Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

kammka
31. led 2013

hlásí se majitelka krátkosrsté bordery, která mně teda vůbec neposlouchá, já ze mně srandu, dveře si otvírá běžně, nebo prostě jde dom oknem..její obvyklou kratochvílí je přespolní běh s naší kočkou v hubě.nebo krást vejce, to jí taky jde..nebo plavat v jezeře, který máme momentálně na zahradě, ucpala se roura, skrz kterou teče odvodňovací strouha.. pak pokudmožno přiletí dom, a pokud nejsou dobře zavřený dveře ložnice, vyválí se ve všech postelích...atd... doufám, že jsem tímto seznamem někoho potěšila, neb nic nepotěší tak, jako cizí neštěstí :-/

chroustinka
31. led 2013

nesnasim tohle pocasi, venku na zemi "sracky" nez clovek poutira tech osum nohou, resp. dva cele psy protoze zaliskani byli az na hlavach. a s tim brichem zacina byt panicka zas nejaka neohrabana..

leeena_4
31. led 2013

@buldok jojo, placatý držky to je taky moje srdeční záležitost 🙂

m_d
31. led 2013

@chroustinka to znááám 😀 a zítra bude koupání divoké zvěře, jelikož jdeme na výstavu v sobotu, takže to bude masakr 😀 a to jsem teprve v pátým měsíci 😀

chroustinka
31. led 2013

@m_d taky koupeme ale ne moc casto taky pred vystavou dycky tak den dva at se stihne prirozene zamastit srst.
unor tzn. duocacib v brne? pamatuju-li si dobre?
co mas za pejska? nejak tu mam v hafanech chaos, at si te priradim spravne..

m_d
31. led 2013

@chroustinka jj duocacib 🙂) já jsem ta od anglického buldoka 🙂)

chroustinka
31. led 2013

@m_d jo uz jsem si akorat dohledala fotecka dextra s konikem 🙂
jak je stary? ve ktere vystavujete tride?

m_d
31. led 2013

@chroustinka máme 16m, takže třída mladých? 🙂) on se o to stará manžel, já většinou jen fotím 🙂 ale jsou to naše poslední výstavy...jeho to nebaví a nás taky ne 🙂))

chroustinka
31. led 2013

@m_d 🙂 tak jestli nepotrebujete uchovnit tak nen asi o co stat jestli vas to nebavi 🙂

m_d
31. led 2013

@chroustinka no právě, nám stačí už jen ten duocacib a máme to 🙂)

hohe
1. únor 2013

Můj dnešní boj s Tekoušem...

Tekinka byla na zahradě a samože přišla domů jako prase... co teď? Přece jen mám nařízený klidová režim a nosit ji a zvedat do vany... hmmm... tak co teď?
Výhružným hlasem jsem ji řekla - zůstaň! odběhla do kuchyně, odtud jsem vzala dobrotky a začala Tekinku lákat do koupelny (máme ji na chodbě, kousek od vchodu do domu). Tekoušek jako hodná lumpica ochotná udělat za dobrotku i hvězdu vystřelila do koupelny jako blesk... První fáze splněna... Tekinka pochválena a odměněna... Tak a teď do vany... našla jsem nejpřístupnější cestu, ukázala ji dobrotku a zavelela - Hop! Tekinak skočila do vany... odměněna.... osprchovala jsem ji, utřela a za pomocí dobrotky ji zase vylákala z vany... pak jsem ji dosušila, pochválila a dala ji ještě jednu dobrotku.

(Podotýkám, že dobrotky jsou malinkaté)

petrusew
1. únor 2013

@hohe Ty ji normálně uplácíš! 😀 Tak to já Shelby řeknu do koupelny a ona jde, ukážu na vanu a řeknu hop a ona jde...ovšem boj nastává ve vaně, kdy se jí to ani za mák nelíbí, ale vydrží osprchování, vyskočí, dosuším a je to 😀 Ovšem pak uklízím celou koupelnu 😀 😀

petrusew
1. únor 2013

@kammka Můžu říct že potěšila 😀 😀 😀 jsem si to živě představovala a asi bych jí přizabila 😀 😀 😀

petrusew
1. únor 2013

@m_d krásnej pesan, u nás je taky jeden, ale Shelby se ho šíleně bojí, když ho vidí, tak by nejraději pelášila domů a to jí nikdy nic neudělal a když byl mladší (hubenější a svižnější) tak si spolu hrály...

m_d
1. únor 2013

@petrusew to verim nas se taky vsichni boji 🙂)

hohe
1. únor 2013

@petrusew jj, ta naše dělá málo co zadarmo... něco ji řekneš a ona nahodí ksicht - ukaž dobrotu 😀... jako na zavolání se dostaví a když řekneš pelíšek, tak si do něj lehne... ale jako do koupelny, jedině za dobrotu 😀... její výsost Tekina, nedělá nic zadarmo 😀...

petrusew
1. únor 2013

@hohe 😀 😀 😀 u nás se za odměnu jen plíží a zásadně za odměnu automaticky lehá, protože to je povel za více kokinek, že 😀 😀 😀

petrusew
1. únor 2013

@m_d Já fakt ale nevím proč, ani manžel neví, on je chudák vždycky natěšenej, přibatolí se k nám (protože tomu jeho pohybu se fakt nedá říkat jinak) a ona začne jančet a to dokonce i když hárá! Jinak řádí se všema v okolí, pere se s pitbulama, řádí se stafordama a mazlí se s bulíkama který neskutečně miluje. Byl to první pes, kterého u nás na sídlišti potkala a od té doby jak vidí bulíka, tak je jako střelená...jen ne všichni jsou kamarádi a to jí nikdo nevysvětlí 😅

hohe
1. únor 2013

@petrusew tak ta naše, stojí u místa, kde má dobroty, když k němu příjdeš - nemusíš ani tu skřínku otevřít a už dělá - sedni, lehni, sedni, dej pac, plácnem si a popros aniž bych něco řekla 😀

petrusew
1. únor 2013

@hohe 😀 😀 😀 Oni jsou neskutečně vyčůraní, když jim jde o žvanec 😀 U nás se sedí na sedačce a v knihovně jsou "smraďoši" a ona stojí, čučí na nás a na knihovnu do poličky,kde jsou 😀 Mají nás vycvičené, jen co je pravda 😀

hohe
1. únor 2013

@petrusew jj jsou to strašní lumpíci... ta naše poslední dobou zkouší, jak ráno vstane, že byla celou noc hodná, pěkně nás hlídala, tak si zaslouží dobrotu... ale to že chrápe víc než manžel 😀 😀

petrusew
1. únor 2013

@hohe tak to jí u nás neklapne, stačí, když se podívám na gauč a vím, že tam chrápala 😀 😀 Před týdnem jsem přišla do obýváku, stojím ve dveřích a naše obluda drze chrápe na gauči. 😀 Zakašlu, podívá se na mě pohledem, co jako děláš doma? a tvrdě zavře oči aby bylo vidět, jak tvrdě spí. Podívám se na ni a na větu, si snad děláš pr.del, co kdybys aspoň slezla dolů, když mě tu vidíš... milostivě zvedne hlavu a za tři minuty teda laskavě sleze dolů 😀 😀 bych jí přizabila, fakt 😀 😀

hohe
1. únor 2013

@petrusew jo tak ta naša s námi pro jistotu chrní v posteli... pěkně hlavu na polštářku a zakrytá peřinkou...

lonelystar
1. únor 2013

Ahoj všem 🙂 taky spíme obložení psama :D

kamino
1. únor 2013

Holky,skvele tema 😉 my jsme hrdymi majiteli westa,po ovcacich jsem chtela zmenu,hlavne prestehovanim do Prahy mame mensi prostor,chtela jsem psa ne jen venkovniho,pritel zase mel obavy z chlupu,ja studovala chovky,litala po vystavach az jsem nasla 😉 skveleho partaka Komina ( pritel jdyz zjistil,kolik bude stat,tak rekl,ze za to by byl komin ke krbu )) 😉 je jiz uchovneny,mame skvelou chovatelku,ktera se o vse postarala,protoze kdyz byl svod,tak jsem akorat rodila 😉
Na fotce je s nasim prckem.

hohe
1. únor 2013

Fotka č. 1 - s Honzou - je to jeho prdelinka... já jsem ta přísnější
Fotka č. 2 - Tekinka modelka
Fotka č. 3 - vrcholové foto na Pradědu - šlo se z Karlovy Studánky přes Bílou opavu - Tekoušek si užívala a po skalách šplhala jak kamzík... pak spala dva dny v kuse - chodila jenom čurat a papat 😀

kammka
1. únor 2013

@petrusew a to jsem nezmínila počet slepic, které umazlila k smrti...holt páníček na ni nedával bacha a panička měla panděro.. tak nám poněkud zvlčila.. ale už dobrý, až na ty vajíčka
@hohe tak to je vzorový výcvik!!! zkus to takhle párkrát za sebou, třeba si dej do pěsti dobrůtku a udělej prstama véčko nebo něco takovýho.. a dostaneš jí do takový latě, že jednoho dne uděláš véčko a bude ve vaně dřív, než ty ve dveřích koupelny.. to teda nemám ze svý hlavy.. na to je expert sestřenka.. ta učí psy takový kraviny..

hohe
1. únor 2013

@kammka no můžu to zkusit, ale ten náš vychcáneček do dneška neudělá ani sedni, pokud nevidí dobrotu v tvé ruce 😀

m_d
1. únor 2013

@petrusew 🙂))) to může být..nás se teda bojí všichni :-/ jen Monty ne, ale to je franzouzský buldoček 🙂))

outeq
2. únor 2013

Trochu se bojim az prijde mimiko...ne kvuli diteti, ale kvuli psovi. 11let byla moje cislo jedna a nikdo ji nekonkuroval...ne ze by se neco pak zmenilo na mym vztahu k ni, ale preci jen....Budu muset presunout jeji pelisek v loznici kvuli postylce, nevim jak to bude i casove s ditetem..kolik prochazek a ona je tak strasne hodna, ze bude radsi trpet nez aby neco "rekla". Jak to zvladali vasi psi?

pridavam jeste moje oblibene fotky