Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

zmrz_lina
16. říj 2014

@millyh mám v bytě labradora a pohoda. Samozřejmě potřebuje pohyb, ale doma si lehne a leží. Dítko přijde v březnu, to mu budou 3 roky a 4 měsíce. Nějak nevidím rozdíl v tom, jestli budu chodit ven jen s kočárem, nebo k tomu vezmu do ruky i vodítko a psa.

mantaray
16. říj 2014

@zmrz_lina chvíli to trvá než se sehrajete ale pak je to pohoda 🙂 horší to je když potřebuješ třetí ruku 😀

zmrz_lina
16. říj 2014

@mantaray já z toho strach nemám, nějak už si poradím 🙂 Jediné, co řeším, je "rychlá čůrací" v době, kdy by třeba dítko spalo. Ale to asi vyřeším vysílačkou/chůvičkou a rychlým oběhnutím baráku se psem.

mantaray
16. říj 2014

@zmrz_lina jestli je pes kliďas tak to bude v poho, to se bohužel o našem říct nedá 🙂 buď tak, nebo mímo do nosítka a hlavně si nezabouchnout klíče 😀

zmrz_lina
16. říj 2014

@mantaray kliďas jak na co a jak kdy 😀

hribecekbeztecek
16. říj 2014

@texetka
zmrz_lina to napsala přesně.

texetka
16. říj 2014

@zmrz_lina jj takhle to dělám. 🙂

zmrz_lina
16. říj 2014

@texetka držím palce. Řešení jakékoliv fóbie je vždycky na dlouho, ale já radši řeším věci po dobrém... Pes je jen zvíře a až moc často vídám psy, kteří jsou do určitých situací vtlačeni, necítí se v nich dobře a majitel jejich signály zvesela ignoruje, nebo je za ně dokonce trestá... To pak totiž může vyústit až v domnělý "útok z ničeho nic"...

texetka
16. říj 2014

@zmrz_lina já nějaké zkušneosti mám. Mě šlo spíše o to zda někdo měl takového psa a k němu dítě. Jak to bylo v reálu. Zda to šlo nebo nešlo.

zmrz_lina
16. říj 2014

@texetka vzhledem k tomu, že čekám své první dítko, tak nemám zkušenosti přesně s tímto. Ale myslím, že když je budeš hlídat a nebudeš je nechávat o samotě, že to bude v pohodě. Ono podle mě ten pes bude úplně jinak vnímat dítě, které patří do "smečky", než cizí dítě návštěvy apod. Hlavně v klidu 🙂

uglyduckling
16. říj 2014

Přídávám se k pejskařkám a (nastávajícím) maminkám ... a tohle je Fannynka - šéfka naší rodiny 😎
1) letošní dovolená u moře - Itoška Ligano Sabbiadoro (dovču jsme vybírali podle místa, kam můžou pejsci)
2) bez Fannynky se prostě nevdávám aneb první pes v naší obřadní síni
3) loňské vánoce
4) hlídač
5) Fanny se svým "bývalým" bráchou Badíkem (ten zůstal bývalému partnerovi)

uglyduckling
16. říj 2014

@vercula7 Tenhle smeták taky máme a je božííííí!!! Už nemusíme v době pelichání každý den vysávat!

texetka
17. říj 2014

@zmrz_lina Děkuji. doufám, že to tak bude . Zatím pracuji na tom aby pes byl klidnější co se dětí týká a vymýšlíme možnosti jak mít doma v klidu psa i nás 🙂

martula02
17. říj 2014

Kámoši 🙂 prvně zlobí ona malyho a pak obraceně. Starší bafan se nezúčastnuje ;-D

mantaray
17. říj 2014

Nádherný psiska! 🙂

happylenulka
20. říj 2014

Jsem si říkala, že Vás to určitě pobaví. Psisko teď šíleně pelichá a já trpím na celodenní nevolnosti, tak nejsem schopná doma skoro ani poklidit. Jsem ráda, když obden vysaju, tak nechci abys pes spal na sedačce / v posteli... Tak mu to vysvětluju, že na sedačku nesmí, že pelichá, tak on mi tam takhle napůl vylezl... (Pohled typu - Já tam neležím, já jsem jen opřenej) a hodinu! takto vydržel na mě koukat, zda už teda ten zákaz zruším :D :D :D

uztotakbude
22. říj 2014

@happylenulka To dělal i náš. Vytrvale to dělal rok a půl, dneska už na postel nevyleze, ani když mu sama ukazuju, že má vylézt nahoru. Protože já si ho tam vždycky vzala (věděl, že když dostane pokyn že může, tak může) a manžel pak zuřil a vyhodil ho. Takže já ho zvu do postele a on se podívá na manžela, odfrkne si a jde si na svůj pelech 😀

ejmisek
22. říj 2014

Ahojky, ráda bych se k Vám přidala. Odmala miluju hafany a nyní mám skoro tříletou slečnu zlatého retrívra je to moje štěstíčko 🙂

puncinka
11. lis 2014

Ahojky, rada se k vam pridam, ani uz jsem neverila, ze se tu mohou probirat i jine veci nez deti 🙂 Odmala jsem chtela pejska, ale dovolit jsem si ho mohla az jsem se osamostatnila 🙂 takze mam 1,4 rocni fenecku. Ted teda jsem v ocekavani mimca a jsem strasne zvedava, jak to ponese. I ja jsem zvedava, jak prerozdim tu lasku mezi dite a psa. Je zvykla, ze se ji maximalne venuji, delam s ni dogdancing, takze ve volnem case cvicime, nebo si chce hrat, jelikoz je neunavna. Deti se bala, kdyz byla stene, ted je to lepsi, ale ze by je nejak zboznovala se rict neda, tak jsem zvedava, jak bude reagovat. Nastesti je uzasne zvladatelna, takze funguje bez voditka, tak venku strach nemam. Obdivuji, jak ma nekdo vice pejsku a deti a jeste k tomu v byte 😀. Jak vasi pejsci, co nemeli uplne super vztah k detem brali to vase?

pabka
11. lis 2014

Ahoj holky, necetla jsem vsechny prispevky, jen par z nich, ale musim se pripojit 🙂 kdyz jsme si porizovali cistokrevneho oriska, byla jsem v 2. mes. tehotenstvi. Cele tehotenstvi jsem premyslela, jestli tolik budu mit rada i mimino, jako mam naseho pejska 🙂 🙂 v porodnici se mi strasne styskalo, no a kdyz jsem prijela domu s malou a manzelem, vitala nase psi starsi dcera, jak ji rikam, jen manzela a me obehla obloukem. Byla nastvana, ze jsem byla pryc bez ni... Ja brecela jak zelva. Samozrejme za chvilku odpustila, pribehla a ja brecela zas, tentokrat dojetim (+ hormony po porodu 🙂). Malou dcerku jsme rovnou z auta jeste v sedacce polozili na zem, nechali olizat, ano, doslova olizat (lidi bez pejsku nepochopi) a hned ji prijala, mozna diky tomu.. I pak jsme ji nechavali s dcerou miminem na zemi se pritulit, kdy chtela, no a od te doby je vse v poho. Dceri je ted 2,5, nekdy pejskovi dava zabrat 🙂 ale miluje ji, deli se s ni o jidlo, dava ji liznout lizatka apod. 🙂
Kdyz zatim nema sourozence, tak mam radost, ze neni uplny jedinacek a chape, ze mama se mazli i s nekym jinym, ze o pejska se musime starat, krmit apod. Krasne si hrajou. Tak to jsou nase zkusenosti 🙂
Jen psi holcicka hooodne steka a s tim me nekdy pekne stve a sousedy nejspis taky 🙂

irous
11. lis 2014

Ahoj,
jsem strašně ráda za toto téma. Mám tři potomky a k tomu šestiletou fenku australského teriéra a nyní 2 týdny staré štěňátko. Sice nakonec jen jedno, ale aspoň že tak.
Amálku jsme si pořídily, když jsme se stěhovali z bytovky do domu. Vždycky jsem chtěla psa,a k baráku přeci pes patří 🙂 . Pak jsem otěhotněla a musím říct, že i když je Amálka rapl, neustále v pohybu, tak s dětmi je naprosto v pohodě. 🙂

sisinka74
13. únor 2015

Ahojtte pejskarky 😀 My jsme si adoptovali fenecku rotvik krizeny s gordonsetrem, kdyz ji bylo rok a pul. Pred 3. dny oslavila sve 12.narozeniny. Je moc hodna a mame ji moc radi 🙂

misanka22
13. únor 2015

Holky ahojte 🙂 taky jsme mazlickovi cvoci, máme dva jorksiry a bernaka. Je to s nimi někdy dřina, ale jsou to milousi!!!!
Rada využiji toto forum a požádám Vas o radu. Přitoulavala se k nám kočka, takze ji občas nekrmíme, když se objeví, ale to horší, dotahla blechy :( jorksiry koupu každy týden v sobotu, pejsek blechy nemá, ale jorksiri fenka je zablesena :( okoupu ji antiparazitním šampionem, dva dny je OK a pak zase s vetrelci v kožichu. Mate nějaký tip jak s nimi zatočit???? Díky moc!!! Je to k vzteku

jennifer
13. únor 2015

@misanka22 ahoj mě nejvíc zabírají ampulky fronline
máme taky pejsky a venkovní kočičky a aby nedostali blešky tak používáme tyto ampulky a nemáme problém.

zkoušeli jsme i obojky a i když obojek stál 300 tak nám nepomáhal ani jiné ampulky nebyli tak učiné jak tyto

misanka22
13. únor 2015

@jennifer dekuji! Pravé, ze obojky jsem zkusila, ale bez odezvy....ampulky??? Kouknu na netu, díky!!!

irennn
13. únor 2015

@misanka22 za mě nejlepší prevence ale i regrese obojky Foresto, jsou vhodné i pro nejmenší psy, koťata a nejsou toxické, bezpečné pro děti, jsou dost drahé, ale vydrží až 7 měsíců. Mam dlouhosrsté psy a taky jednou chytli blesky, tohle jediné nám bezpečně pomohlo a nemusela sem se bát o Davídka. Foto z dneska

jennifer
13. únor 2015

@misanka22 nám taky nepomáhali a frontline jsou fakt pro nás nej.
my máme 3 pudlíky a fakt výborný i z jara když začnou klíšťata, pokud se na ně nějaký dostane, tak na nich uschne a odpadne.

kočičkám zas nechci dávat obojky, aby se nikde nazahákli, ze začátku jsem jim je dávala,ale vydrželi max. 2 dny, někde je ztratili.

irennn
13. únor 2015

@jennifer obojek za tři sta,tak to je šmejd ? Kdybys měla skoro za tisíc, tak bys viděla, navíc je to dlouhodobá ochrana, kapky se otrou, vymyji, navíc nebezpečné pro děti, těhotné.

irennn
13. únor 2015

Pardon represe... Mam slovník na mobilu

mantaray
13. únor 2015

@misanka22 nechci malovat čerty na zeď, ale určitě máte psy doma tak blechy už se vám zabydlely v bytě/domě, takže vám budou na zvířata skákat pořád. Kamárádce se takto zablešil pes a kočka a musela dvakrát komplet deratizovat byt a zahradu.