i padat srst (fleky uz taky mela, ona je porad nejak nemocna). Jako doplnky urcite pomahaji a taky je treba zjistit pricinu. Muze mit neco na kuzi a z toho linat. Doporucila bych, aby na to mrkl vet pod mikroskopem. Pak treba bude stacit veterinarni sampon a lososovy olej a za par tydnu bude srst jako nova.

petruszkaa
29. led 2013

A nemluve o tom, ze hnusy se daji chytnout prave i na strihani...taky mame tuto zkusenost.

petrusew
29. led 2013

Ahoj holky, jsem ráda za toto téma a ráda se přidám. Máme jednoho kocoura, jednu hafací slečnu a jedno mimčo 😀 Shelby je kříženka setra a labradorky🙂 Letos jí bude šest. Bohužel je nemocna se střevama, ale s doktorem děláme vše proto, aby byla celkem v pohodě. Přidávám i pár fotek 🙂

outeq
29. led 2013

Taky se hlásím..máme úžasnýho zlaťáka - už je to teda babička, 2 osmáky a pár koček na chalupě 🙂

lasirena
29. led 2013

My mame pejska a fenku yorksirsky terieri a prvni mimco na ceste 🙂 oba jsou moc hodni, Viki je trochu vic dominantni, Hugo je zase klidas. Zrovna v pondeli jde Hugo na operaci budou mu odstranovat analni zlazky protoze se mu porad ucpavaji, tak doufame ze bude konecne klid.

fallingstars
30. led 2013

Holky, mohla bych se přidat, i když teď psa z časových důvodů nemám (psy mi teď suplují dvě morčata 😀), ale jinak jsem blázen do psů a všelijakých jiných "kožíšků"? 😉 😀 U našich jsme měli černou šarpejku, to byla madam každým coulem 🙂

samson
30. led 2013

zdar tak já se také pochlubím domá máme 6 letého borderáka a 10 buldočka a dříve to byl boxér. Ale po zkušenostech už to bude jedině boxér - nyní mě tu seřvou všchny co mají borderku 🙂

samson
30. led 2013

a ještě ten bordouš

samson
30. led 2013

Řekla bych, že borderky se nějak poslední dobou přemnožily...už to je jak jorkšír - s prominutím nikoho neurážím také borderu mám

lasirena
30. led 2013

@samson kazdy ma to svi oblibeny plemeno 🙂 my jsme vybrali yorksiri protoze manzel je alergik, vyhovuji nam vzrustem i temperamentem🙂 proc by jsi uz vickrat nechtela borderku? Jsou to chytri psy asi se jim clovek musi hodne venovat...

petruszkaa
30. led 2013

Vzdy jsou urcita plemena moderni😉

lasirena
30. led 2013

@petruszkaa bohuzel lidi si psy casto vybiraji dle toho ktery se jim libi nez aby se zamysleli na co si pejska porizuji a co od nej ocekavaji...

vendullka
30. led 2013

Ahojky, tak já se k Vám také přidám s naším téměř 5ti letým JRT Maxem🙂

vendullka
30. led 2013

Ještě jsme měli berňáčka Báru, ale ta už mezi námi bohužel není stejně jako moje milovaná rotvajlerka Betty.

samson
30. led 2013

@lasirena borderku né, protože mi povahově moc nesedí s prominutím je to taková kurvička 😀 U Boxéra jsem oceňovala jaký je to charakter a borderka se mu nevyrovná a pořád je srovnávám. Jinak vyžití má. Máme několik zkoušek z poslušnosti, vyhrál pár závodu i výstav. Pak to tak nějak vše skončilo, protože měl vrozenou vadu obou předních nohou. 😝

petruszkaa
30. led 2013

@lasirena Tak ja myslim, ze lidi jsou celkove desne nezodpovedni, ale to uz je jina diskuze. Ale proste popularita plemen vzdy byla. Za prvni republiky byl velky hit skotsky terier. Za meho detstvi jezevcik a pudl. Pak to byli dalmatini a westici. No a ted jorci a labradori. Vse se dnes podrizuje mode...i psi a kocky😉

kessa
30. led 2013

@kamimik Kastrace na srst nepomůže, spíš se opravdu může její kvalita zhoršit. Doporučila bych vyzkoušet jiné (lepší) granulky, lososový olej či jiný olej (pupalka, olivový) a vitamíny na srst- nejlépe biotin (vitamín H).

lucinka_jirackova
30. led 2013

Ahoj holky...už rok máme doma křížence jezevčíka a teriéra 🙂 a dnes byl náš miláček na kastraci...teď jen leží a odpočívá! 🙂

kamimik
30. led 2013

@kessa Už jsem koupila lososový olej, tak uvidíme😉 Granule máme proplan už od štěněte. Děkuju🙂

kessa
30. led 2013

@kamimik no, já jsem četla, že je máte od štěněte, ale já je nepovažuji za žádný zázrak.. Takže bych klidně zkusila, jestli mu/jí (teď nevím) nebudou vyhovovat jiné a lepší (více složením blízké psovi, než drůbeži..). Proplan má reklamu, ale je to docela drahé krmení, když se člověk podívá, co obsahuje- především pšenici a kukuřici bych se obecně snažila v krmení vyhnout (jsou to jedny z největších alergenů, pokud nepočítám sóju a právě i ta alergie ae může projevovat zhoršenou kvalitou srsti..)a více masíčka by taky nebylo na škodu..

kamimik
30. led 2013

@kessa A jaké bys doporučovala? Eukanubu? My máme psů víc a zatím teda s proplanem žádný neměl problém. Mně přijde jako reklamní tah většina věcí 😒