Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

lasirena
2. únor 2013

@outeq krasny hafan 🙂 ja se toho taky trochu bojim jak nasi psi prijmou malou, porad za mnou vsude chodi jako mi ocasky🙂 ale zvykli si ze s nami uz nespi po 2 letech spani prvni vecery byly hrozny knuceli za dvermi a chteli k nam a pak to preslo... psi jsou jako deti... delaji jen to co jim clovek dovoli.

outeq
2. únor 2013

@lasirena ja vim..nas pripad je ale hyperhodny, nezaknuci...spis je pak smutna. Kdyz jdem domu tak sama vkroci az kdyz ji vyzveme, ne driv. Nevim kde se to v ni bere....Ale dobry napad je asi udelat zmeny driv nez bude mimco, aby si zvykla a nebylo tech zmen pak moc

leeena_4
2. únor 2013

@outeq naše holky zvládly příchod prcka parádně. Ale taky jsme udělali změny ještě v těhotenství. Nesmí na gauč v pokojíku, přesunuli jsme pelíšek z místa, kde bude postýlka a tak. Jinak základní pravidlo je neokřikovat psa, když držíš dítě. Pomazlit, když přijde k přebalování, nebo oblékání, zkrátka je neodstrkovat, když si hraješ s dítětem. Takže já kojímna gauči, na klíně kojící polštář, na něm Tomáška a z každé strany jednu placatou hubu 😀 a všechno je v pohodě, nechám je ho očuchávat a teď už sem tam i olíznout.

lasirena
2. únor 2013

@outeq to urcite je lepsi udelat ty zmeny driv... ale pokod je tak hodna jak rikas a spi ve vlastnim pelisku tak bych ji asi nemela to srdce vychodit ji za dvere... mozna by i na mimco davala pozor. Ti nasi by nikdy nespali ve svem pelisku u nasi postele, drapali by se nahoru... nas Hugo je taky moc hodny prijde mi az depresivni, porad by jen spal na gauci ma rad klidek. Viki je vic temperamentni a dominantni.

outeq
2. únor 2013

@leeena_4
@lasirena dekuju za rady...presunu pelisek brzy na nove misto. Rozhodne se nechystam ji zakazat jit do loznice nebo kamkoliv. Nebojim se, ze by neco udelala, snese i kocky v pelisku i kdyz nerada, ale nedovoli si protestovat. Nemoci taky neresim, kdyz jssem i ja s ni porad, tak jsme si uz vsechno vzajemne predaly 🙂 Jen premyslim jak ji moc nestresovat na stary kolena.

eiram2010
2. únor 2013

Tak mám na 4 testech ducha, snad budou čárky sílit a k té naší smečce přibyde ještě naše mládě 🙂

leeena_4
2. únor 2013

@outeq ten pelíšek někde v kludu jí určitě prospěje, chce už určitě své pohodlí. 😉

hohe
3. únor 2013

Princezna Tekinka I. v 11:30 se vymotala z ložnice a od té doby chrní vedle mě na gauči... teď se vzbudila, polízala si packy a vyžaduje drbání pod bradičkou... To je náš hlídací pes 😀

kamino
3. únor 2013

@outeq jestli muzu,tak nas west to zvladal na jednicku,rozhodne lip jak ja. Bylo to i dano tim,ze jsme ho od malicka ucili,ze loznice je nase. Takze jsem napr.na kojeni mela klid. Komin se mnou prozil pulku porodu 😉 celou noc byl se mnou vzhuru,nehnul se od sprchy,pritele jsem budila az rano 😉😉 kdyz jsme prijeli s prckem z porodnice,tak cca tyden jsme museli davat pozor,protoze by ho ulizal,ale pak uz si zvykl a byl perfektni alarm 😉😉 jak maly zaknoural,byl u nej...ale je to i dano tim,ze jsem ho na deti pripravovala cele tehotenstvi,navic mu jsou dva roky a je jeste tvarny. Kamaradka ma 9ti leteho rigebacka mrzouta a rocni holcicku. Barny ji ignoruje a spis se schovava. Takze mu pozornost musi trochu vynahrazovat,aby si nepripadal odstrceny..ale zvladaji to take skvele...neboj,bude to dobry 😉

m_d
3. únor 2013

s dovolením se pochlubím, dnes jsme byli na DuoCacibu (Brno, BVV) a skončili jsme na krásném třetím místě. Všude se chodí maminky chlubit s dětma, já mám to svoje v bříšku, ale nás pejsek je taky naše dítě vymazlené, vymodlené 🙂 tak se s dovolením pochlubím zde, kde to pochopíte 🙂 Našeho Dexíka vodí manžel, já bych k němu už tak nečupla a čiperně nevstala 🙂)

chroustinka
3. únor 2013

@m_d ahoj, takze V3? to je pekne 🙂

m_d
3. únor 2013

@chroustinka jj děkujeme moc 🙂

buldok
3. únor 2013

@m_d Veliká gratulace! A podrbání chrochtíkovi 🙂

bjoucik.15
4. únor 2013

ahoj můžu se přidat? Mám čtyřnohé miminko Stafordku a od silvestra i dvounohé miminko 🙂

rozarka65
4. únor 2013

Ahojky,tady se to rozjelo...🙂 Holky, máte zkušenost,jak odnaučit aby venku psi nic nejedli?

m_d
4. únor 2013

@rozarka65 nevím, my to taky řešili, ale nic nepomohlo :-/ náhubek mu dávat nebudu a tak se snažím ho hlídat 🙂

rozarka65
4. únor 2013

@m_d no my máme psy dva...a ani náhubek nepomůže...jedna nosí náhubek,protože už několikrát vystartovala,tak se bojím...je to cena za volnost...možná to zní blbě a asi i vypadá,ale já si s tím neumím jinak poradit...nebo řešila jste to některá?

m_d
12. únor 2013

dnes jsem viděla na FB a je to prostě super 🙂

darazv
13. únor 2013

Ahojky holky tak my máme s priatelom zatial dve 4nohé miminka najprv bola JESI parson russel terier a potom sme jej dopriali kamaratku ČIVKU jack russel terier 🙂 nič nieje krajsie ako ked psik má psieho kamarata,,,velmi sa maju radi 🙂aj ked zo začiatku Jesi čivku vobec nechcela bála sa ze ju uz nechceme ale potom si asi uvedomila ze sme čivku dopriali jej a teraz su nerozlučna dvojka 🙂 holky aky mate nazor čo sa týka krytia?je podla vas pravda ze fenka by sa raz mala dat nakryt?

maximaty
13. únor 2013

Maxicek s Alexem... 🙂

buldok
17. únor 2013

Holky, tak mám obří strach, že o toho našeho miláčka přijdeme. Zřejmě měl slabý epileptický záchvat. Ležel a když vstal, začala se mu klepat celá zadní část těla, chtěl udělat krok, ale kácel se a nakonec spadl až do lehu. Asi po minutě už zase normálně chodil, ale vypadalo to hrozně. Volali jsme vet pohotovost a prý asi ep. záchvat, nebo nedokrvení mozku. Teď šel ven s manželem, ale já jsem z toho na nervy! 😢

kammka
17. únor 2013

@m_d tyjo, gratuluju!!

m_d
17. únor 2013

@buldok to mě mrzí :-/ běžte zítra k veterináři s tím není radno si zahrávat :-/

kammka
17. únor 2013

@rozarka65 náhubek... lepší, než tahat psovi z krku pytlík, ve kterým je maso, nebo salámový střevo červené barvy, čuba sice kadila běžně salámky v různých obalech, ale měli jsme čokla nalezence, byl to geront a ten by to asi nedal.. taky mně jednou při takový záchranný akci rafnul, takže jsem měla parádně podebranej prst během několika hodin a mazala jsem na pohotovost pro višňák a tetanovku :-/
teď bydlíme na venkově, máme malý hospodářství, těžko budu mít psa venku non stop s náhubkem že.. ale co tady může najít.. tahá z bandasek se zbytkama pro prasata, co vozíme z hospod, obří kosti, pak si je někde zahrabe a exhumuje to už dost jetý..donese si to obvykle do chodby na pelíšek, kde v noci spí, tak jí to seberu a odnesu do popelnice, co můžu jinýho :-/

rozarka65
17. únor 2013

@kammka No tak to tady až tak nehrozí,tedy pokud mi neudělá naschvál soused...holky spíš jedí "hovínka"...☹ Ale kvůli tomu náhubek nemá...má ho proto,že ji mám většinou bez vodítka (to používám,jen když jdeme do vedlejší vesnice k veterináři a cesta je kolem silnice) a je nevypočitatelná...už se párkrát stalo,že chňapla po noze...prostě když se rozeběhne,tak běží a nereaguje na povel...vadí jí když někdo kolem jede na kole nebo běží nebo když si holky hrají s balonem...vystartovala i po štěněti...to je právě nejhorší..že vrtí ocasem a z ničeho nic vyjede,že se to nedá předvídat...přitom je to takový mazel a strašpytel - doma....fakt to nechápu...A bohužel ten náhubek taky není úplně nejlepší řešení, protože si dovoluje na větší psy...nemají se rády s fenou od souseda (už tu ta fena nebydlí,ale občas si ji soused půjčuje) a posledně když jsme je nečekaně potkali,tak naštěstí ji měl soused na vodítku, jinak by to asi špatně dopadlo, protože když má náhubek,tak se nemůže bránit.. 😒 Nebo jestli myslíte,že by pomohl cvičák..?

eiram2010
18. únor 2013

Takhle se mi válí po nohách když ležíme u televize, nejraději by mi vlezli na hlavu,ale už jsem jim řekla,že jim přibyde ,,brácha nebo ségra,, do party 🙂
Takhle se tedy válíme jen na gauči, do postele může jen nejmenší, protože je slepý a těžko bychom ho odnaučovali.

eiram2010
18. únor 2013

@buldok Ten náš nejmenší japan chin, je těžký epileptik, má ji už 9 let a záchvaty i 4 min, což je pro tak malého psa nebezpečné.Má je několikrát do týdne, někdy i 3x denně. Zatím se z toho vždy dostal, jen ho držíme,aby se nepřevrátil na záda a nezapadl mu jazyk. Po záchvatu také nemůže chodit,ale naštěstí je pak zase v hohodě. Je to smutné,ale i s epilepsií může pejsek žít šťastně když má dobrou péči. Náš má vodnatění mozku a je celý život slepý, jinak je velice šťastný.
Držíp palce.

eiram2010
18. únor 2013

@buldok ještě dodám,že bere již 9 let léky na epilepsii.

kopeckovi
25. únor 2013

Mám takový dotázek.... čekáme mimčo a máme dva bafany, jednoho středního jednoho malýho... zvládáte chodit se dvouma psiskama a kočarem na procházku? A jak se poskládáte do auta? Dva psi, mimčo v sedačce a ještě někam poskládat kočárek? Nějak furt nevím jak to pak zorganizovat.. Navíc jeden bafan je docela poděs, ještě mu není ani rok, ale tak trochu doufám, že se ještě do podzimu trošičku zklidní 😀 Rodina mě tak trochu furt připravuje na to, že budu muset dát toho mladšího bafana pryč, ale to si nedokážu vůbec ani představit 😖

m_d
27. únor 2013

@kopeckovi na rodinu kašli, tyhle řeči poslouchám neustále. Prostě to bude chtít čas a oni si zvyknou, všichni na sebe. Mám kamarádku, která při prvním problému dala psa pryč, dodnes říká, že neměla být tak impulzivní a měla to vysvětlit jak malýmu, tak psovi a víc je hlídat. Rodinu zklidni ať ti dají s těmahle řečima pokoj, akorát tě znervoznují...já už to neposlouchám a ihned odvedu téma hovoru jinam, už to nekomentuji, možná jen hodím pohled, který umí zabíjet 😀