Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

kessa
30. led 2013

@kamimik ona většina značek, co má reklamu je předražená, když si vezmeš poměr cena/složení. Jen tak namátkou, co mě napadne- Orijen, Canidae, Taste of the Wild, Acana, Arden Grande (tam teda je kukuřice), Brit Care, Canine Caviar, Trainer a mnoho dalších. Můj pes baští Lucullus a jsme spokojení- dlouho byl na mase, protože granule nesnesl (i z hypoalergenních měl průjem), ale tyto mu sedí parádně..

kessa
30. led 2013

@kamimik a obecně pak méně obilí a více masa, vyhnout se co nejvíc pšenici, sóji.. A hlavně se nenechat zmást pojmy jako obiloviny- to může být cokoli, jak to není přesně vypsané, tak tomu moc nevěřit.

krakorka
30. led 2013

Taky bych se ráda přidala,máme doma bíglici Lou a hnědou labradorku Kiki.

kacenka1111
30. led 2013

Poradte prosim - mame 1+1 a takze v obyvakoloznicopokojicku se vali princezna cloveci na dece a plazi se po pokoji...Jenze treba jako dneska rano lux, vytrit...A pak jsme sly vsechny tri na prochajdu...Pes zrachanej jako prase, cela spinava, cerna....Teda nakonec jsem ji 40kg nahodila do vany, asi pud sebezachovy, ale zatapal vsechno...Nejsem proste schopna zajistit s tak velkym psem a s tak malym bytem Verunce cisto, aby si mohla lizt atd....Nevite, co s tim?

petruszkaa
30. led 2013

Proplan i Eucanuba jsou vazne shit. Strasne slozeni.
Ja krmim Acanou Grasslands. Ona je hrozne vybirava a navic je to yorkina, takze ta velikost granule nesmi byt moc velka😀 Ale nekdy mrska chce jen konzervy a tam je ten vyber bida docela...

misulinka44
30. led 2013

Taky přidávám fotku toho našeho raubíře Dennyho🙂 Je mu 5 let a je to kříženec retrívra a německého ovčáka 🙂

kessa
30. led 2013

@petruszkaa my teda máme i konzervy Lukullus- jsou to kompletky 63% maso, zbytek příloha (rýže, brambor..). A jinak jsou dobré myslím Grand- ale to jsou spíš masové a měla by se k nim dělat příloha, pak třeba Almo nature, Gran Carno,

irennn
30. led 2013

Holky i já se přidávám, miminko teprve čekáme, ale dovolím si říct, že už dvě máme. Jsou jako naše děti a já jejich maminka...miluju je tak, že brečím,když si uvědomím jak moc. No jo, hormony se mnou mávají.... těšíme se jaká budeme rodina. 🙂

petrusew
30. led 2013

@kamimik Nám místo puriny - proplanu doporučil Calibru. Ta byla skvělá, je to česká značka a jako jediné krmivo ( a že jsme jich vyzkoušely hodně..asi sedm. Shelbynka má citlivé střeva, teď se jí udělala nějaká kapsa u konečníku, zadržují se jí tam výkaly a způsobují zácpu. Naštěstí nám zatím pomohla veterinární dieta od Royal canin. Máme ji od veterináře. Ten lososový olej nám doporučil taky. Bráchova dobrmanka ho nějaku dobu brala taky, dokonce měla fleky v srsti - vylínané. Zjistil jí alergii na kovy (měla to pod přeskou na obojku,pak se to začalo rozlízat).

petrusew
30. led 2013

@irennn Kolie a šeltie? Babička měla zlatou kólii a byl to ten nejúžasnější pes na světě! 😀

petrusew
30. led 2013

@kacenka1111 Větší byt?

petrusew
30. led 2013

@kessa Orijen je fain, obsahuje hodně masa 🙂 Nám ale neseděla, tak nakonec ta Calibra. Vyzkoušela Surcain, K9, Pro Plan, .. a ještě dvě, ale to si nepamatuju. Naposled měla ten pro plan, veterinář se zhrozil, že na to, co to obsahuje je to neskutečně předražené a poradil Calibru. Ta byla super, až do teď...no a asi budeme doživotně na té Royal dietě 😖 Nadšená nejsem 1900,- za pytel granulí je fakt pálka, ale pořád lepší, než zhoršení či případná operace 😖 🙂

kacenka1111
30. led 2013

@petrusew na to nejsou penize a psa dat pryc nechci, ale rozkrajet se nemuzu....zas zakazovaz psovi trebas pristup do obyvacky se mi nechce

petrusew
30. led 2013

@kacenka1111 to ani nemůžeš, pokud má jen jednu místnost. Naše doktorka když viděla našeho psa a to má 30kg 😀 tak říkala, paráda, tady bude alespoň vše tak jak má být. S úklidem to nepřeháním, věnuji se malé, manželovi a psovi, zametu, setřu (nemáme koberce, dobře se mi to tak udržuje) Pokud psa nechceš dát pryč, musí se víc přidat manžel aby pomohl. Náš pes je vštšinu času v obýváku, leží ve svém pelechu a je spokojená, malá tu lozí a já to prostě neřeším.Jsou spokojeni všichni. Ano, když jdu něco dělat dám malou do ohrádky. Jo, pres naťape, na chodbě mám nachystaný hadr na noženy, ale ona okamžitě za dveřmi sedí a čeká na utírání.

kamimik
30. led 2013

@petrusew Díky za tip🙂 Doberem purinu a zkusím jiné, ted jsem se dívala na tu Calibru a vyjde cenově podobně jak purina...my právě nemáme žádné problémy. Tak mně přijde divné, že by 6 roků něco jedla, nic jí nebylo a pak najednou jo. Tak dnes jsem začala přidávat aspoň ten olej🙂

kacenka1111
30. led 2013

@petrusew a to utirani - dneska jsme byly v lese vsechny tri a prisla cela dojeta z bahna, se mi jeste pro jistotu vylehala v kaluzi😀 no a ten hadr to jaksi nesetre, tak jsem ani nevim jak ji nahodila do vany😀 no ma misto na sedacce, ta je jeji, my tam ani nesedime...jenze jak je spinava, samozrejme natape, vsude hromada pisku i za ten jeden den a mala na to sahne rukama a hned do pusy, ze jo....jinak taky lezi porad na pelechu, s tim neni problem, ale s tou spinou, kdyz maal uz polejzava...a vecne vsude chlupy, jakoze jdeme pryc a ona vlitne do postele a my tam mame i malou na noc a tak to ma pak vsude, nemuzu prevlikat kazdy den...

irennn
30. led 2013

@kacenka1111 jejda, já špínu moc neřeším, naučila jsem kluky po procházce nakráčet ihned od dveří do koupelny, skočí sami do vany...já jim vysprchuju pacicky a spodek,když je potřeba, někdy i prcku a natáhnu ručníky, oni udělají hup na zem na ručníky,já je vysuším....zbytek černýho vytřu a můžou běžet i do postele....pak umyju vanu a setřu chodbu..je fakt,že někdy to děláme podle potřeby i 5x denně. Kluci vždycky už u dvěří klopí uši ale jdou 😀

leeena_4
30. led 2013

Ahoj holky, to je bezva diskuze. Já se ráda přidám s dovolením 🙂.
Máme dvě německý boxerky Agátu 6,5 a Delica Tesu, alias Tesinku 2,5

leeena_4
30. led 2013

@samson já tě za boxera chválím. Já už nikdy jiné plemeno taky nechci.

leeena_4
30. led 2013

a jak jste se tu bavily o žrádle, tak my BARFujeme. Takže masíčko, zeleninka, těstoviny, vločky, zloudky, tvaroh, ořechy, a spoustu dalšího. Vyjde nás to levněji, než dost kvalitní gratule a holky jsou maximálně spokojené.

michaelazim
autor
30. led 2013

@petrusew Také jste teď přešli na Calibru, protože po ProPlanech vypadali všichni tři šíleně....zatím se zdá, že se srst zlepšuje, takže na ní zatím zůstáváme 🙂

michaelazim
autor
30. led 2013

@petrusew Také máme všechny tři v obýváku....mají tam svoje místa a jelikož v obýváku trávíme většinu času, tak jsou rádi, že můžou být u nás...dříve měli k dispozici celý byt ale jelikož jsme byli s manželem jejich otroky co se týče uklízení, tak jsme teď před příchodem prcka zavedli tato pravidla a naprostá spokojenost....psi jsou s námi, chlupinec je převážně jen v obýváku, já mám hnedle lepší náladu, když přijdu z práce a nechumelí kolem mě chlupy a myslím si, že to s mimčem také půjde 🙂

michaelazim
autor
30. led 2013

@irennn no u nás při počtu třech kousků bylo koupání odbouráno....ode dveří už jsou naučení, že přeběhnou na svá místa a tam jsou tak dlouho, dokud neoschnou 🙂 cestičku po nich setřu a je to...

kacenka1111
30. led 2013

@irennn jezismarja, 5x denne, to by me zabilo...ale asi to tak udelam - max 2x ale! 😀 no, nasi jsem dneska do vany dostala, tak dostanu i zitra🙂 a kdyz bude hodne blato, tak pujdeme ne do lesa, ale kolem se projit...no....

michaelazim
autor
30. led 2013
michaelazim
autor
30. led 2013

@michaelazim To je naše nejmladší dračice 🙂

petrusew
30. led 2013

@michaelazim jo, taky zažívat to, když uklidím, setřu zeme a večer spokojeně sednu na sedačku k telce a noťasu, opřu se, dám nohy na horu a ... kolem mě se provalí chuchvalec chlupů jako ve westernu 😀 😀 😀 Shelby chodí téměř všude - neb máme kočičáka, tak prostě nemůžeme upředňostňovat jednoho. Dřív se válela na gauči, to už teď nesmí, odnaučeno dospěláka. Před porodem a těhu spala s náma v posteli...byla vyhozena na zem vedle postele. Chtělo to odhodlání, stálo mě to jednu noc a bylo vyřešeno. Teď do ložnice nejde vůbec, ale přišlo to samo. V létě ji tam bylo horko, pochodovala a budila nás (zavíráme se tam, aby kocour neprudil). Neomezila jsem jí přístup nikam, do ložnice se chodí přes den zašívat kocour, je tam otevřeno, ale vyskytuje se hlavně na chodbě a obýváku 😀 Ani pokojík ji neláká 🙂

michaelazim
autor
30. led 2013

@petrusew Jojo, také jsme si prošli postelí, ložnicí, kdy jsme v noci nespali, protože pochodovali sem a tam a tam a sem a teď jsme prostě trošku přehodnotili....psi jsou pro nás vše...celý náš životní styl jsme přizpůsobili práci s nima....agility 2-3krát týdně, o víkendech závody nebo velké výlety, procházky každý den, návštěvy jiných pejskařů....baví nás to....ale teď přijde mimčo, trošku se něco musí změnit a asi změní a bude to malý človíček kdežto psi jsou pořád jen zvířata...nastavila se pravidla, že doma se prostě odpočívá, doma jsou pravidla a ty se dodržují a venku se dělá vše pro ně...zima je teda trošku horší, to je někdy psycho jako třeba v tomhle počasí ale jaro, léto, podzim, to je jedna akce za druhou 🙂

petrusew
30. led 2013

@michaelazim taky vše přizpůsobujeme. Věděli jsme, že chceme miminko a že ji nesmíme až moc rozmazlit, aby nežárlila. Miminko teda přišlo cca po pěti letech, ale stálo to za to. Braly a bereme ji téměř všude ssebou. Když jsem byla těhotná tak Adršpach, letos jede zase s náma 😀 Je fakt, že spousta lidí nedokáže pochopit, že se omezujeme a přizpůsobujeme psem a kocourem, ale prostě to tak máme 🙂

michaelazim
autor
30. led 2013

@petrusew Jojo, také to tak chceme...máme teda dva psy normální a jednu nejstarší to je psychouška...vytáhli jsme ji z hrozných podmínek, bylo to s ní těžký, je to těžký ale už jsme si tak nějak zvykli...neřešíme ji, když nechce absolvovat něco s náma, tak ji prostě necháme doma, protože má stavy, kdy to vypadá, že to s ní sekne....takže s kočárkem budeme chodit tak nějak se dvouma, protože ona se i mezi lidi bojí, takže asi tak...manžel dělá agility také, takže po porodu opět najíždíme na náš životní rytmus....budeme si pomáhat navzájem, dělit se o tréninky a o hlídání 🙂