Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

arletice
31. led 2014

@loafeer Predem bych chtela rict, ze mas muj obdiv za ochotu ujmout se palicateho jezevcika, ne kazdy ma to srdce, jak jsi sama rikala. Nevim, jestli zrovna kastrace bude resenim, ikdyz je fakt, ze libido by me melo utlumit, coz byva havnim duvodem k utekum. Rozhodne bych se neobavala dat pejska nekam do psiho hotelu, kdyz budete chtit jet na dovolenou ... on to nejakou dobu zvladne, a lidi dovolenou potrebujou. Tezko rict, jak zvladnout maleho a jeho neutuchajici potrebu zviratko provokovat. Mozna se to casem vytribi, jak povyrote, kazdopadne jezevcik neni moc dobrej k detem - coz se da rest opravdu jen tak, ze pokud vsichni dohromady, tak jen pod dohledem - coz je dost brutus na nervy, zejo. Kazdopadne preju hodne sil a doufam, ze nakonec vsichni pohromade budete 🙂

loafeer
31. led 2014

@arletice děkuju:o) já pevně věřím, že si ho nechá mamka a my si ho třeba budem brát na čas- jsem teď doma na MD, at si mamka odpočine- ta má ráda zvířata jen k jídlu, a max tady toho psa...to je vždycky Donečku ťuťu a ňuňu a pak klidně řekne, že by ho nechala utratit...toto fakt nepochopím:o(

lanamimi
31. led 2014

Ahojte, skvělé téma...toto je prosím naěe primadona Enulka v srpnu jí bude už 7 roků a když to dobře pujde, tak v září se dočkáme miminka..No jsem zvědavá jak se s tím naše princezna vyrovná momentálně je to totiž náš absolutní miláček a je si toho moc dobře vědoma 😀

arletice
31. led 2014

@loafeer 🙂) Tak to bych asi v klidu nechala na Doneckovi 🙂 Oni maji vzdycky takove silacke reci a pak je pes na prvnim miste 🙂 Urcite bych to tak nenaaapadne navlikla a ver tomu, ze ti ho nebudou chtit ani davat, zvlast jezevcici bych rekla, ze tohle umi. U nas doma, kdyz jsem dotahla jezevcika, tak bylo,...jezevcik pujde z domu,..tak jo, ale nesmi do obyvaku...tak jo, ale nesmi na sedacku :D A druhyho psa, (to uz jsem byla dlooouho dospela) mi rekli, ze si ho nemuzu nechat, ze ho musim dat do utulku! (nalezenec). Dodnes se stydi, kdyz jim to pripomenu, ponevadz se nemuzou dockat, az budou hlidat 🙂

loafeer
31. led 2014

@arletice třeba ségra má psa- to je strašný divočák, fakt uragan...všechno trhal, ničil....to s ním sestra bydlela dobu u mamky, která z něj byla nešťastná...no a jak měla máti ted o Vánocích týden tady toho Dona, ani o něm nevěděla....Navíc: asi si veme babičku k sobě, nedovedu si představit, jak by to jako babičce řekla: sory, nechce se mi ráno venčit, tak jsme ti nechala utratit psa....pořád doufám, že to pro nás dopadne dobře a fakt si ho nechá mamka....ale kdyby ne, chci být nějak psychicky nachystaná na to, že nám přibude člen do rodiny:o)

arletice
31. led 2014

@loafeer wow, tak to vazne klobouk dolu, vzit si babicku k sobe, to je proste obet, at si rika kdo chce co chce, protoze kdo se takhle staral o stari, vi sve. Preju hodne stesti, babicce zdravi a jeste jednou mate muj obdiv, cela rodina. Tahle prirozena lidskost se v dnesni dobe dost vytraci a pritom je tolik dulezita! 🙂 Dej vedet, jak jste dopadli!

loafeer
31. led 2014

@arletice děkuju....snad to dobře dopadne

glimmer
31. led 2014

@michaelazim Blackyho máme od Nikol Hanačíkový, CHS Black Chevers a Artuš je Blackyho syn (spojení Blacky + Fuchtle Hrdlička) ... z CHS Z Dubské Hajnice (Zlatuše Vodrážková).

michaelazim
autor
31. led 2014

@glimmer Tak Nikol znám 🙂 Black Chevers to je pojem 🙂

bessteam
13. únor 2014

Ahojky,taky se k vám dovolíme přidat,máme doma dvě border kolie a 5měsíčního mímáka Kubíka 🙂

heblisek
13. únor 2014

Ahoj holky. Mame 4letou yorksirku, bydlime v byte. Kdyz jsme v praci vydrzi i 9hod necurat... kdyz jsme doma tak ji vencime cca co 3hodiny. Kdyz ale prijde navsteva,ma velkou radost,nebo kdyz ma treba z neceho strach tak jdeme drive ven. Nedokazu si predstavit jak tak casto budu vencit s miminkem. Sice se stihne za 5min vykadit i vycurat,ale prece nemuzu nechat mimi samotne, ale vlacet ho s sebou treba v zime?

bessteam
19. únor 2014

@heblisek já i na krátké venčení brala malého s sebou v nosítku,i v zimě,hodila jsem na sebe partnerovu péřovku zapla a prďola byl v teploučku a spokojenej. 🙂

iveet1
19. únor 2014

@mat_ova Ahoj, tak to ja se rada pripojim 🙂 mame doma take ircana pomalu 3leteho a v lednu se nam narodilo miminko 🙂 take po uspesnem IVF, tak drzim moc palecky at je vsechno vporadku 🙂
Ta nase je hrozne spolecenska a miluje lidi, psu si pomalu nevsimne, ale ted lita ke kazdemu diteti, jak jsme si domu privezli malou, tak ji to hrozne zajima 🙂

lucyanek
20. únor 2014

Ahoj, my máme zatím 2 čtyřnohé děti, buldočice 🙂 . Taky jsem zvědavá, jak přijmou malé mimi. Každopádně každou hračku, každou deku co je na zemi, považují za svoji, takže se jim bude muset důrazně vysvětlovat, že to prostě jejich fakt není 😀 Ale myslím, že si zvyknou, obě mají přátelskou povahu, tak si snad budou rozumět 😅. Už od mala jsme vždycky měli doma psa - naposledy to byl 2x kokršpaněl. A já vždy toužila po buldočkovi. Jsem ráda, že mají krátkou srst, nemusí se extra kartáčovat, i ty chlupy po baráku nejsou až tak strašný 😀. Jsem ráda, že je máme, ale pro ty co nad nějakým tím psíkem uvažují, tak... nám je nemá kdo pohlídat. Což znamená, že když chceme jet na dovču, musí jet s námi. Což není vůbec jednoduchý (ve většině hotelů psy nechtějí, případně za ně zaplatíme pěkný prachy, v kempu ve staně je zavřít nejde, z toho by utekli - člověk si musí najít co kde jak se psem jde). Velkou výhodou je to, že jsme je od mala učili, aby vydrželi sami přes den - jsme v práci, jinak to nejde. Takže když chceme třeba večer někam jít, není to problém, aspoň tak 🙂. Další věc je, že jsou dvě. To už je taková malá smečka. Někdy jsou to rošťáci. Když není nemocná jedna, tak je nemocná druhá. Když nehárá jedna, tak hárá druhá 😀. Tímto si nestěžuji, jen píši fakta 😉. Jen s odstupem času bych si asi psíky pořídila později...

rozarka65
6. dub 2014
texetka
1. srp 2014

Ahoj, jsem tady nová a mám dotaz . Ještě dítě nemáme, ani nejsem těhotná, ale chystáme se 🙂 Ovšem vrásky mi na čele přidělává jeden z našich psů - máme dva . Je už starší - 8 let a děti nemusí. Jako mladý je měl rád, ale potom se jeho vztah horšil a horšil a nyní mu nevěřím, že by malé dítě třeba i nekousl kdyby neměl jinou možnost - když k nám někdo přišel s dítětem, tak po něm štěkal, vyháněl ho z baráku ikdyž dítě jen sedělo. Následně jsem náhodou přišla na to, že ho trápí sousedovic děti ( tehdy 3 a 5 let ) - mlátily do plotu, házely po něm věci - naivně jsem si myslela, že balon k nám letí omylem, stříkaly po něm vodu přes plot .. To je už sice pořešeno, ale psu pořád neumím vysvětlit, že děti jsou ok. Navíc moc nevidí - zákal na obou očích . Kočárků si ale nevšímá, jen když je dítě " venku" - to si je hlídá a je z nich nervozní. Venku bydlet nemůže, takže domácí pes. Měli jste někdo takového psa a jak jste to řešily ?

shemain
4. srp 2014

No, tak tady to konečně vypadá že budu mít co číst 🙂 Tohle je naše aktuální famílie, všechno pitbullové, tři dospělí (pes a dvě feny) a jedno nebo dvě štěňátka z vrhu co zůstanou doma

hribecekbeztecek
16. říj 2014

@texetka Bude to běh na dlouho trať je třeba. On se dětí začal na základě špatné zkušenosti bát. Nemůžete pejskovi pořídit pelíšek (nejlépe boudičku) kde by to bylo jen jeho a on by věděl, že jakmile příjdou děti, má si kam zalézt? On bude klidnější a časem a prací s ním se strach potlačí a on příjde na to, že děti jsou fajn. Na úplně malé mimina je nervózní taky? není to problém, který by neměl řešení, jen je třeba přemýšlet a zkusit ho naléz. Kdybyste měla zájem, můžeme to kunzultovat. Já teď řeším doma strach z cizích lidí a psů. Stalo se to jakoby přes noc. Celou dobu fena v poho a najednou se začala bát. Nepřišli jsme na důvod. Tak pracujeme pomalinku na socializaci a jde to

texetka
16. říj 2014

@hribecekbeztecek Ahoj, děkuji. Určitě vím, že to řešení má a doufám, že to zvládneme. Svoje místo má a ví, že tam má klid a pohodu . Chodí tam když je třeba návštěva a on už toho má dost . Vadí mu ty děti, co běhají a křičí, padají... Od starších se nechá hladit, hraje si s nima.
My to právě nevěděli, přišla k nám návštěva a on se začal takto chovat. Takže pak už jsme ho zavírali do klidu - jiné místnosti , nebo uvázali na jiné části zahrady a byl v klidu , koukal na nás, i usnul.

mischel117
16. říj 2014

tak se taky přidávám. Jsem zatím mamina 4-nohého chlapáka NO. Je to ještě taky puboš. Je mu 18 měsíců.a v prosinci přibude dvounohé miminko.

zmrz_lina
16. říj 2014

@texetka reakce pejska na děti vychází čistě z negativních zkušeností, které s nimi má. Začala bych s ním víc chodit mezi děti - ale ne hned naběhnout do kolektivu, ale postupně se třeba přibližovat k dětskému hřišti a odměňovat za klidné chování. Je možné, že začnete třeba i na 50 m od hřiště a postupně po metrech se budete přibližovat - pokud z nějaké vzdálenosti už začne jančit, je to znamení, že musíte zas o krok zpátky. Prostě vždy jen do stavu, kdy je ještě v pohodě. Odměňovat za klid, za to, že se jen dívá a po chvíli odejít (protože pro psa, který je z dětí takto ve stresu, je největší odměna to, že může odejít... a to, že mu to dopřeješ v jeho očích znamená, že víš). Stejně, jako bych zkracovala postupně vzdálenost, bych postupně prodlužovala také čas na jednotlivých "stanovištích". Je to pracné, ale je to stoprocentně účinné řešení.

happylenulka
16. říj 2014

naše mimi... v pondělí oslavil 7 let... jsem zvědavá, jak se bude chovat k miminku... normálně má děti moc rád a nechá po sobě šlapat, tahat, otravovat, akorát si všechny chce očuchat a staví se na zadní, tak snad pochopí u miminka, že nesmí, aby nespadlo ;)

mantaray
16. říj 2014

@happylenulka řeknu ti to takhle - nepochopí 😀 😀

mantaray
16. říj 2014

Takhle se velmi postupně seznamují moji chlapi. Sam 6 měsíců, Ozzy 7 let 🙂

nuali
16. říj 2014

Ahoj holky, to je pěkné téma 🙂 My máme teď 10ti měsíční štěně křížence z útulku. Nechtěla jsem být sama v novém bytě, když manžel bývá celé dny nebo noci v práci. V době, když jsem si Lexíka přivezla, jsem ale byla už těhotná, takže jsem sama nebyla, jenže to jsme nevěděli 😀 Čekáme mimčo téměř každým dnem a jsem zvědavá, jak jim to spolu půjde. Lex je ještě divoké žárlivé štěňátko, do toho malinké miminko a manžel věčně pryč 😀 No jsem na sebe i pejska zvědavá. Ale doufám, že nebude žádný problém, neměla bych psíče kam dát, takže jedině prodej nebo útulek a to nechci ☹ Tak nám držte palce, ať se brzy sžijeme a jsme jedna skvělá rodinka 🙂
Fotky naší příšerky, když měl asi 3 měsíce a aktuální 🙂

bjoucik.15
16. říj 2014

Ahoj, mám 6letou Stafordku Daisy 🙂 K dcerce (22m) se chová hezky a je nekonfliktní tak jsem strašně ráda.. je to moje zlatíčko

millyh
16. říj 2014

ahoj všem
moc jsem to tu nepročítala a chci se zeptat kolik z vás má pséka a děti v bytě a jak vám to funguje ? a pořizovalai jste si někdo pséka k dětem atˇuž většího nebo štěně a jaké byly začátky? díky všem za odpovědi

veronikanel
16. říj 2014

Ahoj,já jsem pejskařka až to není hezké 😀 Své miláčky miluji jako své děti,jsou to kluci -Bak a Dasty(7 a 8let),stále se chovají jako štěňata.Na cizí jsou ostří,hlídají si rodinu,ale nikdy nikomu neublížili.Mou dcerku milují už od bříška,tak rádi si k němu lehali a stejně tak teď,kdy čekáme chlapečka.Mají i úžasná srdíčka,před cca 4-5měsíci našli na zahradě promočené a vyhublé kotě,které nám přivedli domů 🙂
Už nespočetněkrát mi psychicky velmi pomohli...Aby ne,stačí,že se mi po tváři kutálí slza a už jsou oba na mě a snaží se mě rozesmát - většinou jim to vychází 🙂

mantaray
16. říj 2014

@bjoucik.15 krásná 🙂

mantaray
16. říj 2014

@millyh mám středního psa AST v bytě s dítětem a je to o tom toho psa unavit, takže dvakrát denně lítáme po venku a je to super pro všechny 🙂 jo a člověk nesmí být háklivej na binec 🙂